Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν είμα έτοιμη για 2ο παιδάκι..


Recommended Posts

ΤΥΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΣΑΙ ΕΥΛΟΓΙΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ Κ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ :):):)

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ Κ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ :(:(:(

ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ Κ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ

ΕΙΜΑΙ ΒΡΕΦΟΝΙΠΙΟΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ 23 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 2 ΕΤΩΝ Κ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΑΚΡΙ ΤΟΥ Κ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ :laugh: :laugh: Κ ΟΧΙ ΕΣΥ ΜΕ ΔΥΟ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΣΥΝΕΙΘΕΙΕς ΤΟΥΣ

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

23 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????????

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ....ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!!

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΑΑΑΑΑΑΝΑΑΑΑΑΑΑ?????

ΜΕ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ????

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι please μην ασχολησε με το κάρμα...

Θυμήθηκα τώρα μια ψυχή που έλεγε οτι δεν την ενδιαφέρει το κάρμα και όλο μ' αυτό ασχολιόταν... άσχετο :P

Λοιπόν ελπίζω να αισθάνεσαι κάπως καλύτερα...

Όλες περνάμε τα ψυχολογικά μας και σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Είμαστε άνθρωποι με τις αδυναμίες μας απλά σκέψου πόσο ευλογημένη και τυχερή είσαι έχοντας το μικρό Δημητράκη που παρεπιπτώντος είναι κούκλος και το μικρό σπορίδιον... Έξη εβδομάδον... Είναι στην κοιλίτσα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη δε νομιζω οτι εισαι παρτακιας ουτε και ανευθυνη

Αν ησουν δε θα χρησιμοποιουσες τις υφασματινες πανες αλλα θα προτιμουσες τις μιας χρησης να ξεμπερδευεις ..και πολλα αλλα..

Πιστευω οτι για καποιους λογους (ισως να ειναι και ορμονικοι) εχεις μια μελαγχολικη διαθεση και αυτομαστιγωνεσαι αδικως..Γιατι να μην ξεκουραστεις αν μπορεις και λιγο παραπανω..ποιος σου λεει οτι αυτο δεν κανει καλο και στο παιδι σου;

Αγαπα τον εαυτο σου και μην τον κρινεις τοσο αυστηρα Μου εχεις δωσει την εντυπωση ενος ανθρωπου πολυ ξεχωριστου με ιδιαιτερες ευαισθησιες..ισως τελικα αυτι ειναι που φταιει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ?????????? :S:S:S:S

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΣ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΕΡΝΑ Η ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ Κ ΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΣ :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε απο μενα καρδουλα μου ενα καρματακι γιατι νευριασα!!!!!μην σας πω οτι θα προτεινω να βγει αυτο το πραγμα απο το φορουμ!!!οποιος εχει να πει κατι να το πει!!!!!το θεωρω πολυ υπουλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το ιδιο επαγγελμα ηθελα κι εγω να κανω αλλα με εφαγαν οι ερωτες & τα μυαλα στα καγκελα!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....αυτο ηταν καλο για τα παιδακια....χεχε!!!!!

Τι ωραια τι καλα ...τριαλαλα τριαλαλα!!!!!

Τυρογαριδακι τι κανειιιιιιιιις? Σου εφυγαν λιγο οι σκεψεις αυτες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ειναι αβυσσος η ψυχη της γυναικας! :P

Καταρχας Τυρογαριδακι μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!Παρακολουθω τα ποστ σου εδω και καιρο και ξερω το στορυ σου!Ενα θα σου πω!Ο-Ρ-Μ-Ο-Ν-Ε-Σ!!!!!!Αυτες οι ατιμες τα κανουνε ολα!Μην ανυσηχεις κοριτσακι μου!Απλα πιστευω οτι σκεφτεσαι αυτα που σκεφτονται και οι περισσοτερες γυναικες!Ολες φοβομαστε για το αν ειμαστε καλες μανουλες καλες συντροφοι κλπ!Το βλεπω σε μενα!Ειμαι ενα ατομο που θα ελεγες οτι κανει φασινα ολη μερα το σπιτι στην εντελεια και παλι νομιζω οτι δεν φτανει!Ο αντρας μου εν τω μεταξυ ποτε δεν γκρινιαζει για καθαριοτητες φαγητα και τετοια!Εγω εκει!Τωρα λοιπον που εγινα μαμα(πριν απο 11 μερες)νομιζω οτι δεν ειναι τιποτα αρκετο!Κλαιω συνεχεια!(τωρα ειμαι λιγο καλυτερα)Νιωθω περιεργα και σκεφτομαι διαφορα!Αλλες γυναικες αυτα τα περνανε στο ποδι και αλλες ταλαιπωρουνται!Μην νιωθεις ασχημα για τις σκεψεις σου!Κανεις την αυτοκριτικη σου!Και να σου πω επιμενω οτι ειναι ορμονικο!Ο οργανισμος σου και η ψυχολογια σου πηγανε απο το ζενιθ στο ναδιρ και παλι στην κορυφη!Και εκει ευχομαι να μεινουνε ολα!Θα εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα υπεροχο υγιεστατο μωρακι που θα κανει παρεα στο αλλο σου παιδακι.Ειμαι μοναχοπαιδι και ξερω ποσο σημαντικο ειναι να εχεις αδελφακι!Εισαι και θα εισαι η πιο γλυκια μανουλα του κοσμου!Και να σου πω κατι?Σιγουρα ο ερχομος ενος παιδιου ειναι οτι σημαντικοτερο οτι πιο γλυκο οτι πιο συνταρακτικο στην ζωη ενος ανθρωπου το ξερεις το εχεις ζησει και δεν υπαρχουνε λογια γι'αυτο που αισθανεσαι αλλα απο την αλλη εχεις πολλες ευθυνες για την ζωουλα που ερχεται στον κοσμο και ειναι λογικο να τις σκεφτεσαι!Αυτο σε κανει καλυτερη μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

:):):):):):)

ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ???????????

ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΦΙΛΗ?????????? :(:(:(:(:(:(

ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙ ΣΕ ΕΧΩ ΦΙΛΗ :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι-78 Να σου ζήσει το μωρο σου! Να ειναι γερο και να ειστε γεροι κι εσεις να το χαιρεστε!

Τα ειπες πολυ ωραια για το τυρογαριδακι! Τυρογαριδακι ακουυυυυς????

Ασε κι εγω τα ειχα παιξει με τις ορμονες. Προωρη κλιμακτηριος για ιατρικους λογους! Χεσταααα!!!

Τελος παντων.... ας μπαινεις να μιλαμε να ξεχνιεσαι λιγο και θα ρυθμιστουν και αυτες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τα λες και να ξεσπας....εμεις εδω ειμαστε και μπορουμε να σε καταλαβουμε.

Οι super μαμαδες δεν υπαρχουν :woohoo: τις πατησε το τρενο .....

Λογικο ειναι να θελεις να καθεσαι και να μην κουραζεσαι και να περνας καλα βρε αδελφε. Το οτι εγινες μαμα δεν σε κανει υπερανθρωπο.

Ειναι επισης λογικο τωρα που περιμενεις ενα ακομα παιδακι να απορεις πως θα τα καταφερεις και πς θα χωρεσεις τα παντα μεσα σε μια μερα.

Αυτο μου εχει δειξει εμενα η ζωη ως τωρα ειναι πως ...βλεποντας και υπολογιζοντας μια κατασταση απο πριν παντα μου φαινεται βουνο....οταν ομως την ζω τοτε ειναι αλλιως....το παλευω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελια ευχαριστω για το καρματακι...αν σου βρισκεται και κανα ντολμαδακι!!!! Εχω να φαω απο το πρωιιιι! Τωρα θα σχολασω!

Θα βρω κι εγω που ειναι τα καρματακια και θα δειτε!!!!!!

Μη μου πειτε μη μου πειτε...θα τα βρω μονη μου!!!!! :laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελια ευχαριστω για το καρματακι...αν σου βρισκεται και κανα ντολμαδακι!!!! Εχω να φαω απο το πρωιιιι! Τωρα θα σχολασω!

Θα βρω κι εγω που ειναι τα καρματακια και θα δειτε!!!!!!

Μη μου πειτε μη μου πειτε...θα τα βρω μονη μου!!!!! :laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τιρογαριδακι μοθ ormones kai pali ormones min anisixeis katholou!!!!!!

oso gia to spiti pare mia ginaika na sou kanei geniki 1 fora tin ebdomada i mia stis 2 kai teleiwse..otan girnas ksaplwse kai oles tis ipoloipes wrees asxoleisou me to paidi!!!!!!tha to metaniwseis kapote...o kairos pernaei KAI PISW DEN KSANAGIRNAEI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου τι επαθες κοριτσι μου!Αρχισαν οι ορμονες να απλώνονται επάνω σου! :P :laugh: Κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω τις ορμονες τις βλεπω σαν μολυνση που σιγα σιγα καταλαμβανουν ολο μου το σωμα! :P :laugh: Φανουλα μου αλλαξε τιτλο στο θεμα! Γιατι μας προκαταλαμβάνει πριν διαβάσουμε το post σου! Κριμα δεν ειναι! Εγω θα σου ελεγα να δεις την εκπομπή που μας ειχε προτείνει η Lala. Θα σου ελεγα αν μπορεις να την δεις παρέα με τον άντρα σου. Κοιτα δεν ξερω πως τα πας με τον αντρα σου αλλα μηπως κατα καιρους σε εχουν πειραξει πραγματα και τα εχεις κρατησει μεσα σου και τωρα σου γυρισουν στο κεφαλι? Η εγκυμοσυνη ειναι μια ομορφη περιοδος στη ζωη μας αλλα λογω ορμονων φερνει στην επιφανεια φοβο, ανασφάλεια, υπερευαισθησία κτλ. Επειδη και μενα ο αντρας μου δουλευε πολλες ωρες καμια φορα ενιωθα ο μ...ας της παρεας. Βεβαια εγω εχω και το μειον οτι δεν δουλευω οποτε καταλαβαίνεις( 3,5 χρονια κανω τα ιδια πραγματα καθημερινα). Οταν λοιπον γινοταν κατι που με ενοχλουσε ναι μεν ειχα δικιο αλλα το παρατραβουσα λογω ορμονων.

Εβλεπα εχθρους παντου! Τα χειροτερα βεβαια ηταν μετα τη γεννα που ημουν κλεισμενη στο σπιτι για πολλους μηνες. Εκει να δεις γελιο! :P

Κι οχι τιποτα αλλο δεν ειχα και κανεναν να κανω παραπονα. Τα πραγματα εστρωσαν σιγα σιγα και ειδικα απο τοτε εκανα φιλες απο το mammyland. Δες λοιπον την εκπομπη και κανε και αυτο που ειπε η LT72. Μην σκέφτεσαι τοσο μακρυα! Δεν υπαρχει λογος. Οταν θα ερθει η ωρα θα βρεις την δυναμη. Οταν εμεινες εγκυος στο Δημητρακη παλι τα ιδια δεν σκεφτοσουν!Και να που τα κατάφερες!Λοιπόν ανασκουμπώσου!Εδω ειμαστε εμεις! ;) Και ελεος με τις κακες μανες! Με εκνευρίζει που τωρα τελευταια χρησιμοποιείται αυτη η έκφραση απλόχερα ακυρώνοντας ετσι κάθε μας προσπάθεια να γινόμαστε καλύτερες! Φανουλα ψηλά το κεφάλι!Δεν κωλώνουμε πουθενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου,δεν μιλάς σοβαρά τώρα!!!

Εσύ καλέ δεν είσαι καλή μαμά;!!! :blink:

Που έχεις τόσες ανησυχίες και ενδιαφέρεσαι για το μωράκι σου;

Οι ορμόνες μάλλον χορευουν... ;)

Θα τα καταφέρεις τέλεια και με τα δυο μωράκια!!!

Ούτε το δικό μου σπίτι λαμποκοπάει...Τι να κάνουμε! :) Δεν θα πεθάνω κιόλας... :angry: Όποιος τα θέλει όλα στην εντέλεια,να φύγει,να πάει αλλού! :P :silly:

Δεν θα κάτσω να στεναχωρηθώ ούτε για μαγείρεμα,ούτε για πλύσιμο,ούτε για σφουγγάρισμα ;)

Νομίζω πως περνάς απλά μια φάση,που φυσικά θα περάσει όσο αρχίζει να μεγαλώνει η κοιλίτσα σου και βλέπεις ένα υγιές νινάκι!Και φυσικά όσο ο Δημητράκης σου σε τρελλαίνει με τα κατορθώματα του! :woohoo:

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ

ΜΕΧΡΙ ΕΝΟΣ ΟΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ.

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΤ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙ ΟΜΩΣ

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΑΙΝΕΣΑΙ

ΜΙΑ ΥΓΙΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΞΙΕΣ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΙΑ ΜΑΜΑ

ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ...

ΙΣΩΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΛΗ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ

ΚΑΘΑΡΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.....

ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ

ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ????ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ

ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ....

ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΕΥΛΟΓΗΣΕ,ΣΕ ΕΠΕΛΕΞΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ

ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ...ΟΠΟΤΕ ΜΑΖΕΨΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ

ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΡΤΑΡΙ ΠΕΤΑ Κ ΤΟ ΚΛΕΙΔΑΚΙ ;);) .

ΕΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΕΤΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ

ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Αλεξάνδρα μου μπορεί να είμαι και λίγο αχάριστή...ή να γίνομαι ώρεςώρες..αλλά με βοηθάει όταν κάποιος μου υπενθυμίζει ότι όντως απολαμβάνω πάρα πολλά θετικά..και πράγματι πολλές γυναίκες θα ήθελαν να είναι στη θέση μου...αλλά να..δεν μπορω να πω και ψέματα ότι δεν τα ένιωσα όλα αυτά..ναι ..νομίζω μπουχτισα λιγάκι..ακόμη κι αν αυτό ακουγεται άσχημο και αχάριστο..αλλά ξέρω πως πάλι ξανά το ίδιο θα ζητουσα για να μεγαλώσω τα παιδιά μου...κορίτσια..συγχώρεστε με αν ακουγομαι κάπως..δεν θέλω το κακό του σπορουλινιου που έχω μέσα μου..ίσα ίσα που ανυπομονώ να το δω..αλλά ίσως δεν ήταν και τοσο κατάλληλη η εποχή αυτό είναι όλο..λιγο να συνέλθω ήθελα από το 1ο..

Κέλυ μου να μας πρήξεις όσο θες!!Κάθε μέρα αγνωνιώ να δω αν είσαι τελικά ή όχι!!!!!! Αν είσαι..χαχαχαχα..θα είσαι από τις πιο γκαντεμουσες μαμάδες του μάμμυ!!!χεχεχεχεχε...από την άποψη της χοριακής που σου έκοψε τα φτερά!!!:) Μακάρι να είσαι κορίτσι..θα χαρώ πολύ!!

Αμάντα μου ..έγραψες με την ατάκα σου χεχεχε...

γλυκεια μου εγκυουλα σε ευχαριστω που νοιαζεσαι για μενα και αγωνιας!μακαρι η ευχουλα σου να εισακουστει εκει ψηλα!μακαριιιιιιιιιιιιι

και κοιτα να ηρεμησεις γιατι οταν γεννηθει με το καλο το αστερακι σου δεν θα εχει αδικο να σου κανει τη ζωη πατινι που τωρα εσυ το μελαγχολεις.παρε τα πανω σου!!!και τι δεν θα δινα να μουν στη θεση σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόση ώρα έγραφα έγραφα για να πατήσω υποβολή και να χαθουν όλα...:(

Τέλος πάντων...μπορεί να έδωσα την εντυπωση ότι δε θέλω το μωράκι μου...Παναγία μου ουτε να το πω δε θέλω..αλλά δεν είναι έτσι..αν δεν ήθελα να μείνω έγκυος κι αν δεν σκεφτόμουν πως όποτε και να έρθει είναι ευπρόσδεκτο, θα είχα πάρει σίγουρα τις προφυλάξεις μου..εδώ σκέφτομαι ώρες ώρες και για 3ο!!!(δεν πάω καλά το ξέρω..)

Απλώς ΄μάλλον άλλα με έχουν κουράσει και νιώθω ότι το μωρό θα μου χαλάσει την ησυχια μου...αυτο το συμπέρασμα έβγαλα..απο αλλού ξεκινάει το πρόβλημα..από το ότι θα είμαι μόνη μου όλη μέρα και ακόμη κα ο άντρας μου θα είναι στη δουλειά από το πρωί μέχρι το βράδυ,από το ότι δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα με τις δουλειές του σπιτιου αλλά και ότι δεν μου αρέσει όλη μέρα να κουράζομαι με σχετικά πράγματα..μαγείρεμα σιέρωμα..αυτά με εκνευρίζουν και μετά νομίζω ότι φταίει ο Δημητράκης ή το σπορουλι που έρχεται..αλλά αυτό είναι μόνο μια πλάνη...

Αλλά και ότι οι ορμόνες παίζουν τρελό παιχνίδι...δεν το συζητώωωωω!!!Όλα μου φταίνε!Πότε κρυώνω πότε ζεσταίνομαι, ρούχα να βάλω δεν έχω γιατί είτε είναι τελέιως καλοκαίρινά είτε τελείως χειμωνιάτικα...και τι ναπάω να αγοράσω;; Σε λίγο θα γίνω διπλάσια..

Το στομάχι μου γίνεται συχνά πυκνά κόμπος...κι αν λιγουρευώ κάτι νιώθω χοντρέλα που σελίγο δε θα βλέπεται..όλα αυτά επειδηνώνουν την κατάσταση..κορίτσια ευχαριστώ για την συμπαράσταση..ακόμη κι εσείς που παλεύεται για νινι και ακουτε μια εγκυο να κανει παράπονα..σας ευχαριστώ..με βοηθάτε πολύ να βλέπω αλλιώς τις καταστάσεις..σας εύχομαι ολόψυχα να έρθετε στη θέση μου και να μην μπορείτε κι εσείς να ελέγξετε τις ορμόνες σας..σίγουρα είναι η πιο γλυκιά <?<τρέλα!!>> :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki τα ιδια ειχα παθει και εγω στο 2ο.

Ενω ηταν προγραμματισμενη η εγκυμοσυνη μολις το εμαθα κατι επαθα......η κορη μου ηταν τοτε 2,5χρονων ετρωγε και επινε μονη της οπως επισης εκανε και τσισα μονη της με λιγα λογια αυτοεξυπηρετιοταν...Σκεφτομουν οτι θα ξανακλειστω-θα πιεστω-θα αλλαξει η ζωη μου.Ελεγα αντε παλι ξενυχτια,κλαματα,αντε παλι με τα γαλατα,τα pampers.Ελεγα στον αντρα μου δεν υπαρχει περιπτωση θα αναλαβεις εσυ την μεγαλη και εγω τον μικρο......πως θα προλαβαινω να τους πλενω?......

Μην στα πολυλογω μεχρι και τον 3ο μηνα σκεφτομουν τα παραπανω και εκλαιγα με το παραμικρο,μετα ηρεμησα και ολα πηγαν καλα.Ητανε μαλλον η αλλαγη που ερχοταν και με φοβιζε......

Μην φοβασαι τιποτα ,κρυβεις μεσα σου τετοια δυναμη που θα ανταπεξελθεις αξια απεναντι στα παιδακια σου.

Με το καλο....

Σου δινω και ενα καρματακι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εγκυμοσύνη είναι μια περίοδος με πολλές διακυμάνσεις και ανάμεικτα συναισθήματα. Από τη μια νιώθουμε ανείπωτη χαρά για τη ζωή που μεγαλώνει μέσα μας και από την άλλη βγαίνουν στην επιφάνεια όλες οι ανασφάλειες και οι φοβίες που πιθανόν έχουμε ως άνθρωποι. Για να μην σχολιάσω το άγχος που μας πιάνει για το αν θα μπορέσουμε ν' ανταποκριθούμε στο ρόλο του γονέα. Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου κόντεψα να πάθω κατάθλιψη :blush: Τώρα όμως δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τα παιδιά μου :P

Όλα αυτά τα συναισθήματα που μας περιγράφεις είναι φυσιολογικό να τα νιώθουμε. Άλλωστε ήμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ για να προγραμματίζουμε τα συναισθήματά μας.

Μου έχεις δώσει την εντύπωση ενός πολύ τρυφερού ανθρώπου-μαμάς και πιστεύω πώς θα τα καταφέρεις μια χαρά και με τα δυο παιδάκια ;)

Να χαίρεσαι τον Δημητράκη σου και με το καλό να έρθει στη ζωή σου και το δεύτερο μωράκι :)

Και ότι σε απασχολεί να το βγάζεις από μέσα σου και να μη ντρέπεσαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Κακώς το λέω το ξέρω..αλλά δεν είμαι έτοιμη!! Δεν μπορώ..είμαι ανώριμη και ανευθυνη..το ξέρω!! Τεμπελιάζω..δεν είμαι από τις γυναίκες που μόλις γυρνουν από τη δουλειά τρέχουν να μαγειρέψουν, να καθαρίσουν ,να παίξουν με το μωρό τους...προτιμώ να ξαπλώσω κανα 3ωρο να ηρεμήσω..δεν είμαι όπως πρέπει να είναι μια μαμά..βαριέμαι ακόμη και να μαγειρέψω..δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με το σπίτι..τι να κάνουμε..όχι πως είναι μέσα στη βρώμα και την ακαθαρσία αλλά θαμ μπορουσε να λαμποκοπάει..δε θέλω όλη μέρα να ασχολούμαι με δουλειές και καθαριότητες..πόσο μάλλον για ένα 2ο παιδί..με ενοχλεί επίσης που για άλλον έναν χρόνο θα κάθομαι μόνη μου να μεγαλώνω 2 παιδιά ενώ ο άντρας μου όλη μέρα θα λείπει στη δουλειά..και τ δουλειά!!! Οδηγός οδήγησης..ουυυ...υπάρχει τίποτε καλύτερο;; Να κάθεσαι στο αυτοκίνητο και δίπλα σου να έχεις μια Ρωσίδα ;;(ναι έχει και Ρωσίδες μαθήτριες..) Ε όχι..Ασε δε που με τα ψυχολογικά μου που με πιάνουν κατα καιρους φοβάμαι μην παλαβώσω και τους κάνω κακό....απλώς δεν είμαι έτοιμη...δεν ήμουν ποτέ ετοιμη τελικά για παιδί...απορώ πως θα μεγαλώσουν...η χειρότερη μανα είμαι...έπρεπε να περιμένω μερικά χρόνια ακόμη....΄

Αλλά σκέφτομαι και το άλλο..ο Θεός-η ζωή μας φέρνει σε καταστάσεις τέτοιες ώστε να διορθώσουμε τα έλαττώματά μας..μπα...ουτε και αυτή η εκδοχή μου αρέσει..είμαι πολύ ανώριμη τελικά..και πολύ χάλια μαμά..αδιάφορη θα έλεγα...

Νομίζω Φανούλα μου ό,τι οι ορμόνες σου χορεύουν...

BRAKE DANCE!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη κανεις κακο στον εαυτο σου και στη ζωουλα που κουβαλας

μεσα σου..

Σε λιγο καιρο ειμαι σιγουρη πως θα διαβαζεις αυτο το ποστ

και θα αναρωτιεσαι... "εγω τα εγραψα ολα αυτα"...?

Η μεγαλυτερη ευλογια ειναι τα παιδια μας.

Και η μεγαλυτερη ανταμοιβη στον κοσμο ειναι αυτες οι γλυκες

φωνουλες που φωναζουν "μαμα" και "μπαμπα"...

Πολλα ζευγαρια δυστυχως δεν εχουν τη δυνατοτητα

να αποκτησουν παιδια..

και θα εδιναν και την ψυχη τους γι αυτο...

Ασε τις δουλειες και την καθαριοτητα..

Ποτε δε τελειωνουν.

Να κοιτας να κανεις τα βασικα και να μη σκεφτεσαι που

ειναι ο αντρας σου και τι κανει..

Ευχομαι καλο υπολοιπο στην εγκυμοσυνη σου και ολα να παν ΤΕΛΕΙΑ

διχως ενοχες, τυψεις και αγχος.

Εισαι μια αξιολατρευτη μητερα...

Πολλες σε θαυμαζουν..!!

Μην απογοητευεις καμια μας.. ;)

Τα φιλια μου και την αγαπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

εδώ σκέφτομαι ώρες ώρες και για 3ο!!!(δεν πάω καλά το ξέρω..)

ΑΑΑΑΑ και εγω σκεφτομαι για 3ο...!!!!!!

Δεν εισαι μονη σου....... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...