Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tί καλό θα φάμε σήμερα μανούλααααααα????


Recommended Posts

λοιπον για μένα το κατσικάκι γινεται τελειο στις κλιματοβεργες! έτσι το κάναμε χθες. βάλαμε στο ταψι τις κλιματοβεργες και απο πάνω το κατσικι με αλατοπιπερο ριγανη και σκορδο. λιωνει το λιπος πεφτει στο ταψι και στις κλιματοβεργες και γινεται και πιο ελαφρυ! γιαμιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 582
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχα..για το μωρο βεβειαως βεβαιως...ειπαμε δεν τρωμε μοσχαρακι πολυ μονο 2 φορες την ευδομαδα. και μονο με κοτοπουλο δεν λεει να την βγαλει. Ασε που θα κανει και καμια αναιμια και θα τρεχουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να το κάνεις σο φούρνο τυλιγμένο σε λαδόκολλα και χωρίς λάδι.

Και βραστό γίνεται όμως...

Κοινώς όπως γουστάρεις!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Αν το κάνεις στη λαδόκολλα ρίξε λίγο λεμονάκι και κανένα δαφνόφυλλο για να μην του μυρίσει πολύ....

Φακές εγώ παίρνω από ντελικατέσεν στη γειτονιά μου αλλά βρίσκω και στα βιολογικά.

Τί κόκκινες εννοείς φαντάζομαι γιατί μαύρες δεν έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk έγραψε:

lovie έγραψε:

[/quote:39ndy7fe]

Natasoula na se rwthsw kai egw kati?

Mosxaraki kaneis ston atmomageira? kai an posh wra thelei?

Ton vrika sto ebay me 99€ kai kataenthousiastika kai me ton

atmomageira alla kai me thn timh! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου στην λαδοκολα με λαχανικα κανω κοτοπουλο και θα κανω τωρα και το ψαρακι, θα γιενι ομως το κατσικακη...ποση ωρα θελει, θα το φιλεταρω φανταζομαι;;;

Γιατι βαζω φιλετακι κοτοπουλο, απο πανω καροτο σελινο μισχο, κολοκυθακι, κανενα μπροκολακι και λεμονι, λες αμα το κανω ετσι να γινει καλο;;;

Βραστο μπλαχ το λοιπαμαι το καημενο να το φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε!!το ειχα ξεχασει αυτο το θεμα!κ ειχα τοοοσο ενθουσιαστει οταν το πρωτοανοιξε η Νατασα!! :):):)

κυρια,κυρια,να ρωτησω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εγω δεν ακολουθω καμια συνταγη....τα βαζω οολα μαζι τα λαχανικα κ βραζουν με το κρεατακι!πατατα,καροτο,κολοκυθι,σελινο,σπανακι,ντοματα,κ μετα λαδακι,λεμονακι...

βεβαια ακομη ειμαστε στο σταδιο που ανα 2 ημερες βαζω κατι νεο...

καλά κανω ή θα επρεπε να συνταιριαζω καλυτερα τις γευσεις;;; :S:S

πάντως το τρωμε το φαγητο μας! :)

εσεις απο την αρχη κανατε συνδυασμους;;;;;

επισης,ποιο λαχανικο ακομη να βαλω;;;σημερα εβαλα ντοματα,οποτε μεθαυριο θα προσθεσω κατι νεο..πρασο ισως;;;τί ειναι εποχης;;;;; :blush::blush::blush:

φιλακια κ να τα λεμε συχνα εδω!να γραφετε ,ε!!! ;);););):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απρίλιος:

Κολοκυθάκια, κουκιά, ράπα (τελευταία), αγκινάρες, αβοκάντο, άνηθο, αρακάς, καρότα, κουνουπίδια, κρεμμύδια φρέκα, λάχανα, λαχανάκια Βρυξελλών, μαϊντανός, μαρούλι, μπρόκολο, πατζάρι, πράσο, ραδίκια, σπαράγγια, σέσκουλο, σπανάκι.

Εγώ το Σάββατο της δοκίμασα 1η φορά παντζάρι

δεν μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστηκε :huh:

Εγώ συνήθως της βάζω 2-3 λαχανικά για να μην τρώει

συνέχεια τα ίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα μου σε ευχαριστω!

ομως να σε ρωτησω,αυτο με τα 2-3 λαχανικα το εκανες απο την αρχη;;επειδη εμεις ειμαστε ακομη στο σταδιο του δοκιμαζω για πρωτη φορα..

μηπως να τα βαζω σταδιακα ολα,οπως κανω,κ οταν τα ολοκληρωσουμε,να αρχισω συνδυασμους;;;

επισης,ολα αυτα τα λαχανικα,εννοειται βραστα τα δινουμε,ε;; :blush::blush::blush:

φιλακια! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 το κρέας το βάζω 2-3 φορές μόνο του και μετά προσθέτω και τα λαχανικά! Γίνεται πολύ μαλακό πάντως!!!

Ιουλία γιατί βάζεις τόσα λαχανικά μαζί;;;;;

2-3 είναι αρκετά. Μην τα μπερδεύεις τόσο....

Ότι θα έτρωγες εσύ φτιάχνε για τον μικρό. Αυτήν την εποχή έχει πάντως αγκινάρες που είναι πεντανόστιμες!!! Δοκίμασέ του καμία!!!

Βάλε πατάτα,κρεμμύδι,αγκινάρα και λίγο άνηθο με 2-3 σταγόνες λεμόνι!!!

Μιαμ μιαμ......

Cesilia το αρνάκι θέλει περίπου όσο το μοσχάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωΡΑΙΑ!!!!

Θα το δοκιμασω σημερα για αυριο...γιατι τον μπακαλιαρο με τα λαχικα τον εφτυσε στα μουτρα της κουνιαδας μου...

θα του φτυαξω τωρα λιφοφαγοπυρο σε κοτοζουμο...γιατο μεσημεριανο δεν εφαγε, ηθρθα εγω θηλασε λιγο καιτερμα!!

Εμενα το παντζαρη του αρεσει πολυ, του το κανω στον ατμο και το μασουλαει...μαλυστα τωρα που βγαζεο δοντια τρελαινετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Νατασα το τσακισε το κατσικακη στην Λαδοκολλα....μου ειπε ο μπαμπας μου οτι το εφαγε ολο!!!

Τελεια!!!

Αυριο θα φαμε κοτοπουλακι, μεθαυριο εχουμε λαχανικα..και την Κυριακη θα του το ξαναφτιαξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;;

Ζυμαρικά δεν έχω δώσει ακόμη.Να του δώσω;;;;

Και ποιά;;;;

Νατασα εσύ της δίνεις της Ειρηνούλας;;;

Γενικα προτιμω τα λαχανικά αλλα λέω μήπως σιγα σιγα να δοκιμασω και κανα ζυμαρικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλημερα...καλε παναγιωτα ακομα να δωσεισ ζυμαρικα? :blink::P

εγω εδινα αστρακι...

τωρα αυτα με τα σχεδια...μελισσα νομιζψ ειναι...νομιζω...

κ κριθαρακι δινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλιτσα μου, μου τα "απαγορεψε" η παιδιατρος.

Μου λεει ότι στα κιλα του δεν εχει αναγκη ζυμαρικα και καλο θα ηταν να τρωει πολλα λαχανικα,φρουτα και κρεατικα. :ohmy::ohmy:

Μπορει να του κανω κανα γιουβετσακι. Με φρεσκια ντοματουλα.Μιαμ μιαμ.

Το αυγο πώς να του το δώσω που δεν τρωει κομματάκια;;;; :blink::blink::blink:

Να βαλω μέσα ανθοτυρο ή είναι συνδυασμός που απαγορευεται;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα εγω βραζω το αυγο κανα 3 λεπτο κ σε ενα μπολ βαζω ψωμακι κ τυρακι

κ παρακαλαω να μη το φαει ολο για το το τσακισω

:ohmy::blush::P

εσενα δε τρωει καθολου κομματακια? :ohmy:

εγω μακαρονια δινω μια φορα τη εβδομαδα..

συνηθωσ δευτερες που τον εχω μπασ κ φαει κατι απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κου κου τσά!!!!!

Να 'μαι και εγώ.....

Τι κάνετε????

Μιαμ μιάμ ......

Παναγιώτα ούτε και εγώ έχω δώσει ζυμαρικά προτιμώ λαχανικά στη σούπα.

Εχω προσπαθήσει να της δώσω στο χεράκι μακαρόνια αλλα παίζει μόνο και γίνεται χάλια...

Απο βδομάδα θα αρχίσουμε και ψαράκι για να δούμε θα φάει η σκατούλα?

Αυγό με τυρί κάνει? λέω εγώ τώρα...

Φρούτα δεν τρώει καθόλου παραμόνο λίγο μπανάνα :(

Απόγευμα τρώει την βιολογικη κρέμα μούσλι, γιαουρτάκι...

Τι άλλο δίνετε εσείς?

Ααααα ρυζογκοφρέτες είναι το αγαπημένο της αναρωτιέμαι όμως προσφέρει τίποτα?

Βέβαια το προτιμώ απ' το ψωμι το οποίο παρεπιπτόντως το τσακίζει...

Μπορεί να τρώει και ψωμί όλη μέρα...

Αυτά τα ολίγα...

Τα φιλιά μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αμαντα.Φιλια στην κοκονα σου!!!!

Το απογευμα εγω δινω ή απο το μεσημερι φαι ή γιαουρτακι.

Οι ρυζογκοφρετες εχουν βιταμινες Β.

Θουλι μου δεν τρωει καθολου κομματακια. :angry::angry::angry:

Οτι αποπειρα και να εχω κανει ή έκανε εμετο ή πήγε να πνιγει!!!!

Σκέτος μπούλης δηλαδη.Θα τριβω φαί μέχρι να πάει σχολειο. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, ακομη εχετε προγραμμα?

Μιλαω ανω του ετους!

Εμεις τρωμε οτι να ναι ποια!

Το πρωι σημερα εφαγε αυγοφετα, το μεσιμερι κοτοσουπα, το απογευμα θα της δωσω καμια μπανανα, το βραδακι παλι κοτοσουπα.

Εγω θα βρασω πατατες με βλητα για βραδυ και θα της δωσω αν θελει να φαει!

Τρωει οτι τρωμε ποια και της δινω συνεχεια φαγακι!

Καλα, εμνενα ειναι και αδυνατη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα ανταποδίδω τα φιλιά! :kiss:

Α ωραία που έχουν βιταμίνη Β (Θα ψάξω να βρώ που κάνει καλό αυτή η βιταμινούλα) χιχιχι

Λοιπόν και εμένα δεν τα θέλει κομματάκια μόνο σούπα το φαγητό.

Εχει πάρει φωτιά το μπλέντερρρρρρρ

Βέβαια τα υπόλοιπα ψωμί, ρυζογκοφρέτα, μπανάνα τα τρώει έτσι.

Όσο για το πρόγραμμα που είπε η Ελένη και εμείς δεν έχουμε στάνταρ.

Εντάξει μόνο το μεσημέρι που κατα της δύο θα φάει και το απόγευμα μεταξύ 7 και 8 θα φάει την κρέμα ή το γιαούρτι.

Το πρωί αν θα μείνουμε σπίτι όλο να πίνει γάλα θέλει με αποτέλεσμα να μην πεινάει για να φαει τη μπανάνα ή το αυγό οπότε την παίρνω και την πηγαίνω βόλτες για να ξεχαστεί και τη μπανάνα μαζί.

Σκεύτομαι να παίρνω και το αυγό ή θα με κοροιδεύουν? Σκασίλα μου βέβαια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα εγώ είχα πάρει ένα πακέτο κριθαράκι ολικής χωρίς αλάτι από τα βιολογικά πριν 4 μήνεςκαι ακόμη το έχω. Φαντάσου δηλαδή πόσο έχει φάει η Ειρήνη.

Και γω το βρίσκω ανούσιο να τρώνε ζυμαρικά και ψωμί προς το παρόν.

Μπορείς να δίνεις πιο άνετα ρύζι,φαγόπιρο,βρώμη και κινόα. Είναι πολύ πιο θρεπτικά και έχουν να προσφέρουν περισσότερα στα μικρά μας!!!

Το τσιμπολόγημα με ψωμάκι χαλάει τα δόντια ενώ η ρυζογκοφρέτα όχι γιατί είναι απλά διογκωμένο ρύζι. Γενικά όλα τα 'λευκά' συστατικά κάνουν 'κακό'(αλεύρι,ζάχαρη κλπ).

Το αβγό σε ομελέτα φούρνου μπορείς να το κάνεις ή σε αντικολλητικό τηγάνι με λίγο νεράκι.

Τί να πώ....

Εμένα τρελλάινεται για βραστό αβγό σε κομματάκια. Τρώει ένα και μου ζητάει κι'άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

εχω μερικες αποριουλες!μα τί πρωτοτυποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!! :blush::blush::blush: :silly: :silly: :silly: :silly: :woohoo:

πιπερια βαζουμε στο φαγητο των μωρων μας;;;;εβαλα σημερα λιγη κοκκινη να βρασει με τα υπολοιπα..πειραζει;;;; :dry::dry:

εφτιαξα κριθαρακι με κοκκινη σαλτσουλα για εμας κ ο μικρος μου ξερογλυφοταν..του εδωσα ενα κριθαρακι κ του αρεσε πααααααααααααααααρα πολύ!γκρινιαζε να του δωσω κ ετσι του εδωσα μια κουταλια της σουπας γεματη κριθαρακι..μη αλεσμενο φυσικα κ σιγα σιγα..ηταν ομως μαγειρεμενο κανονικα..ειχε δηλ.λιγο λαδακι βρασμενο κ λιγο αλατι..η σαλτσα ηταν σπιτικη με βασιλικο..

πειραζει λετε που του εδωσα;;; :dry::unsure::unsure::unsure:

ποια φρουτα δινετε σε κομματακια εκτος της μπανανας;;δεν υπαρχει κινδυνος να πνιγουν;; :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...