Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν είμα έτοιμη για 2ο παιδάκι..


Recommended Posts

τυρογαριδακι μου :) μολις τωρα σε ειδα στις φωτογραφιες μελων κ εμεινα κοκκαλο!!! :) τι ομορφη κ τι γλυκια κοπελα που εισαι!κ τοσο στοργικη!!1 :):):) σε φανταζομουν τελειως διαφορετικη κ τωρα τα παιξα!μ'αρεσει που λες οτι εισαι κακη μαμα..στη φωτο αποδεικνυεται ακριβως το αντιθετο!!!!αχ!σε συμπαθησα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!! :lol::lol::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

TIROGARIDAKI DIABASA PANV KATV AUTA POU LES!!!H ZVH SOU DEN TELEIVNEI ME 2 PAIDAKIA OLA THA TA KATAFEREIS O DHMHTRAKHS SOU SE EXEI ANAGKH KAI TO SPORAKI POU EXEIS STHN KOILITSA SOU APO ESENA STHRIZETE KAI TA 2 ESENA EXOUN ANAGKH TI PIO OMORFO KAI PIO TELEIO APO TA PAIDAKIA TO MONO POU PREPEI NA KANEIS EINAI NA TA BALEIS KAI AUTA SE ENA PROGRAMMA VSTE NA EXEIS KAI ESY XRONO GIA TO EAUTO SOU KAI GIA TON ANTRA SOU!!!OSO GIA THN DOULEIA TI STENAXVRIESAI THES DEN THES META APO LIGO KAIRO THA DOULEUEIS GIA MIA ZVH GIAUTO TVRA ZHSE OSO MPOREIS KAI EUXARISTHSOU KATHE MERA ME TON GIOS SOU KAI NA EISAI XAROUMENH KAI NA KALODEXTEIS TO NEO MELOS!!!ASE POU THA EXEIS MIKRH DIAFORA ME TA PAIDAKIA SOU TI PIO TELEIO APO AUTO!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου τυρογαριδάκι!

δεν νομίζω ότι σε εμποδίζει κανείς να πάρεις την απόφαση να μείνεις μόνο με το ένα παιδάκι σου. αν εσύ δε θές 2ο μην το κάνεις. συζήτησέ το με τον άντρα σου και εξήγησέ του αυτά που είπες σε μας. αν σε αγαπάει πιθανότατα θα σε καταλάβει και θα το αφήσετε για αργότερα όταν και εσύ θα ορημάσεις και θα είσαι έτοιμη.

όσο για το ότι δε σου αρέσει η ζωή της νοικοκυράς πλέον εμείς οι νέες κοπέλες έχουμε μάθει πως είναι ωραίο να βοηθάει και ο άντρας στο σπίτι. όχι ότι ο δικός μου με βοηθάει αλλά ο άντρας μου δουλεύει από το πρωί μέχρι τις 2 το βράδυ έχει ψητοπωλείο. όμως στα ρεπό του τουλάχιστον θα με βοηθήσει έστω και λίγο. νομίζω πως δεν υπάρχει γυναίκα να της αρέσει και να δουλεύει και να κάνει τα πάντα μόνη της στο σπίτι. γι'αυτο συζήτησέ το και αυτό με τον άντρα σου ίσως να βρείτε μια λύση. αν όχι να σε βοηθάει ο ίδιος ίσως μπορέσετε για τις βαριές δουλειές τουλάχιστον να πάρετε μια γυναίκα (είναι μια λύση και αυτή). σκέψου το...

ελπίζω να βρεις τη λύση στο πρόβλημά σου!

να σου ζήσει το μωράκι σου και προσπάθησε να περνάς όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό χρόνο μαζί του κι ας μην είναι πολύς.

φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ,ΑΠ'ΌΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΣ ΦΑΣΗ..ΛΙΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ,ΛΙΓΟ Η ΚΟΥΡΑΣΗ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ...ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ...!!!!!!!!Ή ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΟ...!!!!!ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΣ,ΕΤΣΙ??ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ...ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΘΑ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ??????

ΦΑΤΣΟΥΛΑ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΨΥΧΡΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΛΕΣ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΘΩΑ ΨΥΧΟΥΛΑ??ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ??ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ,ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ Τ Υ Χ Ε Ρ Η!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ!ΕΚΤΙΜΗΣΕ ΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λάθος είμαι κατά της έκτρωσης απλά τώρα με το δικό σου μήνυμα κατάλαβα ότι είναι ήδη έγκυος στο 2ο. ως τώρα είχα καταλάβει ότι ο άντρας της ήθελε και αυτή δεν ήθελε.

συγνώμη τυρογαριδάκι, παρεξήγηση λάθος δικό μου δεν το κατάλαβα γιατί δε διάβασα όλα τα μηνύματα και στο δικό σου δεν αναφέρεις ότι είσαι έγκυος ή το λες και δεν το πρόσεξα.

και πάλι χίλια συγνώμη..... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MK23 SYMFVNV MAZI SOU DEN MOU ARESE OUTE SE EMENA H APANTHSH POU EDVSE H FATSOULA STENAXVRETHIKA ETSI STHN PSYXRA NA PAS NA KANEIS EKTRVSH AN EINAI DYNATON TRELATHIKA NA BGALEIS AUTH THN PSYXOULA APO MESA SOY DEN THELV OUTE NA TO SKEFTOMAI AUTA TA PLASMATAKIA EMEIS TA DHMIOURGOUME EEE KAI OPOIOS DEN THELEI RE PAIDIA AS PERNEI PROFYLAKSEIS ALLES KOPELES BASANIZONTAI XRONIA GIA NA KANOUN 1 PAIDAKI KAI TI LEME TVRA DEN GOUSTARV KAI PAV NA TO RIKSV AMARTIA EINAI!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 έχει μόλις 3 εβδομάδες που ήμουν έγκυος και απέβαλα δεν θα μπορούσα σε καμία να πω να ρήξει το μωράκι της, έγινε παρεξήγηση, λάθος κατάλαβα.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε δίκιο κορίτσια να αντιδράτε έτσι με την απάντησή μου γιατί δεν μιλάμε face to face για να διευκρινίζουμε το τι λέμε. και όπως είδατε στο μήνυμά μου δεν αναφέρω ούτε τη λέξη έκτρωση ούτε κάτι αντίστοιχο. ήμουν πάντα κατά και πάντα θα είμαι. και εννοείται πως μετά απ'ότι μου συνέβει ένας λόγος παραπάνω να μην συμφωνώ με αυτή την απόφαση κάποιον γυναικών, όντως είναι κρίμα για αυτή την ψυχούλα που πάει χαμένη και για τις γυναίκες που δεν μπορούν να κάνουν παιδάκια (ελπίζω να μην είμαι μια από αυτές :( ).

τυρογαριδάκι σε παρακαλώ κάνε λίγο υπομονή, συζήτησε με τον άντρα σου το ενδεχόμενο για μια βοήθεια στο σπίτι ότι είδους και να είναι αυτή και όλα θα πάνε καλά. θα δεις κάποτε θα το σκέφτεσαι και θα γελάς και θα λες τι χαζούλα που ήμουν και σκεφτόμουν έτσι... :P

ευχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη όλα να πάνε καλά και μια καλή γέννα...

φιλάκια στο 1ο σου μωράκι να το αγαπάς και το προσέχεις σαν τα μάτια σου.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα Ακριβώς μα ακριβώς τα ιδια σκευτομαι και περνάω και εγω.

Μάλλον πρπεπει να χαλαρωσουμε και να την δουμε λιγο αλλιως.Πιο θετικα πιο χαλαρα.Ειμαι αγχωτικο ατομο απο παιδι.Ετσι ειμουν στο σχολειο στο Πανεπιστημιο και στην δουλεια.Παντα στο τρεξιμο και στον αγχος,Σαν το βεγγο.Αυτο ειχε ως συνεπεια καποια στιγμη πριν 3 χρονια να πεσω πολυ ψυχικα γιατι πλα δεν αντεξα αλλο δεν θελω ουτε να το θυμαμαι.

Οταν εμεινα εγκυος ολα τα ψυχολογικα μου λυθηκαν ηταν η καλυτερη φαση.Μετα ηρθε η κουραση.Ειμαι πολυ ευτυχισμενη που εχω την κορουλα μου ειναι οτι καλυτερο αλλα πολλες φορές αισθανομαι οτι δεν μπορω να κανω αυτο που θελω το συζητησα μετον αντρα μου και αποφασισαμε να κανουμε κατι για υτο ετσι ωστε και γω να περναω καποιο χρονο κανοντας καποια πραγματα για μενα και αυτος το ιδιο.

Οταν γυριζω απο την δουλεια με ενα κεφαλι καζανι (ειμαι Αναλυτρια / προγραμματιστρια Η/Υ)μια δουλεια με πολλές ευθυνες και dead lines επιστρεφω σπιτι και προσπαθω να ειμαι τελεια σε ολα οταν δεν τα καταφερνω αγχωνομαι και αυτο γινεται κυκλος.Οι δουλειες δεν σταματανε ποτε.(Και σε μενα δεν αρεσει ο καθαριμσος του σπιτιου μονο το μαγειρεμα μου αρεσει)

Για δευτερο παιδακι θα το θελα παρα πολυ αλλα αυτη την περιοδο θελω να χαλαρωσω λιγο να καταλαβω τι μου γινεται να χαρω το πρωτο μου παιδακι και μετα πρωτα ο θεος να δουμε τι θα γινει.

Παρεπιπτωντος με αυτα που εχω κατα καιρους διαβασει πιστευω οτι εισαι πολυ καλη και ψαγμενη μητερα.

Επισης συμφωνω με ολα οσα εγραψε η Καση.

Πιστευω τι ολα θα πανε καλα για σενα ,γιατι το θελεις.

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

τυρογαριδακι μου :) μολις τωρα σε ειδα στις φωτογραφιες μελων κ εμεινα κοκκαλο!!! :) τι ομορφη κ τι γλυκια κοπελα που εισαι!κ τοσο στοργικη!!1 :):):) σε φανταζομουν τελειως διαφορετικη κ τωρα τα παιξα!μ'αρεσει που λες οτι εισαι κακη μαμα..στη φωτο αποδεικνυεται ακριβως το αντιθετο!!!!αχ!σε συμπαθησα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!! :lol::lol::kiss:

Σε ευχαριστώ πολυ για τα καλά σου λόγια Μανουλα 3!!!:) Τώρα σε συμπάθησα κι εγώ πολύ!!!! χεχεχεεχε..... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟρίτσια καλημέρα. Δεν υπάρχει και δεν υπήρχε περίπτωση να καταλήξω ποτέ σε έκτρωση. Βέβαια το έλεγα πάντα ότι δε θα κάνω μέχρι που μου έτυχε η άτυχη εγκυμοσύνη τον Ιουνιο όπου μέσα σε κλάματα και οδυρμους δεν είχα άλλη επιλογη..όταν σου αναγγέλουν πως το μωρό θα έχει πρόβλημα δεν έχεις κια άλλη επιλογή...γι αυτό ποτέ δεν μπορείς να πεις

ποτε...αλλά όχι δεν υπήρχε περίπτωση να μου περάσει απο το μυαλό!!!Ουτε ένα στο εκατομμυριο!!!!!

Φατσουλα δεν υπάρχει πρόβλημα για την παρεξήγηση και από κάθε άλλη κοπέλα. Αυτή η λέξη δε νομίζω ότι ταιριάζει στην ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας..

Τζεφ ακριβώς αυτό...και η αλήθεια είναι πως του έλεγα του άντρα μου πως το επόμενο θα το κάνουμε μόλις μεγαλώσει λίγο το άλλο αφού μας ήρθαν έτσι με την προηγουμενη εγκυμοσύνη...αλλά πραγματικά δεν περίμενα ότι θα έμενα έγκυος την 25η μέρα!! Το λέω και το ξαναλέω γιατί χρόνια τώρα όποτε κάναμε εκείνη την ημέρα ελεύθερα πάντα μου ερχόταν η περίοδος!!! ΠΟυ να φανταστώ....ήταν τυχερούλι το άτιμο!!!!χαχαχαχαχαχα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟρίτσια καλημέρα. Δεν υπάρχει και δεν υπήρχε περίπτωση να καταλήξω ποτέ σε έκτρωση. Βέβαια το έλεγα πάντα ότι δε θα κάνω μέχρι που μου έτυχε η άτυχη εγκυμοσύνη τον Ιουνιο όπου μέσα σε κλάματα και οδυρμους δεν είχα άλλη επιλογη..όταν σου αναγγέλουν πως το μωρό θα έχει πρόβλημα δεν έχεις κια άλλη επιλογή...γι αυτό ποτέ δεν μπορείς να πεις

ποτε...αλλά όχι δεν υπήρχε περίπτωση να μου περάσει απο το μυαλό!!!Ουτε ένα στο εκατομμυριο!!!!!

Φατσουλα δεν υπάρχει πρόβλημα για την παρεξήγηση και από κάθε άλλη κοπέλα. Αυτή η λέξη δε νομίζω ότι ταιριάζει στην ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας..

Τζεφ ακριβώς αυτό...και η αλήθεια είναι πως του έλεγα του άντρα μου πως το επόμενο θα το κάνουμε μόλις μεγαλώσει λίγο το άλλο αφού μας ήρθαν έτσι με την προηγουμενη εγκυμοσύνη...αλλά πραγματικά δεν περίμενα ότι θα έμενα έγκυος την 25η μέρα!! Το λέω και το ξαναλέω γιατί χρόνια τώρα όποτε κάναμε εκείνη την ημέρα ελεύθερα πάντα μου ερχόταν η περίοδος!!! ΠΟυ να φανταστώ....ήταν τυχερούλι το άτιμο!!!!χαχαχαχαχαχα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fanh mou ...dia diabasa ola ta minimata ma mono to arxiko kai kana duo akoma :blush: alla katalaba panw katw ti niotheis .

ena tha sou pw ....oi ormones paizoun trela paixnidia sto kefalaki sou kai kathese kai skutese ola ayta ....tha deis edw thamaste otan genniseis kai perasei h periodos ths loxias (alles ormones apo ekei ) oti tha les ti kathomoun kai skeutomoun !!!!!

den eisai kakh manoula ,apenantias to na skeutese toso dieksodika kai analitika ta panta se kanei mia polh kalh manoula pou thelei to kalo twn paidiwn ths kai to na eisai su kala mesa sou auto shnepagete ...to kalo twn paidiwn sou .

hremise kai skepsou oti ola auta einai ormones ....dose afesh "amartiwn "ston eayto sou ...ola einai ormones ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

ΚΑλημέρα μπεμπαδομαμαααα και στο Γιαννάκη και στην κοιλίτσα!!!:)

σε ευχαριστουμε ομαδικως,και ο Γιαννης και η κοιλουμπα! :P

η δικια σου κοιλιτσα ειναι καλυτερα σημερα? Της εφυγε το αγχος ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφροδιτακι από εκείνη την ημέρα νιώθω όντως πολύ καλύτερα. Νομίζω ότι ήταν ένα ξέσπασμα από κουραση, απελπίσία(μπροστά στο χάος του σπιτιου) και άλλως παραγόντων εκείνης της ημέρας..ευτυχως δεν το νιώθω στην ίδια ένταση αλλά με απασχολεί όσο νάναι...από Δευτέρα θα έρχεται μια κοπέλα τη βδομάδα να με βοηθάει...αυτό με κάνει να νιώθω καλύτερα ήδη..νιώθω ότι θα τα καταφέρνω καλύτερα..

ΝΟμίζω όμως ότι άλλος ένας παράγοντας πολύ σημάντικός για εμάς τις μαμάδες είναι ότι πάνω στην προσπάθειά μας να μη φωνάξουμε στα παιδιά μας και να είμαστε ψυχραιμες μας κάνει να καταπνίγουμε τα νεύρα μας και κάποια στιγμή ξεσπάμε..νομίζω πως πρέπει κάθε μέρα να ξεσπάμε και να βγάζουμε το θυμό μας και τα νεύρα μας κάπου..δεν ξέρω που αλλά πρέπει να τη βγάλουμε τη φωνή..να ξεσπάσουμε!!! Δεν είμαστε ρομπότ να λειτουργουμε συνέχεια με αγάπη και ηρεμία..δε γίνεται!! Κι εκεί μας βγαίνουν όλα τα αρνητικά..αλλά νομίζω ότι είναι της στιγμής..και δεν έχει τόση μεγάλη σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυρογαριδακι εσυ εισαι που δεν εισαι ετοιμη ???

για να μην διαβαζω σελιδες...ποια δεν θελει δευτερο?????

αν δε το θελει ας το δωσει σε εμενα που δεν εχω ουτε καν πρωτο!

ακου εκει δε θελει δευτερο! αλλες δεν εχουν ουτε πρωτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα χήνα μην παρερμηνεύεις τα λόγια μου...δεν είπα ότι δεν το θέλω! Αν δεν το ήθελα δεν θα ήταν ήδη στην κοιλιτσα μου..δεν νιώθω έτοιμη αυτό είναι όλο και το ανελυσα αρκετά....επειδή ξέρω πολύ καλά τι πέρασες και ήταν άδικο, σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει το επόμενο μωράκι συντομα κοντά σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωστε εσυ εισαι?! δεν εισαι ετοιμη????? γιατι κοπελα μου...? σου συμβαινει κατι? νιωθεις καποια ανασφαλεια? ευθυνετε κατι γιαυτο???

μην με στεναχωρεις εσυ εισαι δυνατη ολα τα μπορεις για λεγε λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως χωρίς παρεξήγηση μαμά χήνα, γενικά θα μιλήσω, μερικές κοπέλες θυμώνετε πολύ εύκολα αν ακούσετε κάτι αρνητικό κάποιας κοπέλας για το μωρό της...λες και όλες είμαστε μονίμως μες στην ευτυχία και στην τρελή χαρά που θα αποκτήσουμε μωράκι! Κι εγώ το έχασα το 2ο μωράκι μου..δεν είμαι από τις τυχερές που απολαμβάνουν ήδη το 2ο μωράκι τους..και η υγεία αυτού που έχω ήδη στην κοιλιά μου ακόμη δεν είναι σιγουρο πως θα είναι καλή αλλά δεν παύουν κάποια πράγματα να λέγονται συναισθήματα, έγνοιες, ανασφάλειες και μας απασχολούν! Το ότι κάποιες προσπαθούν ακόμη για μωράκι δε σημαίνει ότι πρέπει να ακυρώνουμε τα συναισθήματα άλλων κοριτσιών γιατί προσωπικά το θεωρώ εγωιστικό. Θεωρω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός με τα δικά του προσβλήματα να τον απασχολουν και δεν μπορουμε όλες να λειτουργουμε με τον ίδιο τρόπο. Αυτή την τακτική την συνάντησα πολύ εδώ και ομολογώ ότι δε μου άρεσε...γιατί βιωσα πολλές καταστάσεις απώλειας, πίεσης για έκτρωση στα 18 κλάμα και πόνο...αυτό δε σημαίνει και δεν μπορεί να ακυρώσει τα όσα νιώθω αυτή τη στιγμή..θα ήθελα μονο λίγο(και όχι μόνο εγώ όλες πιστεύω)λιγο σεβασμό στην ιδιοσυγκρασία και προσωπικότητα αλλά και στην προσωπική ζωή της κάθε μιας. Και πάλι με κάθε σεβασμό και χωρίς παρεξήγηση προς κάθε κοπέλα που θα διαβάσει αυτό το μηνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

α ωστε εσυ εισαι?! δεν εισαι ετοιμη????? γιατι κοπελα μου...? σου συμβαινει κατι? νιωθεις καποια ανασφαλεια? ευθυνετε κατι γιαυτο???

μην με στεναχωρεις εσυ εισαι δυνατη ολα τα μπορεις για λεγε λοιπον!!!

θα είναι λίγο κουραστικό να αναφερθώ ξανά στο ίδιο θέμα..απλώς μου έπεσαν πολλά τα όσα βιώνω καθημέρινά και μου φάνηκε βουνο. Αλλά με κανένα τρόπο δε σημαίνει ότι δε το θέλω! Απλώς ήδη με κουράζει ο Δημητράκης παααααααααααρα πολύ...για να καταλάβεις όσο κάνω δουλειές όλη μέρα αλλά και τώρα που σου μιλάω όσα φτιάχνω εγώ εκείνος τα χαλάει...πετάει στο μπαλκόνι μαξίλάρια και ξαπλώνει...ανοιγει τα συρτάρια του πετάει έξω παπουτσια, κάλτες ρουχα...και οι δουλειές δεν έχουν τελειώμο..και θα έρθει και το άλλο μωράκι(με το καλό το περιμένω!!:) ) θα παλαβώσω!!! Αλλά ας μην προδικάζω άδικα κάτι το οποίο δεν έχει έρθει ακόμη..ήδη θα προσπαθήσω να βοηθηθώ με την υπάρχουσα κατάσταση και όταν έρθει και το άλλο βλέπουμε!!

Πάντως ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες με το προηγουμενο μηνυμα αλλά το ειδα από πολλές κοπέλες και ομολογώ ότι κρίνουν λαθεμένα και με βάση τις δικές τους εμπειρίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι παιδι μου δεν θυμωσα εγω προσωπικα απλως παντα καλο ειναι να ακουμε κ την αλλη πλευρα για να καταλαβαινουμε ποσο τυχερες ειμαστε παρα τις δυσκολιες!

δηλαδη προσεξε...εμενα τα οικονομικα μου ειναι σκατα αυτο το καιρο,εαν εμενα εγκυος θα ηταν κατι σαν αυτοκτονια....εαν δεν ειχα περασει την ολη προυγουμενη φαση ισως να σκεφτομουν την εκτρωση ή ισως να μην ημουν κ τοσο χαρουμενη με την εγκυμοσυνη μου. με λιγα λογια πρεπει να σκεφτομαστε θετικα,αν εχουμε φοβους κ δυσκολιες πρεπει να σκεφτομαστε ποσο τυχερες ειμαστε κ τιποτε αλλο!αυτο εννοουσα!

ναι και εγω περασα δυσκολη φαση στην αρχη γιατι ελεγα πως θα το μεγαλωσω?! θα ημουν μονη μου,δεν ειχα καμμια σουπερ δουλεια κ ολα φαινονταν βουνο!

και τωρα αυτο που σκεφτομαι κ φοβαμαι ειναι αν μεινω κ γινουν παλι τα ιδια κ πεθανει το μωρο? και φοβαμαι τον τοκετο,οχι τοσο την εγκυμοσυνη αλλα τις τελευταιες μερες πριν τον τοκετο!

αλλα απο την αλλη μου δινει δυναμη η εξης σκεψη: αν εστω πιασω παιδι θα ειμαι τοσο τοσο τυχερη κ θα προσπαθησω για το καλυτερο!

καταλαβες τωρα τι εννοουσα!?

εσενα κοριτσι μου σε εχω για δυνατη! οτι και αν γινει θα τα καταφερεις!μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...