Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσακια μου μου ερχεται τρελα μου ερχεται να τραβαω τα μαλλια μου ειμαι σε απελπισια!!!!!!!!!για οσες ξερετε θυμαστε τα 2 τεστ που εκανα τις προηγουμενες μερες και ηταν αχνα θετικα;σημερα στις 6 εκανα και το τελευταιο ελπιζοτας οτι αυτο θα εχει την πιο εντονη δευτερη γραμμουλα ΟΜΩΣ αυτο ηταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!!!το θεμα δεν ειναι αυτο γιατι ο αντρας μου με καθησυχασε οτι μπορει επειδη ειναι νωρις (δεν περιμενω 8/10)μπορει απλα τωρα να μην ανιχνευσε την ορμονη και να λαβουμε υποψιν τα 2 θετικα.πεσαμε λοιπον για υπνο τι υπνο τελοςπαντων με κλαμματα και οδυρμους εγω και οταν σηκωθηκα πηγα να το ξαναδω για να το πετξω κιολας και κοριτια ειχε κανονικοτατη δευτερη γραμμη ηταν θετικο.αυτο ομως ΔΕΝ με χαροποιει καθολου γιατι φοβαμαι μηπω οσο μενουν γινονται θετικα κι ετσι και τα αλλα ηταν ψευδως θετικα που τα αφηνα και τα κοιταζα και τα ξανακοιταζα.μπορει να ισχυει αυτο;;;;;;;βοηθειστε μεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!παιρνω στην γραμμη εξυπηρετηση τι σελφ κλιαρ αλλα ειναι κλειστα.πειτε μου κατι σα εκλιπαρω!!!!εν τω μεταξυ εχω πονους περιοδου θα ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AN ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΤΟΤΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΕΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕΣ?ΣΤΑ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΩΣ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑΣΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΤΕΣΤ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΕςΡΑΣΕΙ ΤΟ 10ΛΕΠΤΟ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΔΕΝ ΗΜΟΥΝ,ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ....ΦΙΛΑΚΙΑΨΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑΣΑΙ,ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sunonomato kellaki mou exw kanei test kai test pote kanena denedixe axno thetiko....ta kratousa fantasou kai ta koitousa kai tin epomeni mera...kati mou leei oti eise egguos....den mporei ola sou ta test na vgazoun grammi.....eise!!!apla einai ligo nwris logika kai i ormoni sou den anixneuete ikanopoitika!!kai gw akoma kathisterisi exw ma apo xthes to vradu exw ponakia periodou kati pou den eixa kai etsi perimenw!!to stithos mou me ponaei fovera de fantazese poso ante na doume!!!min anxwnese pisteuw to apotelesma sou tha einai thetikotatooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ 10ΛΕΠΤΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑΜΕ 5 ΜΕ 6 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΙΑΖΑ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;;;;;ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΗ;;;;ΚΕΛΛΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΘΑΡΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ.ΑΥΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ;;;;;;ΓΙΑΤΙ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΩΝΙΑ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ.ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΑ 4 ΟΧΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ! ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΩΣ ΣΟΥ!! ΑΛΛΑ ΜΑΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΩΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΙΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 10ΛΕΠΤΟ ΞΑΝΑ;;;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ;;;;ΤΩΡΑ ΕΙΝΙ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΝΑ ΦΟΥΛ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΨΕΥΔΕΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ που γίνονται πριν την πρωτη μέρα καθυστέρησης δείχνουν κατά 55% το σωστό αποτέλεσμα. Επίσης πρέπει να κοιτάξεις την ευεισθησία του. Μόνο αν είναι 10mΙU μπορεί και όχι σίγουρα να ανιχνευτεί πριν την περίοδο. Αν είναι 20-25mIU τότε θα δείξει μετά την πρωτη μερα καθυστερησης.

Εγω ποτέ δεν έκανα χοριακή. Και τις δυο φορές με τεστ το διαπιστωσα. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε αυριο πρωι χοριακη. εγω εκανα 2 τεστ φαρμακειου απο αυτα που ανιχνευει την ορμονη απο την 5η μερα επαφης... ενω ειχα για μεεερες καθυστερηση και βγηκαν και τα 2 πεντακαθαρα αρνητικα ενω τελικα ημουν 4ων βδομαδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΣ ΑΜΕΣΩΣ;;ΜΗΠΩΣ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΘΕΤΙΚΑ;;;ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ... :( :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego den tha sou po a eisai egguos gt ama den eisai?tha se rotiso gt kathese k xaliesai mia tosi omorfi mera,k gt kaneis test protou exeis kathusterisi?vges pies ena kafe me ton antra sou ,apolafse tin kuriaki sou k avrio pane kane mia xoriaki na sou luthoun oi apories...emena to test otan emeina egguos meta apo 10 imeres kathusterisi itan karampinato thetiko...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΣΑΥΡΟΠΙΓΚΟΥΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΑΥΡΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ,ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ;;;;;;;;; :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εχεις καθυστερηση και μονο αν εχεις παρε ενα clear blue και στις δυο εγκυμοσυνες μου μια χαρα βγηκε το αποτελεσμα ενω το πρεντικτορ αργουσε πολυ να δειξει και δεν ηξερα τι να πιστεψω, αν ομως δεν εχεις ακομα καθυστερηση μην το κανεις, απο εμπειρια αν κανονικο τεστ σου βγει θετικο τοτε εισαι εγκυος εμενα μου βγαιναν αχνα και μετα θετικα μονο οταν ειχα κανει νωρις σαν εσενα δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου ειχε βγει αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΣΑΥΡΟΠΙΓΚΟΥΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΑΥΡΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ,ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ;;;;;;;;; :silly: :blink:

trelokomeio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :laugh: :laugh: :lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!Τ ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ 8 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΗ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΗΜΕΡΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ Η ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ,ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΟΜΩΣ ΟΧΙ!!!Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΠΟΝΑΕΙ ΣΑΝ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ΚΕΛΥ έγραψε:

trelokomeio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :laugh: :laugh: :lol: :silly:[/quote:3rg9xxwh]

ΚΑΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ ΜΕ ΕΞΕΤΑΖΕ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΟΙΔΙΟΣ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, ηρέμησε!!!!!!!!!!! Κι εμείς θέλουμε να γίνουμε μάνες, δεν κάνουμε έτσι!!!!!!! :P:P:P:P

Χωρίς πλάκα, ξέρω πόσο απίστευτα ψυχοφθόρο είναι αυτό το πράγμα, η αναμονή, η αναξιοπιστία των τεστ...

Κατά τη γνώμη μου, κάνε μια χοριακή αύριο να ηρεμήσεις, αλλά είναι πολύ νωρίς! Γιατί τέτοιος πανικός, αφού ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση;; Ηρέμησε, όσο πιο πολύ αγχώνεσαι, τόσο πιο πολύ κακό κάνεις στον εαυτό σου, και αν είσαι έγκυος- που σου το εύχομαι ολόψυχα!!!- κάνεις κακό και στο μωρό σου... :(

Σκέψου κάτι άλλο, πήγαινε μια βόλτα, βγάλτο απ' το μυαλό σου! :kiss::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ ΣΤΑ 3 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΕΤΙΚΟ;;;ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, άκου τι έπαθα εγώ: είχα κάνει ένα τεστ, το οποίο βγήκε αρνητικό. Δεν περίμενα τα τρία λεπτά (ήταν η πρώτη φορά που έκανα τεστ) και το πέταξα στα σκουπίδια. Αρκετή ώρα μετά, το βγάζω απ' τα σκουπίδια, το κοιτάω, και ήταν αχνά θετικό!

Το βράδι ξανακάνω ένα τεστ, και βγαίνει και πάλι αχνά θετικό, αλλά με πιο έντονη γραμμή αυτή τη φορά.

Την επόμενη μέρα κάνω αιματολογικές (δυστυχώς όχι χοριακή, γιατί τότε είχα μαύρα μεσάνυχτα) και βγαίνουν αρνητικές.

Το ίδιο απόγευμα μου ήρθε η περίοδος. Πρέπει να ήταν βιοχημική, αλλά δε σημαίνει ότι το ίδιο θα συμβεί και σε σένα! Μπορεί να είσαι όντως έγκυος και να πάνε όλα καλά.

Αλλά προσπάθησε να αποβάλεις το άγχος σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελυ ζουμε παρομοια τρελα,εγω με 5 μερες καθυστερησης εκανα τεστ και βγηκε αχνο αρνητικο γιατι ομως αχνο?ξερει καμια?κανε κουραγιο και σε ολες μας ευχομαι με ενα σπορακι την κοιλιτσα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ ran, δεν υπάρχει αχνό αρνητικό! Αχνό θετικό είναι!!!!! Έχεις και καθυστέρηση!

Αλλά, για μια ακόμη φορά: τα τεστ είναι αναξιόπιστα! Κάντε από μία χοριακή να σας φύγει το άγχος, και πείτε μας τι έγινε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...