Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε σταματησε να ξυπνα το βραδυ?


Recommended Posts

Γλυκιά μου είναι πολύ μικρό το μωράκι σου για να μην ξυπνά την νύχτα.

Να φανταστείς ο γιός μου έγινε περίπου 10μηνών και έστρωσε....

Θέλει υπομονή... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εφιαλτική βραδιά ήταν αυτή; Κοιμηθηκε κατά τις 00:10 και από τις 03:00-05:00 έκλαιγε πολύ δυνατά. Και τι δεν έκανα. Ώσπου της έδωσα παυσίπονο γιατι μάλλον ο λαιμός της πονούσε, κοιμήθηκε μέχρι τις 08:30. Έλα όμως που η μεγάλη ξύπνησε στις 07:30...

Ποτε θα κοιμηθω;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai mena xthes athhna mou efialtikh bradia htan ....

hthele na koimithei kai eklege sinexeia oute na thhlasei den hthele gia na ton parei o upnos .mono otan pesame agalia sto krebati koimithike .

ton piga meta sto diko tou kai e 15 lepta ksipnise kai ksana ta idia ....mexri pou pesame kai upno agalia .o mpampas thn ebgale ston kanape .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδα κ μεις..

καθε 1-2 ωρες θηλαζε..

κ αν δε δωσεις μεμε νααααα κλαμα...

πιπιλα με τιποτα,,,εχει αν την παρει μερες...

τα μεμε μου κρεμασαν :blink::dry::):P:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw barethei na mou lene shnexei "apo ta dontakia einai"

oxi phsteuw oti thelei na koimate dipla mou me to etsi thelw :angry:

koimithike olo to bradu !!!!! ena dialima ekene mono na drosistei kai to petakse girise kai pleuro!!! :angry:

pantos shmera eida oti katebike kialo to dontaki tou ,to kaimeno .

mhn me pareksigite kserw oti den thelei na me tiranaei sinidita ...apla bgazw kai gw dw ligo ta apothimena mou ...ouf

tha paw na ton taaksw tora sto gargalito . :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΤΡΩΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ... ΠΡΙΝ ΞΥΠΝΑΓΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ....ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ, ΚΟΙΜΑΤΑΙ 8-9 ΩΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ... ΠΧ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Κ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ Κ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Κ ΟΤΙ ΛΕΙΠΟΥΜΕ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω?? Υπομονη?? Ποση?? :laugh: :laugh:

Λοιπον εμεις χτες καναμε ενα μεγαλο βημα κοιμηθηκε απο τις 2 μεχρι τις 8 το πρωι!! 6ωρο πρωτη φορα ελπιζω να συνεχισει ετσι :dry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια Αφροδίτη. Μόλις την έβαζα στο κρεβάτι, κλάαααμα η κυρία. Κοιμηθήκαμε αγκαλιά και ο μπαμπάς πήγε στον καναπέ γιατί δεν μπορούσε το κλάμα της. Τωρα κοιμάται, ξυπνάει, κλαίει και εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα και με μαύρους κύκλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksereis athhna mou .phsteuw oti exoun to anxos tou apoxorismou .

kseroun oti ta afinoume na koimithoun sto krebataki tous kai pam alou na koimithoume emeis kai kanoun ta panta gia na erthoun mazi mas .

ayto pou egine xtes bradu den mou to exei ksana kanei .les kai katalabe oti tha ton ebaza gia upno kai den hhele oute na ton thhlasw oute na ton kounisw ,mono eklege kai otan pesame sto krebati agalia amesos ,ma amesos eklise ta matia tou kai koimithike .

thn deuterh fora,afou ksipnise pali sto krebati tou thimose perissotero kai ekane pali ta idia out thhlasmo oute kounima pesame pali sto krebati eklapse ligo san na elege "tha mou thn fereis pali" kai afou perase 2-4 lepta koimithike agalitsa .

apopse den tha ton afisw na me toumparei .tha ton bazw pisw sto krebati tou oses fores kai na ksipnisei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η Αντωνιτα μου μεχρι 50 ημερων ξυπνουσε τη νυχτα 1 φορα, τη θηλαζα και νανι!!! Απο κει και περα σηκωνοταν, την επαιρνα αγκαλιτσα, της εδινα πιπιλα και νανι!!! Μια μερα, δυο μερες, τρεις μερες....εεεεεε σου λεει η καημενουλα:"αφου δε με ταιζει η τρελη τη θελω και ξυπναω;;;;;;;; " :dry::P:P Απο τοτε κοιμομαστε ολη νυχτα!!! Σε καποια φαση εκανα το λαθος και την κοιμιζα στο κρεβατι μου και μετα δεν ηθελε να παει στο δικο της αλλα παει κι αυτο 2-3 βραδια δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου... αυτη σηκωνοταν κι εκλαιγε για την παρω κι εγω την ξαπλωνα και παλι απ'την αρχη...... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τωρα ολα καλα!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματα κι εγω το ιδιο εκανα οταν τα ειδα σκουρα απο την αυπνια και σωθηκα...πιπιλιτσα και στο κρεβατακι καθε φορα που ξυπνουσε και το πηρε αποφαση οτι δε προκειται να αλλαξω γνωμη οποτε σου λεει "ας ξεραθω τουλαχιστον να χορτασω υπνο!" :laugh: :laugh:

Τωρα χτυπαμε κι εμεις 12ωρα! :woohoo:

Τομα μου ειναι μικρουλι ακομη κι αν κοιμαται ηδη 5-6 ωρες μαζεμενες(εμενα δε κοιμοταν πανω απο 1 ωρα.. :S )θα στρωσει γρηγορα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[hide][/hide]

Εμένα κορίτσια είναι 6 μηνών και ενώ μέχρι 3 μηνων κοιμόταν σχεδόν όλο το βράδυ, από τότε και μέχρι σήμερα ξυπνάει κάθε 2 ώρες γιατί του φεύγει η πιπίλα... ξυπνάω λοιπόν, του την δίνω και φτου και από την αρχή... Τι να κάνω, δεν έχω βρει άλλο τρόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μένα σχεδόν απο 40 ημερών σταμάτησε να ξυπνάει το βράδυ,βέβαια γι'αυτό βοήθησαν οι κολικοί,αλλα επειδή ηταν μικρούλα ο γιατρός μου ελεγε να την ταίζω και το βράδυ,στήν αρχη κάθε 5 ωρες και σιγά σιγά προσθέταμε μισή ωρα.Αυτή δεν ξυπνούσε και εγω εβαζα ξυπνητήρι για να ξυπνήσω!!!!!!Τώρα την ταίζω κατά τις 11 και μέτα το πρώι γύρω στίς 7(η μπέμπα κοιμάται απο τις 9!!!)εννοείται οτι βάζω ξυπνητήρι και μέτα ξυπνάμε κατά τις 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninaki κι εμενα τη περασε αυτη τη φαση να ξυπναει συνεχως επειδη εχασε τη πιπιλα ,αλλα το ξεπερασε..σε λιγο θα τη βρισκει μονο του! ;)

Καλα και τωρα μπορει να γκρινιαξει καμια φορα αν δε τη βρισκει αλλα ξανακοιμαται αμεσως.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Δεν σταμάτησε ακομα .. :dry: :laugh: :laugh:

Ωχ ωχ.Λέγε μου τέτοια!!!

7 μηνών και ξυπνάει κάθε 2 με 3 ώρες.Μάλλον είναι θέμα μωρού τελικά γιατί και η lovie θηλάζει αλλά η Ειρήνη της μια χαρά κοιμάται το πουλάκι μου.

Πάντως εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έκανα κάτι να του το κόψω.Ούτε πιπίλες ούτε χαμομήλι.Δεν το έχω μετανοιώσει.Κουράζομαι βέβαια αλλά τουλάχιστον το μωρό είναι χαρούμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

ax re koritsia emena me tipota de thelei pipila alla meme

Ρε συ Θούλι και δίδυμοι να ήταν ο Τeo με τον δικό μου τόσα κοινά δεν θα είχαν.Έλεοοοοςςς!!!!Εχεις γίνει και εσύ το φάντασμα της όπερας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου 40ησε και μετα! ΓΥρω στις 50 ημερες.

Τελεθταιο γευμα στις 12:00 κοιμησμενος και πρωτο

στις 5 παλ κοιμησμενος. Ξυπναει γυρω στις 7:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα.δεν θελω να ανχωσω καμια,αλλα ο μεγαλος μου γιος ξυπνουνε μεχρη 1 χρονον και μετα μεχρη 1,5 ξυπνουσε μεσημερη,κλαμα να δει το ματι σου να μην ξερω την να τον κανω.ενω ο μικρος μεχρη 4 μηνων,γιατι ειχε κανει την μερα νυχτα,αλλα τετου ειδου ιστοριες που ειναι 22 μηνων δεν εχουμε,μονο οταν ειναι να βγαλει κανενα δοντι.αλλα σε γενηκες γραμμες ειναι γκινιαρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τομα το καθε παδακιμεχει το προγραμμα του .Εμενα ο Σταυρονικολας μου που δεν τον θηλασα καθολου επεινε το τελευταιο γευμα στις 12 και ξυπναγε στις 6,30-7,00 το πρωι απο 40 ημερων σχεδον να φανταστεις οτι ηταν 52 μερων οταν τον πηγα στο δικο του δωματιο δεν χρειαζοταν να τον σηκωνω και να τον ταιζω και για αθτο το θυμαμαι ειχε σταματησει να ξυπναει τον ειχαμε αφησει μερικες μερες και αφου ειδαμε οτι ολα καλα μετακομισε .Μπορεις αν του δινεις περισσοτερη ποσοτητα το βραδυ αλαλ αν εχεις προβλημα παλλινδρομησης οχι .Αυτο που δνε πρπει να κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι να ξυπνας το μωρο για αν φαι δεν το εκαν ποτε σκεφτομουν πως θα ηταν αν ξυπναγανε εμενα .Το μωρο οταν πεινασει-πονεσει η βραχει θα ξυπνησει απο μονο του .

Υπαρχουν μαμαδες οι οποιες πανε με το ρολοι και δεν ειναικαλο αυτο χαλαρα ολα γινονται καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα εμενα αν κοιμαται 4-5 ωρες το βραδυ κανω παρτι και ανοιγω σαμπανιες. Ειανι 5 και ακομα ξυπναει συνεχεια!!!!!! Αν το παρω αγκαλια παλι κοιμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...