Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γνωρίζει κάποιος/κάποια πού μπορώ να βρώ......


Recommended Posts

-ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ-

Η μικρούλα Φωτεινή μου, είναι 14 μηνών περίπου.

Είναι ένα πάρα πολύ όμορφο κοριτσάκι (μάνα κουκουβάγια).

Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα, να βρώ μέσω internet, κάποιο πρακτορείο για

"μωρά-μοντέλα".

Ενδιαφέρομαι για διαφημίσεις ή ακόμη και φωτογραφήσεις για ρούχα.

Πώς μπορώ να βρώ ένα πρακτορείο τέτοιου είδους μέσω internet και να τους στείλω με email φωτογραφίες της ???

Άν γνωρίζει κάποιος/κάποια ας με ενημερώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα σου πω αν συμφωνω η οχι μανα εισαι ξερεις καλυτερα τι ειναι καλο για το δικο σου παιδι, δεν ξερω αν στην ΚΡΙΣΤΙ ασχολουνται με αυτα δεν χανεις να παρεις ενα τηλ να ρωτησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως μεσο ιντερνετ καλο ειναι να μην στειλεις φωτο καλυτερα να πας καπου αυτοπροσωπος που να γνωριζεις οτι ειναι οντως πρακτορειο γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΦΩΤΟ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου προτεινα να μην πας στις σχολες Κριστη γιατι εχω μια φιλη που πηγαινε εκει και μου ειχε πει τα χειροτερα, αυτα που ακουγονται για τα μοντελα... αν παρεις ενα περιοδικο με παιδικη μοδα (πχ το marie claire αυτου του μηνα εχει ενθετο με παιδικη μοδα) στο τελος των φωτογραφησεων με πολυ ψιλα γραμματα γραφει απο ποια πρακτορεια εχουν παρει τα μοντελα για τις φωτογραφησεις...!!!

Κι'εμενα μ'εχουν πρηξει να τον παω αλλα το σκεφτομαι πολυ... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ γνώριζα μια κοπέλα η οποία ήταν ενδυματολόγος και δούλευε σε τέτοια πρακτορεία. Αυτή λοιπόν απο μόνη της μου είπε για το τί βλέπουν τα ματάκια της εκεί μέσα...δεν θέλω να αναφέρω κάτι συγκεκριμένα , πάντως μου έλεγε οτι πολλές μητέρες σφάζονται για το αν το κοριτσάκι/αγοράκι τους θα μπεί εξώφυλλο δημιουργούνται δηλαδή τέτοιες καταστάσεις....εκτός του οτι ταλαιπωρούν πολύ τα μωρά και τα έχουν πολλές ώρες εκεί να ντύνονται και να ξεντύνονται..δεν ξέρω ο καθένας αποφασίζει για το παιδί του. Αυτά μου τα είπε εκείνη η οποία τα ζεί καθημερινά. Το δικό της το παιδί είπε δεν θα το πήγαινε ποτέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

παντως μεσο ιντερνετ καλο ειναι να μην στειλεις φωτο καλυτερα να πας καπου αυτοπροσωπος που να γνωριζεις οτι ειναι οντως πρακτορειο γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται

ΣΩΣΤΗ.... :laugh: :laugh: :laugh:

ΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΤΙ Η ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ NEW MODEL TO OΠΟΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ..ΑΤΤΙΚΗΣ :):kiss:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SORRY ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΙ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕΓΑΛΗ...

ΑΞΙΖΕΙ ???

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ 2-3 ΚΥΡΙΟΥΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΝΕ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΤΙΚΟ...

Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ

Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΤΗΝ ΗΛΗΚΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΠΡΙΤΣΙΑ.

ΣΚΕΨΟΥ ΔΙΠΛΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΣΟΥ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να γινω κακια,ουτε να πω σε προσωπικο επιπεδο κατι αλλα η γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει καποιο οφελος για το παιδι σε τετοιες περιπτωσεις και δυστυχως καταληγουν να χανουν την παιδικοτητα τους και ισως να γινονται και λιγο ναρκισσοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα καλησπέρα!

Δεν θα σου προτείνω κάποιο πρακτορείο για μωρά-μοντέλα,γιατι δεν συμφωνώ.Θα σου περιγράψω την δική μου εμπειρία.

Η μαμά μου μας έτρεχε εμένα και τις δυο μου αδερφές,απο πολύ πολύ νωρίς σε διάφορα casting.Πότε για παρουσίαση ρούχων,πότε για παιδική πασαρέλα,πότε για κάποια διαφήμιση και πότε για τηλεοπτική σειρά :blink:

Θα σου πω μόνο ποσο πολύ το μίσησα! :(

Δεν ήθελα να συμμετέχω σε αυτά και όσες φορές το έκανα,έγινε με το ζόρι γιατι ουσιαστικά με πείσανε οι δικοί μου.

Οι αδερφές μου πάλι το λατρέψανε!Η μια κάποια στιγμή τα παράτησε(κάναμε ταυτόχρονα και ρυθμική γυμναστική,η οποία έχει εξαντλιτική διατροφή) η άλλη το κυνηγά ακόμα και δυστυχως δεν είναι ευτυχισμένη :( Έχει συμμετάσχει και σε γνωστό διαγωνισμό ομορφιάς...Δεν πήρε τίτλο και το κόστος για αυτήν ήταν μεγάλο :(

Γενικά δεν συμφωνώ καθόλου :(

Φυσικά εσύ είσαι μανούλα και ξέρεις το καλύτερο αλλά πιστευω πως όταν ένα παιδάκι ακούει απο πολύ νωρίς οτι είναι όμορφο,μετά γίνεται υπεροπτικό και αν θες,ψωνίζεται κιόλας. :( Πιστευω πως τα παιδιά πρέπει να μάθουν πως η εξωτερική εμφάνιση δεν είναι αυτό που μετράει... :dry:

Σου μιλάω με όλη μου την ειλικρίνια...Ο χώρος αυτός είναι δύσκολος και εγώ που τον έζησα για κάποιο χρονικό διάστημα,αλλά τον βιώνω ακόμα απο την αδερφή μου,δεν θα υπέβαλλα το παιδί μου σε τέτοια διαδικασία... :dry:

Εσύ φυσικά ξέρεις καλύτερα... ;)

Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν τελικά αποφασίσετε ;)

Υ.Γ:Χίλια συγνώμη για το θάρρος :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια συμβουλη φιλική...βάζοντας το παιδι σου σε αυτή την κατάσταση το ωθείς κατα κάποιον τρόπο στον κόσμο της διασημότητας..μια κατάσταση που δυσκολεύονται να την κουμαντάρουν και να την ελέγξουν οι ενήλικες πόσο μάλλον ένα κοριτσάκι ουτε 2 ετών που θα μάθει να μεγαλώνει με αυτήν...σκέψου το διπλά σε παρακαλώ ..γιατί αυτό το κορίτσι δε θα έχει ρωτηθεί αν θέλει κάτι τέτοιο..δεν είναι μπαλέτο να πει αργότερα δε θέλω σταματω...πάντα θα κάνει ότι μπορεί για να σε ικανοποιήσει χωρίς ποτέ το ίδιο να γνωρίζει την απολυτη ευτυχία..αν θες να λειτουργήσεις παρόλα αυτά και να το κάνεις..συμβουλέψου παράλληλα μια παιδοψυχολόγο να μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά ώστε το παιδί να μεγαλώσει σχετικά φυσιολογικά μέσα από όλο αυτό..βάλε την ψυχολογία του παιδιού σου πάνω από κάθε ομορφιά και σταριλίκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια τα παιδιά όντως ταλαιπωρούνται λίγο αν και επειδή έχω πάει με τον Αγγελο τα πολύ μωρά και τα μικρά...τα έχουν στα όπα όπα ιδίως αν πηγαινεις σε επιαγγλεματίες και όχι οπου να ναι..(κανουν διαλλείματα συνεχεια ..φωναζουν τη μαμα αν κλαψει το μωρό...(εννοειται οτι εισαι παρουσα ολη την ωρα)<υπαρχει οριο στις ωρες που μπορεις να εχεις το μωρο στα φωτα (ας πουμε όχι πάνω απο 4 ωρες)

.για την ταλαιπωρία δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα ...μαλλον το εγω μας ικανοποιούμε...οι μαμάδες..

4 ωρες γυρισμα ας πουμε είναι αναλογα με τη συμφωνια βεβαια και την εταιρεία (πολυ πιο βασικο) απο 180 εως 280 ευρώ..

Εχω 2 εταιρειες αν θες να σου στειλω πμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάει 2 φορές!!!

το καστινγκ ειναι κουραστικο (εγω πηγαινα στο τελος και δεν περιμενα)

νομιζω οσο ειναι μικρα και δεν νιωθουν και πολλά (εννοω ανταγινισμο και τετοια ...1 φορα να το κανεις απλά για να πεις το καναμε...!

δεν ξερω πως ενιωσε ο αγγελακος πάντως επειδή λιγο πολυ με ξερετε σε καμια περιπτωση δεν θα αφηνα το παιδι μου να ταλαιπωρηθει...!!

εγω ταλαιπωρηθηκα παρα πολύυυυυυυ!

δεν ξαναπηγα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ;; ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ;; ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ. ΨΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ..ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το κάνω για τα χρήματα φυσικά.

Δεν έχω ανάγκη τα χρήματα.

Απλά θα ήταν πολύ όμορφο, να δούμε το κοριτσάκι μας σε περιοδικό με παιδικά ρουχαλάκια ή σε διαφήμηση.

Δεν γνωρίζω τις συνθήκες μιας φωτογράφησης και δεν θέλω να απογοητεύομαι χωρίς να έχω βιώσει η ίδια τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννουλα..νομίζω πως έχεις χάσει λίγο την ουσία..σύμφωνα με τη δική μου άποψη και φιλοσοφία..όμορφο θα ήταν να δεις την κορουλα σου να μεγαλώνει..να φέρνει τα τετράδιά της γεμάτα ζωγραφιές μόνο για σένα, να την βλέπεις να αλλάζει από μωρό σε κοριτσάκι..από κοριτσάκι σε μια όμορφη και ίσως άχαρη έφηβη(όλες είμασταν άχαρες!!!:) ) από έφηβη σε μια όμορφη και χαριτωμένη κοπελίτσα κλτ κλτ...να την βλέπεις να σφύζει από υγεία..αυτό θα ήταν πολύ όμορφο..τα υπολοιπα δεν έχουν καμία αξία μέσα στην ψυχή μας..πίστεψέ με..κάθε μέρα που περνάει και κάθε κόλπο που μαθαίνει..είναι ομορφιά!!!Και θα αναδείξει <<τη δική της ομορφιά>> όταν καθώς θα μεγαλώνει θα δέιχνει την κλίση της στο χορό..ή στη μουσική..ή ακόμη και στο μόντελινγκ αν της αρέσει...για μένα αυτο που σκέφτεσαι να κάνεις δεν έχει κανένα νόημα παρά να ικανοποιήσει ,αν μου επιτρέπεις, την ματαιοδοξία του μπαμπά και της μαμάς..ειλικρινά και χωρίς παρεξήγηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αφήστε την κοπελα που την πηρατε απο τα μουτρα ! Δεν ρωτησε τη γνωμη μας ;)

Αννουλα εγω να σε συγχαρω που με 2 μικρα εχεις και ορεξη για καστινγκ :laugh:

Καλως ή κακως με πολλες "ταλαιπωρίες" φορτωνουμε τα μωρα μας χωρις να τα ρωτήσουμε . Αφου το θελεις καντο !

Καλη ...τι λενε ? Αντε ολα καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal συμφωνωωωωωωωωω!!! Υπαρχουν χρόνια να ασχοληθεί με το μοντελινγκ το κοριτσακι σου αν το επιθυμει! Απο τωρα στην αγορα εργασίας?για ποιο λόγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...