Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.......ΒΟΗΘΕΙΑ....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ..........

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ!!!!

ΟΜΩΣΣΣ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΧΑΖΟ ΙΣΩΣ :blush:

ΠΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ???? Ο ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 24 ΩΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΓΑΖΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ....

ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ???ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ??????????ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΜΠΟΛ......ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ???ΑΧΧΧ ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑ :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απλο καλη μου...βαλε αποστειρωμενο νερο σ οσα χρειαστεις για το ταξιδι και τα υπολοιπα μετεφερετα ετσι και οταν φτασεις στον προορισμο σου τα ριχνεις εκ νεου μια αποστειρωση. Αν και αν ειναι καλα κλεισμενα η αποστειρωση δεν χανεται για αρκετη ωρα. ειναι μακρινο τα ταξιδι σου?

εγω πχ που φευγω για χανια με πλοιο την παρασκευη θα τα παρω αδεια τα μπουκαλια και ενα θερμος με νερο, και τη σκονη ξεχωριστα.

αντε καλα να περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΑΠΕΔΙΑ....Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ...

ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΧΑΝΙΑ???ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna έγραψε:

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΑΝΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΗΜΕΡΗΣΙΟ....8 ΩΡΕΣ ΤΑΞΙΔΙ....

εγω παντως το καταλαβα οτι μαλλον πας ΧΑΝΙΑ...με τετοιο ψευδωνυμο που αλλου;Ε;

Καλες διακοπες!!!στις μαμαδες που πανε στον πιο ομορφο νομο στη κρητης!!!

Δεν εχω ιδεα να σε συμβουλευσω για τα μπουκαλια!Απο σας τωρα μαθαινω...

θηλαζω βλεπεις...

Καλα να περασετε ελπιζω να βρεις λυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να τα αποστειρώσεις και να κλείσεις καλά όσα θα χρειαστείς για το ταξίδι .

Μόλις φτάσεις κάνε ξανά αποστέίρωση για να είναι οκ.

Πάντως μην αγχωνεσαι και τόσο η μικρούλα σου μεγάλωσε ( πέρασε τους 5 μήνες αν βλέπω καλά) οπότε σιγά σιγά θα σου πει και ο γιατρός να κόψεις την αποστείρωση.

Εμεις στους 5,5 μήνες τη σταματήσαμε..

Καλό ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΑΕΙ ΧΑΝΙΑ!!!!ΧΕΧΕ:laugh:

ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΠΑΩ ;)

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Falassarna θα συμφωνήσω με τι frapedia72 και εγώ. Στο μόνο που θα ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή είναι ο θερμός. Μόλις είχα αγοράσει ένα μεγάλο θερμό πλαστικό από έξω που μέσα ήταν γιάλυνος (σαν καθρέφτης) και τον πήραμε μαζί μας πηγαίνοντας για σαββατοκύριακο Ουτρέχτη (μένουμε Γερμανία) με το τρένο. Τον είχα μέσα στη τσαντα με τα είδη πρώτης ανάγκης του μπέμπη. Όπως προχωρούσα μέσα στο διάσρομο του τρένου ακούω ένα μπαμ αλλά δεν κατάλαβα τι ήταν..... Έσπασε ο θερμός:huh: . Απίστευτο?????:angry:

Ευτυχώς που μόλις είχε φάει και το ταξίδι με το τρένο ήταν 1,5 ωρες, οποτε φτάνοντας Ουτρέχτη τρέξαμε κατευθείαν για θερμό....

΄Μετά απο αυτο αγόρασα θερμό μεταλλικό.

Καλά να περάσε τε στις διακοπές σας! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε γιατι συνεχιζεις την αποστειρωση αφου το παιδακι εχει εμγαλωσει δεν του δινεις ηδη κρεμουλες η φρουτα ; δεν χρειαζετε σαυτη την ηλικα αποστειρωση εγω τριων μηνων την εκοψα μου το ειπε και η γιατρος μου αλαλ καισ τα εμβολια .Θα εχεις ενα θερμο με ζεστο νερο και τη σκονη θα κανεις το γαλα και μετα θα πλυνεις καλα το μπιμπερο με ζεστο νερο και υγρο πιατων και θα το αφησεις να στεγνωσει αν το ταξιδι επειδη ειανμακρινο δνε σου δινει την ευκαιρια να πλυνεις το μπουκαλι παρε δυο τρια μπουκαλαια μαζι .Κλαα να περασετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Μπορείς να τα αποστειρώσεις και να κλείσεις καλά όσα θα χρειαστείς για το ταξίδι .

Μόλις φτάσεις κάνε ξανά αποστέίρωση για να είναι οκ.

Πάντως μην αγχωνεσαι και τόσο η μικρούλα σου μεγάλωσε ( πέρασε τους 5 μήνες αν βλέπω καλά) οπότε σιγά σιγά θα σου πει και ο γιατρός να κόψεις την αποστείρωση.

Εμεις στους 5,5 μήνες τη σταματήσαμε..

Καλό ταξίδι!

Συμφωνώ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως εσπασε βρε κοριτσια το θερμος??? μηπως ηταν πολυ ζεστο το νερο και με το κουνα - κουνα απο τους υδρατμους δεν αντεξε?

εγω παντως που αρχικα πηρα μεταλικο δεν εμεινα ευχαριστημενη γιατι δεν κραταει το νερο ζεστο για πολυ ωρα, ενω το παραδοσιακο ειναι μια χαρα για τετοιου ειδους ταξιδι

εξαλου φανταζομαι, φαλασσαρνα, οτι εχεις παρει καμπινα (οπως και γω αλλωστε) οποτε μπορεις να εχεις τα πραγματα σου εκει μεσα και ολα οκ

α! μολις εμαθα οτι μεσα στο πλοιο κανει ψοφοκρυο οποτε ντυθειτε καλα!!!! μπρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaaaaaaaaa spaei to thermoooooo??ax tetoia na akouww:blink:

basika egw eipa sthn paidiatro oti h mikrh bazei oti na nai sto stoma ths omws ekeinh epimenei na sunexisw gia ena mhna akoma....parolo poy twra tha thn ksekinhsw me ryzaleuro epeita froyta ktl..

kserete poy kollhsa?okkk egw tha kanw aposteirwsh omws bregmena na ta bidwsw ta mpoykalia??h prepei na einai stegna?? den eimai xazhh:silly: :P

apla exw faei kollhmaaaaaa woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΖΕΣΤΟ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΠΑΣΕ....

ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΖΑΚΕΤΑ...ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΩ.ΛΕΩ,ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...Κ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΓΩΝΩ...

ΦΑΛΑΣΑΡΝΑ,ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ,Κ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΚΡΕΜΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...