Μετάβαση σε περιεχόμενο

πόνος στη κοιλιά


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις φίλες του φόρουμ! Έχω τον εξής προβληματισμό:Τον ιούλιο έκανα αποξεση απο παλινδρομη στην 10 εβδομάδα. Απο την επέμβαση και μετά έχω πρησμένη κοιλίτσα. Βέβαια πήρα αμέσως κάποια κιλά αλλά επειδή μου τόνισε ο γιατρός μου να αδυνατίσω,έχασα 2 κιλά. Η κοιλιά παραμένη σκληρή και πρησμένη κυρίως το βράδυ. Κάποιες μέρες όπως και σήμερα πονάω (σαν κάψιμο) ακριβώς πάνω στη μήτρα.Ο γιατρός μου είπαι ότι όλα είναι μια χαρά και ότι είμαι έτοιμη για την επόμενη προσπάθεια(με εξωσωματική).Απο μόνη μου θα κάνω κάτι εξετάσεις για μυκόπλασμα,χλαμύδια και ουρεόπλασμα και καλλιέργεια για μύκητες.Είχε καμιά σας τέτοια εμπειρία? Απο την μία ο γιατρός μου με καθησυχάζει ότι όλα πάνε καλά,αλλά απο την άλλη έχω ενοχλήσεις.Ο γιατρός μου είναι αποδεδιγμένα εμπιστοσύνης.Γιατί έχω τέτοιες ενοχλήσεις? απο την ταλαιπωρία ίσως? Τα πονάκια αυτά μου θυμήζουν και την εγκυμοσύνη μου(ηταν δίδυμα). Συγνώμη αν σας κούρασα. Θα περιμένω κάποια απαντησή σας! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑΜΑΡΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ.

ΕΓΩ,ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ,ΑΛΛΑ

ΤΟΟΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.. :unsure:

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ 2Η ΓΝΩΜΗ(ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ).. :dry:

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ Κ ΔΕΝ ''ΠΑΙΖΟΥΝΕ'' ΜΕ ΑΥΤΑ..

ΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΣΥ?? :huh:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,εκανα κι εγω αποξεση τον περασμενο Ιουλιο κι ημουν στην 9η εβδομαδα,ομως δεν ειχα τετοιες ενοχλησεις,παρα λιγο αιμα για μια εβδομαδα και αυτο μονο στο χαρτι..βεβαια ξεκουραζομουν τον πρωτο καιρο μετα την αποξεση και δε σηκωνα βαρη,οπως ακριβως σαν να ησουν εγκυος..αν ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι καλα,τοτε πώς εξηγει τους πονους και το πρηξιμο που εχεις;σου εδωσε καποια απαντηση σε αυτο;

γνωμη μου ειναι και συμφωνω με την zouzou21 να σε δει καποιος αλλος γιατρος για παν ενδεχομενο...ευχομαι να ειναι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

ΑΝΝΑΜΑΡΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ.

ΕΓΩ,ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ,ΑΛΛΑ

ΤΟΟΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.. :unsure:

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ 2Η ΓΝΩΜΗ(ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ).. :dry:

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ Κ ΔΕΝ ''ΠΑΙΖΟΥΝΕ'' ΜΕ ΑΥΤΑ..

ΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΣΥ?? :huh:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. :kiss:

Θα συμφωνησω με τη Ζουζου! δε χανεις τιποτα να παρεις και 2η γνωμη.. ;)

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για την επικοινωνία μας και που στηρίζει η μία την άλλη. Θα κάνω κάποιες παραπάνω εξετάσεις και ο θεός βοηθός!!! Θα σας πω νεότερα σε λίγες μέρες. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΆνναΜαρία έγραψε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για την επικοινωνία μας και που στηρίζει η μία την άλλη. Θα κάνω κάποιες παραπάνω εξετάσεις και ο θεός βοηθός!!! Θα σας πω νεότερα σε λίγες μέρες. :unsure:

Καλημέρα κορίτσια και συχγνώμη που άργησα να σας απαντήσω. Έκανα τις μικροβιολογικές εξετάσεις και καλλιέργεια κολπικού υγρού και όλα πάνε μια χαρά! Δηλαδή δεν έχω τίποτα.Δεν θα προχωρήσω και σε άλλες εξετάσεις αφού και ο γιατρός μου δεν μου το πρότεινε.Νομίζω ότι αγχώνομαι σκευτόμενη και άλλες εξετάσεις.Ο θεός να με φυλάει,τι να πώ. Τώρα έχω έντονα στο μυαλό μου τηνν επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής.Τέλος του μήνα περιμένω περίοδο οπότε θα ξεκινήσω τα φάρμακα και με περιμένουν εμβρυάκια για να μπούν στη κοιλίτσα μου!!! Απο την μία φοβάμαι μην πάθω πάλι τα ίδια και απο την άλλη χαίρομαι και ανυπομονώ.Ανάμεικτα τα συναισθήματα,αλλά νομίζω πως είναι φυσιολογικό! Ελπίζω μέχρι να μέσα νοέμβρη να έχω ευχάριστα νέα να σας γράψω!!! φιλάκια σε όλες και καλή επιτυχία σε όλες μας όσες προσπαθούμε για νινί! ;):P:P:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μελουσα μανούλα!

τελικά μετά από μια εβδομάδα σου πέρασαν και τα πονάκια και το πρήξιμο? ρωτάω γιατί με έχεις σε αγωνία (τώρα διάβασα τα μηνύματα για το θέμα σου)

ελπίζω σύντομα να μείνεις έγκυος και όλα να πάνε καλά ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

γεια σου μελουσα μανούλα!

τελικά μετά από μια εβδομάδα σου πέρασαν και τα πονάκια και το πρήξιμο? ρωτάω γιατί με έχεις σε αγωνία (τώρα διάβασα τα μηνύματα για το θέμα σου)

ελπίζω σύντομα να μείνεις έγκυος και όλα να πάνε καλά ... :P

Φατσούλα μου γλυκιά καταρχήν σε ευχαριστώ για την απαντησή σου και την ευχούλα σου "μελουσα μανούλα". Δεν έχω πλέον πονάκια και όσο για το πρήξιμο μάλλον ευθύνεται το έντερο!!! Επίσης προσπαθώ να κάνω λίγη δίαιτα,μάλλον υγιεινή διατροφή και έχω χάσει 2 κιλά! Ευχαριστώ για την καλή σου την ευχή και πάλι,που με εμψυχώνεις,πίστεψέ με το έχω πολύ ανάγκη.Εσύ είσαι ήδη μανούλα; Αν όχι ακόμη στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!! φιλάκια πολλά :k :kiss::kiss::lol::lol: iss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...