Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΒΗ; ΑΡΝΗΣΗ ΘΗΛΗΣ;


Recommended Posts

Καλησπερα.

Ειναι 8 το απογευμα και η μπεμοα μου κοιμαται ενω συνηθως τετοια ωρα περιπου τη βαζω για κανα τεταρτακι στο στηθος και τρωει. Σημειωτεον οτι εχουν ερθει τα πεθερικα μου και καθομαστε στο μπαλκονι.Τη μικρη την πιανει υπνος στο καροτσι. Ειχε φαει ξανα στις 6 και τεταρτο το απογευμα σε 2 δοσεις του τεταρτου με μικρη διακοπη.

Ξυπναε κατα τις 8 και μιση...και ξεκιναει ο αντρας μου τις διαδικασιες για να την κανουμε μπανιο γιατι την κανουμε γυρω στις 9. Εγω ειχα ηδη περασει ενα διλημμα κατα τις 8 και κατι που ελεγε μηπως να την ξυπνησω να τη βαλω στο στηθος.Αντρας και πεθερα μου λεγαν αστην μωρε, αφου κοιμαται.Στις 8 και μιση ξανα το ιδιο διλημμα ειχα αλλα επρεπε να την κανουμε και μπανιο και αφου την ειδα χαλαρη επελεξα να μην τη βαλω στο στηθος αλλα να την κανουμε μπανιο οντως...

Με το που την ξαπλωνω και αρχιζω να την ξεντυνω αρχιζει την γκρινια, οπου επιβεβαιωνεται οτι το παιδι ηθελε στηθος τελικα

Τελος παντων της εχω ηδη βγαλει το φανελακι και επειδη εξακολουθει να γκρινιαει τη βαζω τελικα στο στηθος για να χαλαρωσει!

Αντιθετως ομως αντι να χαλαρωσει αρχιζει και τσιτωνει και κλαιει...κλαει αρκετα...

Τη σηκωνω και την παω για μπανιο...εκει χαλαρωσε...

Αφου τελειωσαμε το μπανακι και ηταν χαλαρη σε ολη τη διαδικασια...σπινταρουμε για να τη ντυσουμε γιατι εχει αρχισει παλι τη γκρινια.Τη ντυνουμε και την παιρνω αμεσως στο στηθος!Ματαια ομως γιατι συνεχισει το κλαμα μη σας πω οτι το εντεινει με το που την πλησιαζω στη θηλη...τιποτα...κοριτσια...

Δοκιμαζω δευτερη φορα, το ιδιο, και το κλαμα να γινεται οσο παει πιο εντονο...με αναφιλητα...

Ξανα τριτη προσπαθεια...παλι το ιδιο...σηκωνομαστε κανουμε βολτα,παιζουμε λιγο με ενα παιχνιδακι, ψιλοχαρωνει...την ξαναβαζω στο στηθος...ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!Το παιδι μου δειχνει να μη θελει το στηθος μου!!!

Λεω στον αντρα μου να βγαλει απο την καταψυξη το τελευταιο μπουκαλακι με το γαλα που φυλαγα...και να αποστειρωσει μπιπερο...

Οπως και κανει ο ανθρωπος...απλα χρειαζεται λιγο χρονο για ολα αυτα ως γνωστον...η μικρη να εξακολουθει τη μιρλα...

Τελος παντων...μετα απο 15 λεπτα ή ίσως και 20...της δινω το γαλα με το μπιμπερο...με το που αντιλαμβανεται οτι ειναι γαλα αρχιζει και ρουφαει ΤΡΕΛΛΑ!!!Μιλαμε για πολυυυυ πεινα!!!Ηξερα ομως οτι δεν εφτανε αυτο γιατι το συγκεκριμενο μπουκαλακι ειχε 120 ml μεσα, πολυ λιγο για να χορτασει και ειδικα για βραδυ...οποτε ηδη ειχα αρχισει να αγχωνομαι τι θα γινει μολις τελειωσει το μπουκαλι;

Με εφαγε το αγχος...ηδη ειχα πει στον αντρα μου να αποστειρωσει το θηλαστρο και τα συνεργα του...

Σε 10 λεπτακι το μπιμπερο ειχε τελειωσει.Το εφαγε με μεγαλη ορεξη και εννοειται πως ηθελε κι αλλο...

Δινω στον αντρα μου τη μικρη και ετοιμαζω το στηθος,τη βαζω....και...

ευτυχως πιανει αμεσως!ΟΥΦ!Ευτυχως...ουτε που ηξερα τι θα κανα αν ειχαμε παλι τα ιδια...

Ενα τεταρτο στο στηθος και το μωρο κοιμηθηκε...ταβλα μιλαμε...

Τι λετε να συνεβη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ, ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΕΣ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΕ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΗΘΕΛΕ! ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ! ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ. ΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΜΠΑΝΙΟ Η ΑΣ ΜΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΛΕΩ ΕΓΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΟ ΑΓΧΟς ΝΟ ΣΤΡΕΣ.ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙΣ .ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΝ ΤΙΣ ΕΔΩΣΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ .ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ?ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΘΕΛΑΤΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΕ ΚΑΙ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ,ΙΣΩΣ ΕΙΧΕ ΑΓΧΟς ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΙΣΩΣ ΧΙΛΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ .ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ .... ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΜΕΤΑ ΑΝΑ ΤΡΕΙΣΙΜΙΣΗ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΟ ΚΑΘΕΞΙΣ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...ειναι η δευτερη φορα που δεν ακουσα το ενστικτο μου...οτι δηλαδη επρεπε να τη βαλω γυρω στις 8 στο στηθος...αλλα τετοιο πραγμα δεν μου το χει ξανακανει και τρομαξα...αμα δεν ειχα στην καταψυξη τι θα κανα;ουτε που ξερω!!!

μσα να τη βαζω στο στηθος και να κλαιει γοερα...!καμια επιθυμια να πιασει!

πω πω...δεν μπορβ]ω καν να περιγραψω...!

αστ ρε καντινου...τραβηξε λουκι το μπεμπε...κι εγω μαζι εννοειται...

αμα ξανακουσω κανεναν τους να με χ...σεις!

ουφ!

ναι εχει τυχει να μην την κανω μπανιο και αλλες φορες...

απλα επειδη ο αντρας μου δουλευει διαφορετικη βαρδια καθε μερα...και πεθαινω να την κανω μονη μου...ξερεις...προσπαθω να εκμεταλλευομαι το γεγονος οτι ειναι εδω βραδυ και να την κανουμε μαζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλη Γεωργια!

Αυτο συμβαινει σε πολλα μωρακια και μπορει να κρατησει ακομη και μερες!

Δεν ειναι οτι δε θελει τη θηλη απλα περναει μια φαση!

Οταν το ξεχασει θα πιασει και παλι το στηθος και δε θα το αφηνει!

Μπορει να μεινει ακομη και ωρες νυστικη ενω θα αρνειτα το στηθος!

Εξοπλισου με υπομονη και προπαντως μην αγχωνεσαι!

Θα περασει!

Δεν εχει να κανει με το γεγονος οτι της χαλασες το προγραμμα!

Δοκιμασε να την βαλεις στο στηθος το βραδυ μες τον υπνο της σε φαση που κουνιεται η κανει θορυβους και το πιθανοτερο ειναι οτι θα φαει!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...