Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ


roula33

Recommended Posts

γεια σας.το κοριτσακι μου ειναι 8 χρονων και απο 3 χρονων ειχε αλλεργια στο γαλα,στην τοματα και σε αλλα.πριν 8 μηνες που εκανε τις τελευταιες αιματολογικες εξετασεις η αλλεργια ειχε κατεβει στο γαλα τελειως.ολο το καλοκαιρι ομως ειχε καταρροη και βηχα και αναγκαστηκα να τις δινω ολο το καλοκαιρι τα φαρμακα για την αλλεργια.επισης δεν της εδωσα ουτε τοματα ουτε κατι αλλο που θα μπορουσε να της προκαλεσει αλλεργια.το ερωτημα μου ειναι αν υπαρχει περιπτωση να εχει ανεβει ξανα η αλλεργια στο γαλα γιατι ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι απο τη στιγμη που η τιμη της αλλεργιας θα πεσει τελειως δεν προκειται να ξανα ανεβει.ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι μου δεν έχω εμπειρία στις αλλεργίες, ευτυχώς δεν αντιμετωπίσαμε μέχρι τώρα. Αλλά αυτό που σου είπε ο παιδίατρός σας, το είπε και της κουνιάδας μου. Ο ανιψιός μου είχε αλλεργία στο μοσχάρι. Μέχρι 2 ετών δεν έτρωγε, αντί αυτό του έδινε κουνέλι. 2 ετών σε γενόμενες εξετάσεις διαπίστωσαν ότι δεν είχε άλλο αλλεργία και της είπε να του δίνει άφοβα γιατί δεν πρόκειται να ξαναπαρουσιάσει!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

roula mipos einai allergiki k se tipota allo?ego apo tote pou gennisa eimai me xozal k den mporoume na vroume ti ftaiei,me peirazei o ilios me peirazei i thalassa, me peirazei i ugrasia,usixasa ligo apo tote pou allaksa aporrupantiko k pira planet....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.οσον αφορα τροφικη αλλεργια δεν της δινω να φαει τιποτα απο αυτα που την πειραζουν.η αληθεια ειναι οτι βγαζει κατι εξανθηματα στο δερμα και της βαζω αλοιφη και πινει το aerius.θα δοκιμασω να αλλαξω το απορυπαντικο.και παλι ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...