Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος και σύλληψη


silika

Recommended Posts

καλημέρα σε όλες σας. Ανοιξα αυτό το θέμα γιατί θέλω να κάνουμε ένα γκάλοπ και να δούμε ποιές έμειναν έγκυες ενώ είχαν άγχος και ποιές χωρίς άγχος. Στόχος μου είναι να δώσουμε ελπίδα σε όσες προσπαθούν ακόμη για μωράκι και άλλες έχουν άγχος και άλλες όχι. Γιατί και το λίγο άγχος δεν κάνει τόσοοο κακό, νομίζω...

εμένα πάντως θα μου άρεσε να ακούσω ιστορίες που ενώ είχαν άγχος τα κατάφεραν!!

φιλιά πολλά και καλά νέα σύντομα σε όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika mou egw pros to parwn den emeina egkios akomi...Stin arxi nai eixa polla provlimata igeias k gi'auto den emena twra omws pistevw einai to agxos mou!!! Den gnwrizw kammia periptwsi na emeine egkios ka8ws itan agxwmeni DISTIXWS den exw elpides na meinw me tin ske4eis k to agxos pou exw...Sorry pou to lew k se stenaxwrw alla stenaxwrieme k egw mazi sou y stin idia moira eime k egw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με στεναχωρείς καθόλου. Απλά το ανέφερα καθώς ξέρω 2-3 περιπτώσεις που είχαν άγχος καθώς έκαναν και κάποιες θεραπείες (Pregnyl κτλ) και έμειναν έγκυες!

εγώ όταν έμεινα έγκυος (που μετά είχα αποβολή) είχα πολύ άγχος και όμως έπιασα μωρό από τον 2ο μήνα. Και το σκεφτόμουν και συνέχεια, είμαι-δεν είμαι. Απλά δεν είχα το τρελό άγχος και ασχολιόμουν με χίλια δύο πράγματα όπως και τώρα ; )

η ξαδέρφη μου έμεινε έγκυος πριν ένα μήνα και αυτή μου είπε πως το σκεφτόταν και τις μέρες μέτραγε και υπέρηχους έκανε, πάνω από 6 μήνες προσπαθούσε η κοπέλα..ήταν να συμβεί..απλά αν δεν είχε άγχος ίσως το έπιανε και γρηγορότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mou dineis 8arros emena twra hehehhe :P...Makari silika mou na meinoume k me to agxos pou exoume y den nomizw pote na apovallw TELEIWS to agxos, nai to meiwsa para poli alla k mena 8a me petixeis se faseis na metrw tis meres, na kanw oneira ti 8a kanw me to mwraki mou ktl alla den eime toso spastiki opws tous proigoumenous mines...Tin deutera 5/10 ekana spermategxisi (topo8etisi) k tin kiriaki perimenw na adia8etisw alla apo simptwmata TIPOTA...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika μου να σου πω κι εγω την γνωμη μου!Σιγουρα πολλοι γιατροι αναφερουν ποσο κακο κανει το αγχος στην υγεια των ανθρωπων,οπως επισης και στην προσπαθεια της συλληψης,αλλα θα σου πω για μια πολυ καλη μου φιλη η οποια ειναι η προσωποποιηση του αγχους!Μιλαμε σε σημειο να τρεμει...και εμεινε με την 2η γιατι στην πρωτη εκανε λαθος στις γονιμες! :dry::blink: Μιλαμε οτι επιασε αμεσως και με ενα σωρο αγχος!Και ακομα ετσι αγχωνεται για το παραμικρο αλλα Δοξα το Θεο ολα πανε καλα! :)

Πιστευω οτι ολους τους ανθρωπους το καθετι τους επηρεαζει διαφορετικα! :)

Εγω εχω αγχος,αλλα προσπαθω να ξεχναω το θεμα οσο γινεται,να κανω διαφορα....

Ευχομαι γρηγορα να γινει το θαυματακι στις οικογενειες οσων το περιμενουν!

Φιλακια κοριτσια σας ευχομαι τα καλυτερα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

adria μου καταρχήν καλή επιτυχία σε αυτή τη προσπάθεια. Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός σου.

Είδες, το λες και μόνη σου, ότι δεν έχεις το "σπαστικό" άγχος των πρώτων μηνών. Αυτό λέει πολλά. Το να κάνουμε όνειρα με το μωράκι μας είναι απολύτως φυσιολογικό και μας δίνει δύναμη, εγώ πάντως ονειρεύομαι στον υπνο μου και στον ξύπνιο μου!

Aristinaki συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες! κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και ο οργανισμός αντιδρά αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑ ΜΟΥ

Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ

ΣΥΝΕΧΕΙΑ :(:(:(

Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ

ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :(:(:(

ΕΔΩ Κ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΝΕΙΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ

ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΩ ,ΑΠΛΑ ΑΣ ΜΠΟΡΕΣΩ

ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ :):):):)

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ

ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΕΙΡΑ ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑ ΜΟΥ

ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΤΙΚΑ

ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ :):):)

Κ ΕΛΠΙΖΩ 1011 ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΣΟΥ

ΝΕΑ :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κι από μένα! κατ'αρχήν εύχομαι σε όλες σας να συλλάβετε αυτό τον μήνα!! Η δικιά μου ιστορία είναι ότι έμεινα εγκυος, με άγχος!!! Μετά τον γάμο μου, οι δύο μήνες ήταν ατυχείς και στον τρίτο μείναμε. Το μόνο που έκανα ήταν τεστ ωορρηξίας, έτσι για να μην αφήσω τις μέρες στην τύχη τους, αλλά στο μυαλό μου το είχα συνέχεια. και απλά έτυχε!!!! Φυσικά όλοι μας λένε 'μην έχεις άγχος', δεν γίνεται να ξεχνάμε ποτέ τον στόχο μας... Πιστεύω ότι απλά κάποτε συμβαίνει!! και βλέπουμε το θετικό τεστ και τρίβουμε τα μάτια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepi καλημέρα! τέτοιες ιστορίες θέλουμε να ακούσουμε για να πάρουμε θάρρος και δύναμη..όλα γίνονται τελικα ; )

μα πως γίνεται να θες να μείνεις έγκυος και να μην έχεις άγχος κάθε μήνα ειδικά όταν περιμένεις το αποτέλεσμα των προσπαθειών!άγχος ξέρω ότι δεν έχουν,οι κοπέλες που λένε "δεν θέλω αμέσως μωρό".

συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να γίνεις μανούλα ; )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ

Κ ΟΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ

ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ??????????

ΕΜΕΝΑ ΝΑΙ

ΟΙ ΟΡΜΩΝΕΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ

ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΕΠΙΡΕΑΖΟΝΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ

ΘΕΛΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ

Κ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oraiaaaaaaaaa

Ego exo kai agxos kai apaisiodoxia!!!!!!

Edo kai ena mhna prospatho na mhn to skeftomai kai synexeia brisko pragmata na kano gia na pernaei o kairos kai na xalaroso....

Nomizo oti eimai se kalo dromo giati to Noembrio exo rdv me kainourio giatro kai elpizo ta pragmata na pane kalytera ap' oti me ton proigoumeno.

basika sthn dikh mou diathesh paizei megalo rolo kai o giatros sto thema agxos kai aisidoxia!!!!!!

Tha dixei!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

εγω ειμαι καινουρια και στο site και στις προσπαθειες

εχω παρα πολυ αγχος αν και προσπαθω σοβαρα μονο 3 μηνες

τον περασμενο μηνα εκανα θεραπεια με ορμονες altermon ενεσεις για προκληση ωορηξιας kai pregnylτην ημερα της ωορηξιας με στενη ιατρικη παρακολουθηση

ειχα 8 ωαρια 4 σε καθε ωοθηκη τα οποια εσπασαν ολα αλλα δεν καταφερα τιποτα ογι τρος ειπε πως υπηρξε συλληψη αλλα δεν κολλησε στη μητρα

αυτο το μηνα κανω τεστ ωορηξιας αλλα ενω παντα ειχα συμπτωματα τωρα δεν εχω τιποτα και το τεστ βγαινει καθε μερα αρνητικο

δεν κρυβω πως απελπιζομαι

ευχαριστω που με "ακουτε"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ηρέμησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τρεις μήνες κι έπαθες τέτοιο ταράκουλο;;;

Στα δύο χρόνια αρχίζουμε να αγχωνόμαστε, όχι στους τρεις μήνες!!!!!!!

Καλά, με τρεις μήνες προσπάθεια, γιατί έκανες όλες αυτές τις εξετάσεις, ενέσεις, κ.λπ.; Μήπως έκανες κάποιες εξετάσεις προηγουμένως και έδειξαν κάποιο πρόβλημα;

Εγώ το είδα χαλαρά. Τεστ ωορρηξίας ποτέ στη ζωή μου, χάπια και τέτοια ούτε, και προσπαθούμε χαλαρά. Αν μείνω καλώς. Αν δεν μείνω, σε κανένα χρόνο θα αγχωθώ και θα κάνω εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ,ΑΜΕΣΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ..ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ 18 ΜΗΝΕΣ...ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΕΙΧΑ 2 ΑΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ..ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ..

ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ..ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ..ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΓΩ,ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ..

ΦΙΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αγχος με βρηκε απο μονο του μολις εκλεισα τα 30 :laugh:

ειμαι και 8 χρονια παντρεμενη...

οσο για προβληματα ..κατι κυστες και ενδομητριωση τα οποια αφαιρεσα με λαπαροσκοπηση

προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα τωρα που μπηκα σε αυτη τη διαδικασια ....

και σαν να μη με φτανει το δικο μου αγχος ο αντραςμου ειναι σε χειροτερη κατασταση και ας προσπαθει να το κρυψει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ..ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ,ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΕΧΩ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΤ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ,ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ,ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΚΛΑΙΓΑ...ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

ΟΜΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ,ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΛΕΜΑΩ..ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ..ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ,ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...

ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ..ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ..

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkost mou sigxaritiria k me ena pono!!! :woohoo: Na sou pane ola de3ia :silly: ..

Ola auta pou les gia to agxos einai ola ali8eia k exeis apolito dikaio k oses fores eftasa sto keno eipa telos opote 8elei to bebe 8a er8ei k otan iremisw na deis pws 8a parw to 8etiko testaki sta xeria mou k eime mikroula k den me fagane ta xronia k oso piezw ton euato mou mplokarete k gi'auto den ginete tipota, k lew xalara xwris piesi mpla mpla k alla tosa...Ta lew alla den ta ennow..To mialoudaki mou kanei alla,kanei oneira...I akomi k na ta piste4w otan er8oun oi gonimes meres i "krisimes " tsoup pali ola strifogirizoun sto mialo mou k pali auto to mala...eno (sorry) agxos emfanizete k lew 8a meinw twra i den 8a meinw k alles perierges ske4eis...Den mporw na to ele3w eilikrina..Den 8elw nomizete? To 8elw perissotero apotidipote allo epeidi 3erw einai o tropos na ftasw sto oneiro mou alla.....to mialo mou den me akouei.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost πολύ χάρηκα για σένα γιατί κι εγώ έβλεπά αυτά που πέρασες!πραγματικά μας έδωσε κουράγιο η περίπτωσή σου...

andria αυτά ακριβώς νιώθω κι εγώ, έτσι όπως τα περιγράφεις! σιγά σιγά όμως θα δεις βελτίωση αν σταθείς στον καθρέφτη και πεις:"τα εννοώ όλα αυτά"!σκέψου όλα τα ωραία που έχεις, όχι όμως επιφανειακά, εστίασε πραγματικά σε αυτά και αγκάλιασέ τα...

εγώ κορίτσια έχω ταλαιπωρηθεί από ενδομητρίωση, κύστη 6,5 εκατοστά στη δεξιά ωοθήκη (η οποία τώρα θα υπολειτουργεί) και μετά arvecap. :( Ο γιατρός μου είπε ότι το άγχος για αυτό το θέμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και έτσι αποφάσισα πραγματικά αυτό το μήνα να επιβληθώ στον εαυτό μου και να χαλαρώσω. B) σκέφτομαι ότι άλλη γυναίκα είχε ΜΙΑ ωοθήκη και η μαμά της δεν της το είχε πει για να μη νιώθει μειονεκτικά! οπότε δεν είχε άγχος και έμεινε αμέσως έγκυος και στα τρία της παιδιά! αυτό βέβαια έγινε παλαιότερα, γιατί αν υπήρχαν τότε οι εξελιγμένοι υπέρηχοι, θα το ανακάλυπτε και από μόνη της... :P

Γενικώς όσες γνωστές έχω, έμειναν αφού απέβαλαν το άγχος. και μάλιστα έχω ακούσει και πολύ κουφές περιπτώσεις. :blink:

γι αυτό κορίτσια πρέπει να προσπαθήσουμε!Το κακό είναι ότι το δικό μας άγχος είναι τόσο μεγάλο, γιατί το να κάνουμε παιδιά καθορίζει τη γυναικεία φύση μας. Εγώ προσωπικά ακόμη και τρία να είχα, ακόμη και αν δεν ήθελα άλλο παιδί, δε θα δεχόμουνα το γεγονός να έρθει ένας γιατρός και να μου πει ξαφνικά ότι δεν μπορώ να τεκνοποιήσω ξανά. Και ίσως αυτό είναι το κλειδί της δικής μου κακής διάθεσης καμιά φορά...Νιώθω ότι μου κλέβει κάποιος τη φύση μου και δεν πρόκειται να το επιτρέψω

!!!!!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΣΑ ΜΟΥ,ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΑΠΟΔΕΔΙΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...