Μετάβαση σε περιεχόμενο

προς ολες τις ηδη μανουλες και οχι μονο


ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

Recommended Posts

Επειδη δεν εχω καμια ορεξη να απαντάω και να χουμε απαντησεις επι απαντήσεων θα πω μονο ...

Ιφιγένεια σου απαγορευω να συμφωνεις μαζι μου ! Πως τολμάς ? Δεν φτανει που δεν θηλάζεις αλλα δινεις και κρεμες ! Στην πυρά ! :P:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να πω καταρχην οτι δεν διαβασα τα ποστ ,δεν προλαβαινω,μονο τα πρωτα διαβασα,αληθεια ποτε σφαχτηκαμε για το θεμα του φαγητου?απλα λεμε την αποψη μας,θεωρω οτι οταν ενα μελος γραφει ενα ποστ (μεταξυ τους και εγω) θελει να ακουσει ολες τις αποψεις,ενταξει καποιοι εκφραζοται πιο απολυτα απο καποιους αλλους καποιοι πιο ηπια,ολες οι μανες ειναι καλες κ νοιαζονται τα παιδια τους,Θεωρω οτι ο Μπεμπουλης περναει μια φαση που δεν την ευχομαι σε καμμια μανουλα και ειναι φυσικο να αναλογιζεται καποια πραγματα που τα θεωρουμε δεδομενα κ να τις φαινονται γελοια καποια θεματα που γραφουμε ,αλλα για εμας που τα γραφουμε δεν ειναι γελοια,προκειται για τις ανησυχιες μας για το αν πρατουμε ορθως για τα παιδια μας και ζηταμε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας και να ακουσουμε συμβουλες απο αλλες μανουλες,γιαυτο το λογο θεωρω οτι υπαρχει το φορουμ,θεωρω οτι σε γενικες γραμμες δεν ειμαι ατομο που προκαλει προστριβες μεσα στο φορουμ και αυτο οχι γιατι συμφωνω με ολους και με ολα αλλα επειδη σεβομαι την αποψη των αλλων ,αποτυπωνω την δικη μου αποψη και αφηνω στους αλλους τα συμπερασματα,για μενα αυτο ειναι διαλογος

μπορει να βγηκα εκτος θεματος ,ηθελα ομως ενα βημα να πω και εγω τη γνωμη μου διοτι κατα καιρους γινομαστε κώλος (παρντον) εδω μεσα ,κ χωρις λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εγω παλι νομιζω πως ολα αυτα εχουν αμμεση σχέση με την υγεια !!!

Ματαιοδοξιες ειναι το τι κουνια , καροτσι , προικια , ρουχαλάκια θα αγορασουμε . Γινονται ομως συζητήσεις επι συζητήσεων και εκατοντάδες θέματα μεσα στο φορουμ . Λογικό γιατι ειναι κατι που αφορά τα μωρά μας .

Η διατροφή και η φροντίδα του μωρου ομως εχουν αμεση σχέση με την υγεια του ! Αν το μωρο τρωει ολη μερα κρεμες και κολοκύθια , θα εχει σοβαρο προβλημα με την αναπτυξη του , με το σιδηρο του και να μην αναφέρω αλλα σοβαρά προβλήματα που εμφανίζονται βραχυπροθεσμα ή μακροπρόθεσμα .

Δεν ειναι βρε κοριτσια σοβαρο θεμα η διατροφή των παιδιων ? Υγιεστατο να χει γεννηθει ενα μωράκι , αν δεν τρωει σωστα μπορει να αρρωστήσει .

Επισης στο θεμα της "αγκαλιάς" . Ολοι συμφωνουμε να μεγαλώσουν τα παιδια μας με αγάπη αλλα φοβομαστε να τα παρουμε αγκαλιά μην κακομάθουν ... Ποσο κακο κανουμε στην υγεια του μωρου που το αφηνουμε να κλαιει χωρις να το παιρνουμε αγκαλιτσα ? Ποσες πληγες χαραζουμε στην ψυχουλα του ?

Φυσικά και θέλουμε ΟΛΕΣ τα μωρά μας γερά , χαρουμενα και να μεγαλώνουν με τον καλυτερο τροπο !

Προσωπικα , αν και μου το χετε προσαψει πολλες φορες , με αφηνει αδιαφορη αν θα με πειτε καλή ή κακη μητέρα .

δηλ τι το κακο ειπε η Λαλα εδω και την πυρπολουμε?για να καταλαβω και εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΗΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ Η ΛΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ,ΑΝΤΕ ΔΥΟ ΤΡΙΑ (ΜΕΣΑ ΣΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΑΛΛΟΝ)

ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΕΙΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ....ΑΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΡΙΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΗΣ ΛΑΛΑΣ, ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ.ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΑΠΕΥΘΥΝΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

istoriko den kratao Kpap ,den ksero ama exeis erthei se antiparathesi me kapoia atoma ou grafoun pio pano kai na sou po den me endiaferei ,theoro omos oti eisai arketa noimon gia na katalaveis otan kapoios prospathei na elafrunei mia suzitisi,filia kai se esena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :P :woohoo:

καλα ειστε κορυφηηηηηηηηη

βρε νατασσα ποτε το ανοιξες το θεματακι και δεν πηρα χαμπαρι...

καλα περα απο την πλακα πανω απο ολα ειναι η υγεια ολα τα αλλα ερχονται...

αλλα το να σφαχτειτε και σε θεμα που εβγαλε η αναστασια για την ευγνωμοσυη που πρεπει να νοιωθετε οτι τα παιδια σας ειναι γερα δε το περιμενα...ουτε μιζες βρε κοριτσια να περνατε ελεος...

καλο ξερω και ενα αλλο με τον τοτο.. α το πωωωωω :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο δημοτικό η δασκάλα λέει στους μαθητές της: "Παιδιά, ελάτε να κάνουμε ένα τεστ εξυπνάδας!". Στην συνέχεια ρωτάει έναν: "Ριχάρδο, πες μου ποιο είναι αυτό το ζωάκι: Περπατά στα κεραμίδια, έχει μουστάκι, κάνει νιάου και αλλά έχει και μια ελιά στη μυτούλα του!".

Απαντά ο μαθητής: "Δεν ξέρω κυρία!".

Και η δασκάλα του λέει: "Μα είναι η γάτα, την ελιά έβαλα απλά να σε μπερδέψω".

Στην συνέχεια... "Πέτρο, πες μου εσύ: έχει φτερό, ράμφος και από κάτω ένα κουκούτσι;".

Απαντά ο Πέτρος: "Πού να ξέρω κυρία, και με κουκούτσι από κάτω; Δύσκολα τα πράγματα!".

Του απαντά η δασκάλα: "Είναι το πουλί βρε παιδί μου, το κουκούτσι έβαλα έτσι απλά να σε μπερδέψω!".

Τώρα εσύ Τοτέ, ρώτα με ΕΣΥ κάτι!

Ξεκινά και λέει λοιπόν: "Τι είναι μακρύ, είναι κόκκινο και στρογγυλό στην κορυφή, έχει δυο μπάλες από κάτω και αρέσουν στις γυναίκες να το βάλουν στο στόμα;". Τσαντίζεται η δασκάλα και του λέει!: "Τοτέ, έξω από την τάξη!!! ΤΩΡΑ!!!". Ήρεμος της λέει της δασκάλας: "Όχι κυρία μου... είναι το ΚΡΑΓΙΟΝ, τις μπάλες τις έβαλα απλά για να σας μπερδέψω!"

προσπαθησα να βρω το πιο μη σοκιν :silly: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ SAVROPIGUINOS?ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΟΗΜΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΦΡΥΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.-Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ-ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΔΑΓΚΩΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλης συμφωνώ εντελώς με τη λογική σου...έχεις δικιο..όμως από τη στιγμή που το παιδάκι μας έχει την υγεία του πρέπει να εξασφαλίσουμε να τη διατηρήσουμε με τη σωστή και επιλεγμένη τροφή. Αυτά που δεν έχουν την ίδια σημασία είναι η μόρφωση, τα ρούχα κτλ..θέλω να πω..πάνω από όλα η υγεία μας και μετά όλα τα υπόλοιπα. Αλλά να ξέρουμε να την διασφαλίσουμε μεσα από σωστές επιλογές...σχετικά με τη διατροφή και όχι μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απις εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου..μπορεί να ισχυουν αυτά που λες όμως..δεν είμαστε στην Αφρική αλλά στην Ελλάδα. Και πρέπει να σκεφτόμαστε όχι απλώς για την επιβίωση μας αλλά για την καλύτερη δυνατή επιβίωσή μας..να μπορουμε να επιλέγουμε αγνα και φυσικά προιοντα για να ζουμε. Δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να τηρήσει κατα γράμμα κάτι τέτοιο όμως φροντίζω όπου μπορώ να το κάνω πράξη..θα ήθελα πολύ να αναφερθώ στο θέμα του θηλασμου αλλά και δε θέλω να ξεφύγω από το θέμα αλλά και να δημιουργήσω αντιδράσεις γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Πάντως νομίζω πως όλες σκεφτόμαστε το καλό του παιδιου μας καθημερινά. Απλώς μας τρώνε και άλλα προβλήματα και καμιά φορά χάνουμε την πραγματική ευτυχία και την ζητάμε αλλου...είμαστε ευτυχισμένοι μόνο όταν το παιδί μας γίνει άριστος μαθητής,ή μια καλλίγραμμη μπαλαρίνα..κι αν δεν είναι κάνουμε τα αδύνατα δυνατά για να το πετύχουμε κι όσο δεν το πετυχαίνουμε τόσο απελπιζόμαστε και βλέπουμε στα μάτια του παιδιού μας ένα εμπόδιο...εκεί κάπου...χάνουμε την ουσία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε συ LaLa ένα χρόνο θέλω να σε ρωτήσω και όλο το ξεχνάω... Πως σε λένε? :blink:

Και στο υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμφωνήσω μαζί σου! :P Δεν το είχα πρόθεση ούτε τώρα, αλλά τι να κάνω που με πρόλαβες κι έγραψες όσα έγραψες...

apis για άλλη μια φορά μας δείχνεις το μεγαλείο του πνέυματός σου!

Προσωπικά στάθηκα στη διατροφή και τις αγκαλιές γιατί τα ανέφερε και η Αναστασία στο αρχικό ποστ.

Νομίζω πως η apis έδωσε όλες τις διαστάσεις του θέματος. Την άποψη ότι τα "σκουπίδια" των goody's θα έκαναν μεγαλύτερο καλό στα παδιά του 3ου κόσμου από ότι κακό στα παιδιά του δυτικού κόσμου, δεν την είχα σκεφτεί...

Θυμήθηκα ένα βιντεάκι που είχα δει (νομίζω το ανέβασε κι εδώ μια κοπέλα) με έναν πατέρα που πήγαινε κάθε βράδυ έξω από ένα fastfoodάδικο και μάζευε τα αποφάγια των πελατών και από αυτά τάιζε όχι μόνο την οικογένειά του αλλά και τα παιδιά της γειτονιάς του. Εννοείται πως δεν παρεξηγούνταν τα παιδάκια επειδή δεν τρώγανε βιολογικά λαχανικά εκείνη την ώρα. Τα σκουπίδα που θεωρώ εγώ, τα δίνανε ζωή, γιατί πολύ απλά αν δεν ήταν κι αυτά, πολύ πιθανόν τα παιδάκια να πεθαίναν από ασιτία.

Η περίπτωση που η αγκαλιά της μαμάς θα μπορούσε να αποβει μοιραία για ένα βρεφούλι λόγω απουσίας ανοσοποιητικού μπορεί να είναι σπάνια αλλά υπάρχει! Και αυτό δεν το είχα σκεφτεί.. Ίσως γιατί θεωρώ δεδομένο ότι μιλάμε αφενός για εμάς του δυτικού κόσμου και αφετέρου για γονείς παιδιών χωρίς παρόμοια προβλήματα...

apis μου γλυκιά.. Ξέρω τι σκέφτεσαι... "Ας ζούσε το παιδάκι μου τώρα κι ας έτρωγε καθε μέρα goodys και ας έκανα να το πάρω αγκαλιά 1 χρόνο..." Αρκεί να ζούσε και να ήταν γερό!

Α! Κι επειδή η LaLa είναι ακόμα μία φορά στο στόχαστρο. Έρχομαι να συμφωνήσω με τη sweetmammy και την τελευταία παράγραφο που έγραψε! (Σε έχασα φιλενάδα μου.. σνιφ, κλαψ, λυγμ).. Ας χαλαρώσουμε λοιπόν κι ας αφήσουμε την καθεμιά μας εδώ μέσα να εκφραστεί με τον τρόπο που θέλει... Όμορφος ή απότομος, γλυκός ή σκαιός, αυτός είναι!

Δεν μπορείτε όλες να είστε γλυκές σαν κι εμένα :P ...

ούτε πικρές σαν τη LaLa... :woohoo: ;)

Σας γλυκοφιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα ηθελα να πω οτι ολα στις ζωες μας ειναι σχετικα

Ουτως ή αλλως το φαινομενο της ζωης της ιδιας ειναι χαοτικο :ohmy:

Ιφιγενεια αυτη η κορη σου ποσο θα ομορφυνει πια;;; :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Απλα ηθελα να πω οτι ολα στις ζωες μας ειναι σχετικα

Ουτως ή αλλως το φαινομενο της ζωης της ιδιας ειναι χαοτικο :ohmy:

Ιφιγενεια αυτη η κορη σου ποσο θα ομορφυνει πια;;; :kiss:

Προσπαθεί να μου μοιάσει και ομορφαίνει συνέχεια! μπουχαχα! :woohoo: :silly: :woohoo:

Ευχαριστώ πολύ Λινάκι!

Καλα ε... διαβάζω το θέμα που άλλαξες κι έχω φτύσει τα σωθικά μου από το γέλιο!

tonia28 μου σε ευχαριστώ!

Κι εσύ να χαίρεσαι το μπουμπούκι σου! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω μια ερώτηση: Με τη "φαγωμάρα" χάνουμε ή παίρνουμε θερμίδες; Για να ξέρω αν με συμφέρει και μένα να μπω στην συζήτηση.

Απις όλα είναι σχετικά. Όπως είχα διαβάσει κάπου, ηχορρύπανση στην πόλη είναι μια μηχανή που γκαζώνει και σε ένα μοναστήρι μια πένα που γράφει.

Αν ήμασταν όλες ίδιες και συμφωνούσαμε θα είχε καταστραφεί ο πλανήτης. Σταματάω εδώ γιατί περιμένω πρώτα απάντηση στην ερωτησή μου για τις θερμίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ με κανετε και νιωθω ασχημα ειλικρινα ασχημα γιατι ποτε δεν θεωρησα γελοιο κανενα ποστ που εχει γραφτει σε αυτο το σαιτ

δεν ειμαι εναντια στην σωστη διατροφη ουτε στην προσπαθεια να βρισκουμε παντα το πιο θρπτικο που μπορουμε να δωσουμε στα παιδακια μας αλλωστε και εγω αυτο κανω

εγω εβαλα αυτο το ποστ μετα απο οσα εχω περασει με τον μικρο μου για να σας πω οχι οτι δεν πρεπει να συζηταμε για το τρωνε τα μικρα μας αλλα για να λεμε και καμια φορα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΓΕΡΑ γιατι πολλες φορες μεσα στην καθημερινοτητα μας το ξεχναμε και το θεωρουμε δεδομενο

αυτο ηταν ολο ουτε ηθελα να προσβαλω ουτε να βγαλω αχρηστα τοσα ποστ που εχω συμετασχει και εγω βεβαια γιατι με ενδιαφερουν,γιατι θελω να μαθαινω,γιατι θελω να βελτιωνομαι σαν γονιος,γιατι οπως και να εχει το πραγμα δεν ειμαι και φωτεινος παντογνωστης και απο τις εμπειριες σας εχω μαθει πολλα

και τελος θα πω οτι η lala δεν ειπε κατι που να δικαιολογει αυτη την επιθεση απεναντι της δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου αυτο και δεν το λεω για να το παιξω ουτε καλη ουτε δικηγορος λεω την πραγματικοτητα

ετσι λοιπον αγαπημενα μου κοριτσια να μαθαινουμε η μια απο την αλλη αλλα να ειμαστε ευγνωμονες που τα παιδακια μας ειναι καλα και που και που να το θυμομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε; Με το που αναφέρθηκαν οι θερμίδες ο καυγάς κόπηκε. ΛαΛα δώσε μας τα στοιχεία σου, όνομα-τηλέφωνο-διευθυνση-ΑΦΜ να σου κάνουμε ενσταση σε live επιπεδο. Τουλάχιστον όταν θα μας ανοίγει η όρεξη όλο και κάτι υγιεινό θα έχεις μαγειρέψει και έτσι δεν θα παχύνουμε!

Σήμερα τα κοριτσάκια μου είναι ελαφρώς κρυολογημένα και έτρεχα στον γιατρό. Όλο μου το πρόγραμμα άλλαξε και περιμέναμε 2 ώρες προκειμένου να βεβαιωθώ ότι δεν είναι κατι ανησυχητικό. Μετά, πήρα στη μεγάλη το αγαπημένο της ψωμάκι γιατί στο σπίτι δεν υπήρχε φαγητό. Υγεία πάνω από όλα. Ακόμα και το συνάχι μας ανησυχει. Στην αρχή έκλαιγα όταν αρρώσταινε η Ναταλία.

"Όλα δικά σου μάτια μου, και ο πόνος σου δικός μου", όπως τραγουδάω στις κόρες μου. Αχ Αναστασία, τι περνάτε και εσείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

αχ με κανετε και νιωθω ασχημα ειλικρινα ασχημα γιατι ποτε δεν θεωρησα γελοιο κανενα ποστ που εχει γραφτει σε αυτο το σαιτ

δεν ειμαι εναντια στην σωστη διατροφη ουτε στην προσπαθεια να βρισκουμε παντα το πιο θρπτικο που μπορουμε να δωσουμε στα παιδακια μας αλλωστε και εγω αυτο κανω

εγω εβαλα αυτο το ποστ μετα απο οσα εχω περασει με τον μικρο μου για να σας πω οχι οτι δεν πρεπει να συζηταμε για το τρωνε τα μικρα μας αλλα για να λεμε και καμια φορα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΓΕΡΑ γιατι πολλες φορες μεσα στην καθημερινοτητα μας το ξεχναμε και το θεωρουμε δεδομενο

αυτο ηταν ολο ουτε ηθελα να προσβαλω ουτε να βγαλω αχρηστα τοσα ποστ που εχω συμετασχει και εγω βεβαια γιατι με ενδιαφερουν,γιατι θελω να μαθαινω,γιατι θελω να βελτιωνομαι σαν γονιος,γιατι οπως και να εχει το πραγμα δεν ειμαι και φωτεινος παντογνωστης και απο τις εμπειριες σας εχω μαθει πολλα

και τελος θα πω οτι η lala δεν ειπε κατι που να δικαιολογει αυτη την επιθεση απεναντι της δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου αυτο και δεν το λεω για να το παιξω ουτε καλη ουτε δικηγορος λεω την πραγματικοτητα

ετσι λοιπον αγαπημενα μου κοριτσια να μαθαινουμε η μια απο την αλλη αλλα να ειμαστε ευγνωμονες που τα παιδακια μας ειναι καλα και που και που να το θυμομαστε

Αναστασία μου,μόνο εσύ δεν θα έπρεπε να αισθάνεσαι άσχημα.Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα όσα είπες.Νομίζω η πολύ θεωρία αφορά τις μαμάδες που δεν έχουν γεννήσει πρόωρα,δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα με την υγεία του μωρού....

Θέμα είναι η υγεία των μωρών μας ανεξαιρέτως βιολογικών λαχνικών,θηλασμού και κρέμας.Όσες δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε όλα αυτά που αντιμετωπίζεις εσύ αναλωνόμαστε σε όλα αυτά.Δεν λέω πως δεν είναι σημαντικά,προς Θεού.Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα του ποστ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...