Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ?


olya

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις κοριτσια γεννηθηκαμε στην 37 και 3 μερες...με πιασανε οι πονοι...φυσιολογικο τοκετο και γεννηθηκαμε 2810 και 49 ποντους.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymamma έγραψε:

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37Β ΚΑΙ 6Μ ΕΙΔΑ ΛΙΓΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 18 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..ΣΤΙΣ 8 ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΟΡΟ 9 ΠΑΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ 23.45 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ 3400 ΚΑΙ 50 ΠΟΝΤΟΥΣ!

Υ.Γ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟ????

ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΠΟΙΗΣΑΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ..ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Ο ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ " ΕΡΓΑΛΕΙΟ" ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ Κ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΤΟ ΜΩΡΟ Η Κ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΚΑΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΜΑΖΙ....ΕΙΧΑΜΕ ΑΠ΄ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ! :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που γράψαμε βρε κορίτσια , θηρία είμαστε όλες μας!!!

Μπράβο μας !!!

Ξέχασα να πω οτι και εμάς μας τράβηξαν με βεντούζα και είχε αρκετή παραμόρφωση.Φυσικά τη δευτερή μέρα δεν φαινότανε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα πητ 14/5 και γεννησα λογω πρωορων συσπασεων στις 11/4 στην 35 εβδομαδα.

ημουν στο νοσοκομειο με ορο για τις συσπασεις 2 εβδομαδες.

γεννησα σαββατο και τα φαρμακα για τις συσπασεις ειχαν αρχισει απο τη παρασκευη να μη με πιανουν.

επειδη ειχα κανει περιδεση ο γιατρος φοβηθηκε μη παθω ρηξη τραχηλου.

σαββατο πρωι κατα τις 11 μου την εκοψε.μετα ηταν θεμα ωρων το ποτε θα γεννησω.

γεννησα το βραδυ με καισαρικη γιατι ειχα μια κυστη στην ωοθηκη και θελαμε να τη βγαλουμε.

απο εκεινο το βραδυ στις 9 μμ εχω το κοριτσακι μου αγκαλια και εχει γεμισει η ζωη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

αυτο το χερι που βαζουν μην χεσω να πουμε πολυ ποναει.και το βαζουν και ξανα και ξανα.ελεος

Κ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ.... ΤΡΕΛΟΣ ΠΟΝΟΣ! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ 36η ΒΔΟΜ.ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...

ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ 37η (ΛΟΓΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΓΕΡΝΑΕΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ) ΑΛΛΑ

ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ .

ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΩΡΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ :blink: ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ (ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟ)-Ο ΑΤΙΜΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ... :laugh:

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2830 ΓΡ ΚΑΙ 48 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΡΟΔΑΛΟΣ ΡΟΔΑΛΟΣ (ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΠΤ ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε boymama μαζη γεννησαμε!!!! Και εμενα τον τραβηξανε με βεντουζα και ειχε μονο ενα κοκκινο σημαδακι στο κεφαλι. Αλλα ο δικος με καισαρικη...τετοιο δεσημο γορδιος δεσμος ειχε πει ο γιατρός μοτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

αυτο το χερι που βαζουν μην χεσω να πουμε πολυ ποναει.και το βαζουν και ξανα και ξανα.ελεος

ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry::angry:

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!!!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χέρι μου έβαλε μία φορά η μαιά που εφημερευε στην αρχή , και μία στο τέλος η δική μου.Δεν κατάλαβα τίποτα.Μάλλον είχαν μουδιάσει τα πάντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΙΑΣΟΝΑΚΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 37 ΕΥΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΕΣ, ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΕΝΤΟΝΗΣ ΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΛΩΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΠΑΛΙ.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ...

ΒΑΡΟΣ: 2850 ΓΡ. ΥΨΟΣ: 49 ΕΚ. ΕΚΛΑΨΕ ΑΜΕΣΩΣ... ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ!

ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ 2Η ΔΟΣΗ 5 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΥΣΤΕΡΙ.

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΝΟ ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ!

ΑΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!

line_flow_blue_beg_41_time_1242964800_text_cf20c9dcf3efede1f220ece1f220e5dfede1e9.gif

line_line_typew6_beg_d_typew11_time_1004068800_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas!

egw den exw genisei akoma einai na genisw to genari!

diavaza ayt apou lete kai telika diapistwsa oti den isxyei ayto pou lene oti t akoritsia erxontai pio nwris apo tin pithani imerominia!

kai gw mpempoula exw!

telika ti ponaei pio poli?i kaisariki tomi i o fisiologikos toketos???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μικρη μου γεννηθηκε 5,5 ωρεσ μετα απο την ΠΗΤ και αν δεν εσπαγαν τα νερα μονα τησ 12 η ωρα το βραδυ 7 το πρωι θα εμπαινα με ραντεβου..

κατα τισ 1:30 με επιασαν χαλαροι πονοι και 3 η ωρα δυναμωσαν απο εκει και περα ξεκινησαμε τα σπρωξιματα και η μικρη γεννηθηκε 5 και 40 το πρωι 3700 52 εκ υψος...

η ολη διαδικασια ηταν χωρις επισκληριδιο κατι που θα κανω χαλαρα και στο επομενο.. ;)

ααα και κατι που ξεχασα και σε μενα στο τελοσ χρησιμοποιεισαι βεντουζα γιατι μετα απο 2,5 ωρεσ σπρωξιμο τα ειχα φτυσει και στην τελευταια εξωθηση που επρεπε να σπρωξω καλα ειπα δεν μπορω αλλα απο την φωνη που μου βαλανε τα χρειαστηκα και βρηκα δυναμη και εσπρωξα η μικρη βγηκε με παραμορφωμενο λιγο το κεφαλι, ο μπαμπασ μολισ την ειδε τρομαξε αλλα τον ηρεμησε η νοσοκομα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fwt31n1 θα πρεπει να σου απαντησει μια κοπελα

που εχει κανει και τα δυο... ;)

Και φυσιολογικο τοκετο και καισαρικη τομη. :)

Οι πονοι της γεννας ειναι δυνατοι... :S

και απ' οτι μου ειπαν και οι μαιες.. οι φυσικοι πονοι ειναι πιο

"απαλοι" απ' αυτους της προκλησης. Τους τεχνιτους δλδ.

Μη σε αγχωνει τιππτα ομως.

Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.. :)

Με το καλο το μωρακι σου.

Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγω πήγα στο ΜΗΤΕΡΑ στις 40 εβδομάδες και μια μερα για προκληση τοκετού :unsure: μου εβαλαν ορο για τεχνιτούς πόνους αλλα τελικά γέννησα στις 12 το μεσημέρι με καισαρική καθως πέφταν οι παλμοι του παιδιου και δεν έπαιρνα το ρίσκο :dry: Εκανα επισκληρίδιο και δεν καταλαβα τίποτα απο πόνο!! :woohoo: περιμενα να πονεσω και τελικα ακουσα το κλάμα του!!! :woohoo:

Γεννηθηκε 3300 και 52 εκατοστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήταν να κάνω καισαρική προγραμματισμένα λόγο υψηλής μυωπίας, αλλά τις 2 τελευταίες εβδομάδες ο μικρός είχε κατέβει πολύ χαμηλά και είχε πάρει θέση. Πάλι ξάπλα εγώ να μην βγει νωρίτερα…τελικά πήγα στην 37 στο Ιασώ για την καισαρική και είχαν ήδη σπάσει τα νερά, αλλά έβγαιναν λίγα, λίγα και δεν το είχα καταλάβει! Αν δεν είχα ραντεβού το πρωί, θα πήγαινα το βράδυ με πόνους μου είπε η γιατρός μου. Βιαζόταν κορίτσια το αγοράκι μου, γιατί ήθελε να έχουμε μαζί γενέθλια. Τελικά εγώ έχω 26 Απριλίου και εκείνος 27, σχεδόν τα κατάφερε. Γεννήθηκε 2820 και 50 πόντους. :)

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΠΗΤ ΜΕ Φ.Τ. ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΠΟΝΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα 38 εβδομαδα κλειστη με προγραματισμενη καισαρικη, λογω ζαχαρου κ ινσουλινης που εκανα γεννηθηκε στις 8,35 το πρωι ακουσα το κλαμα του 2950βαρος κ 49 ποντους υψος, ειχε τα ματια ανοιχτα οταν μου τον φερανε κ μας κοιτουσε καπως... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...