Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

MARINA14 έγραψε:

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΛΥΚΙΑ WENDY ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕ...ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΑΝΕ ΚΑΡΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ, ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ, ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΕΘΑΝΕ.

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΨΑΞΟΥΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΦΘΑΝΑ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΑΣΠΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!!!!

επειδη αυτα που γραφεις ,αισθανομαι σαν τα εχω γραψει εγω,μπορεις να μας πεις (ή εαν θες σε pm) τί εξετασεις εχεις κανει ή την ιστορια (φυσικα εαν θες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ακριβως ετσι ειναι...πρεπει να βρουμε εναν γιατρο που θα αφαιθουμε στα χερια του αλλα θα ξερουμε οτι δεν λεει αερολογιες αλλα σωστα πραγματα...

Εγωω κοριτσια θα φτιαξω την οικογενεια που παντα ηθελα..εχω ενα αγορακι κ θα κανω αλλα 3 παιδακια...και θα εχω κ την μπεμπουλα μου εκει να μας κοιτάζει γιατο ειναι παιδι μου κ αυτο...θα την εχει η παναγια..αυτη ειναι η μαμα της τωρα...

Κοριτσια δεν υπαρχει θεμα τυχης ολα εχουν την ιατρικη λογικη τους...και σε μενα 3 μου ειπαν θεμα τυχης...αυτο ειναι θεμα γκανντεμιας οχι τυχης..ο 4 κ τελευταιος που πηγα μου ειπε χυμα οτι φταιει ο προηγουμενος (λογω της διατροφης μου) επρεπε να μου δωσει φολικο...ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ αυτο που εκανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα εχεις απολυτο δικιο. το να βρεις ενα καλο γιατρο ειναι πολυ σπανιο πιστεψεμε γιατι μπαινοβγαινω σε γιατρους σχεδονκαθε μερα. στο γιατρο μου χρωσταω παρα πολλα γιατι καθε βραδυ μου τηλ και ειχα πολυ υποστιριξη χαρις σε αυτον τα καταφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΧΟΛΑΩ, ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ.

ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα συμφωνω με την συνονοματη βασω αν θελεις στειλε μου ενα πμ να μου πεις αναλυτικα την ιστορια σου με ενδιαφερει..

επισης οσες χασαμε παιδακι-α πρεπει να κανονισουμε επειγοντος συναντηση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι που θα μπω και γω σε αυτο το group αλλα εχω χασει κ γω το αγορακι μου στην 24η εβδομαδα..

και γω μενω αθηνα...για την ακριβεια ραφηνα...πολυ θα χαρω να σας συναντησω ....

γλυκια μου wendy να δω εσενα ποτε θα καταφερω να σε δω απο κοντα(που τοσο θα ηθελα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οποια γνωριζει καποιον καλο γιατρο που ειναι σιγουρη γι αυτον ας μου στειλει τα στοιχεια του γιατι δεν ξερω που να παω μολις παρω ολες τις εξετασεις που εχω κανει για να βρω τι εφταιξε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω καποιον γιατρο μου ο οποιος ειναι κορυφη(για μενα)εαν δεν ειχα αυτον δεν θα ειχα παιδι αυτη τη στιγμη. αλλα ειναι αθηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ο γιατρος μου ειναι καλος μαλλον αλλα το μωρο το εχασα και θελω να το ψαξω πολυ δεν με πειραζει να πηγαινοερχομαι αθηνα αρκει να πανε ολα καλα την επομενη φορα...

μην ξαναζησω αυτο το μαρτυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΡΑς ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2106771540-543 το δικο μου το ονομα ειναι φιλιτσα να το πεις οτι σου το εδωσα εγω το τηλ του Πραγματικα κανε τον κοπο να τον δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νταλια περιμενω...σε μια εβδομα θα σου πω αν καταλαβαινει τα παντα σε μια εγκυμοσυνη.....εγω σε αυτον παω τελειωσε δεν ψαχνω με καλυψε σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι δεν το ξερω...γιατι τωρα τελευταια γυρισα σχεδον ολους τους γιατρους της αθηνας μιας που ειχα πεσει σε μεγαλο μαλ@@@@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο τι εξετασεις σε εβαλε να κανεις τι βρηκε που ο αλλος δεν το ειχε βρει?εγω αναρωτιεμαι γιατι δεν μου εκανε εξεταση για θρομβοφιλια μετα την αποκολληση δεν ξερω σε λιγο θα κανω και τη δουλεια του ιατρου να του λεω τι εξετασεις να μου γραφει.Θελω εναν γιατρο να αφεθω και να νιωσω σιγουρια και να σου πω και το αλλο μπορει ο γιατρος μου να ειναι ο καλυτερος αλλα εγω σαυτον πηγαινα και το εχασα το μωρο πως να του εχω εμπιστοσυνη πλεον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ρωτας εμενα γιατι δεν καταλαβα...ειχε δισχιδη ραχη κ καταστραφηκε το κεφαλι του...αν το ειχαμε προλαβει στην 15 εβδομαδα θα πηγαινα αγγλια κ τωρα θα ειχα μια μπεμπα 1,5 μηνων...εκανα διακοπη 22 εβδομάδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεινα εγκυος φυσιολογικα μου εκανε μια ενεση πρεγκνιλ για να σπασει το ωαριο και να αυξησει τις πιθανοτητες.

1.κυστη ενω εγω δεν ειχα στην δεξια ωοθηκη την αποροφησε ο οργανισμος.

2.αποκολληση πολυ μικρη ουτρογκεσταν.

3.αποκολληση κιαλλη πιο μεγαλη και πεφτουν οι χτυποι της καρδιας.

4.οι αποκολλησεις εκλεισαν το μωρο μεγαλωσε η καρδια σταματησε.

τι εφταιξε?χρωμοσωματικη ανωμαλια πιθανον ημουνα στον 3 περιμενω τις εξετασεις δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ εγω αυτον τον γιατρο ειχα απο την αρχη αλλα εγω εχω και αλλα προβληματα υγειας το 1 μωρο το απεβαλε ο οργανισμος μου φυσιολογικα το 2 παλινδρομη κυηση και τα δυδιμακια σιαμαια. ολα αυτα δεν ηταν λαθος του γιατρου αλλα με βοηθισε παρα πολυ με μια ομαδα γιατρων να κρατησω τον αλεξανδρο στα χερια μου μετα απο παρα πολλα προβληματα ουτε και αυτος δεν το πιστευει οτι τα καταφεραμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...