Μετάβαση σε περιεχόμενο

baby swimming!


Recommended Posts

Αργώ

μπήκα να δω αν μου απαντησες κ σε πέτυχα μόλις..... χαχαχα!

Σε ευχαριστώ.....

Μα, μόνο μισάωρο;

Δεν είναι λίγο; Κανα δύωρο περίμενα

για ...μεγαλύτερη απόλαυση!

Όσο για τον χρόνο, κ την εγγραφή

μέχρι να χρονίσει

όπου θα επιστρέψω στο γραφείο

(κ ο μπέμπης μου θα παει βρεφικό)

όλες μου οι ώρες θα του είναι αφιερωμένες

επομένως θα πάω με το νέο έτος για την έγγραφη του.....

Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι!

Καλές βουτίτσες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω πηγα περσι τον γιο μου στην γλυφαδα σε ιδωτικο κολυμβητηριο που κανει μονο babyswimming αλλα τον πηγα κοντα 3 ετων και μακαρι να τον ειχα παει νωριτερα, ηταν πολυ ωραια ειχε και παιδοτοπο να παιξουν τα παιδακια και τα ντους ηταν διπλα στην πισινα μεχρι και τουαλετα λεκανη μικρη για μωρα ειχε, και η κουζινα τους ηταν ελευθερη να πας να φτιαξεις την κρεμα του παιδιου η να ζεστανεις το γαλα, τα πηγαιναμε καλα αν και ο μικρος επινε νερο και φοβοταν καποιες φορες αλλα η δασκαλα ηταν καλη, τον πηγαινα και καθημερινες πρωι και ειμασταν μονοι μας στην πισινα το πολυ με αλλο ενα ατομο και ηταν σαν να καναμε ιδιαιτερο μαθημα, ωσπου αλαξε η δασκαλα εμεινα και εγω εγκυος και τον πηγαμε σαββατο με πολλα παιδια και μια δασκαλα που τον φοβισε απο τοτε δεν ηθελε να ξαναπαει, τωρα περιμενω να μεγαλωσει λιγο η μπεμπα και θα την παω απο μικρη φυσικα που δεν εχουν το αισθημα του φοβου, ειδα μωρακια να κανουν βουτια και να μην παθαινουν τιποτα ειναι παρα πολυ ωραια εμπειρια το συνηστω ανεπιφυλακτα, τωρα οσο για τα δημοσια επειδη μαζευεται πολυς κοσμος δεν ξερω αν ειναι τοσο καλα, εκει που πηγαινα αν εχανες μαθημα τους επαιρνες τηλ και το πηγαινες οταν μπορουσες για να το αναπληρωσεις ηταν πολυ βολικα βεβαια η τιμη ηταν λιγο τσουχτερη αλλα ειχες τα παντα που χρειαζεται ενα μωρο απο βραστηρα ψυγειο μπρικι χημους κ.α στην κουζινα για να μην εχεις το ανχος να πεινασει το παιδι και να τσιριζει και παιδοτοπο για το αδελφακι που περιμενει η για το ιδιο το παιδι να παιξει μετα η πριν, η τιμη ηταν 80ευρω τον μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, marimari κουράζονται συνήθως παραπάνω ή μελανιάζουν κιόλας καμιά φορά :P (μην τρομάζεις). Αν έχει όρεξη το παιδί και το άλλο γκρουπάκι δεν έχει πολύ κόσμο σε αφήνουν κιάλλο..όρεξη νά χεις...

Αλλά και όταν το κρατάς εσύ (την περισσότερη ώρα) και αυτό πλατσουρίζει...είναι γυμναστικούλα ;)πως να το κάνουμε!

Και φυσικά μην ξεχαστείς και βάλεις μάσκαρα. Εγώ το ζώον φορούσα την πρώτη μέρα και βγήκα ως ωραιότατο ρακούν (μετά κατάλαβα τα περίεργα βλέμματα των άλλων :laugh: )

Α, και έχεις εξετασούλες (καρδιολόγο, δερματολόγο, γυναικολόγο, παιδίατρο) επιμένω να μην το αφήσεις για τελευταία στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέω ότι γράφτηκα τρεις μήνες πριν εννοώ ότι το είχα δηλώσει ότι θέλω να γραφτώ από τότε, είχα δώσει τα στοιχεία μου κλπ. και μου είχαν κρατήσει θέση γιατί η ζήτηση τότε τουλάχιστον ήταν πολύ μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την ΑΡΓΩ το μισαωρο ειναι αρκετο οσο και να σου φαινεται λιγο ειναι στα ορια που αρχιζουν και παπαριαζουν τα χερια του παιδιου, ασε που επειδη το κρατας πιανονται τα χερια σου και δεν αντεχεις και εσυ αλλο πανω κατω στην πισινα, την πρωτη φορα που ειχα παει ηταν και μεγαλουτσικος εμενα ο γιος μου ενιωθα μετα λες και ειχα φαι ξυλο απο το πιασιμο την τριτη φορα το ξεπερασα και το απολαμβανα και οντως νιωθεις οτι κανεις και εσυ γυμναστικη και ξεφευγεις και ολας μετα παντα ενιωθα ανανεωμενη και εκανα κατι με το παιδι μου και περνουσαμε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Geia sas manoules....

psaxnwntas gia babyswimming sthn 8essaloniki, ema8a oti exei sto klumvhthrio tou PAOK. Epikoinwnhsa kai mou eipan oti mporei na ksekinhsei apo 3,5 mhnwn!!!Emeis eimaste 3 mhnwn mpempoula kai perimenoume na perasoun oi meres...!!!! :laugh:

8a h8ela thngnwmh sas kai , tyxon, empeiries sas apo to sugekrimeno kolumvhthrio!

Gnwrizete an uparxei kati analogo sthn Peraia, 8essalonikis?

Euxaristw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ!

ΤΙ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΕΙΣ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΒΟΛΕΥΕΙ..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε προλαβε η Veni.

Σου είναι ευκολο να βάλεις τα τηλέφωνα?

Το έψαξα κι εγώ στο τέλος του καλοκαιριού αλλά δεν το σήκωνε κανείς.

Είμαστε λιγο μεγάλοι αλλα νωρίτερα δεν μας άφηνε ο μπαμπάς μας λόγο υγιεινής....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη δεν ειναι μονο στο γυπεδο του ΠΑΟΚ, Θυμησε μου - γιατι ενα αλτσχαιμερ το χω, να σου δοσω πληρη λιστα με τα προγραμματα, την εχω σπιτι, που κανουν ολα τα κολυμβιτηρια της Θεσσαλονικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

χαχα.στ ποσειδωνιο δεν εχει?[/quote:10hwl5nk]

αχ τα ιδια κ εγώ lovie μου!ούτε να ακούσει για το γήπεδο του παοκ ο αντρας μου!!φανατικος αρης κ αυτός!!! :angry::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ , Lala, τι όμορφα που είναι !

Μπράβο σας!!!

Χρύσα , είναι ευκολο να μου το περάσεις με φαξ στη δουλειά το πρωι?

Π'αρτο μαζί σου εσύ και θα επικοινωνήσουμε..Είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προγραμματα για ολα τα γουστα!!!!!

ΑΘΗΝΑ

Πρόγραμμα κολύμβησης βρεφών:

Δαμασκού & Μεσηνίας, Συνοικισμός Αστυνομικά, Ηλιούπολη

Τηλ.: 210 9944001, 210 9922899, 210 9320607

Baby Swimming (για βρέφη 8 μηνών έως 3,5 ετών)

Σχολή βρεφών κολύμβησης – Γιούλα Θάνου Μπεζεργιάννη

Κλειστό κολυμβητήριο Γλυφάδας

Τηλ.: 6932601978

Αθλητικό Σωματείο Χαλανδρίου «Νηρέας»

Λ. Πεντέλης 50, Χαλάνδρι

Τηλ.: 210 6827722, fax: 210 6853263

ΟΑΚΑ (Ολυμπιακό Στάδιο)

Μαργαρίατα Κοτζιά (Μεταπτυχιακό στη βρεφική κολύμβηση)

Λ. Κηφισίας 37, Μαρούσι

Τηλ.: 6974026681

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Γήπεδο ΠΑΟΚ κολυμβητικό πρόγραμμα για βρέφη

«Μαμά και παιδί»

Ηλικίες: 5 μηνών έως 3 ετών

Γήπεδο Τούμπας (ΠΑΟΚ), Θύρα 5-6, Αδαμίδου & Μικράς Ασίας,

Τηλ.: 2310 952190, 2310 952193

Κολυμβητικό πρόγραμμα για παιδιά

Ηλικίες: 4 έως και 12 ετών

Γήπεδο Τούμπας (ΠΑΟΚ), θύρα 5-6, Αδαμίδου & Μικράς Ασίας

Τηλ.: 2310 952190, 2310 952193

Κολυμβητικές ομάδες Ποσειδωνίου

Ηλικίες: 5+ ετών

Δίπλα στο Μέγαρο Μουσικής, Περιοχή Μαρτίου

Τηλ.: 2310 428453

Κολυμβητικές ομάδες ΧΑΝΘ

Ηλικίες: 1. Νηπιακό πρόγραμμα για παιδιά 3,5 ετών και άνω. 2. Πρόγραμμα για παιδιά από 7 ετών.

Κτίριο ΧΑΝΘ, Μέγαρο ΧΑΝΘ

Πληροφορίες στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής: τηλ.: 2310 242307, 2310 242587, 2310 242312.

Εσωτερικό: 47

Κολυμβητική ομάδα ΗΡΑΚΛΗ

Αγίου Δημητρίου 159Β. Στο ύψος του Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.

Πληροφορίες από την υπεύθυνη του προγράμματος, κα Θωμαΐδου Μελαχρινή, τηλ.: 2310 280768, 2310 761392, 6937280769

Ομάδες αθλητικής ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ

Ηλικίες: 3,5 έως και 8 ετών

Κίμωνος Βόγα 62

Τηλ.: 2310 424-444, 2310 424400

Κολυμβητικά προγράμματα ΑΡΗ

Ηλικίες: 4 έως και 8 ετών.

Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 154, Χαριλάου

Πληροφορίες για το τμήμα του Ποσειδωνίου: 6974 212763 και για το τμήμα του Εθνικού Κολυμβητηρίου: 6946 466146

Γενικές πληροφορίες: 2310 305402, 2310 305407

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις επικοινωνησα με το ιδρυμα ΚΑΠΑ στην Περαια και τα νεα ειναι δυσαρεστα.Δυστυχως δεν εχουν τμημα babyswimming πια........

Τι κριμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεε μπαμπαδες δεν δεχονται? :P γιατι εμεις θελουμε αλλα ο μπαμπας μπορει.ε κοριτσια?Για το ΟΑΚΑ μιλαω,μενουμε πολυ κοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο αδερφος μου καλε με ακουγε που εψαχνα το τηλ. του παοκ και μονο που δεν με εδειρε!!!!!!!!!!οχι καθολου φανατικος αριανος!!!!!!

λοιπον πηρα στον παοκ μιας και μονο εκει εχει :(

εχει 2 γκρουπ. το ενα ειναι μεσοβδομαδα και πρωινα δε νσυγκρατησα ποτε και το αλλο σαββατο 5.00 απογευμα κυριακη 10.30 το πρωι.

κοστιζει 30ε η εγγραφη και 50 ο μηνας.θεσεις περιορισμενες.

πισινα με χλωριο...τι αλλο.αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυώνω και μόνο που το σκέφτομαι...

Έχω καταπεί χλώριο, έχω αγαλματιάσει από το κρύο σε Εθνικό και Ποσειδώνιο...

Έχω κολλήσει έρπητα, μικρόβια, ωτίτιδες και πολλά άλλα...

16 χρόνια στο νερό...

Κολυμβήτρια του Ηρακλή...

Αλλά η Άλεξ 7 ετών θα γευτεί νερό πισίνας...

Προτιμώ το θαλασσινό...

Κάθετη...

ΥΣ. όσο για το ΟΑΚΑ...

Εμπειρίες και αναμνήσεις πάμπολλες... :)

Η κολύμβηση είναι άθλημα ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΝΤΩΣ! :);)

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααα Katrina, γι' αυτό και η γοργόνα αριελ κοσμούσε το προφίλ σου παλιότερα! :cheer:;)

Τι κάνει η Άλεξ? Μου λείψατε! Τι λέει η πατρίδα? Εδώ όλα περίφημα.. μπρρρρ... κρύο πολύ όμως! :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια... :)

Ναι! ;)

'Ημουν μία γοργόνα κάποτε... :lol:

Κρύο επίσης αλλά εμείς βολτάρουμε αλώβητες! ;)

θα σου στείλω μήνυμα... ;)

Φεύγω τώρα... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

εεε μπαμπαδες δεν δεχονται? :P γιατι εμεις θελουμε αλλα ο μπαμπας μπορει.ε κοριτσια?Για το ΟΑΚΑ μιλαω,μενουμε πολυ κοντα.

Μια χαρά δέχονται μπαμπάδες φυσικά! Και μη σου πω ότι τελευταία κυρίως μπαμπάδες βλέπω μέσα! Και γω κοντά μένω, με βολεύει πολύ, εγώ πάντως παρακαλάω τον άντρα μου, αλλά εκείνος.... βαριέται να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και όλο το αναβάλλει!! :blink::P ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby Swimming (για βρέφη 8 μηνών έως 3,5 ετών)

Σχολή βρεφών κολύμβησης – Γιούλα Θάνου Μπεζεργιάννη

Κλειστό κολυμβητήριο Γλυφάδας

Τηλ.: 6932601978

εκει πηγαιναμε εμεις και ανυπομονω να παω τωρα με την μπεμπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...