Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΝΟΝΤΕ ΠΟΛΛΑ...ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ...

ΑΝ ΔΕΙς ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΥΓΕΙΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΣΛΠΙΔΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΑΙΤΡΟ ΜΟΥ ΕΦΤΑΙΓΕ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια αποξεση εχω κανει και δεν θυμαμαι να σου πω. στα δυδιμακια πειρα χαπι για να πεθανουν και μετα τα γεννησα κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελ τι πιστευεις απο αγνοια του γιατρου εγινε η απο αδιαφορια του να ασχοληθει?

Εγω δεν ξεω αν εφταιξε ο γιατρος οταν η καρδουλα του μωρου χτυπαει πιο αργα δεν υπαρχει περιπτωση με εξετασεις να μου δωσει κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι και να λεμε δεν τα φερνουμε πισω αυτο ειναι το προβλημα...

Τουλαχιστον ενας καλος γιατρος για την επομενη φορα.

Ραφαελ για πιο λογο δεν επρεπε να μεινεις τοτε εγκυος κατι με την διατροφη θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα γλυκα μου κοριτσακια ...

ελπιζω ολες να μου ειστε καλυτερα ..Νταλια μου ενας καλος γιατρος μπορει να σωσει μια εγκυμοσυνη ...που ηταν πιθανο να οδηγηθει σε αποβολη ..δεν μπορει να σωσει ομως μια παλλινδρομη ..δηλαδη μια εγκυμοσυνη που το εμβρυο παρουσιαζει ειστε βραδυκαρδια ειτε δεν μπορει να αναπτυχθει ...μην τα ριχνουμε ολα στους γιατρους ..καποιες εγκυμοσυνες( οχι ολες ) ειναι καταδικασμενες απο την αρχη ..η καπου στη μεση(7- 11 εβδμαδα) σταματαει αποτομα για αυτο το λογο μεχρι να ξεπερασει τον 3 μηνα μια γυναικα ο γιατρος ειναι αρκετα συγκρατημενος ..

Ραφαελ μου ο γιατρος σου θα επρεπε να σου προτεινει την εγχειρηση στην Αγγλια ηταν υποχρεωση του ..απο κει κι επειτα η αποφαση ηταν δικη σου ..αυτο ναι θεωρω οτι ηταν ιατρικο λαθος ...οσον αφορα εμενα ..τον φεβρουαριο ισως προχωρησω σε εξωσωματικη ..αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα ..και δεν μπορω να βλεπω ολη αυτη τη λυπηση στα ματια του περιγυρου μου ...δεν μπορω να ακουω για συνεχως για αλλες εγκυμοσυνες και να το παιζω δυνατη ..ναι λυπαμαι που μενω πισω γιατι περασα δυο φορες απο την πηγη και δεν ηπια νερο ..δυο φορες ειδα τον παραδεισο και δεν μπηκα μεσα ..ειναι τοσο αδικο...

παραλληλα ομως γεμιζω με πεισμα ...αυτα τα ματια που σημερα με κοιταζουν ετσι θα τα κανω ,να αναρωτιουνται πως τα καταφερα ..δεν θελω λυπηση ..δεν την εχω αναγκη ..δεν θελω μιζερια ..δεν τη χρειαζομαι ...εχω την αναγκη να ανοιξω τα φτερα μου και να πεταξω ..κι οπου με βγαλει ..κι αν πεσω και χτυπησω ..χαλαλι..εχω πεταξα!

οσες χρειαστειτε δυναμη ζητηστε ...εχω αρκετη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Wendy τι ακούω? Τελικά θα κάνεις την εξωσωματική? Κοίτα δεν σε ξέρω αλλά απο τη 1η στιγμή που σε "γνώρισα" 'εχω ένα πολύ καλό προαίσθημα για σένα. Δεν σου το γράφω έτσι για να στο λέω αλλά γιατί το νιώθω...δεν σου έχει τύχει? Σου είπα πως και εγώ έχω στίγμα και αν είχε και ο άνδρας μου θα κάναμε εξωσωματική. Γνωρίζω ζευγάρι που έκανε υπό ανάλογες περιστάσεις και πήγε καλά.

Με το καλό να σου πάνε όλα και το Φλεβάρη να έχεις ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ +++++!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINAKI μου καλημερα ..ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ το πηρα επιτελους αποφαση! αν δεν μεινω μεχρι το Φεβρουαριο εξωσωματικηηηηηη... χαιρομαι πολυ πολυ που εχεις καλο προαισθημα ..το πιστευω γιατι το εχω αισθανθει κι εγω για καποια ατομα ..μακαρι να βγει αληθινο..που δεν μπορει θα βγει ..τοσο που το ζαλισα θα ερθει ..ενα γλυκο ζαλισμενο μωρακι...

με γεμισες με θετικη ενεργεια πρωινιατικα!να σαι καλα ....παντως και να μην μεινω με την εξωσωματικη δεν θα τα παρατησω ..μεχρι να με βαρθει ο θεος να με ακουει εγω θα του ζηταω και θα προσπαθω ...οπως ενα παιδι κουραζει τον πατερα του για ενα δωρο ..στο τελος του το παιρνει γιατι δεν μπορει να ακουει αλλο την γκρινια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy μπραβω σου.Μου θυμιζεις εμενα πριν ενα μιση χρονο που πηρα την μςγαλη αποφαση να κανω εξωσωματικη και μετα απο ενα μηνα εμεινα εγκυος. Σου ευχομαι τα καλητερα και μακαρι να εχεις την τυχη την δικια μου. πεντε ολοκληρα χρονια περιμενα αυτο το θαυμα. Κοριτσια μην το βαζεται κατω εξαντληστε οσο δυναμη εχετε στην καρδια σας ,στην ψυχη σας, καθε μερα να κοιταζεστε στον καθρεπτη σας και να λετε θα τα καταφερω, μπορω και εγω να κανω ενα παιδι. Οσο αφορα τους γιατρους πιστευω οτι υπαρχουν και κακοι και καλοι γιατροι.Ψαχτε και βρητε καποιον που να σας εμπνεει εμπιστοσυνη και καντε αυτα που θα σας πει. εχω βιωσει παρα πολλες ασχημες καταστασεις με την εγκυμοσυνη μου και ευχαριστω πρωτα το θεο που μου εκανε αυτο το δωρο και μετα τον γιατρο μου,για το ποσο προσπαθησε να φτασω μεχρι το τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...Κ ΣΕ ΣΕΝΑ FILIS Κ ΣΕ ΣΕΝΑ WENDY,ΣΑΚΟΥΛΙΝΑ, MULLER ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ..

ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕς ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ...ΕΙΧΑ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ 6ο Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΔΙ...ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΤΟΝ ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ Κ ΕΚΕΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ PREPAR....ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΑΙΤΡΟ Κ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΚ...ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΔΕΥΕΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑΙΝΩ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΙΑΣΩ Κ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΑΙΤΑ ΛΟΓΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ...Κ ΤΟ ΚΑΘΙ@@ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Κ ΦΟΛΙΚΟ...ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ...ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΦΟΛΙΚΟ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΡΥΘΡΑ...ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ...

ΑΠΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΟ 80% ΤΩΝ ΑΠΟΒΟΛΛΩΝ Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...Κ ΛΕΩ ΑΠΟΒΟΛΛΩΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ν ΞΑΝΑΑΠΟΒΑΛΕΙ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ...ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΦΑΤΩ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ Κ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΦΑΕΛ ΨΑΞΕ 3-4 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΓΩ ΣΕ ΕΣΑΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως κάποιες σας βαρέθηκε ήδη ο Θεός και ετοιμάζεται να σας στείλει το μωράκι σας!!! Που να την αντέξει τόση "μουρμούρα"?

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

Και μάλλον όλο το μαμυ το βαρέθηκε γι αυτό και αποφάσισε να μας κάνει τα χατίρια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...Κ ΕΙΔΔΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ...ΠΟΤΕ.Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΕ ΑΙΤΙΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ....

Η ΕΚΠΛΗΞΗ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΧΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΑΝ Κ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..ΤΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ...

ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΠΡΩΤΑ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΛΥ ΛΕΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμμμ λες ε ? το ελπιζω γιατι νομιζω καμια φορρα κλεινει τα αυτια του και με εκνευριζει! αλλα που θα παει....

filis alex..εξωσωματικη και να μεινω φυσιολογικα και να πανε και ολα καλα..ζηταω πολλα ρε κοριτσια? ενα παιδι θελω ...

δεν θελω καθολου να κανω εξωσωματικη ..αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ..ειναι μαλλον η καλυτερη λυση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΡΕΕΘΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ...ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΣΕΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΣΑ ΔΑΚΡΥΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ....ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠ ΕΞΩ...ΤΑ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΚΛΑΙΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι δυνατον να ειμαστε τοοοσο ιδιες? κι εγω λεω τις ιστοριες σας στον αντρα μου..και μου λεει να μην μπαινω στο mammy γιατι πιστευει οτι ειναι μονο για μελλουσες μαμαδες...αλλα εχω δεθει τωρα πια τοσο πολυ με την καθεμια σας που δεν γινεται να μην μπαινω ..μαζι περναμε τα δυσκολα ..μαζι θα περασουμε και τα ευχαριστα ..οταν επιμενεις τοσο πολυ για κατι ραφαελ ερχεται ..ειναι νομος των πιθανοτητων ..

ξερεις τι μου ειπε η εμβρυολογος που μιλησα μαζι της ...?

" θα ειναι μεγαλη εκπηξη για μας να μεινετε χωρις παιδι"

μαλλον πρεπει να αρχισω να το πιστευω ..

ερχονται τα μωρακια μας στο δορμο ειναι ..με πηραν τηλ και μου το ειπαν ..

χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...