Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΙΔΥΜΩΝ


Recommended Posts

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΜΙΣ ΟΙ ΔΥΟ! εχω ενα γιο 2 ετων και τα διδυμακια μου ειναι 4 μηνων. εζησα ακριβως τις ιδιες σκηνες. ο μεγαλος ειχε τρελλα ξεσπασματα θυμου, ξυπνουσε το βραδυ και με ηθελε μαζι του με αποτελεσμα να κοιμαται στο κρεβατι μας κι επειδη ζηλευε οταν θηλαζα πηγαινα κρυφαστο δωματιο των μικρων και κοιμομουν με τα μωρα στο στηθος και πριν ξυπνησει γυρνουσα. δυστυχως θηλασα μονο 2 μηνες και σταματησα γιατι δεν αντεξα την ψυχολογικη πιεση τουμεγαλου. εχεις καθολου βοηθεια μεσα στη μερα? προσπαθησε να κοιμασαι οποτε και οσο μπορεις. εγω που στα λεω αυτα βεβαια δεν μπορουσα να κοιμηθω καθολου μεσα στη μερα αλλα κοριτσια το καταφερνουν. μηπως αν μεσα στη μερα δεν τουσ δινεισ γαλα ανα τριωρο αλλα τα εχεις συνεχεια στο στηθος σου ερθει περισσοτερο γαλα και μπορεις να εχεις αποθεμα για το βραδυ? πρακτικα δυσκολο βεβαια εχοντας το μεγαλο που ζηλευει...αυτο ελεγα πριν αλλο στο ενα παιδι κι αλλο αν ξαφνικα σου ερθουν τρια με μικρη διαφορα... μονο υπομονη μπορεις να κανεις κι οσο αντεξεις... φαινεσαι δυνατη παντως οποτε θα τα καταφερεις... κι οπως ειπες καθε μερα που περναει θα μεγαλωνουν καποια διαστηματα υπνου οποτε θα κοιμασαι κι εσυ παραπανω. κατι αλλο που ισως βοηθησει. εμενα καποιες μερες κοιμοταν ο αντρας μου με τα μωρα, ξυπνουσαν, τα αλλαζε και μου τα εφερνε ετοιμα για θηλασμο ...ετσι κερδιζαμε λιγο χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Έγραφα τόση ώρα και πάει το μήνυμα. Τελοσπάντων πάλι από την αρχή.

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, σίγουρα με καταλαβαίνεις πάρα πολύ. Σε μια φάση κι εγώ σκέφτηκα να το κόψω όμως ο μικρός έχει παλλινδρόμηση, γι΄αυτό και η γκρίνια, και πνίγεται με το μπιμπερό. Μπορεί να φάει άφοβα μόνο από το στήθος. Ο μεγάλος παραμεγάλωσε (40 ημερών ήταν σχεδόν 6κιλά) και μου είπε η παιδίατρος αφού θηλάσω τον μικρό να βάζω εκείνον να τραβάει να τραβάει να κουράζεται και να κοιμάται. Έτσι κατάφερα εδώ και 5 μέρες να μην πάρει κι άλλο. Ευτυχώς που θηλάζω και βρήκα λύση για όλα.

Τα μωρά εμείς τα έχουμε στην κρεβατοκάμαρα μας γιατί η άλλη κρεβ. είναι πολύ μακριά. Τα διδυμάκια σου είναι αγοράκια ή κοριτσάκια; Πώς τα πάτε τώρα που πέρασε λίγο ο καιρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...