Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΑΝΟΥΛΑ !!!


Recommended Posts

Αχ κοριτσακι μου μην ακους τις βλακειες που σου λενε μαιες και πειδιατροι!!Εγω που σου τα γραφω αυτα την πατησα!Και ημουνα και ενημερωμενη για το θεμα!Αν κανεις στραβη αρχη μετα θελει πολυ κουραγιο για να διορθωσεις τα λαθη των αλλων που θα επερεπε να γνωριζουν αριστα το θεμα του θηλασμου!Και λεω κουραγιο γιατι ολες αυτες οι παρεμβασεις με μπουκαλια πιπιλες λαυος θηλαστρα κλπ μειωνουν την παραγωγη και αντε να κανεις επαναγαλακτισμο μετα με τοση κουραση!Εγω θαυμαζω τις μαμαδες που το κανουν αυτο!Εγω ειμαι στην προσπαθεια ακομη!θα θηλαζεις το ζουζουνακι σου ποτε το εχει αναγκη!Μη το σκεφτεσαι καθολου!Ειναι πολυ μικρουλι μωρε τι προγραμμα να εχει!Εδω εμεις που παιρνει ξενο και μας κανει διαφορα με το ωραριο και τις ποσοτητες!Εμενα με πηρανε στο λαιμο τους ανιδεοι μην το επιτρεψεις αυτο να συμβει και σε σενα!Ηθελα τοσο πολυ να θηλασω!!!!!!!!Και θα το παλεψω.Τωρα ειμαι και καλυτερα ψυχολογικα γιατι ειχα και κλαμματα πολλα!Δεν με αφηναν να συγκεντωθω στον σκοπο μου και να βγαλω εστω με θηλαστρο!ΚΑι τι να νιωσεις με ενα μηχανημα?Ημουνα χαλια!Και ασε η καθεμια το μακρυ της και το κοντο της!Προχθες η πεθερα μου μου λεει καλυτερα πο δεν θηλαζεις γιατι μπορει να εβγαζες λιγο και να μην επαιρνε βαρος το μωρο!Μ...κιες!!!Μου ηρθε να την βρισω!!!!!Με τον πονο μου παιζεις χριστιανη μου?Ή με παρηγορει που δεν θηλαζω?Γι αυτο σου λεω μην ακους κανεναν!Μονο το ενστικτο σου!Και φυσικα αλλαξε παιδιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 101
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και να σου ζησει το μωρακι σου. Εμενα ητανε στο στηθος πανω απο 15 ωρες τη μερα. Οχι ανα 2 ωρο αλλα το 20 λεπτο που δεν το θηλαζα παρτυ εκανα. Ειναι αυτο που λες. Κουραζοτανε και κοιμοτανε και μολις πηγαινα να σηκωθω τσουπ ξυπνουσε και τσουπ παλι απο την αρχη. Το στηθος ηταν μονιμα εξω. Στους 2 μηνες ενιωσα οτι στρωνει η κατασταση και οτι εδραιωθηκε η γαλουχια, στους 3 μηνες ακομα θηλαζε ανα 2ωρο. Το βραδυ ακομα και τωρα (δεν θελω να σε αγχωσω) θηλαζει ανα 1-2 ωρες. Γουλιες ειχαμε και μεις. Μονιμως το σεντονι λερωμενο ητανε εχει 1μηνα περιπου που δεν βγαζει καθολου και ειναι σχεοδον 9. Οποτε τι να σου πω. Η μαια μου και μενα μου λεγε κατι τετοια σαν και αυτα που λενε σε σενα αλλα τους εγραψα κανονικα. Το παιδακι μου ειναι μια χαρα τερατακι 11 κιλα και με 2 γευματα στερεας τροφης (μετα τον 6). Οποτε ακουσε τις μανουλες εδω κατι ξερουν παραπανω... Μπορει γιατροι να μην ειμαστε αλλα στον θηλασμο δεν μας πιανει κανεις ΑΝΤΡΑΣ γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΕΒΑΛΑ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΘΗΛΑΣΤΡΟ,ΜΠΙΜΠΕΡΟ & ΠΙΠΙΛΕΣ...ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ & ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ!!!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ,ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΦΟΒΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.....ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ...ΘΗΛΑΣΑ ΗΔΗ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ,ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΛΕΙΨΕΙ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ...

Χαιρομαι που καταρχήν σε ακουω αποφασισμένη !

Θα μετράς τις πάνες που πρεπει να ειναι 6-8 με τσισα και 3-4 με κακα το 24ωρο . Ενημερωσε μας πως τα πατε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια συμβουλη κοψε το δικο σου και δωσε σκονη....γιατι ΠΡΕΠΕΙ να εχει προγραμμα το μωρο?τα ιδια χαζα ακουγα και οδηγηθηκα στην διακοπη τοΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,και αμα το παιδακι σου εχει ΓΟΠ ,η καλτερη γιατρεια ειανι ο θηλασμος και το μητρικο γαλα (λογια παιδιατρου σε φιλη μου με παιδακι με ΓΟΠ " γΑΣΤΡΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει.στηθος και παλι στηθος.και εμενα ετρωγε οποτε ηθελε για λιγο και σταματουσε και μετα ξανα και εγω κουραζομουνα αλλα μεγαλωσε μια χαρα,2 χρονια θηλαζα και το κυριοτερο ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ.μια φορα τον χρονο αν κανει λιγο πυρετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μπεμπακι σου ,γερο και φωτισμενο ομορφο και τυχερο!

Μην στεναχωριεσαι καθολου θα πανε ολα καλα!Και μενα ενω στην αρχη τηρουσε 4ωρα απο μονο του και μαλιστα και 5ωρα ,επρεπε εγω να το ξυπναω για να φαει και ετρωγε δεκαλεπτα απο το εν αστηθος δεκαλεπτο απο το αλλο .Ξαφνικα αρχισε απο το 4ωρο πηγε στο 2ωρο και πολλες φορες και στη μια ωρα και ετρωγε μονο απο το εν αστηθος και στα 7λεπτα κοιμοταν,το βραδυ δε κοιμομουν μισαωρα, σερνομουν μιλαμε.Ασε που μου εκανε και εμετους και εμφανισε και αλλεργια στα γαλακτοκομκα που ετρωγα εγω.Τα κοψα εγω εκοψα και το μοσχαρι γιατι εκτος απο την ατοπικη δερματιτιδα εμφανισε και αιματακι στα κακα οποτε αμχαιρι και το μοσχαρι.

Και να χω τη μικρη ανα μια ωρα στο στηθος 7λεπτα ,εμετος υπνος και ξανα μανα,και γω ενα φαντασμα με τα μαλλια σα τη τρελλη μυριζωντας εμετουλη και με τη μαστιτιδα στα προθηρα,αλλα ειπα ΕΓΩ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ!!

Το μωρακι τωρα 2 μηνων και κατι ειναι πολυ καλυτερα δεν εχει αιματακι

δεν εχει σπυρια

κανει εμετουλιδες ,τρωει λαιμαργα οποτε θελει,

μου χει κανει και 2ωαρα μου χει κανει και 4ρα αλλα το συνθες ειναι ανα τριωρο

και το καλυτερο ειναι 6230 κιλα και 59 εκ υψος!

Το θηλαστρο το χρησημοπποιω μονο εαν το στηθο ςμου με ενοχλει και δεν μπορω να το αδειασω με το χρι γιατι νυσταζω.Αλλιως ...χλιαρο ντουζακι λιγο αδειασμα με το χερι στο νπτιρα να μαλακωσει και πουρελαν στις θηλες

πιπιλα καθολου (δεν τη θελει),πιπιλαει εμενα και τη μπουνιτσα της!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

σε ζαλισα με τα δικα μου για να σου δωσω κουραγιο και να καταλαβεις οτι ΟΛΑ ΘΑ ΦΙΑΞΟΥΝ!

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!

ΜΟΝΟ ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΝ!ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΣΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου!

με εχουν καλυψει τα κοριτσια σε ολα!

υπομονη-θεληση-ηρεμια-κωφωση

αν μπορεις να διαθεσεις-κανεις αυτα για το μωρο σου θα τα καταφερεις!

το πρωτο διαστημα θηλαζα 23ωρες το 24ωρο, ημουν μονιμα σε ενα καναπε!ατελειωρες ωρες θηλασμου!

τωρα μετα απο 19 μηνες θηλαζει 3-5 λεπτα και μου φαινεται λιγο.... μου λειπουν οι μαραθωνιοι θηλασμοι... μου λειπουν οι αγκαλιτσες της!

αξιζει να το κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκια μου,μην ακους την παιδιατρο σου!

κ εγω με το στηθος εξω ειμαι συνέχεια,αλλα παλινδρόμηση δεν εχουμε!οι γουλίτσες ειναι φυσιολογικες,μη σε ανησυχουν.τάιζε το μωρακι σου οποτε αυτο θελει,εξάλλου η παιδιατρος ξερει ποσο τρωει απο το στηθος καθε φορα,ωστε να σου συστησει τα γευματα ανα 3ωρο;;;;;;!!

ακου τις κοπελες εδώ κ εγώ αυτες συμβουλευομουν κ συμβουλευομαι κ ετσι εχω καταφερει να θηλάζω αποκλειστικα χωρις ουτε μια φορα να εχω δωσει συμπλήρωμα!

σίγουρα ειναι δυσκολη διαδικασία κ χρειαζεται η συμπαρασταση του συζυγου,που ευτυχώς την έχεις :) ,αλλά αξίζει τον κόπο!τα πράγματα όσο περνα ο καιρός θα γίνονται πιο εύκολα,θα δεις!κ να θυμάσαι,δεν είσαι μόνη!ό,τι χρειαστεις,εδώ είμαστε! :):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ύστερα όταν λέμε ότι οι παιδίατροι είναι άσχετοι με το θέμα του θηλασμού φταίμε εμείς;;;; Μα είναι πράγματα αυτά; Κάτω από 2 ώρες να μη θηλάζεις;

Τα πέρασα και εγώ αυτά. Η μητέρα μου δεν με άφηνε να θηλάζω αν δεν περνούσαν 3 ώρες. Τι βλακεία! Να μπει λέει το παιδί σε πρόγραμμα. Μόλις έκλεισα τα αυτιά μου η μικρή ηρέμησε. Μα θέλει και τη μαμά του το παιδί, όχι μόνο το γάλα.

Ακόμα και σήμερα θηλάζω χωρίς να κοιτάω ρολόι. Κάθε 1 ώρα, 2 ή 3. Η κόρη μου είναι 9,5 μηνών και τρώει όποτε θέλει, όσο θέλει. Δεν μετράω ml, ούτε κραταω χρονόμετρο.

Μιας φίλης μου της είπε ο παιδιατρος και οι μαίες από το κέντρο θηλασμού του νοσοκομείου Ελενα να μη βαζει το παιδι στο στηθος αν δεν περάσει μία ωρα....

Εσύ είσαι η μαμά, εσύ ξέρεις τι είναι καλό για το μωρό σου. Ο γιατρός δεν είναι από επάνω σου για να ξέρει αν πεινάει το παιδί. Θεωρίες σου λέει. Στην πράξη μόνο εσύ γνωρίζεις τι θελει το κοριτσάκι σου.

Κουράγιο και υπομονή. Οι 2 πρώτοι μήνες θέλουν αντοχές και γερά νεύρα. Μετά απλά απολαβμάνεις και χαιρεσαι που δεν άκουσες κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω εγω στο 10 μ παιδακι δεν ηξερα τιποτα...καποια στιγμη αρχισα να χρησιμοποιω θηλαστρο κ τοτε κ το γαλα σταματησε κ ο μικρος ''ξεχασε'' το στηθος μου...μου ειχε πει ενας γιατρος οτι αν το μωρο δεν παιρνει απ'το στηθος δεν γινεται παραγωγη..οσο τραβαει τοσο κατεβαινει κ αλλο γαλα...με το θηλαστρο διαοπτεται σιγα σιγα η παραγωγη...κ τα τρια μ παιδακια στην αρχη δεν ειχαν προγραμμα...τη μια ξυπνουσαν καθε 3 ωρες,την αλλη καθε δυο κ καμια φοαρα επιναν μετα απο 5' σαν να μην ειχαν πιει καθολου...τωρα το 3ο μ παιδακι ειναι 2 μηνων κ εχει αρχισει κ μπαινει σ'ενα προγραμμα!!το μωρακι σου ειναι πολυ μικρο ακομα για να φτιαξει προγραμμα....δινε του οσο γαλα απ'το δικο σου χρειαζεται κ οσες φορες χρειαζεται!δεν θα κρατησει πολυ αυτη η ταλαιπωρια...συντομα θα βαλετε μια σειρα!προσεξε ομως πολυ με το θηλαστρο..κ με το μπιμπερο προσαξε μην μαθει γιατι μετα δεν θα θελει το στηθος σου..αυτα..σε τρελανα λιγακι αλλα αυτα εχουν συμβει κ σε μενα...φιλια κ μην αγχωνεσαι...απο ενστικτο κ μονο θα καταλαβεις σιγα σιγα τι χρειαζεται το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Μιας φίλης μου της είπε ο παιδιατρος και οι μαίες από το κέντρο θηλασμού του νοσοκομείου Ελενα να μη βαζει το παιδι στο στηθος αν δεν περάσει μία ωρα....

δεν ξερω τι μαια ηταν αυτη! εμενα με βοηθησαν πολυ στο νοσ. ελενα και ειδικα οταν η μικρη μου ηταν στην μοναδα! με βοηθησαν στο πως να πιανω την μικρη ωστε να της ειναι πιο ευκολο να θηλασει με το φλεβοκαθετηρακι! ποτε δεν μου ειπαν για ωραριο! βεβαια στην μοναδα επιτρεποταν καθε 3 ωρες επισκετηριο για θηλασμο αλλα ηταν μοναδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi όταν έπαθα την τέταρτη μαστίτιδα πήρα τηλέφωνο στο κέντρο θηλασμού του Έλενα και μου είπε η μαία να μη θηλάζω αν έχω πυρετό πάνω από 38. Τη ρώτησα γιατί και μου είπε "απλά δεν κάνει". Η παιδίατρος μου είπε να μη θηλάζω καν από το στήθος που έχει τη φλεγμονή.

Ο πυρετός μου έπεφτε ΜΟΝΟ όταν θήλαζα. Όσα αντιπυρετικά και αν έπαιρνα έφτανα τους 40 βαθμούς.

Είναι σε ποιόν θα πέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ,ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ,ΛΑΓΟΚΟΙΜΑΤΑΙ & ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ & ΞΥΠΝΑΕΙ...ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΞΩ & ΘΗΛΑΖΩ...ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΑΣΩ ΟΥΤΕ ΛΙΓΟ..& Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟ,ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ & ΚΛΑΕΙ...& ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΗΛΑΣΜΟΣ....ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ??ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα.τα ατιμα ολα το ιδιο ειναι.μολισ νομιζεις οτι κοιμηθηκαν και πας να τα αφησεις να το ματι γαριδα και κλαμα.αχ παλι τα ιδια θα ξαναπερασω.τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα. :laugh: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μου καλο κουραγιο... Ο δικος μου τους 2 πρωτους μηνες ηταν θεμα αν κοιμοταν 10 ωρες ολο το 24ωρο. ΑΦου ακουγα για μωρα που κοιμονταν ολη τη μερα κ τρελαινομουν!! Ειναι κοινωνικο το μωρο σου, μην ανησυχεις... Απο τη στιγμη που βαζει βαρος κανονικα δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΗΔΗ 3 ΩΡΕΣ!!!!ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ & ΑΛΛΩΣΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ!!!ΗΔΗ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΒΑΡΥΣΤΟΜΑΧΙΑΣ!!!!ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ...

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΕΤΣΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ να σου ζήσει το μωράκι σου!

Συγχαρητήρια για την επιμονή και υπομονή σου!

Συνέχισε έτσι και θα τα καταφέρεις!

Τα κορίτσια με κάλυψαν απόλυτα!

Όποτε κλαίει βάλτο στο στήθος... Προσπάθησε να κοιμάσαι και εσύ τις ώρες που κοιμάται για να ξεκουράζεσαι. Άν έχεις βοήθεια μην ασχολείσαι με τις δουλειές του σπιτιού παρα μόνο με το μωρό σου!

Καλή συνέχεια και για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλυψω μου τι αγχος ειναι αυτο. Εμενα κοντευει τα 5 και ακομα δεν εχει σταθεροποιησει ωραριο φαγητου και υπνου. Οποτε γουσταρει τρωει - και οσο θελει- και οποτε γουσταρει κοιμαται. Ακομα και τωρα αν κοιμηθει σερι 3 ωρες την ημερα παρτι κανω. Πλακα κανεισ. Φυσιολογηκοτατο ειναι το μωρακι σου. Υπομονη υπομονη υπομονη τιποτα αλλο. Ξερεις ποσεσ φορε κοιμηθηκε εμενα στο στηθος. ΟΚ μπορει να μην κοιμωμουνα αλλα τουλαχηστον ξεκουραζομουνα. Και ειπαμε μακρια το μπιμπερο ακομα και με δικο σου γαλα. Αραια και που και να της το δινει ο μπαμπας...η γιαγια...ο γειτονας στην αναγκη, παντως οχι εσυ. Εσενα πρεπει να σε συνδιασει με το στηθος. Και ασε τις δουλιες, μη τις κανεισ καθολου. ο αντρουλης σου να τηγανησει πατατες...να φας και εσυ. Εσυ ξεκουραση. Παρε ενα 40 ημερο τουλαχηστονρεπο απο νοικοκηρα σε απογνωση και γινε μανα σε απογνωση!!

Αντε καλο κουραγιο. Πολλά φιλια και στο μπουμπουκακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν ακούω για παιδάκια που κοιμούνται ΟΛΗ νυχτα χωρίς να ξυπνάνε, με πιάνει το παράπονο. Μπορεί να θηλάσω 1-3 φορες τη νύχτα, μπορεί να ξυπνήσει και να θέλει απλά μια αγκαλιά, μπορεί χίλια δυο να συμβούν αλλά ΟΧΙ να κοιμηθεί. Μεσα στη μερα κοιμάται κοντά 3 ώρες συνολικά και άλλες 9-10 τη νυχτα. Και αυτό τώρα. Στην αρχή κοιμόταν μόνο τη μέρα και 1 ώρα τη νύχτα. Μόνο που το θυμάμαι αρρωσταίνω.

Κουράγιο. Το παιδάκι σου σε χρειαζεται. Μια αγκαλιά, ένα χάδι, λίγο στήθος και να δεις που ολα θα φτιαξουν με τον καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...