Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

de peirazei...etsi kai allivw stin idia katastasi akrivws vriskomaste kai egw kai i ninouka.Tis idies imeres exoume kathisterisi!!!!Tha doume se liges meres ti ginete!!!Pantws exw tin edipwsi oti avrio tha eimai adiatheti!!!Tha doume! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην το βαζετε κατω...και αφου και οι δυο σας ειστε στην ιδια κατασταση ,σας ευχομαι απο την καρδια μου,αυτη η διασημη σε ολες μας περιοδος να καθυστερηση ακομη λιγο...9 μηνες ...δεν ειναι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!ΤΙ ΕΓΙΝΕ?ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΕΕ?...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!! ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ Η ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ,ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Σήμερα έπρεπε να ξυπνήσω με τις πισκέψεις μου λογικά.Ακόμα τίποτα.Θα περιμένω και μέχρι το Σάββατο αν δεν μου έχει έρθει μέχρι τότε για να κάνω ένα τεστάκι και να είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα!Η χοριακή εξέταση τι είναι?

Και μια βοήθεια αν μπορείτε..Μήπως ξέρετε κάποιον καλό η καλή γυναικολόγο από Αθήνα γιατί ο δικός μου απεβίωσε πριν κάτι μήνες?

Φιλάκια! :)

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!

Άντε, περνάνε οι μέρες και η αγωνία μας θα πάρει τέλος!

Ελπίζω για happy end :P

&γω και ο άνδρας μου, διαισθανόμαστε οτι περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι!!!

&να σας πω και κάτι άλλο...

Εάν όλη αυτή η κοιλιά που έκανα δεν είναι αποτέλεσμα εγκυμοσύνης, αλλά πάχους... θα απογοητευτώ διπλά :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου εύχομαι σε εσένα και στον άντρα σου ότι καλύτερο και μακάρι να αποκτήσετε σε λίγους μήνες το πιο υγιέστατο και ομορφούλι μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, γλυκιά μου!

Φαντάζομαι οτι απογοητεύτηκες, αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω!

Θα ξαναπροσπαθήσετε!

Έτσι κι αλλιώς είσαι αρραβωνιασμένη ακόμη!

Αφοσιώσου στις ετοιμασίες του γάμου σου και θα έρθει και το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια θέλω βοήθεια.

Έχω πόνους στο στήθος,αλλά ΜΟΝΟ η θηλές μου πονάνε και είναι ΠΟΛΥ ευαίσθητες στο άγγιγμα.

Επίσης είναι 2-3 μέρες τώρα που ξυπνάω στις 6 το πρωί (ούτε ραντεβού πια!),για να πάω στην τουαλέτα και πονάει η κοιλίτσα μου έντονα.Τα υγρά μου είναι πολύ έντονα κίτρινα (δε μπορούσα να το θέσω πιο κομψά) και έχω ΤΡΟΜΕΡΑ νεύρα!

Τι είναι όλα αυτά;

Να σημειώσω ότι περιμένω να (ΜΗΝ) μου έρθει.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ. ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΆΜΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΔΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΦΟΥΣΚΟΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΦΟΥΣΚΟΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει εύχομαι και να έχεις καλή εγκυμοσύνη!Όσο για μένα,σίγουρα θα κάνω κάποια εξέταση,απλά περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μολις γραφτηκα και εγω στο φορουμ .Παρόλα αυτα σας παρακολουθω εδω και μια βδομαδα .δεν ειχα ιδεα πως υπαρχει κατι τετοιο και μου αρεσε παρα πολυ που οταν το ανακαλυψα . χαιρομαι παρα πολυ για ολες εσας που ξεκινατε τωρα μια εγκυμοσυνη και ευχομαι και οι υπολοιπες οπως και εγω να μεινουμε συντομα.εμεις ξεκινησαμε την προσπαθεια με τον αντρα μου αυτον τον μηνα.νομιζω πως η ελπιδα για ενα μωρακι μας κανει να φανταζομαστε διαφορα ...τουλαχιστον εμενα με εχει τρελανει .εδω και 2 μερεσ νοιωθω πονους ψηλα στο στομαχι(ρωτωντας ομως μου ειπαν πως κυκλοφορει ιωση .παρ'ολα αυτα ελπιζω .η περιοδος θα μου ερθει στις 03/02 (εχω πολυ σταθερο κυκλο).ειχε καμια αλλη πονους στο στομαχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariannap ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 31/1-1/2..ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ... ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ..ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΚΑΤΣΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!

Μaniamounias ΣΉΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!ΑΧΧΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!ΑΝΤΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ...ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ!!!!!

ΝΑΝΟΥΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ...ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!

ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ....ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

irini_sta σε μενα το λες ,γιατι ; μακαρι..η μητερα μου παντως που της ειπα καρι απεξω απεξω το πρωι κοροιδευε!!!ο αντρας μου το περιμενει πιο πολυ απο εμενα αν και δεν του εχω δωσει σχεδον καμια ελπιδα και για να μην απογοητευτει αλλα και για να μην με αγχωνει παραπανω...παντως εχει πλακα πως αλλαζει αυτοματα η συμπεριφορα τους στην ιδεα και μονο...matakiaefh σου ευχομαι τις επομενες μερες να μας πει τα ευχαριστα!!!οπωσ και στις υπολοιπες κοπολες του φορουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς είστε σήμερα;

Εγώ περιμένω την (ανεπιθύμητη) περίοδο.

Η αλήθεια είναι πως δε φημίζομαι για τη σταθερότητα του κύκλου μου, αλλά τους τελευταίους μήνες είχα κάθε 30 μέρες.

Νομίζω οτι ένιωσα την ωορηξία μου στις 13- 14, λογικά θα έπρεπε να μου έρθει σήμερα.

Θα περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα σου εύχομαι ολόψυχα να μην δεις ίχνος της για τους επόμενους 9 μήνες.....:laugh: :laugh: :laugh:

Πάντως προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι! (το λέω σε εσένα για να το ακούω και εγώ :P )

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΚΛΑ ΣΥΓΑΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ..ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΗΜΟΥΝΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ..ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝΕΥ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία να το λες!

Δε βγαίνει από το μυαλό ούτε δευτερόλεπτο!

Μέχρι και το βράδυ, βλέπω σχετικά όνειρα :laugh:

Η γνώμη μου είναι οτι η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα!

Νομίζω, έπίσης, οτι κάπως το διασθανόμαστε...

Από την άλλη... η μεγάλη επιθυμία μπορεί να γίνει και διαίσθηση...

Τι να σας πω ρε κορίτσια... εγώ νιώθω σίγουρη!

Αύριο που θα κάνω το τεστ και θα βγει το αποτέλεσμα, θα σας πω τι από τα 2 ισχύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nounouka mou geia sou agapi mou....

Sou euxwme na min ksana deis periodo gia 9 mines agapi mou...

Koritsia min skefteste tipote ki wpos lew...

To kalo pragma argei na erthei panta,,,ki mas erxetai ekei pou den to perimenoume...

Kala apotelesmata se OLES...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εύχομαι αυτό τον μήνα να συμβεί ένα μικρό θαύμα στις κοιλίτσες μας!!!

(τι στο καλό;! τζάμπα μου έτυχε το φλουρί 3:woohoo: φορές;;;; :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...