Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

καλώς όρισες!

το να μείνεις με την πρώτη έγκυος συμβαίνει κάποιες φορές...(εμένα όχι).

τα συμπτώματα μοιάζουν αρκετά με της περιόδου. Τώρα σχετικά με το test θα έλεγα να περιμένεις λίγες μέρες.

καλά αποτελέσματα & τα ξαναλέμε :)

Τζένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα και καλως σας βρηκα!

στην κοπελα μου επρεπε να ερθει περιοδος στις 7 του μηνος.

μολις η καθυστερηση ξεπερασε τις 10 μερες καναμε και το τεστ (στην 12η για την ακριβεια). και εδειξε αρνητικο, ομως ακομα απο περιοδο τιποτα..

τις τελευταιες 2-3 μερες, μια εχει κατι υγρα, μια τις ποναει χαμηλα μια αισθανεται πρησμενη, μια παει να της ερθει, αλλα απο περιοδο τιποτα..

το περιεργο ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα καναμε sex μονο 3 φορες, και σε ολες τις φορες παντα παιρναμε προφυλαξη και μαλιστα, α)παντα φυσουσα το προφυλακτικο (σαν μπαλονι καπως) μπας και εχει καμμια τρυπα και β)μετα την πραξη ξανα ελενχα για διαρροες και στεγανοτητα. ολα καλα λοιπον.

ΜΙΑ φορα ομως εχω την εντυπωση οτι δεν ελενξα μετα την πραξη για στεγανοτητα και αυτη ειναι που φοβομαστε.

και ερωτω λοιπον:

1)αν ειχε σπασει η προφυλαξη δεν θα ελειπε κομματι?? (γιατι δεν ειναι υφασμα να τρυπησει).

2)δεν θα εβγαινε αδεια απο μεσα τις?? (χωρις τα υγρα μου).

3)ακομα και αν ηταν εγγυος, με 12 μερες καθυστερηση μπορει να κανει τοσο λαθος το τεστ? υποτιθεται οτι ειναι για αποτελεσματα μερικων ημερων..

η αληθεια ειναι πως ανχωθηκα μολις διαβασα μια απαντηση μιας κοπελας που ελεγε οτι τα συμπτωματα ειναι σαν αυτα της περιοδου μονο που δεν ερχεται ποτε...

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλως σας βρηκα!

στην κοπελα μου επρεπε να ερθει περιοδος στις 7 του μηνος.

μολις η καθυστερηση ξεπερασε τις 10 μερες καναμε και το τεστ (στην 12η για την ακριβεια). και εδειξε αρνητικο, ομως ακομα απο περιοδο τιποτα..

τις τελευταιες 2-3 μερες, μια εχει κατι υγρα, μια τις ποναει χαμηλα μια αισθανεται πρησμενη, μια παει να της ερθει, αλλα απο περιοδο τιποτα..

το περιεργο ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα καναμε sex μονο 3 φορες, και σε ολες τις φορες παντα παιρναμε προφυλαξη και μαλιστα, α)παντα φυσουσα το προφυλακτικο (σαν μπαλονι καπως) μπας και εχει καμμια τρυπα και β)μετα την πραξη ξανα ελενχα για διαρροες και στεγανοτητα. ολα καλα λοιπον.

ΜΙΑ φορα ομως εχω την εντυπωση οτι δεν ελενξα μετα την πραξη για στεγανοτητα και αυτη ειναι που φοβομαστε.

και ερωτω λοιπον:

1)αν ειχε σπασει η προφυλαξη δεν θα ελειπε κομματι?? (γιατι δεν ειναι υφασμα να τρυπησει).

2)δεν θα εβγαινε αδεια απο μεσα τις?? (χωρις τα υγρα μου).

3)ακομα και αν ηταν εγγυος, με 12 μερες καθυστερηση μπορει να κανει τοσο λαθος το τεστ? υποτιθεται οτι ειναι για αποτελεσματα μερικων ημερων..

η αληθεια ειναι πως ανχωθηκα μολις διαβασα μια απαντηση μιας κοπελας που ελεγε οτι τα συμπτωματα ειναι σαν αυτα της περιοδου μονο που δεν ερχεται ποτε...

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

heavyaris έγραψε:

καλησπερα και καλως σας βρηκα!

στην κοπελα μου επρεπε να ερθει περιοδος στις 7 του μηνος.

μολις η καθυστερηση ξεπερασε τις 10 μερες καναμε και το τεστ (στην 12η για την ακριβεια). και εδειξε αρνητικο, ομως ακομα απο περιοδο τιποτα..

τις τελευταιες 2-3 μερες, μια εχει κατι υγρα, μια τις ποναει χαμηλα μια αισθανεται πρησμενη, μια παει να της ερθει, αλλα απο περιοδο τιποτα..

το περιεργο ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα καναμε sex μονο 3 φορες, και σε ολες τις φορες παντα παιρναμε προφυλαξη και μαλιστα, α)παντα φυσουσα το προφυλακτικο (σαν μπαλονι καπως) μπας και εχει καμμια τρυπα και β)μετα την πραξη ξανα ελενχα για διαρροες και στεγανοτητα. ολα καλα λοιπον.

ΜΙΑ φορα ομως εχω την εντυπωση οτι δεν ελενξα μετα την πραξη για στεγανοτητα και αυτη ειναι που φοβομαστε.

και ερωτω λοιπον:

1)αν ειχε σπασει η προφυλαξη δεν θα ελειπε κομματι?? (γιατι δεν ειναι υφασμα να τρυπησει).

2)δεν θα εβγαινε αδεια απο μεσα τις?? (χωρις τα υγρα μου).

3)ακομα και αν ηταν εγγυος, με 12 μερες καθυστερηση μπορει να κανει τοσο λαθος το τεστ? υποτιθεται οτι ειναι για αποτελεσματα μερικων ημερων..

η αληθεια ειναι πως ανχωθηκα μολις διαβασα μια απαντηση μιας κοπελας που ελεγε οτι τα συμπτωματα ειναι σαν αυτα της περιοδου μονο που δεν ερχεται ποτε...

ευχαριστω!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ,ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΤΙΚΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΟΥ!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ,ΕΦΟΣΟΝ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ(ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ....)ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ,ΚΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΥ,ΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

heavyaris έγραψε:

καλησπερα και καλως σας βρηκα!

στην κοπελα μου επρεπε να ερθει περιοδος στις 7 του μηνος.

μολις η καθυστερηση ξεπερασε τις 10 μερες καναμε και το τεστ (στην 12η για την ακριβεια). και εδειξε αρνητικο, ομως ακομα απο περιοδο τιποτα..

τις τελευταιες 2-3 μερες, μια εχει κατι υγρα, μια τις ποναει χαμηλα μια αισθανεται πρησμενη, μια παει να της ερθει, αλλα απο περιοδο τιποτα..

το περιεργο ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα καναμε sex μονο 3 φορες, και σε ολες τις φορες παντα παιρναμε προφυλαξη και μαλιστα, α)παντα φυσουσα το προφυλακτικο (σαν μπαλονι καπως) μπας και εχει καμμια τρυπα και β)μετα την πραξη ξανα ελενχα για διαρροες και στεγανοτητα. ολα καλα λοιπον.

ΜΙΑ φορα ομως εχω την εντυπωση οτι δεν ελενξα μετα την πραξη για στεγανοτητα και αυτη ειναι που φοβομαστε.

και ερωτω λοιπον:

1)αν ειχε σπασει η προφυλαξη δεν θα ελειπε κομματι?? (γιατι δεν ειναι υφασμα να τρυπησει).

2)δεν θα εβγαινε αδεια απο μεσα τις?? (χωρις τα υγρα μου).

3)ακομα και αν ηταν εγγυος, με 12 μερες καθυστερηση μπορει να κανει τοσο λαθος το τεστ? υποτιθεται οτι ειναι για αποτελεσματα μερικων ημερων..

η αληθεια ειναι πως ανχωθηκα μολις διαβασα μια απαντηση μιας κοπελας που ελεγε οτι τα συμπτωματα ειναι σαν αυτα της περιοδου μονο που δεν ερχεται ποτε...

ευχαριστω!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ,ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΤΙΚΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΟΥ!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ,ΕΦΟΣΟΝ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ(ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ....)ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ,ΚΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΥ,ΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μονο 12 μερες αλλα αν βαλω και το +2 γιατι καθε μηνα της ερχοταν δυο μερες νωριτερα παμε στις 14 μερες.

σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κανουμε και αλλο τεστ την τεταρτη.

χμ... να ρωτησω κατι τελεταιο, μεχρι ποσες μερες το ανωτερο μπορουμε να περιμενουμε μεχρι να παμε στον γιατρο? (εφοσον κ το δευτερο τεστ δειξει αρνητικο).

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μονο 12 μερες αλλα αν βαλω και το +2 γιατι καθε μηνα της ερχοταν δυο μερες νωριτερα παμε στις 14 μερες.

σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κανουμε και αλλο τεστ την τεταρτη.

χμ... να ρωτησω κατι τελεταιο, μεχρι ποσες μερες το ανωτερο μπορουμε να περιμενουμε μεχρι να παμε στον γιατρο? (εφοσον κ το δευτερο τεστ δειξει αρνητικο).

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

heavyaris έγραψε:

οχι μονο 12 μερες αλλα αν βαλω και το +2 γιατι καθε μηνα της ερχοταν δυο μερες νωριτερα παμε στις 14 μερες.

σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κανουμε και αλλο τεστ την τεταρτη.

χμ... να ρωτησω κατι τελεταιο, μεχρι ποσες μερες το ανωτερο μπορουμε να περιμενουμε μεχρι να παμε στον γιατρο? (εφοσον κ το δευτερο τεστ δειξει αρνητικο).

ευχαριστω!

ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ 1 ΤΕΣΤ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ,ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΛΙ ,ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ....ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ!ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΑΤΟΜΑ,ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΣΑΣ(ΥΠΟΘΕΤΩ...)ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

heavyaris έγραψε:

οχι μονο 12 μερες αλλα αν βαλω και το +2 γιατι καθε μηνα της ερχοταν δυο μερες νωριτερα παμε στις 14 μερες.

σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κανουμε και αλλο τεστ την τεταρτη.

χμ... να ρωτησω κατι τελεταιο, μεχρι ποσες μερες το ανωτερο μπορουμε να περιμενουμε μεχρι να παμε στον γιατρο? (εφοσον κ το δευτερο τεστ δειξει αρνητικο).

ευχαριστω!

ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ 1 ΤΕΣΤ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ,ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΛΙ ,ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ....ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ!ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΑΤΟΜΑ,ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΣΑΣ(ΥΠΟΘΕΤΩ...)ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν θα το κάνω. Τζάμπα βασανίζομαι.Ξέρω ότι δεν είμαι. Δεν Έχω κανένα σύμπτωμα. Δεν θα ένιωθα κάτι διαφορετικό αν ήμουν έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν θα το κάνω. Τζάμπα βασανίζομαι.Ξέρω ότι δεν είμαι. Δεν Έχω κανένα σύμπτωμα. Δεν θα ένιωθα κάτι διαφορετικό αν ήμουν έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Θέλω την βοήθεια σας….

Αδιαθέτησα στις 16/11,κατοπιν συμβουλής του γιατρού μου

έπινα κάποια χάπια για να μεγαλώσει το ενδομήτριο όπως

και κάποια άλλα για να δημιουργηθούν στις ωοθήκες μου ωάρια

(λόγο πολυκυστικών ωοθηκών όλα αυτά).

Ολοκλήρωσα την θεραπεία και επιτυχώς δημιουργήθηκε επιτέλους

ένα ωάριο 27mm!!

Πείρα και ένα Clearblue για τον εντοπισμό της ωορρηξίας

και το Σάββατο ήταν θετικό!!!!

Οπότε του δώσαμε να καταλάβει…:blush:

Από την Κυριακή έχω κάποιες έντονες την μια ποιο ήπιες από την άλλη τσιμπιές, μια χαμηλά ..μια στην ωοθήκη…και

όποτε πάω να ανάψω τσιγάρο νιώθω τύψεις

(καλά αυτό είναι και ψυχολογικό)

Λέτε αυτό να είναι κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης??

Είχε ή έχει από εσάς παρόμοια εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Θέλω την βοήθεια σας….

Αδιαθέτησα στις 16/11,κατοπιν συμβουλής του γιατρού μου

έπινα κάποια χάπια για να μεγαλώσει το ενδομήτριο όπως

και κάποια άλλα για να δημιουργηθούν στις ωοθήκες μου ωάρια

(λόγο πολυκυστικών ωοθηκών όλα αυτά).

Ολοκλήρωσα την θεραπεία και επιτυχώς δημιουργήθηκε επιτέλους

ένα ωάριο 27mm!!

Πείρα και ένα Clearblue για τον εντοπισμό της ωορρηξίας

και το Σάββατο ήταν θετικό!!!!

Οπότε του δώσαμε να καταλάβει…:blush:

Από την Κυριακή έχω κάποιες έντονες την μια ποιο ήπιες από την άλλη τσιμπιές, μια χαμηλά ..μια στην ωοθήκη…και

όποτε πάω να ανάψω τσιγάρο νιώθω τύψεις

(καλά αυτό είναι και ψυχολογικό)

Λέτε αυτό να είναι κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης??

Είχε ή έχει από εσάς παρόμοια εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες και υποψηφιες μανουλες. ειμαι πολυ κανουρια στην ομορφη παρεα σας. σας εντοπισα τυχαια αλλα μου αρεσατε τοσο πολυ ολες που γραφτηκα αμεσως.:cheer:

εχω και εγω καποιες αποριες που θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας. σας στελνω μηνυμα απο τη Ζαμπια της Αφρικης οπου μενω με τον αρραβωνιαστικο μου. γενικοτερα προσεχουμε (οσο μπορει να προσεχει κανεις οταν δεν παιρνει καποια προφυλαξη):blush: .ολα καλα μεχρι την τελευται μου περιοδο. ηταν να αδιαθετησω στις 27 του μηνα.ειχα τρεις μερες καθυστερηση, με τα γνωστα πονακια της περιοδου. την τεταρτη μερα και τη μιση πεμπτη ειχα λιγο αιμα και κυριως κατι ροζ. μετα παλι τιποτα. αρχισε να πρηζεται το στηθος μου πολυ και να ποναει.τωρα δυο μερες εχω πονους στη μεση και καουρες στο στομαχι.ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα καθυστηρηση, ουτε μια φορα αλλα δε νομιζω οτι ειμαι εγκυος. γινονται αυτα κατα λαθος...????? μηπως ειμαι?:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες και υποψηφιες μανουλες. ειμαι πολυ κανουρια στην ομορφη παρεα σας. σας εντοπισα τυχαια αλλα μου αρεσατε τοσο πολυ ολες που γραφτηκα αμεσως.:cheer:

εχω και εγω καποιες αποριες που θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας. σας στελνω μηνυμα απο τη Ζαμπια της Αφρικης οπου μενω με τον αρραβωνιαστικο μου. γενικοτερα προσεχουμε (οσο μπορει να προσεχει κανεις οταν δεν παιρνει καποια προφυλαξη):blush: .ολα καλα μεχρι την τελευται μου περιοδο. ηταν να αδιαθετησω στις 27 του μηνα.ειχα τρεις μερες καθυστερηση, με τα γνωστα πονακια της περιοδου. την τεταρτη μερα και τη μιση πεμπτη ειχα λιγο αιμα και κυριως κατι ροζ. μετα παλι τιποτα. αρχισε να πρηζεται το στηθος μου πολυ και να ποναει.τωρα δυο μερες εχω πονους στη μεση και καουρες στο στομαχι.ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα καθυστηρηση, ουτε μια φορα αλλα δε νομιζω οτι ειμαι εγκυος. γινονται αυτα κατα λαθος...????? μηπως ειμαι?:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σοφία συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cheer: :cheer:

Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!!!!!

samset είχες κανένα νέο; Αν δεν αδιαθετήσεις να ξανακάνεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΔΕΚΑΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ.Α ΤΖΙΦΟΣ.

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΘΑΙΝΕΙΣ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΑΒΩ ΜΑΛΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ.:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

eimai kainourio melos.simera entaxthika stin parea sas.diavasa oles tis sizitiseis sas kai tis brika poly endiaferon.

exo omos kapies apories san kainouria sto thema egkimosini.Den eimai kai poly enimeromeni gia to thema ayto.ematha arketa apo ayta pou diavasa omos apo esas.

sto thema mou.apofasisame me ton sizigo mou na kanoume paidaki.

Stis 24/12 itan i proti mas dokimi eno ego eixa kapoia ponakia pou ixera pos tha evlepa periodo se liges meres.kai etsi kai egine stis 27/12 eixa periodo.

Apo tin periodo kai meta prospathoume kai perissotero tis imeres oorixias mou.

ego omos den xero giati edo kai 10 imeres niotho kapia ponakia kato xamila les kai tha mou erthei periodos alla einai ligo makria giro stis 25/01 i periodos mou.xtes kai simera exo anakatomeno stomaxi.kai niotho ena periergo aisthima eniotha simera kati sta entera mou.

ithela na matho omos.iparxei pithanotita na egine i sillipsi apo tis 24/12 kai na eida periodo stis 27/12 kai na emeina egkyos apo ekeini tin imera???an oxi an emeina egkyos meta apo tin periodo mou diladi arxes tou minos iparxei pithanotita na niotho ta simptomata apo tis protes imeres???mporo na kano test apo tora na matho??den mporo allo stin agonia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Constantinap

kalws irthes!

Eisai 10 meres prin tin periodo sou...

Egw imoun 9 meres prin, ekana

to "evaisthito" test ((self-clear))

kai malista vrady(!)

kai edeikse THETIKO!

Kai eimai twra stin 10 ebvomada!

Opws lene kai ta koritsia omws

den symbainei syxna auto...

Egw omws den eixa ypomoni!

Kratisou ligaki kai kane test i' xoriaki...

Ta symptwmata sou pantws,

mia xara symptwmata einai...!

Sou euxomai kali epityxia

kai eite auton ton mina

eite ton allo, syntoma eggyos!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapiti marimari

eyxaristo para poly pou mou apantises etsi grigora.kathome se anamena karvouna.

ti einai to to "evaisthito" test ((self-clear))??????kai pou mporo na to bro??den xero an einai ilithio ayto pou roto alla opos sas eipa eimai kainouria sto thema auto.

mexri kai tora exo ponakia pou kanonika se 10 imeres prepei na exo periodo.pote den eixa ayta ta ponakia toso sintoma prin apo tin periodo mou.ta eixa mia vdomada akrivos prin.

elpizo na min einai ola tis fantasias mou kai na apagoiteyto giati oloi stin oikogenia tha xaroun para poly mazi kai ego kai o antras mou.:P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Constantinap

kai egw ponous stin koilia eixa

(10 meres prin tin periodo)

kai odigithika sto na kanw test!

Kai prismeno stithos!

Omws egw den eixa ponous pote

prin tin periodo -opws esy!-...

To self clear einai klassiko test ourwn

apo to farmakeio

apla dixnei apotelesmata

akoma kai 5 meres meta tin syllipsi...!

((auto grafei kai to kouti tou ap'eksw))

Gi'auto to lew evaisthito,

se antithesi me ta ypoloipa pou prepei

na exeis kathysterisi!

Stoixizei 12e peripou...

100% aksiopista apotelesmata exei mono

i eksetasi xoriakis (aimatos)

pou ginetai se mikroviologiko...

Egw xoriaki ekana meta to test sto spiti,

gia epivevaiwsi...

Anamenw nea sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο που ρώτησες Constantinap,:)

Γιατί κι εγώ έχω ακριβώς τα ίδια πονάκια και περιμένων περίοδο σε μια εβδομάδα. Συνήθως τέτοια πονάκια έχω 1-3 μέρες πριν. Πάντως έχω ακούσει ότι οι στα αρχικά στάδια της εγκυμοσύνης έχεις πονάκια σαν κι αυτά της περιόδου.

Όμως έχω και πόνο κάτω δεξιά, εδώ και δύο μέρες. Όχι έντονο αλλά διαρκή. Ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει αν αυτό είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης; :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tote tha to dokimaso.simera kiolas tha katebo sto farmakio na to paro.

elpizo na deixei thetiko...........

alla pali kai na deixei arnitiko tha perimeno na adiathetiso gia na po oti ola teliosan.

avrio tha exeis sigoura nea mou.

elpizo ayto to test na to exoume stin kypro emeis.........giati mou einai diskolo na to zitiso skefteite an mou pei pos den to exoun kiolas.:blush: :blush: :blush: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω τετοια πονακια ειχα ....αλλα νομιζα οτι ηταν της περιοδου....δεν ηταν ομως....οποτε ειναι ενα σημαδι εγκυμοσυνης...περιμενουμε νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...