Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

Nounouka ευχομαι ολα να γινουν οπως τα θες και αυριο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα...να παρουμε και οι υοποιπες λιγο κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοερτσάρες μου!!!

Θετικό!!!

Έκανα 1 τεστ χθες το απόγευμα και 1 σήμερα το πρωί και βγήκαν και τα 2 θετικά!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη, λλά όπως σας ξαναείπα... ένιωθα σίγουρη!!!

Τώρα τι κάνω είναι το θέμα...

Πάω σε γυναικολόγο ή σε μικροβιολόγο πρώτα;

& σε πιον γιατρό να πάω;

Δεν ξέρω κανέναν εδώ στην Κύπρο...

Γνωρίζει καμία από σας κανέναν καλό στη Λευκωσία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου!!! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Συγχαρητήριαααααααα!!!!! Να έχεις μία πολύ όμορφη εγκυμοσύνη (ελπίζω κάποια κοπέλα από Κύπρο να σε βοηθήσει με το θέμα γιατρού) :kiss:

632640zx6vm25i6x.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχατρητηρια αυτο ειναι υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχομαι να εχεις μια παρα πολυ καλη εγκυμοσυνη και ολα να πανε καλα!Απολαυσε το και μην αγχωθεις!!!Προτεινω να πας πρωτα σε γιατρο και μετα αυτος θα σε στειλει στον μικροβιολογο για τις απαραιτητες εξετασεις!Δυστηχως δεν γνωριζω απο Κυπρο!

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

That's the way,aha,aha,I like it,aha,aha!!!!!!!!!!!

Μπράβο!Καλωσήρθατε!

Όπα,όπα...κάπου τα'χασα!

Μπράβο κοπέλα μου!Συγχαρητήρια!Δε ξέρεις πόσο χάρηκα!Ούτε το δικό μου το τεστ να ήταν θετικό!

Άντε,σου εύχομαι μια ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanouka ΜΠΡΑΒΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΣΤΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΕΣ ΕΣΥ?????? ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΗΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ειμαι καινουρια κ θα ηθελα να μ πειτε την γνωμη σας.εχω πονους περιοδου αλλα δεν περιμενω ακομα,εχω συχνοουρια,κ νιωθω κουρασμενη,μπορει να αρχισουν συμπτωματα πριν την καθηστεριση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μπαρμπαρα!!Καλωσηρθες στην παρεα μας!!

Εγω απ οσα ξερω ναι μπορουν να ξεκινησουν και πριν την περιοδο με παραδειγματα κοπελες απο δω μεσα!Ποσες μερες πριν την περιοδο βρισκεσαι?Προσπαθειτε για παιδακι?Αν ναι στο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αριστινα,σε μια εβδομαδα λογικα ειναι να μ ερθουν.ναι προσπαθουμε αλλα τωρα εχω ανγχωθει γιατι θελω να ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι μωρε....καταλαβαινω την αγωνια σου την εχω περασει...

Δεν θελω να πω κατι αλλο για να μην σε αγχωσω παντως τα συμπτωματα ειναι εγκυμοσυνης και εφοσον το επιθυμεις μακαρι να εχεις καλα αποτελεσματα!!!!Πες μας και τις αλλες μερες πως πανε τα συμπτωματα...στο ευχομαι να εχεις κατι καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα βρε Μπαρπαρα....κι εμεις στην προσπαθεια....βλεπουμε.

Προσπαθειτε καιρο?Εμεις οχι τωρα ξεκινησαμε...

Παντως οπως και να εχει το πραγμα μην αγχωνεσαι!!!ειναι σημαντικο...κανει κακο στην ωορηξια,αν διαβασεις απο αλλες κοπελες που το λενε και το πιστευω κι εγω...

Οκ?:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθουμε περιπου ενα χρονο αλλα οχι με γονιμες μερες κ τετοια ποτε δεν το εχω κοιταξει απλα οταν γινεται κανουμε ελευθερα.εσυ τωρα αρχισες προσπαθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ. ΑΝ ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑΙ. Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και χαίρομαι που μοιράζεστε τη χαρά μου σα να ήτανε δική σας!

Είμαι από Ελλάδα, αλλά ζω στην Κύπρο (παντρεύτηκα Κύπριο)!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το γιατρό που μου σύστησες, αλλά προτιμώ να πάω σε γυναίκα!

Πέρισυ είχα πάει σε 1 άνδρα εδώ στην Κύπρο και με έκανε να νιώσω πάρα πολύ άσχημα...

Όσον αφορά τα συμπτώματα...

Όταν έχω ωορηξία, το νιώθω γιατί έχω πόνους περιόδου!

(Αυτό έγινε 2-3 ημέρες μετά την επαφή)

Μέσα σε 1 βδομάδα άρχισα να έχω συμπτώματα!!!Πρήστικαν το στήθοε και η κοιλιά!

Το πρήξιμο της κοιλιάς ξεκινούσε από τις σάλπιγγες!

Είχα υπνηλία, νευράκια, αναγουλίτσες!

Το βασικότερο απ' όλα ήταν το ένιωθα και πρόσεχα όλες μου τις κινήσεις, ασυναίσθητα...

Βέβαια, το προαίσθημα, μπορεί να οφείλεται και στη μεγάλη μας επιθυμία καμιά φορά...

Ελπίζω να σας βοήθησα λίγο...

Πάντως, η κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή και το βιώνει διαφορετικά!

Εύχομαι να το νιώσετε σύντομα!

Τώρα περιμένω να πάω στο γιατρό για να το ακούσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση.μια αλλη ερωτηση μπορεις να κανεις την εξεταση χωριακη πριν την καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!

Συγχαρητήρια Νανούκα! Εύχομαι και όλες οι υπόλοιπες να τα καταφέρουμε...σύντομα!

Εγώ αυτόν τον μήνα ηρέμησα, έπειτα από την ψυχρολουσία του προηγούμενου μήνα (θα αδιαθετήσω; δεν θα αδιαθετήσω; κι αν ναι πότε; κλπ κλπ) Κάτι τέτοιο σίγουρα δεν βοηθάει στην ψυχολογία μας. Βρίσκομαι σήμερα στην 11η μέρα του κύκλου μου και πρέπει να έχω ωορηξία σήμερα, χωρίς να είμαι σίγουρη, έχω όμως έναν έντονο πόνο χαμηλά αριστερά (ανεβαίνει και λίγο πιο ψηλά). Με τον άντρα μου ήρθαμε σε επαφή χθες και προχθές (Σαββατοκύριακο, βλέπετε χιχι!!) δηλαδή την 9η και 10η μέρα...ακριβώς όπως και τον προηγούμενο μήνα. Μάλλον δεν περιμένω τίποτα αυτήν την φορά, για να μην απογοητεύομαι. Εξάλλου έχω βάλει σε προτεραιότητα μια σειρά εξετάσεων (Παπ, καλλιέργειες κλπ κλπ)και έτσι απασχολώ το μυαλό μου με άλλα θέματα!

Λοιπον πολλά φιλιά σε όλες και καλό μήνα. Εύχομαι ο μήνας αυτός να είναι και τύχερος για όλες :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου να σε ρωτησω κατι?2-3 μερες μετα την επαφη ειχες ωορηξια??εμενα μου ειπε ο γιατρος συμφωνα με ενδοκολπικο υπερηχο να κανω 27 28 29 αλλα εγω σημερα εχω πολλα υγρα και πονο χαμηλα κεντρο....τι να κανω?μηπως να κανω και σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpiditsa μου να σαι καλα καλη επιτυχια και σε σενα!!!ευχομαι να τα καταφερεις!!!Σιγουρα ειναι απαραιτητο να κανεις και τις εξετασουλες σου ομως για να εισαι ησυχη!!τι κυκλο εχεις??να εισαι ηρεμη κι εγω το πηρα αποφαση εκανα την προσπαθεια μου και τωρα ας γινει οτι θελει γιατι κανουμε κακο σε εμας στην ψυχολογια μας!

Καλο μηνα και σε σενα!Ναι μακαρι να ειναι τυχερος!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριστίνα μου, ήρθα σε επαφή στις 11 και την ωορηξία μου την είχα στις 13-14 Ιανουαρίου.

Τα σπερματοζωάρια, μπορούν να ζήσουν μέχρι και 5 μέρες, ενώ το ωάριο μέχρι και 2 μέρες!

Αν νιώθεις οτι έχεις τώρα ωορηξία, έλα σε επαφή με τον άνδρα σου!

Να σου πω, όμως, κάτι;

Μην το ψάχνεις τόσο πολύ με τις ημέρες!

Αν είναι να έρθει, θα έρθει...

Θέλω να πω οτι αν αγχώνεσαι πολύ, μόνο κακό μπορεί να σου κάνει!

& μεις το θέλαμε πολύ το παιδάκι, αλλά είχαμε αποφασίσει οτι θα είμαστε χαλαροί και δε θα κυνηγάμε τις μέρες για να μην αγχωθούμε αλλά κι για να μη χαλάσουμε τον έρωτα μας!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις 1 μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...