Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

Kαλημέρα κι απο 'μένα!

Για το εμβόλιο εμένα μου το απαγορευσαν δια ροπάλου!!! Και ο γυναικολόγος, & ο ενδοκρινολόγος, & ο αιματολόγος που έχω ρωτήσει!!!

Ούτε εμβόλιο για την κοινή γρίπη να μην κανω μου είπαν...δεν πρέπει, ρωτήστε κι εσείς πάντως να τσεκάρουμε! :huh:

Μαρινάκι τέλος το άγχος τώρα, 1 ωρίτσα απέμεινε και θα ηρεμήσεις για καμια βδομαδούλα! Περιμένουμε νεα ;)

Κορίτσια το στήθος μου πέραν απο τον τυμπανισμό, ώρες ώρες νοιώθω να ακουμπάω σε αγκάθια...τόσο πόνο μιλάμε. Επίσης και στην κοιλιά μου έχω κάτι χαλαρά απότομα πονάκια και τραβήγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ μπράβο alexdim!Ηρέμησα λίγο τώρα...γιατί και εγώ ήμουν αρνητική για το εμβόλιο.Η αλήθεια έιναι ότι δεν έχω ρωτήσει τη γιατρό μου άλλα και μόνο στην ιδέα ότι βάζουμε.....έστω αντισώματα ενός νέου ιού μέσα μας , με τρόμαζε.Και πού ξέρουμε ότι δεν έχει παρενέργιες και ότι όλα θα πάνε καλά! :dry:

Thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Alexdim μου μια ωρίτσα!!!!!!!!!!ουφ

Θα σας ενημερώσω οπωσδήποτε!!!!

Εγώ στην κοιλιά αντιλαμβάνομαι που βρίσκεται το μωράκι σε ποιο μέρος της κοιλιάς εννοώ, και κάποτε νιώθω τραβίγματα και κάτι σαν μούδιασμα εκεί που είναι....τα νιώθετε και σεις???

Η πεθερά μου λέει ότι αν νιώθεις κάτι είναι αγόρι!!!!!Όλα τα ξέρει....

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.Θετική σκέψη!!!

Εγώ τσιμπήματα και τραβήγματα δεν αισθάνομαι λίγο πόνο μόνο,πότε απο δεξιά και πότε απο αριστερά.

Είσαι πολύ τυχερή που καταλαβαίνεις πού είναι απο τόσο νωρίς.....και πού ξέρεις ίσως να έχει δίκιο η πεθερά σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι καλη επιτυχίααααα!!!:) αντε..να είναι ευχαριστα τα νέα μας σήμερα...εγώ όπως είπα πάω στις 7 το απογευμα...

Οσο για το στήθος..το καταευχαριστιέται ο άντρας μου..χαχαχαχαχαχα...πιο στητό και σφιχτό δεν μπορουσε να γίνει!!!:)

Όσο για τη γρίπη εγώ δε θα το κάνω το εμβόλιο..άλλωστε ο θειος μου που είναι γιατρός μου είπε ότι είναι πιο απλή και από την κοινή γρίπη..απλ΄ς ο οργανισμός μας είναι παρθένος σε αυτήν..αν τρεφόμαστε σωστά και τηρούμε τους κανόνες υγιηνής τότε όλα θα πάνε καλά..αποφύγετε και τους χώρους με συνωστιμό καλύτερα για να μειώσετε τον κίνδυνο...κατα τάλλα όλα θα είναι μια χαρά..ρε παιδιά 200.000 έλληνες νόσησαν..και είμαστς 11.000.000!!!!Είπαμε πια..σιγά το πράγμα...και πόσους θανάτους ακούσατε;;;;Χαλαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ!!

ΜΑΡΙΝΑ, ΦΑΝΟΥΛΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΠΤ!!

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ!!

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!! ΤΟΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πώς είστε? Όλα καλά? Ααααχ, ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα, καμία κινησούλα...μα πού είναι τέλος πάντων το ζουζουνάκι?????? :dry: Η κοιλιά αυτήν την εβδομάδα αρχισε να φαίνεται λίιιιγο πιο στρογγυλη. Αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξεκινώντας την εγκυμοσύνη είχα λίγα περιττά κιλάκια :silly: .Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια για να μην φάω!!!!Κορίτσια τρελή συελλόροια λέμε!!! Σε ότι και να ακούσω!!! :P

Καλά το στήθος...η χαρά του συζύγου....Και εγώ το χαίρομαι να σας πω την αλήθεια :blush::blush: γιατί ποτέ δεν είχα μεγάλο!!! ;) Τώρα μου φαίνεται βεβαια οτι έχει αρχίσει να σταθεροποιείται!! Περιμένω τους τελευταιους μήνες, όπου θα πάρει τα πάνω του πάλι!!! :P

Καλή επιτχία σε όλες τις κοπέλες που πάνε σήμερα για αυχενική και όχι άγχος! Κι όπως είπαμε, ένα σοκολατάκι στην τσέπη για καλόοοο!

Όλα να πάνε τέλεια!

Φιλιάααααααα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα κορίτσια μου? Φανούλα και Μαρίνα περιμένουμε τα νέα σας!! Είμαι σίγουρα όλα θα πάνε τέλεια!!

Μαρίνα στις 23/11 θα πάω για αυχενική. Για τις εξετάσεις προφανώς θα τις πάρει ο γιατρός γιατί από ότι κατάλαβα εκεί θα μου κάνουν και την αυχενική.

Αύριο μπαίνω στην 11 εβδομάδα και Μαρίνα νιώθω αυτά που λες κι εσύ..Τραβήγματα στην κοιλιά και κάποιες φορές νομίζω ότι καταλαβαίνω πού βρίσκεται κι ας είναι μικρό ακόμα. Μπορεί να είναι κι η ιδέα μου, δεν ξέρω!! Στο μεταξύ σήμερα από το πρωί έχω αναγούλες κ ενώ πεινάω σεν μπορώ να φάω!! Έχω σκάσει αλλά χαλάλι του μικρού μου. Όσον αφορά το στήθος, είχα που είχα κορίτσια έχει γίνει διπλάσιο κι όλοι το σχολιάζουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, πολύ καλή η αυχενική μου.Πιθανότητες 1/7000.Αυχενικό υγρό 2.6, μου είπε πως δεν είναι τέλειο αλλά είδαμε ρινικό οστό και οι αναλύσεις ήταν άριστες!!Ξέρω και γω???Ελπίζω να ναι όλα καλά....

Και μάλλον αγοράκι.......φαίνεται :P:P

Άντε Φανή περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα......

Μαράκι η αυχενική γίνεται από ειδικό ακτινολόγο και πρέπει να κλείσεις ραντεβού γιατί έχουν πάαααρα πολλή δουλειά.Ρώτα καμια κοπέλα που ξέρεις να σου συστήσει κάποιον γιατί δεν ξέρω κάποιον στη Λευκωσία.Πάντως έρχονται κ από Λευκωσία στον δικό μου.Σήμερα πήγα η ώρα 1 και τελείωσα στις 5!!!Αυτομόλησα....Μπήκα μέσα στις 2 1/2 στις 3 βγήκα να περπατήσω και να φάω για να γυρίσει το μωρό.Ξανά στις 4 και τα νεύρα μου!!!!Τι να κάνουμε όμως???Να ναι καλά τα μωράκια όλα.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

:laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΑΝΟΥΛΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια έκανα αυχενική τη δευτέρα πολύ καλά 1,4 , πήρα σοκολάτα μαζί αλλά δεν χρειάστηκε κουνιόταν σαν τρελό το παιδάκι μου , ο γιατρός δεν μπορούσε να μετρήσει απο την υπερκινητικότητα εύχομαι να είναι ήσυχο μετά γιατί έτσι που το είδα τρελούτσικο απογοητεύτηκα λιγο..α... και μου είπε πως σαν κάτι να βλέπει ανάμεσα στα πόδια να κρέμεται.... :( πφ εύχομαι να ήταν ο λώρος... καλά ποατελέσματα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια που θα κάνουν αυχενική :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hopa μου να σε ρωτήσω....το 1.4 είναι το αυχενικό διάστημα???

Εμένα γιατί βγήκε 2.6???Τον ρώτησα κιόλας γιατί μου φάνηκε ψηλό (κάπου διάβασα μέχρι 2.5 είναι καλό ) και μου λέει που τα βρίσκεις αυτά, είναι από τη δεκαετία του 90 και μην διαβάζεις στο ιντερνετ ότι λέει ο καθένας που δε ξέρει κλπ κλπ....

Δε σου είπε με πιθανότητες???Εμένα λέει 1/7000 και είναι καλό.Το αυχενικό διάστημα όμως????Φοβάμαι λίγο γιατί ο κουνιάδος μου έχει μωρό με σύνδρμο DOWN και δεν το είχε καταλάβει ο γιατρός.

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μην στενοχωριέσαι..αν και είναι λιγάκι υψηλό είναι στα φυσιολογικά όρια. Στην προηγούμενη αυχενική εμένα είχε βγει 5 χιλιοστα!!!!Καταλαβαίνεις διαφορά έτσι;;; Τότε ο γιατρός μου είπε αν ήταν ακόμη και 2,8 θα μπορουσα να σου πω ότι το μωρό είναι φυσιολογικό..όμως 5 χιλιοστά..καταλαβαίνεις ΄μου είπε πως είναι εντελώς αφυσικο!!

Μη φοβάσαι λοιπόν αν με την αιματολογική εξέταση βγήκαν καλά τότε να είσαι ήσυχη!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μπράβο Μαρίνα μου, πολύ χαίρομαι για σένα.. Περιμένουμε νέα και από την Φανούλα τώρα.

Όσον αφορά την αυχενική προφανώς γίνεται εκεί στην κλινική γιατί μου έκλεισε ραντεβού για εκεί κι από ότι μου είπε μια κοπέλα ότι ο συγκεκριμένος γιατρός έχει τα κατάλληλα μηχανήματα και κάνει κ αυχενική.

Περιμένω κι εγώ με αγωνία να πάω στην αυχενική να είναι όλα οκ!! Μέχρι τις 23 θα σκάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Ας θέσουμε και ένα άλλο θέμα.. τι ρούχα φοράτε?? Εννοώ σας κάνουν τα ρούχα σας ή πρέπει να βγείτε αγορά για ανανέωση γκαρνταρόμπας?? Εγώ προσωπικά δεν φοράω τα παντελόνια μου ιδίως τα τζην γιατι με σφίγγουν στη μέση. Έχω πάρει 4 κιλά είμαι στη 14 εβδομαδα και είπα να πάω στην αγορά να δω κάτι πιο άνετο. Είδα τα παντελόνια εγκυμοσύνης με εκείνο το λαστιχο μέχρι επάνω αλλά κορίτσια δεν μου άρεσαν καθόλου παρόλο που ήταν και επώνυμη μλαρκα. Οπότε πήγα σε κάτι πιο casual Που είναι και το στυλ μου καιπήρα κάτι φορεματάκια κοντα σχετικά, όχι εγκυμοσύνης αλλά πολύ άνετα και βολευόμαι έτσι, περισσότερο με κολάν και φούστες-φορέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε γω φοράω τα τζιν γιατί με σφίγγουν.Πήρα ένα παντελόνι μαύρο σε μεγαλύτερο μέγεθος και βολεύομαι με αυτό.Όμως θα πρέπει σύντομα να πάρω φορεματάκια να είμαι πιο άνετα και δεν είμαι συνηθισμένη.....και τα κολάν με σφίγγουν....

Δεν βρήκα χρόνο για ψώνια ακόμα όμως πρέπει.....ευτυχώς μόνο λίγη κοιλίτσα έχω και βολεύομαι ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H αλήθεια είναι ότι χωράω στα ρούχα μου όμως δε με βολεύουν..μου πιέζουν την κοιλιά και δε νιώθω άνετα να πετάγεται το σωσίβιο γιατί φαίνομαι περισσοτερο χοντρή παρά έγκυος..ευτυχώς δε δείχνει να έχω πάρει ακόμη κανένα κιλό..οπότε βολεύομα με κολάν και ριχτές μπλούζες και φορέματα αν και νιώθω να φοράω τα ίδια και τα ίδια.Περιμένω πως και πως να φουσκώσει η κοιλιά να βάλω τα εγκυμοσυνης..δε μου αρέσει αυτό το στάδιο που ενώ ξέρεις ότι δε χωρας στα ρούχα σου δεν μπαίνεις και στα εγκυμοσύνης ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν συγχαρητηήρια σε όλα τα κοριτσάκια που έκαναν αυχενικές!!!!!

Δόξα τον Θεούλη, την Παναγίτσα, τον Αλάχ, τον Βούδα και όποιον τελος πάντων μπορεί να βοηθάει και να πηγαίνουν καλά οι εγκυμοσύνες μας!

Νομίζω πως αυτό το διάστημ αείναι που έχουμε πλέον ξεπεράσει και το "κρίσιμο" διάστημα του α'τριμήνου!!! ΟΥΦ! B)

Σήμερα θα πάω για ψώνια το απογευμα και πραγματικά δεν ξέρω τι να πάρω.....

Μέχρι σήμερα τη βγάζω με φορμίτσες (τα τζιν τα πέταξα...πολύ σφίγγουν)

αλλα θα πάω με τον μπαμπάκα μου αυτή την εβδομάδα Θεσ/νίκη επειδή είναι το φεστιβάλ και όπως καταλαβαίνεται δεν μπορώ να σκαω στα "σουαρε" με φόρμες...!Αν και οι καλλιτέχνες είναι ψιλοsycho οπότε δε νομίζω να με παρεξηγήσουν κι όλας...θα πάω να δω πάντως και θα σας ενημερώσω για τις αγορές μου!

Πραγματικά αυτό το στάδιο που ούτε πολύ έγκυος φαίνεσαι αλλα έχεις τουμπανιάσει κι όλας είναι λίγο τραγικό :S αλλα απ'την άλλη χ...κα κι όλας!

Του χρόνου που θα με βλέπουν με το ζουζούνι μου μαζί θα το χουν ξεχάσει κι όλας! χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΦΑΝΟΥΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΣΟΥ!!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΠΤ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΝΕΤ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!! ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!

ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ, ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ 14,5 ΠΙΕΣΗ ( ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ)!!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΠΤ ΤΕΛΙΚΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..!!

ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΚΟΛΛΑΝ ΚΑΙ ΦΟΡΜΕΣ ΤΗ ΒΓΑΖΩ.

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ 2 ΚΟΛΛΑΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΠΟ ZARA ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ.

ΑΥΤΑΑΑΑΑ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέραααα!

Επιτέλους ήρθαν και τα αποτελέσματα papp-a κλπ και όλα οκ μου είπε ο γιατρός μου, αν και η αυχενική είναι 1,50mm και λίγο ανησύχησα...αλλα με καθησύχασε οτι είναι ακριβώς στη μέση των φυσιολογικών ορίων...ας ελπίσουμε οτι έτσι είναι!

Εχθές έφαγα τους δρόμους να βρω κάτι της προκοπής, να μη με πιέζει αλλα τζίφος! Εν τω μεταξύ αυτά τα μαγαζιά τύπου mothercare...δεν ξέρω...έχετε ψωνίσει απο εκεί? Η μαμά μου καλύτερα ντύνεται!

Τελικά σήμερα συνέχισα το safari αγορών και βρήκα στο benneton τέλεια ρουχάκια! Βασικά μονο παντελόνια πήρα super άνετα και πολύ ωραία και 2 φορεματάκια...μια χαρά! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Πάντως η κοιλιά μου έχει αρχίσει να φαίνεται κανονικότατα! Εσείς πως πάτε απο αυτό το θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kai egw pira xtes ta apotelesmata apo to test pappa kai mikrobiologos mou m eipe oti einai kales exetaseis mou den iparzei anisixia...to idio mou eipe kai aktinologos mou p m ekane ayxeniki diafaneia prin 4 meres kata ta alla ola kala akousa kardoula tou kai eklapsa sigkinithika koritsia an kai den einai proti fora pou tin akousa...na fantasteite itan oli tin wra xapla B).gia fulo distixws den fanike tpt m eipe oute kata dianoia den xerw isos einai akoma nwris elpizw ton epomeno mina na to dw :dry: me xoun piasei ola ta sinaisthimata mazi axgos,xara,ola mazi...prwtara blepete ti na kanoume...elpizw na min sas kourasa kai euxome ta kalitera gia oles mas kai to maio na kratame ta aggeloudakia mas stin agkalitsa mas :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

tsofi kai mamafaki καλως ηρθατε και απο μενα κοριτσια στην παρεα μας καλη εγκυμοσυνη και στις δυο και με το καλο !!!!!

tsofi μια μερα διαφορα εχουμε ? εγω εχω 09/05/10 :laugh:

κοριτσια καφε πινετε εσεις? εγω τον εχω κοψει εντελως

αχχχχχχ και τωρα πρεπει να παω να φτιαξω τις ντουλαπες ωωωωωωωωωχχχχχχχ

:(:(:(

χεχεχε άντε και θα πίνουμε καφέ στο κυλικείο αν γεννάμε στο ίδιο μαιευτήριο!!

Καφέ πίνω έναν τον πρωί ή φίλτρου ή ντεκαφεινέ. Το θαύμα είναι πως δεν θέλω καθόλου το τσιγάρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ. ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ, ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ.. :P:P:P:P:P

alexdim ΚΑΙ ΜΑΡΑΚΙ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ!!

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?? ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΜΑΣ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ!!!

ΘΑ ΤΕΝΤΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΑΛΑ ΣΚΛΕΝΑΡΙΚΟΒΑ!!!

ΟΧΙ ..ΠΑΙΖΟΥΜΕ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια........φουσκώνουμε φουσκώνουμε..............

Έχουν σταματήσει οι ανακατωσούρες??Γιατί εγώ έχω ακόμα, λιγότερο από πριν αλλά δε λένε να σταματήσουν!!!Εσείς???Νιώθετε καλύτερα????

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο......Έχετε σκεφτεί όνομα για τα μωράκια σας ή ακόμα είναι νωρίς???Γιατί εμένα έχουν αρχίσει οι απαιτήσεις από τους γονείς και είμαι στα πρόθυρα να τους βρίσω όλους!!!!!!Και με αγχώνει πολύ αυτή η πίεση............Πριν μείνω έγκυος νόμιζα πως δεν θα υπήρχε πρόβλημα αλλά....απ' ότι φαίνεται ο καθένας το βιολί του!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες.

dev141pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττώματα του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...