Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ για Μάιο είμαι αλλά το ακριβως το παιζουμε στοιχημα με το γιατρο... :P Μαλλον προς τα μεσα του μήνα θα γεννήσω αν όλα πανε καλά. Κοιλίτσα δεν έχω ακομα (οχι παραπανω απο οσο είχα πριν δηλαδη)αλλά απο στήθος πάμε πολύ καλα! χεχε.

Αυχενική θα κλείσω αύριο για την άλλη εβδομάδα.

Ευχομαι σε όλες ανεξαρτήτως εβδομάδας κύησης να γεννήσουμε ανώδυνα, χωρις επιπλοκες, πολλά υγιή, όμορφα και έξυπνα και χαρουμενα μωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Να σας πω..προσέχω σχετικά..όχι πολύ μη φανταστείτε! Λιγάκι προσέχω..αλλά μάλλον βοηθάει και το γεγονός ότι ο Δημητράκης θέλει να τον σηκώνω, να ασχολούμαι μαζί του κτλ..φανταστείτε ότι ανεβαίνω τις σκάλες που έχω μέσα στο σπίτι και τον κρατάω αγκαλιά..λιώνω από την κουραση..παράλληλα πάω γιογκα και κλασικό μπαλέτο αλλά μόνο 2 ώρες την εβδομάδα..δεν ξέρω τι από όλα βοήθησε..πάντως με έχει αγχώσει γιατί νομίζω πως ως εδώ ήτανε..απο δω και μπρος θα τα παίρνω 5 -5!!!

Κανόνισα και αυχενική!! Θα πάω 12 του μήνα!!!!! Δεν μπορώ να περιμένωωωωωω.....αχ Θεε μου....τι θα ακουσω πάλι;;;;

Όσο για το σεξ μόνο η διεισδυση απαγορεύεται..και πάλι μη νομίζεις..προληπτικά είναι αυτά..δε σημαίνει ότι θα πάθεις και κάτι αν κάνεις όμως καλό είναι να ακους το γιατρό σου προς αποφυγή δυσάρεστων.

Αντζελ δε νομίζω να είναι κάτι οι ταχυκαρδίες..ρωτα όμως το γιατρό σου όταν ξαναπας , ειδικά αν σου συμβαίνει συχνά. Αν και εκείνος θα μετρήσει την πιεση σου και θα δει αν όλα πανε καλα.

Βρε κορίτσια..έχω ένα αγχος..προχτές πήγα να ταισω τη γατούλα της γειτονιας και η χαζή έβαλε την ουρά της στα μουτρα μου!!!λέτε να κινδυνεύω για τοξόπλασμα;;;;

Tirogaridaki όταν στις εξετάσεις σου είσαι θετική στο τοξόπλασμα σημαίνει πως το έχεις περάσει,οπότε έχεις αντισώματα,όταν όμως το αποτέλεσμα βγεί αρνητικό σημαίνει ότι δεν έχεις αντισώματα και πρέπει να προσέχεις πολύ.Το κολλάς μόνο απο τις γάτες και καλό θα είναι να αποφεύγεις τις επαφές μαζί τους.

Οσο για το σέξ.....είμαι στον 4ο μήνα και ακόμα δεν μου το έχει επιτρέψει...πίκρα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsofi kai mamafaki καλως ηρθατε και απο μενα κοριτσια στην παρεα μας καλη εγκυμοσυνη και στις δυο και με το καλο !!!!!

tsofi μια μερα διαφορα εχουμε ? εγω εχω 09/05/10 :laugh:

κοριτσια καφε πινετε εσεις? εγω τον εχω κοψει εντελως

αχχχχχχ και τωρα πρεπει να παω να φτιαξω τις ντουλαπες ωωωωωωωωωχχχχχχχ

:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλωσήρθατε!!:) Με το καλό να εξελιχθούν όλα..

Αυτό που δεν αντέχω καθόλου είναι ότι στο σχολείο αναγκάζομαι να φωνάζω κυρίως για να τους κάνω να ξυπνάνε αλλά και να με ακουνε κι έτσι με πιάνει η κοιλιά μου..γυρνάω σπίτι λιώμα με πονοκέφαλο..

Για να μην πω που παραλίγο να τρακάρω για τα καλά σήμερα εξ αιτίας ενός γέρου!!!Ήμουν σε λεωφόρο και οδηγούσα με 90 τουλάχιστον στη δεξιά λωρίδα. Και βγαίνει ο ηλιθιος από βενζινάδικο και δεν πρόλαβα να σταματήσω, μπαίνω στο αντίθετο ρεύμα, ερχόταν άλλος, ξαναμπαίνω στο ρεύμα μου ευτυχώς σώα!! Του χωσα όμως μια μουτζα(κάτι που προσπαθώ ναμην συνηθίζω αλλά στη συγκεκριμένη περίτπωση άξιζε!!!)...είχα κράμπες μετά στην κοιλιά από το σοκ! Στραβη μέρα..στραβή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλως ορίζω και εγω τις νέες μανούλες και εύχομαι να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Κορίτσια, έγινε το θαύμα!! Επιτέλους πήραμε τις μετρήσεις του παιδιού και ολοκληρώθηκε η αυχενική ;) Όλα πήγαν πολύ καλά (Δόξα τω Θεώ)!!!

Ο γιατρός όταν μας φώναξε στο γραφείο του για να μας πει τα αποτελέσματα, το πρώτο που μας είπε είναι πως μιλάμε για ΖΟΡΙΚΟ μωρό!!! και είναι μόνο 7,6 cm το πλασματάκι μας! Φαντάστείτε όταν μεγαλώσει με το καλό :silly: :blink: :silly:

Είμαι ευτυχισμένη και καθησυχασμένη πλέον, περάσαμε μεγάλη αγωνία με τον αντρούλη μου, αλλά όλα καλά!! ;)

ΠΗΤ μου έδωσε 07/05/10!!!

Μας είπε οτι πρέπει να κλείσουμε για την Β' επιπέδου στις 22 εβδομάδες.Εκεί θα μας πει και το φύλο με σιγουριά!

Πάντως χθες κοιτούσε με επιμονή αναμεσα στα ποδαράκια! Και να σας πω την εντυπωσή μου??Νομίζω οτι είδα κάτι να εξέχει!!!! ;):lol: Πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου τώρα που είδαμε οτι είναι καλά!! Δόξα τω Θεώ!!

Φιλιά πολλά και θα τα πούμε σύντομα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθατε tsofi & mamafi,άντε να μας λέτε κι εσεις τις εξελίξεις! Πω πω, τελικά τον Μάιο δεν θα προλαβαίνουμε γεννητούρια!!!!!

Τυρογαριδάκι μου νομίζω πως εμείς μόνο είμαστε προς το τέλος, θα έχουμε συλλέξει και όλες τις πληροφορίες απο τα άλλα κορίτσια και θα πάμε με "άλλον αέρα"...

Μπράβο Gasper μου, τώρα νομίζω πως θα έχεις χαλαρώσει κατα πολύ ε?

@ngel κι εγώ δεν έπινα καθόλου ώσπου ρώτησα τον γιατρό μου την τελευταία φορά και μου είπε άφοβα έναν φίλτρου το πρωί και αν είναι decafeine ακόμα καλύτερα!

Άυριο ξημερώνει για 'μένα η μεγάλη μέρα της αυχενικής!!

Σήμερα πήγα και σε οφθαλμίατρο γιατί ο γιατρός μου λέει πως πρέπει να τσεκάρουμε και τα ματακια μας στην εγκυμοσύνη (έβλεπα και κατι μυγάκια, γι'αυτό) αλλα όλα οκ!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ alexdim μου. Άντε και σε έσενα να πάνε όλα καλά!. Έχε και στην τσαντούλα σου ένα σοκολατάκι....κάποιες φορές χρειάζεται για να γυρίσει το παιδί!!

Περιμενουμε τα νέα σου! Εύχομαι όλα τέλεια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo mena koritsia.. Gasper egw pou ekana ton yperyxo auton rwthsa ton giatro an mporei na mou pei to fylo kai mou eipe oti einai parapoly nwris oti akoma twra anaptysontai ta organa tou. Parola auta pisteuw oti h auto pou eides na proeksexei einai h ouritsa pou exoun ola ta mwrakia kai siga siga feugei... to kouvalame apo tous progonous mas!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Σήμερα είχα ένα ατυχές γεγονός. Ένα παιδάκι με χτύπησε κσταλάθος στην κοιλιά με την αγκώνα της. Εννοείται πανικοβλήθηκα και πήρα τηλ το γιατρό. Μου είπε εφόσον δεν υπάρχει αίμα, δεν υπάρχει και λόγος ανησυχίας αλλά μου είπε αν θέλω για να ηρεμήσω να πάω να με δει, δεν υπάρχει πρόβλημα (να'ναι καλά ο άνθρωπος).Πήγα, όλα καλά ευτυχώς. Και κορίτσια κουνούσε το χέρι του, απίστευτο...σας το γράφω και συγκινούμε. Είμαι 9 εβδομάδων και 4 ημερών και το μπεμπέ μου είναι 2,82 εκατοστά.

Μαρίνα τελικά είχες δίκιο, τη Δευτέρα που θα ξαναπάω θα μου πάρει αίμα για να το στείλουμε στο κέντρο πρόληψης σύνδρομο Down. Στο μεταξύ άκουσα πως στην Κύπρο η αιμοληψία γι'αυτό το θέμα είναι δώρεάν, ισχύει? Μετά από αυτό θα πάω για αυχενική, μου έδειξε ο γιατρός περίπου τι θα κάνει στην αυχενική και μου είπε πως όπως τα βλέπει τα πράγματα, όλα είναι μια χαρά.

Τι διαφορά γίνεται τελικά βρε κορίτσια μέσα σε μια εβδομάδα!! Απίστευτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

tsofi kai mamafaki καλως ηρθατε και απο μενα κοριτσια στην παρεα μας καλη εγκυμοσυνη και στις δυο και με το καλο !!!!!

tsofi μια μερα διαφορα εχουμε ? εγω εχω 09/05/10 :laugh:

κοριτσια καφε πινετε εσεις? εγω τον εχω κοψει εντελως

αχχχχχχ και τωρα πρεπει να παω να φτιαξω τις ντουλαπες ωωωωωωωωωχχχχχχχ

:(:(:(

Ευχαριστω για το καλωσορισμα και κουραγιο για τις ντουλάπες!!!

Οσο για τον καφε που ρώτησες, τον έκοψα γιατί -πες το ψυχολογικό, πες το βλακεία- τον καφέ τον έχω συνδυασει με τσιγάρο, πρωί και ηρεμία έστω και για 5 λεπτά. Αφού δεν καπνίζω τώρα έχω την εντύπωση πως δεν θα τον ευχαριστηθώ. Οπότε πήρε παράταση για μετά την εγκυμοσύνη (αν και δεν είμαι σίγουρη ότι θα ξανα αρχίσω το τσιγάρο - σιγουρα ΟΧΙ μεσα στο σπίτι)! Περιέργως δεν μου λείπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Michaelitsa έγραψε:

Kalhspera kai apo mena koritsia.. Gasper egw pou ekana ton yperyxo auton rwthsa ton giatro an mporei na mou pei to fylo kai mou eipe oti einai parapoly nwris oti akoma twra anaptysontai ta organa tou. Parola auta pisteuw oti h auto pou eides na proeksexei einai h ouritsa pou exoun ola ta mwrakia kai siga siga feugei... to kouvalame apo tous progonous mas!!! :laugh:

Οταν ρώτησα τον γιατρό μου ποτε μπορούμε να μάθουμε φύλο η απάντηση ήταν "αργούμε ακόμα λίγο, θα πρέπει να κάνετε υπομονή. Βέβαια αν βιάζεστε μπορείτε και σήμερα ακόμα να καταφύγετε σε καφετζου. :P " Gasper μαλλον ουρίτσα είδες, την πάτησα κι εγώ!

Αυχενική θα κλείσω για την ερχόμενη εβδομάδα στο Λητώ. Μονο εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα??? Καλη επιτυχία σέ όσες δεν την έκαναν ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

:P;):P;):P;)

ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ Ο ΜΑΙΟΣ????????? ΟΕΟ????????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaFaki έγραψε:

Κι εγώ για Μάιο είμαι αλλά το ακριβως το παιζουμε στοιχημα με το γιατρο... :P Μαλλον προς τα μεσα του μήνα θα γεννήσω αν όλα πανε καλά. Κοιλίτσα δεν έχω ακομα (οχι παραπανω απο οσο είχα πριν δηλαδη)αλλά απο στήθος πάμε πολύ καλα! χεχε.

Αυχενική θα κλείσω αύριο για την άλλη εβδομάδα.

Ευχομαι σε όλες ανεξαρτήτως εβδομάδας κύησης να γεννήσουμε ανώδυνα, χωρις επιπλοκες, πολλά υγιή, όμορφα και έξυπνα και χαρουμενα μωρα!

εννοειτε πως θα ειναι υγιή, όμορφα και έξυπνα και χαρουμενα μωρα...γιατι θα ειναι ταυρακια!

χαχαχαχα ετσι τιμηστε το ζωδιο κουκλιτσες μου! σας το λεω απο τωρα...τα ταυρακια ειμαστε απλα τελεια!!!

καλημεραα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[b]alexandra27 έγραψε:

ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ Ο ΜΑΙΟΣ????????? ΟΕΟ????????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly:

Αυτο λεω και εγω βρε φιλεναδα χε χε παρηγοριεμαι και λεω αντε σε ενα μηνα σχεδον εχουμε χριστουγεννα μετα πρωτοχρονια και αντε φαγαμε και τον μισο Ιανουαριο με τις γιορτες ε μετα κουραγιο να περασει και ο Φεβρουαριος και μετα εχουμε τους δυο μηνες πριν τον τοκετο θα τρεχουμε και δεν θα φτανουμε να φτιαξουμε τα απαραιτητα τοσο για το δωματιο του ζουζουνιου οσο και για τη ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: Μετα νατο ηρθε και το Πασχα και τσουπ μια μια αρχιζουμε να μπαινουμε στο μηνα μας και.....ΝΑΤΟς ΕΦΤΑΣΕ Ο ΜΑΙΟΣ

ειδατε κοριτσια ποσα πραγματα εχουμε να κανουμε καθολου δεν θα κατσουμε τελικα :lol::lol: οποτε αν προλαβαινετε να καθησετε λιγο καντε το μην αισθανεστε ενοχες και δεν πειραζει ας μας πιανει και βαρεμαρα καποιες στιγμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε πολλά να κάνουμε....αυτό είναι σίγουρο!!!

Αλλά ας φτάσει η μέρα τις αυχενικής στις 12/11 που με ανησυχεί και όλα θα ρθουν σιγά-σιγά.

Να ναι υγειή τα μωράκια όλων μας και τίποτα άλλο.....

Και όχι μόνο ταυράκια γιατί μετά τις 20 είναι διδυμάκια και θα μας κάψουν σας το λέω!!!!!!!!!!!Πολύ δύσκολο ζώδιο οι δίδυμοι λένε......

:P:P:P:P

dev141pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που πιασαμε τα ζωδια...να σας πω..το μπεμπακι μου εχει ΠΗΤ 1/5/2010 που σημαινει ταυρακι αλλα...μπορει να ερθει πχ.λιγο νωριτερα 5-10 μερες που σημαινει κριαρακια..

Και εχω να δηλωσω οτι στην οικογενεια εχω απο ολα.

Ακουστε :) :)

Μαμα μου:ΚΡΙΟΣ :angry: (επεισοδιακη σχεση)

Η αδελφη μου(χαρουμενη θεια : :P Ταυρος (λουσου,καλο παιδι,τα θελει ολα δικα της καποιοι τσακωμοι γενικα)

Ο αντρας μου (χαρουμενος μπαμπας):Ταυρος- Διδυμος(πανω στην αλλαγη των ζωδιων τον πιανει και το ενα και το αλλο) :silly:

Και εγω ενα ευαισθητο ΚΑΡΚΙΝΑΚΙ!!! :blink::blink::blink: τι με περιμενει ε?!!!ειτε ειναι ταυρακι ειτε ειναι κριαρακι :)))Μαιε που εισαι??αργεις??? :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!

Επιτέλους, αχ τι ξαλάφρωμα είναι αυτο?!

Ολα οκ με ρινικα οστα, αυχενικα πάχη κ.λ.π. 5,5 cm νινάκι!!!!

Gasper μου να σαι καλά που μου πες για το σοκολατάκι! Στην αρχή το είδα ακίνητο και τρόμαξα :ohmy: , αλλα μόλις κατέβασα το leonida μου έκανε τούμπες!!!

Μamafaki δεν είσαι η μόνη...κι εγώ έτρεμα! όλα καλά θα πάνε, θα δείς!

Αχ Αλεξάνδρα μου συνονόματη, 195 & σήμερα!!!!

Κορίτσια εγώ είμαι δίδυμος με ωροσκόπο ταύρο και όσοι "ξέρουν"απ'αυτά μου λένε πως ευτυχώς που έχω τα χαρακτηριστικά του Ταύρου και σώνεται η παράσταση! τι να πω....φήμες! μια χαρά νομίζω οτι είμαι ρε κορίτσια...λέτε να είναι ιδέα μου?

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες της παρέας! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Κ γω πήγα στο γιατρό πρωί πρωί και ευτυχώς όλα καλά!!!!!!!!Είναι 5.4cm το μωράκι και μια καθότανε μια στεκότανε και πηδούσε.....ήταν καταπληκτικό....

Πήραμε αίμα στο κέντρο πρόληψης και στις 12/11 θα πάμε για αυχενική.Μεγάλη αγωνία..........

alexdim συγχαρητήρια....να ναι καλά τα μωράκια όλα!!!!!!!!!!

Να ρθει και η σειρά μας σιγά σιγά....

Φιλιά και καλή συνέχεια

dev141pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!

ΜΑΡΑΚΙ, ΥΠΟΜΟΝΗ!! ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!! ΑΧ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΡΠΟΥΖΟΚΟΙΛΙΑ!! :P :laugh: :P :laugh:

ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!! :laugh: :P :laugh: :P :laugh: :P ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ???

ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ!! :P:P:P:P:P:P

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!

ΑΧ ΤΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 13/05 ΑΡΑ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ, ΤΑΥΡΑΚΙ ΘΑ ΝΑΙ!!

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΡΟΣ..ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!! :P:P:P:P

ΚΙ ΕΓΩ ΚΡΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΠΩ ΠΩ ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΑΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΜΟΥ !!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Μπράβο alexdim μου! Αντε με το καλό και στην Β Έπιπέδου!Όλα καλά θα πάνε!! leonida, εεε..??!!!Ε δεν είναι και τυχαία!! Και εγω θα έκανα τουμπες για ενα leonidaκι τώρα!!!!! Αυτα με την ασπρη σοκολάτα και την πραλινα μεσα!!!(Άρχισε η συελοροια....) :silly: :blink:

Μπράβο λοιπόν, αντε έφυγε και αυτό το αγχος!΄Ολα καλά.

Απο ζώδια πραγματικά δεν έχω ιδέα. Πάντος ταυράκι είναι η κουμπάρα μου...και τα πάμε τέλεια και κριάρι είναι η μανούλα μου(λατρεμένη σχέση)...οπότε ότι και να είναι ξέρω οτι θα τά πάμε καλά!! ;);)

Φιλιά κοριτσάρες :kiss::kiss: θα τα πούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μου ρχεται να μπω μέσα στην κοιλιά μου να κάθομαι παρέα με το ζουζούνι! αχ, κι εμένα κι αυτό μας έχουν φάει οι μοναξιές...μόνη μου παρηγοριά τα leonidas!

Nα ανοίξω ένα άλλο θέμα τώρα...?

Πότε υποτίθεται οτι "ξεπερνάμε τον κίνδυνο" των πρώτων μηνών? Δηλαδή σε ποιά εβδομάδα είναι που μειώνονται λέει οι πιθανότητες για κάτι κακο?

Εγω είμαι ήδη στη 12η, άρα είμαι στον 3ο μήνα...έτσι δεν είναι?

Έχω μπουρδουκλωθεί λίγο με τις εβδομάδες και τους μήνες!

Έχει καμιά σας απάντηση στο "καυτό" αυτό ζήτημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...