Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Κέλυ μου! Λυπάμαι πάρα πολύ..... Προσπάθησε να μη στενοχωριέσαι όμως, να δεις που την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά! Όσο για τα τεστ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Μόνο άγχος δημιουργούν τελικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΕΛΥ έγραψε:

ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ(2)

4 ΤΕΣΤ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΥΠΕΘΕΣΕ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ.Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΑ ΒΡΩΜΟΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ

ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ,ΝΑ ΑΚΟΥΩ,ΝΑ ΒΛΕΠΩ,ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ

Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ;;

ΑΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ

ΜΑΚΡΥΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ

ΖΩ ΜΙΑ ΦΡΙΚΗ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ

ΜΕ ΤΟΣΑ ΤΕΣΤ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΑ...

Καλημέρα,

Κι εγώ δεν πιστεύω τα τεστ του φαρμακείου διότι δείχνουν περίεργα πράγματα. Πάντως επειδή και μόνο έκανες 4 τεστ κι όχι ένα θα έλεγα να κανεις κι άλλη μια χοριακούλα σε άλλο μικροβιολογικό, δε χάνεις τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτά τα παλιοτεστ..... τί μας κάνουνε......

Βρε αγαπούλα μου..... με το γιατρό σου μίλησες????? Μήπως σου έκανε τίποτε εξετασούλες?????? Αλήθεια, πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??? Μήπως να επαναλάμβανες τη χοριακή..... αλλού??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ(2)

4 ΤΕΣΤ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΥΠΕΘΕΣΕ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ.Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΑ ΒΡΩΜΟΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ

ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ,ΝΑ ΑΚΟΥΩ,ΝΑ ΒΛΕΠΩ,ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ

Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ;;

ΑΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ

ΜΑΚΡΥΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ

ΖΩ ΜΙΑ ΦΡΙΚΗ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ

ΜΕ ΤΟΣΑ ΤΕΣΤ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΑ...

ΚΕΛΛΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΘΛΙΨΗ ΣΟΥ!!!!! ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ....ΜΗ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ....ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΤΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΛΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ,ΑΥΤΟ ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ! ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ! ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!

ΣΕ ΦΙΛΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ran έγραψε:

κοριτσια θετικη η χοριακη θα τρελαθωωωωωωωωωω,το μονο που με απασχολει ειναι το αποτελεσμα ειναι λιγο 54.54/ML ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΕ ΛΙΓΟ.ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΙΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!!

ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!ΕΜΕΝΑ Η ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΑΣΧΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα κοριτσάρα μου μη μου πέφτεις!!!!!! Δυο τεστ θετικά δεν είχες? Αραιωμένο δείγμα? Τι σημαίνει αραιωμένο δείγμα? Εγώ λέω να περιμένεις μέχρι να έχεις καθυστέρηση και να πας να επαναλάβεις τη χοριακή και εννοείται σε άλλο εργαστήριο.

Ακόμη και να μην είσαι εγκυούλα, θα δεις που γρήγορα θα συμβεί το θαυματάκι και θα το γλεντάμε πάλι εδώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 θετικά???? Συνήθως τα τεστ δείχνουν αρνητικό και να υπάρχει εγκυμοσύνη. Δεν έχω ακούσει ποτέ να γίνει το αντίθετο και αυτό με προβληματίζει πάρα πολύ. Μπορεί να έγινε κάποιο λάθος στο εργαστήριο βρε ΚΕΛΥ μου. 4 θετικά είναι πολλά για να κάνουν λάθος.

Ρε κορίτσια εσείς τι λέτε? Έχετε ακούσει άλλη περίπτωση? Μπορεί να κάνω εγώ λαθός. Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά είναι πολλά για να λένε ψέματα (τεστ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ.ΠΜΩΣ ΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΖΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.4 ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ;;;ΤΑ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΘΕΤΙΚΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ;;;ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ.ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;;;ΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ.ΜΕ ΚΑΤΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ'εμενα συνεβη το αντιθετο... 2 τεστ καθαροτατα αρνητικα με μεεερες καθυστερησης ενω εχω σταθεροτατο κυκλο....και αυτα τα τεστ που εκανα ανιχνευουν την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ!!! τελικα ημουν τοτε 4ων βδομαδων εγκυος! το'πα σε παααρα πολλες κοπελες εδω στο μαμμυ για αυτα τα τεστ, για να μην περασουν αυτα που περασα εγω αλλα ουτε και το αντιθετο οπως στην δικια σου την περιπτωση!

ετσι ειναι δυστυχως αυτα τα τεστ...

ηρεμησε και συνεχισε τις προσπαθειες και ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ.ΠΜΩΣ ΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΖΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.4 ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ;;;ΤΑ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΘΕΤΙΚΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ;;;ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ.ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;;;ΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ.ΜΕ ΚΑΤΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;;;;

Ευχαριστω ολα τα κοριτσια και σενα κελυ μου,ακου ομως τι θα σου πω βρε κουκλιτσα μου.την χοριακη την κανεις αφου εχεις καθυστερηση τουλαχιστον 3 μερες τωρα οσο για τα τεστ αφου σου δειξαν θετικα εισαι και αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις να θελω να σε επιρεασω.να σου πω οτι εγω πριν ακριβως πεντε μερες εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη και μετα απο 5 την ξανακανα αφου ομως ειχα καθυστερηση και βγηκε θετικη με χθεσινο τεστακι αρνητικο.περιμενε λιγες μερες και θα δεις.....αν οχι μη το βαζεις κατω και θα ερθει,ξερω ομως οτι ο επιμενων παντα νικα..φιλακια πολλα και καλη σου αισιοδοξη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ μου μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου. Κι εγώ πρώτη φορά ακούω θετικό τεστ και αρνητική χοριακή γι' αυτό συμφωνώ με τη milina και κρατάω επιφυλάξεις. Στη θέση σου θα ρωτούσα τη μικροβιολόγο αν δεν έβαζε αραιωμένο δείγμα τα αποτελέσματα μπορεί να ήταν διαφορεικά? Και πιθανόν να την επαναλάμβανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΧΑΡΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΤΟ ΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ!4 ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΓΙΑΤΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ;;ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΠΑ;;ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ!ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ.ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟΡΕΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Η ΧΩΡΙΑΚΗ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΤΕΣΤ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΥΠΕΘΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΙ ΕΒΑΛΕ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΩ ΑΙΜΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΚΑΙ ΣΥΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ Ε;;;;ΕΝΟΣ ΚΑΚΟΥ ΜΥΡΙΑ ΕΠΟΝΤΑΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ μην στεναχωριέσαι. Εγώ πιστεύω ότι είσαι έγκυος και κάτι λάθος έγινε στη χοριακή. ίσως ήταν λάθος του εργαστηρίου ίσως να ήταν πολύ νωρίς. Δεν μπορεί 4 τεστ να δείχνουν λάθος και στατιστικά αν το πάρεις δεν γίνεται αυτό.

Περίμενε μέχρι την ημέρα που πρέπει να σου έρθει η περίοδος και κάνε μια χοριακή-σε άλλο εργαστήριο αυτή τη φορά.

Μην στεναχωριέσαι γιατί δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη να έχεις τόσο στρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλυ μου, προσπάθησε να σκεφτείς ψύχραιμα και λογικά. Αφού ο γιατρός σου λέει να επαναλάβεις την εξέταση, κάν'το.

Έκανες άλλο τεστ σήμερα; Να δεις, θα δείξει θετικό;

Δε μπορεί τόσα τεστ θετικά να πέφτουν έξω.

Άκου με, πήγαινε κάνε κανονική χοριακή, όχι αραιωμένα και βλακείες.

Κανονικά πότε περιμένεις περίοδο, έχεις αρχίσει να μετράς καθυστέρηση ή όχι ακόμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΛΛΟ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ;;;;ΡΑΝ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ;;;;ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΑΝΙΧΝΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ;;ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΑ Η ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΛΙΠΑΡΩ ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΕΔΩ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΗΔΗ ΕΓΙΝΑ ΡΕΖΙΛΙ!ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΑ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΕΤΕ ΣΤΗ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ;;ΡΑΝ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 5/10 ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 8/10.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΛΑΘΟΣ.ΜΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΡΑΙΩΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ!ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΩ ΑΙΜΑ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΕΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΧΑΖΗ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε βρε αγαπούλα μου και ξανακάνε χοριακή αλλού!!!!! Αφού στο λέει κι ο γιατρός σου!!!!! Μάλλον πολύ νωρίς την έκανες…… δεν πιστεύω να έκαναν λάθος τόόόόσα TESTS!!!!!!! Άντε….. μην αγχώνεσαι άνευ λόγου βρε χαζούλι…… και δεν κάνει…….

Για τους πόνους περιόδου…… δεν έχουμε πει πως υπάρχουνε και στην εγκυμοσύνη?????? Αφού μεγαλώνει η μήτρα καλέ…… Ρώτα κι εγκυούλες...... θα στο πούνε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ ΕΚΑΝΑ [ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΤΑ 15 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΘΕΤΙΚΑ..ΤΟ 1 ΗΤΑΝ Η ΧΩΡΙΑΚΗ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ...ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΑΣΧΟΛΙΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.]..ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΘΑΡΘΕΙ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλυ μου καταλαβαίνω πόσο υποφέρεις. Δε θέλω να σου πω τι να κάνεις, θα σου πω όμως τι θα έκανα στη θέση σου. Θα ξεχνούσα και τεστ (αρνητικά ή θετικα) και χοριακές και θα περίμενα να μου έρθει η περίοδος. Αν δεν ερχόταν σε 2-3 ημέρες από την ημέρα που θα περίμενα θα ξαναπήγαινα για εξέταση. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, μόνο κακό κάνεις στον εαυτό σου τώρα. Ξέχασέ το για λίγο και απσχόλησε το μυαλό σου με κάτι άλλο. Άλλωστε αν είσαι έγκυος είσαι και αυτό δεν αλλάζει είτε κάνεις άλλες 15 εξετάσεις είτε όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Κελάκι, είναι δυνατόν να έκανες 4 τεστ και να βγήκαν και τα 4 λάθος; Απ' όσο γνωρίζω, η χοριακή δείχνει μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης, οπότε, αφού εσύ δεν έχεις καθυστέρηση, μπορεί να είσαι έγκυος και να μη δείχνει η χοριακή. Μου το έχει πει και ο γιατρός μου αυτό, έκανα αιματολογικές εξετάσεις με 9 μέρες καθυστέρηση, βγήκαν αρνητικές, και μου είπε να περιμένω άλλη μία εβδομάδα και να ξανακάνω. 4 τεστ είναι πολλά, δε γίνεται να κάνουν όλα λάθος...

Δε θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, αυτό είναι ακόμα χειρότερο. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, και να αποδεχτείς την αλήθεια, οποιαδήποτε κι αν είναι αυτή. Μακάρι να είσαι έγκυος, αλλά κι αν δεν είσαι, θα τα καταφέρεις τον επόμενο μήνα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δροσερουλα μου εχεις απολυτο δικιο!!!!!αλλωστε μια εγκυμοσυνη δεν κρυβεται και το πρωτο θετικο σημαδι ειναι η καθυστερηση αν λοιπον εχω που αποκλειεται, ηδη η κοιλια μου ποναει με τους γνωριμους περιοδιακους πονους τοτε βλεπουμε το θεμα εκ νεου.αρκετα κουρασα τον εαυτο μου τις τελευταιες μερες ζουσα μονο για να βλεπω κ να ξαναβλεπω τ θετικα μου τεστ,να κανω ονειρα για το παιδι που νομιζα οτι εχω μεσα μου κ αλλα τετοια.σκεφτειτε την αγωνια μου καθε φορα που εκανα τεστ εχανα μερες απο τη ζωη μου και ολα αυτα αδικα.δε νομιζω πως επρεπε να το περασω ολο αυτο ομως επειδη ξερω πως υπαρχουν τρισχειροτερα στη ζωη θα σταματησω να κλαιω και να σηκωσω το κεφαλι.υποσχομαι θα προσπαθησω.απλα κι αυτον τον μηνα δεν θα εχω καμμια ελπιδα γιατι ο αντρας μου θα λειπει.μεσα σ ολα κι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα βρε γλυκεια μου θελω να γινω μαμα θα ανιχνευε τη χωριακη το σελφ κλιαρ και οχι κοτζαμ αιματολογικη;;;ειναι δυνατον;;;οχι ΔΕΝ ειμαι και πρεπει να το χωνεψω.μεθαυριο περιμενω περιοδο και τους τελευταιους μηνες ερχεται παντα στην ωρα της εκει θα λυθει το αινιγμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μην αγχώνεσαι θα έρθει το μωράκι σου πιο σύντομα απ'οσο φαντάζεσαι!! Άλλωστε δε λένε "ότι αν θέλεις κάτι τόσο πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις"? Ε! λοιπόν αυτό θα γίνει και θα γίνεις μια γλυκιά μανούλα!! Θέλουμε όμως ήρεμη μανούλα όχι μανούλα στα πρόθυρα νευρικής κρίσης!!!!!!! Σου στέλνω ένα φιλί και την πιο γλυκιά αγκαλίτσα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσακια μου πηρα και στα γραφεια της σελφ κλιαρ οταν τους ειπα τι συνεβη θορυβηθηκαν και μουν εδωσαν την προισταμενη.λοιπον της ειπα τα καθεκαστα και μου ειπε οτι δεν εχουν αναφερθει παρομοιες περιπτωσεις με τη δικη μου ποτε!μπορει λεει καποια μικροβιολογικα να ανιχνευουν την ορμονη απο 30 μοναδες και πανω ενω αυτοι την ανιχνευουν απο 10 μοναδες και πωςχωριακη πρεπει να κανουμε αφου εχουμε καθυστερηση.μα ειναι δυνατον;;;μου ειπε λοιπον να μην κανω αλλο τεστ ειναι δωρο αδδωρον γιατι θετικο τεστ ειναι παντα θετικο και να περιμενω αν εχω καθυστερηση να κανω εκ νεου χωριακη.αυτη δεν μπορει να πιστεψει οτι 4 θετικα τεστ κανουν λαθος.βεβαια αυτη τι θα ελεγε;;;;αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ μου να σου πώ και κάτι που το θυμήθηκα τώρα. Εγώ όταν πήγα να κάνω τη χοριακή με ρώτησε ο γιατρός πόσες μέρες καθυστέρηση έχω. Εγώ του είπα ότι δεν έχω καμμία και ότι εκείνη την ημέρα περίμενα περίοδο. Και μου είπε σε ρώτησα για να ξέρω πώς να βάλω το δείγμα. Τότε δεν κατάλαβα τί εννοούσε αλλά τώρα μάλλον καταλαβαίνω. Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως είσαι εγκυούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...