Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ..ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΤΡΙΓΜΑ ..ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΓΕΡΟ..ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ..ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΠΕΦΤΩ ΜΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ...ΑΣΑΝΣΕΡ ΕΓΙΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Η .....ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ..ΓΙΑΤΙ?

ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει δικιο η wendy..προσπαθησε καλη μου,μονο αυτο πρεπει να κανεις,αλλιως θα χασεις το μυαλο σου..ο συντροφος σου σε χρειαζεται..το επομενο παιδακι που θα ερθει,σε χρειαζεται..σκεψου αυτο.

μακαρι να μπορουσα να κανω κατι..κανεις δεν μπορει..ουτε καν ο συντροφος σου,ουτε οι δικοι σου..ειναι διπλα σου,σε στηριζουν σε αγαπανε,το ιδιο και εμεις,αλλα κανεις δεν μπορει να παρει τον πονο σου..σ αυτο ειμαστε ολοι μονοι δυστυχως..μονοι παλευουμε με την ψυχη μας,κανενας ααλλος δεν μπορει να το κανει για μας..γιαυτο μην αφηνεσαι.προσπαθησε να τα δεις αλλιως τα πραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο δεν μπορει να το ξερει κανενας αλλα εδω δεν ξερουμε αν θα ξημερωσουμε τι λεμε τωρα!!!!! Θα προσπαθησεις με τον καλο σου για ενα μπουμπουκακι και θα ρθει με το καλο μωρε...και τοτε θα πιαστει η μασελα μας απο το χαμογελο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΠΛΑ ΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΑΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχαινει και αναπνεεις γιατι σε περιμενουνε πολλες χαρες ακομα στη ζωη σου..δεν το λεω για παρηγορια,το πιστευω..οταν εχασα τα δυδιμακια εκανα σαν τρελη,αλλα σκεφτηκα οτι εφοσον ειχαν καποιο προβλημα με την καρδουλα τους,καλυτερα που τα πηρε νωρις ο Θεος για να μην υποφερουν και να μην υποφερω κι εγω περισσοτερο..θα ηταν τωρα σχεδον 1 ετους..αν τα εχανα τωρα????

οποτε αγαπη μου ολα για καποιο λογο εγιναν..τωρα δεν τον καταλαβαινεις,και δεν το δεχεσαι θα τον καταλαβεις ομως αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δε θα σου πω προσευχησου γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη με το θεο που αφηνει να γινονται τετοια πραγματα σε καλους ανθρωπους κι ας ειναι αμαρτια..μονο να χαμογελας θα σου πω κι ας το κανεις με το ζορι! Να χαμογελας γιατι εισαι γερη και δυνατη κι εχεις ενα ανθρωπο που σ'αγαπαει!Μη τον αφηνεις μονο,πηγενε μαζι του κι ας μην εχεις ορεξη σε χρειαζεται..Να ειστε μαζι γιατι σας χρειαζεται και το μωρακι που θα ερθει σε λιγο καιρο.Να εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ γι αυτο!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρθει και η δυναμη κοπελα μου! Θα φροντισουμε ολες εμεις που θα σε σκεφτομαστε και θα προσευχομαστε! Τωρα αυτα σου φαινονται λογια λογια....και με το δικιο σου.Εχεις ολα τα δικια του κοσμου!!!

Θα τα πουμε και αυριο?

Σχολαω...λες και δουλεψα πολυ σημερα!!!! λεμε τωρα!!!

Καλο και ηρεμο βραδυ κοριτσια....

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ alkost συγνωμη αλλα τωρα ειδα το μηνυμα σου...

Λυπαμαι παρα πολυ για τα παιδακια σου! Εχεις απολυτο δικιο για αυτο που λες. Θα ηταν χειροτερα να τα βλεπεις να υποφερουν. Ολα γινονται για καποιο λογο. Μην το ψαχνουμε αλλο το γιατι! Ποναει και τρελαινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ALKOST ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΟΥΝ?ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ?

ΠΟΙΟ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΞΑΝΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο το κουραγιο; Θα σου πω..Η μαμα μου ηταν μαια στο Ελενας και μαλιστα στα προωρα και ειχε δει πολλα μωρακια να πεθαινουν οσο κι αν προσπαθουσαν..Η ιδια εκανε τεσσερις αποβολες πριν κανει εμας και τα 2 αδερφια μου!Ηπρωτη μαλιστα αποβολη ηταν 2-3 μερες πριν το γαμο της...Αν ειχε λοιπον απογοητευτει με ολα αυτα που εβλεπε στη δουλεια της και που ζουσε κι εκεινη δε θα υπηρχαμε εγω και τα αδερφια μου ουτε και τα δυο της εγγονια κατα συνεπεια!Δεν ειναι κριμα λοιπον να το βαλετε κατω και να μη δωσετε την ευκαιρια στα μωρακια που σιγουρα θα ερθουν αν προσπαθησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΑΤΥΧΗ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

ΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ?ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΜΕ ΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΑΡΤΙΑ,ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

τυχαινει και αναπνεεις γιατι σε περιμενουνε πολλες χαρες ακομα στη ζωη σου..δεν το λεω για παρηγορια,το πιστευω..οταν εχασα τα δυδιμακια εκανα σαν τρελη,αλλα σκεφτηκα οτι εφοσον ειχαν καποιο προβλημα με την καρδουλα τους,καλυτερα που τα πηρε νωρις ο Θεος για να μην υποφερουν και να μην υποφερω κι εγω περισσοτερο..θα ηταν τωρα σχεδον 1 ετους..αν τα εχανα τωρα????

οποτε αγαπη μου ολα για καποιο λογο εγιναν..τωρα δεν τον καταλαβαινεις,και δεν το δεχεσαι θα τον καταλαβεις ομως αργοτερα..

αν τα εχανες τωρα δεν θα ηταν χειροτερο κοριτσι μου?ο Θεουλης ξερει κατι και τα περνει.ειναι υσκολο αλλα οντως μας περιμενουν πολλες χαρες ακομα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δέσποινα καλημέρα και από εμένα κοριτσάκι μου.:kiss: Μέρες τώρα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι αλλά ψιλοντρεπόμουν .Γιατρός δεν είμαι (ουτε καν κοντά)αλλά διάβασα για θρόμβους στον ομφάλιο λώρο.Σου είπαν τίποτα για θρομβοφιλία και τις σχετικές εξετάσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΤΙΘΡΟΜΒΩΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ,ΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΙΠΑ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...

ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ..ΑΣΕ ΤΑ ΓΙΑΤΙ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ.ΟΛΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ..Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ALKOST,ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.ΑΛΛΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ.ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΡΑΓΕ ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάρα πολύ.:(

Είναι κρίμα να φεύγουν τα μωράκια πριν ακόμα καλά καλά έρθουν στον κόσμο.

Έχασα και εγώ πριν μερικά χρόνια το παιδάκι μου σε ηλικία 2,5 ετών.Η ζωή προχωράει και κατά συνέπεια προχώρησα και εγώ.Δεν ξεχνάς ποτέ το παιδάκι που έχασες αλλά με τον καιρό ο πόνος γίνεται μια γλυκιά ανάμνηση.

Στην αρχή τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα είναι πολλά και ο πόνος φαντάζει βουνό.Όμως σιγά σιγά,με πολύ αγάπη και υπομονή γεννιέται η ελπίδα για ένα πιο φωτεινό μέλλον.

Η ζωή σε ''τραβάει''...

Εγώ σήμερα είμαι ξανά μανούλα γιατι δεν το έβαλα στιγμή κάτω.Δεν ξέχασα και δεν θα ξεχάσω το αγγελούδι μου.Προσπαθώ όμως να θυμάμαι μόνο τα ευχάριστα και απο αυτά πάιρνω κουράγιο.

Την καλησπέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΒΑΣΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΣΕ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ Η ΙΔΕΑ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ.ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.

ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΗ ΠΩΣ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU σε τροχαίο ατύχημα.

Είναι φυσικό να μην σκέφτεσαι τώρα ένα δεύτερο μωράκι.Πάρε τον χρόνο σου και μην βιαστείς ή πιεστείς απο εξωτερικούς παράγοντες.

Όταν θα θέλεις να σφίξεις ένα δεύτερο παιδάκι στην αγκαλιά σου,δεν θα το σκεφτείς καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρααα...τι ακριβώς είναι αυτό; το βλέπω γενικά και στο φβ που το λένε αλλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...
    • Ελισσάβετ μου καλησπέρα! Εγώ έκανα την εξωσωματική μου σε φυσικό κύκλο. Την προγεστερόνη μου τη μέτρησαν 3 φορές, με την πρώτη στη δεύτερη μέρα περιόδου, τη 2η πέντε μέρες μετά κ την 3η μέτρηση τέσσερις μέρες μετά. Στη 2η κ 3η έκανα κ υπέρηχο, όπου μου μέτρησε ενδομήτριο και ωοθυλάκια. Από τη 13η μέρα του κύκλου ξεκίνησα κολπικά προγεστερόνη cyclogest κ στη 17η κ prolutex. Κ η εμβρυομεταφορά (βλαστοκύστη 5 ημερών) έγινε τη 18η μέρα και μετά από 9 μέρες η χοριακή. Τα ωάρια τα δικά μου είχαν παρθεί Οκτώβρη κ την εξωσωματική την κάναμε Γενάρη. Άλλη ένεση δεν έκανα. Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία με το νέο σου γιατρό κι εύχομαι πραγματικά να πετύχει!!!
    • Πήγαν να μου κάνουν κουβέντα στο Ιασώ αλλά τους ειπα ότι δεν θα το κάνω… δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά έχω την εντύπωση όμως ότι είναι για περιορισμένο χρονικό διάστημα όλο αυτο… 
    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...