Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Είμαι στον πέμπτο μήνα κι έχω μια απορία. Όταν πήγα να κάνω την εξέταση για το σύνδρομο Ντάουν ο γιατρός μου είπε, από τον τρίτο μήνα κιόλας ότι θα κάνω κοριτσάκι.

Ο δικός μου γυναικολόγος μου λέει ότι το φύλο του παιδιού φαίνεται μετά τον πέμπτο-έκτο μήνα.

Όχι ότι έχω πρόβλημα, αλλά πρόλαβα και είπα σε όλους ότι θα κάνω κοριτσάκι!

Δεν ξέρω ποιον να πιστέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ν.μοσχολιου γεια σου!εγω πιστευω οτι ο γυναικολογος σου το παει πολυ μακρια..απ'τον τεταρτο νομιζω μαθαινεις...εμενα απ'τον τεταρτο μου ειχαν πει κ ειχαν δικιο!!τωρα δεν ξερω ειναι κ αναλογως τον γυναικολογο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα τι μου θυμησες τωρα!!!!!!!!!! στον 3ο μηνα ειχα μια αποκοληση και στον υπερηχο που μου εκαναν σε ενα διαγνωστικο κεντρο μου λεει ο γιατρος ''90% ειναι αγορι'' δεν εδωσα σημασια λεω αντε μωρε απο τωρα που το ειδε???

τελικα στον 5ο μηνα ειδαμε οτι ηταν....αγορι

με το καλο η μπουμπου σου λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον 3 μηνα που καναμε τον α επιπεδου μας ειπαν μαλλον κοριτσι.στον τεταρτο η γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι αγορι και στο β επιπεδου το επιβεβαιωσαμε ηταν αγορι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα στην α επιπεδου μου ειπε οτι μαλλον ειναι κοριτσι.

μεσα επεσε

ισως αν εχουν πολυ καλη θεση τα μωρα να τα βλεπουν απο τοσο νωρις

με το καλο το μωρακι σου οτι και να ειναι

δεν εχει καμια σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω οτι εχει δικιο ο γυναικολογος σου...το φυλο του μωρο φαινεται απο την αυχενικη διαφανεια αλλα οχι με σιγουρια...στην 15 εβδομαδα ομως ειναι απολυτο εμφανες τι ειναι..οχι στον πεμπτο και στον εκτο...απλα στην β επιπεδου στο λενε 100% τι ειναι...

πολλα φιλια και με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!

Εμάς στην αυχενική, ο ένας γιατρός μας είπε κατά 70% κοριτσάκι!

Στις 16 βδομάδες, άλλος γιατρός μας είπε επίσης μάλλον κοριτσάκι. Σας βάζω και το βίντεο για να ακούσετε τι λέει για το φύλο του παιδιού και τον υπέρηχο:

Ελπίζω τώρα στον β' επιπέδου, να το επιβεβαιώσουμε 100% :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου, εγώ το παραέμαθα νωρίς!!!!!

Στην 9η εβδομάδα είχα μια μικρή αποκόλληση και κάναμε ενδοκολπικό υπέρηχο και είδαμε οτι είναι αγοράκι παρόλο που ήταν μόλις 4-5 εκατοστά!!!!!! Μας είπε βέβαια ο γιατρός να μην το δέσουμε κόμπο αλλά 90% είναι αγόρι.

Στην αυχενική διαφάνεια δεν μας εκανε την τιμή ο μπέμπης να μας δείξει τα "προσόντα" του αλλά το επιβεβαιώσαμε στον β' επιπέδου.

gianna83 καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!! Λογικά είσαι 5 εβδομάδων εφόσον μετράμε από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου. Με το καλό κορίτσι μου να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα δεν μου είπαν τίποτα στην αυχενική ενώ τους ρώτησα. Είπαν ότι στον 4ο θα φανεί. Μπορεί να μην ήθελαν και να μου πουν κάτι λάθος, δεν ξέρω. Θα κάνω υπομονή! Αν και επειδή είναι το πρώτο, δεν με πολυνοιάζει, έτσι για την περιέργεια.

Γιάννα μου, καλωσήλθες! Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά, εμένα ο γιατρός μου τις μέτρησε από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου και ότι από τη σύλληψη, αφού δεν ξέρουμε πότε έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ. ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ...

MAMOLI ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΣΟΥ! ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ! ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΕΙΨΕΙ ΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΟΤΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠ΄ΟΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

22η με 25η εβδομαδα που γινεται συνηθως η β επιπεδου θα βεβαιωθεις για το αν εχεις κοριτσι ή αγορι,το βλεπουν νωριτερα απλως αυτη η εξεταση ειναι πιο λεπτομερης απο τις προηγουμενες και αρα θα δεις με βεβαιοτητα τι περιμενεις.Μπορει να συμβει να κανουν λαθος προβλεψη νωριτερα.Και μενα κοριτσι μου ειπαν,αλλα ο γιατρος μου μου ειπε "να μην το δεσω" ακομα,και εχω σκασει γιατι θελω να ψωνισω ροοοοοοζζζζζζζζζζζζζ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...