Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ?


olya

Recommended Posts

εγω γεννησα στην 31η εβδομαδα λογω πιεσης που εξαιτιας της χαναμε και το παιδι και εμενα

γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο(ολικη δεν επιτρεποταν)και δεν καταλαβα τιποτα

ο μικρουλης μου βγηκε 1250 και 40 εκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα!

Για τις εγκυούλες τις μανούλες μας που ίσως και να έχουν αγωνία για τη γέννα,θα ήθελα να τους πω οτι γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο και όι πόνοι ήταν υποφερτοί.

Το πιο δύσκολο ήταν στις εξωθήσεις που οι αντοχές έχουν μειωθεί κατα πολυ...Δεν πονούσα απλά νόμιζα πως δεν θα αντεξω άλλο.

Η εμπειρία καταπληκτική , μακάρι να αξιωθώ να ξαναγεννήσω έτσι...

Ηταν σαν πόνοι περιόδου.Απλά ήμουνα ψύχραιμη και έκανα τις αναπνοές μου( πολύ μεγάλη βοήθεια)

Τελικά , δεν ήταν τίποτα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα στην 38η ευδομαδα, με εσπευσμενη καισαρικη γιατι πεφτανε οι παλμοι λογω περιτυληξης του ομφαλιου λωρου. Ηθελα ομως παααρα πολυ να γεννησω φυσιολογικα. Αποκλειετε να πονουσα περισσοτερο, γιατι εγω στην καισαρικη, μετα πεθανα απο τους πονους. Και εκανα και λαθος να φτερνιστω μετα...μεχρι την αμερικη ειδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα στις 38/5 εβδομαδες φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο

ειχα βρει μια σταση που με βολεψε και δεν πονεσα σχεδον καθολου 5 ωρες πριν γεννησω ημουν απολυτα ηρεμη και με το που εσπασαν τα νερα βγηκε αμεσως με 2 σπρωξιματα 2500 κιλα κουκλιτσα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα στις 41 και 2 ημέρες, δηλαδη την 42η εβδομαδα βασει υπερηχων. Βασει τελευταιας πητ στις 43 εβδ. Εσπασαν τα νερα στις 1 το βραδυ και σε 5 ωρες ειχα γεννησει. η μικρη μου ηταν μονο 3100 αν και καποιες μερες αργοπορημενη. Η καθε μερα μετα την πητ ηταν και μια αιωνιοτητα αλλα αξιζε τον κοπο για μια τοσο γρηγορη γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραίο θεματάκι

μπρ'αβο κορίτσια μου σε όλες σας

εγω γέννησα στις 36+6 όπου αν και ήταν υγιέστατα στην κοιλίτσα τα μωράκια και θα μπορούσαν να μείνουν λίγο παραπάνω

ο ένας πίεζε τον άλλο στο κεφαλάκι και ανέβαζε παλμούς το μικρό μου

τελι΄κά γενήθηκαν τα 2 αγοράκια μου 18/9/09 με καισαρική 2870 ο πρώτος και 2500 ο δεύτερος.

με το καλό όλες οι υπόλοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θεματάκι!

Το πρώτο αγοράκι μου το γέννησα στην 36η εβδομάδα με φτ 3200

και το δέυτερο αγοράκι μου στην 38 εβδομαδα 3.350 με φτ!

και στις δυο γέννες μου έσπασαν τα νερά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...