Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

στις 8νοεμβριου θα γιορταζε την γιορτη του το μικρουλακι μου,στις 8ομως τι θα γιορτασω το οτι πανε ακριβως 4μηνες?

ουφ τα νευρα μου!

μπερδεμα!

γιορταζουμε οταν χανουμε καποιον την γιορτη του?

τα ειχα φανταστει διαφορετικα για αυτη τη μερα...ξερετε με χαρα κοσμο στο σπιτι κλαματακια και ετσι. μμμ γιορταζει ο καλος μου μονο...στις 8.

εγω νομιζα θα γιορταζε και ο μιχαλακης αλλα κ ο αγγελος.

μπερδεμα ολο αυτο μου ερχετε να ριξω μια μουντζα στον ουρανο!

την μια λεω να παω εκκλησια...την αλλη δε βρισκω λογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαμά χήνα, κάνε αυτό που θέλει η ψυχή σου. Καταρχήν επειδή διάβαζα και τα προηγουμενασου ποστς να σου πω πως τίποτα δεν έχει περάσει..τίποτα δεν έχει ξεχαστεί..και πολύ περισσοτερο από εσένα την ίδια. Πιστεύω πως οι κοντινοί σου συγγενείς πονάνε όπως κι εσύ απλώς νομίζουν πως το ξέχασες και δε θέλουν να σου το θυμίζουν. Μην προσποιείσαι όμως..αν νιώθεις ότι κάπου θέλεις να μιλήσεις γι αυτό , μίλα...πες αυτό που θέλεις να βγάλεις από μέσα σου...δεν είναι λίγο αυτό που πέρασες..είναι από τα χειρότερα..εδώ εγώ που έκανα διακοπή στην 12η εβδομάδα και ο πόνος ήταν αβάσταχτος..΄το κουβεντιαζα μήνες μετά..σημερα πλέον το έχω ξεπεράσει..αν και είμαι ξανά έγκυος αλλά όπως έχω ξαναπεί τίποτε δεν είναι δεδομένο για κανέναν μας..

Θα σου έλεγα να γιορτάσεις τον αγαπημένο σου και μόνο..για το μικρό σου αγγελάκι άναψε μια λαμπαδίτσα στο όνομά του και τέλος..άφησε πίσω σου το μωράκι σου..πέθανε..πάει...έχεις όμως δίπλα σου κάποιον που σίγουρα θέλει την προσοχή σου γιατί είναι εκεί...υπάρχει και σε σκέφτεται..

Και να σου πω κάτι;; οποτε θες να βγάλεις τον πόνο σου το μάμμυ είνα εδώ...θα σε ακουσουμε σίγουρα!!Τόσες κοπελες έχουμε πονέσει..σίγουρα θα βρεις την κατανόηση που ζητάς..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina με συγκίνησες απίστευτα.Πολλές φορές πιστεύω ότι ο θεός είναι άδικος,πολύ άδικος..στάσου δυνατή όμως και μην χάσεις την ελπίδα σου,είναι το μόνο που μας βοηθά σε τέτοιες περιπτώσεις.Και μην ξεχνάς ότι σίγουρα υπάρχουν πολλές κοπέλες που έχουν ζήσει το ίδιο με εσένα και τώρα έχουν στην αγκαλιά τους ένα όμορφο μωράκι!βάζω στοίχημα ότι μόλις σου συμβεί αυτό θα νιώσεις πάλι υπέροχα και θα ελπίζεις και θα γίνει γιατί το αξίζεις να γίνεις μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟΣ.ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ....ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΕΡΩΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΡΘΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...

ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΕΝΑ 2 ΧΡΟΝΟ ΑΝΙΨΑΚΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΚΑΛΥΠΤΟ ΠΗΓΑΔΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ. ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΓΝΩΣΤΑΙ ΑΙ ΒΟΥΛΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama xina μουσήμερα μπήκα 1η φορά στο post σου προσπαθώντας να "σκοτωσω την αυπνία" μου...

εχω χάσει κι εγω παιδάκια όχι τόσο προχωρημένη κύηση όμως

δεν ξέρω πως βρίσκεις τόση δύναμη και βλέπω συχνά την παρουσία σου και τις συμβουλές σου και σε άλλες συζητήσεις.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για την δυναμή σου...

Συλληπητήρια για την ατυχία σου...

Είμαστε όλες κοντά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου συγκινηθηκα παρα πολυ........λογικο ειναι να το σκεφτεσαι οπως και λογικο ειναι να μην το ξεχασεις ποτε....μπραβο για την δυναμη και το κουραγιο που δινεις και στα αλλα κοριτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου δεν ξερω τι να πω??Συγκινηθηκα και πονεσα με την ιστορια σου...Το μονο που θα σου πω ειναι Μπραβο για τη δυναμη και θαρρος πο εχεις!!

Περυσι περασα ενα εξωμητριο...πονεσα πολυ εκλαψα πολυ..μπαινοντας στο μαμμυ διαβασα κ αλλες χειροτερες περιπτωσεις..Πηρα δυναμη και συνεχισα..Πριν 2 μερες πηρα μια 0 χοριακη απο την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης..ακομη κλαιω και δεν θελω να βγω ουτε απο το σπιτι,ποναω για αυτο.Ολοι μου λενε πως ολα γινονται για καποιο λογο πως δεν ηταν η σωστη στιγμη,ισως να χουν δικιο!!!

Γιορτασε τον καλο σου που απο τι φαινεται σε αγαπαει πολυ...για το αγγελουδι σου αναψε ενα κερακι μια λαμπαδιτσα..Δεν ειναι κατι που θα ξεχασεις..να ξερεις πως τωρα εχεις ενα φυλακα αγγελο να σε φυλαει κοριτσακι μου..

Να σαι παντα τοσο δυνατη και σου ευχομαι τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα επρεπε να γιορταζαμε την γιορτη σου μικρουλακι μου,ευχομαι σημερα που δεν γιορταζεις πια να προσεχεις οσους γιορταζουν.

σημερα επρεπε να εχουμε χαρες και πανηγυρια.

ουφ τα καναμε λιγο θαλασσα ε?

δεν εχω την διαθεση να παω σε καμμια εκκλησια,νιωθω μισος και επιθετικοτητα! φοβαμαι πως αν παω και ακουσω κατι του τυπου "εγινε για να μην γινει κατι χειροτερο"...θα αρπαξω καμμια εικονα και θα κοπανησω τον παπα! ναι οσο βλασφημο και αν ακουγετε! ουφ ακομη να παρω μια λογικη απαντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ...ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.

ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε δεσποινακι εδω μεσα σε βρηκα...και εισαι πραγματικο στηριγμα στις δυσκολες στιγμες! σου χρωσταω ενα μεγαλο ευχαριστω για ολα!

σε συννεφακια παιζουν?! ωχ μακαρι να πεσουν πισω στη γη! θα εχω τα χερια μου ανοικτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

σημερα επρεπε να γιορταζαμε την γιορτη σου μικρουλακι μου,ευχομαι σημερα που δεν γιορταζεις πια να προσεχεις οσους γιορταζουν.

σημερα επρεπε να εχουμε χαρες και πανηγυρια.

ουφ τα καναμε λιγο θαλασσα ε?

δεν εχω την διαθεση να παω σε καμμια εκκλησια,νιωθω μισος και επιθετικοτητα! φοβαμαι πως αν παω και ακουσω κατι του τυπου "εγινε για να μην γινει κατι χειροτερο"...θα αρπαξω καμμια εικονα και θα κοπανησω τον παπα! ναι οσο βλασφημο και αν ακουγετε! ουφ ακομη να παρω μια λογικη απαντηση!

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου και εγώ όταν μου το λένε αυτό το "έγινε για να μην γίνει κάτι χειρότερο" μου τι δίνει πολύ και φυσικά και δεν το καταλαβαίνω. σε καταλαβαίνω απόλυτα για την αγανάκτηση που νιώθεις και τα γιατί που κουβαλάς...

εύχομαι όλα να πάνε καλά και να σου στείλει το αγγελούδι σου ένα σποράκι που θα γίνει μωράκι....

φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΜΟΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΝΩΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΕΣΥ, ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ,ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ,ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΙΠΑΜΕ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ.

ΝΑΙ,ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΠΡΑ ΚΑΙ ΑΦΡΑΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΗ ΓΗ,ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama xina λυπαμαι παρα πολυ για οτι σου σηνεβει.και συγνωμη που θα στο πω,αλλα αυτο ηταν απροσεξια γιατρου,και εμενα ο μικρος μου γιος απο 7 μηνων των καταλαβε η γιατρος οτι ητανε τυληγμενος,καταλαθως το διαπηστωσε,αλλα καθε φορα που πηγενα το ειχε στο νου της.εμενα τοτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει κυνδηνος να παθη κατι οταν βρησκετε στην κοιλια,μονο οταν ειναι να γεννησω.και οτι μπορει να μου κανει καισαρικη απο αυτο με τον λωρο.συγνωμη αν σε στεναχορω και λυπαμαι τοσο πολυ για εσενα.μακαρη ο θεος που ειναι μεγαλος να σου δωση ενα μωρακη στην γλυκια σου αγκαλιτσα.να εισαι οσο πιο δυνατη μπορεις και να πυστευεις παντα στο θεο για το καλητερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ζωη μου χαρα μου ευτυχια μου χρονια μας πολλα.

αυτο θα επρεπε να σου πω χθες...αλλα τωρα δεν ξερω τι να σου πω.

σαν χθες ξεκινησες το μεγαλο σου ταξιδακι ...εννεα μηνες στην κοιλια μου! και εγω δεν εχω κατι δικο σου να σε θυμαμαι περα απο μια φωτογραφια και κατι υπερηχους.

δεν εχω μια εικονα σου ομως κατι να το εχουμε ζησει εσυ και εγω μονο!

ισως ακουστω αχαριστη μα ζωη μου μα μου λειπεις.

παρολα αυτα χθες ηταν η "γιορτη" μας...κλεισαμε ενα χρονο σχεσης!

και ναι εχουμε ακομη σχεση...δεν χωριζουμε ο κοσμος να χαλασει...για μενα εισαι ακομη εδω,μεσα μου...ζεις μαζι μου ακομη.

οσο και αν ποναω θελω να σε ευχαριστησω που μπηκες στη ζωη μου εστω και για εννεα μηνες...!

εσυ μονο χαρα μου εφερες...τον πονο τον φεραν αλλοι....γιαυτο σταματησα να μισω τον πατερα σου δεν φταιει αυτος που δεν καταλαβε ποσο σημαντικος εισαι!δεν του κραταω πια κακια!

για σενα ζω,για να μην ξεχαστεις ποτε!

ολα για σενα!

για σενα αναπνεω! για σενα προσπαθω να φτιαξω την ζωη μου!

πολλες φορες νιωθω ενοχες που χαιρομαι,νιωθω ασχημα που εχω πραγματα που αν ησουν εδω δεν θα τα ειχα. τα ζω για σενα!

συγγνωμη που δεν ειμαι διπλα σου αλλα πρεπει να ζησω για μενα!

ναι ξερω ισως το δεις λαθος αυτο αλλα θελω να ζησω για μενα.μου λειπεις ποναω υποφερω αλλα φοβαμαι να συνεχισω ετσι.φοβαμαι να συνεχισω να σε θελω διπλα μου.

συγχωρεσε με αν δεν καταφερω τιποτα στη ζωη μου

θελω να σε κανω περηφανο.

δεν ξερω τι γινεται αφου φυγεις απο την ζωη...πες το εγωισμο πες το οτι θες αλλα για μενα εισαι εδω εισαι μεσα μου και θα ζησω για μενα,για σενα για μας

χρονια μας πολλα ευτυχια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα χηνουλα...χρόνια σας πολλά..ο μικρουλης σου ήρθε, σου έδωσε ζωή , σου έδειξε το δρόμο κι έφυγε..αυτός ήταν ο σκοπός του...γι αυτό φεύγον οι άνθρωποι...έρχονται, εξυπηρετουν το σκοπό τους και φευγουν...ετσι κι εκείνος..δεν ήταν να μείνει για πολύ...σου άφησε όμως μια μικρη πληγη που πονάει αλλά έτσι γίνεται πάντα..τίποτα δεν είναι παντοτινό και τίποτα δε μας ανήκει...προχωρα μπροστά πια..κι εκείνος αυτό θέλει!!!Δεν μπορουμε να ζουμε με τις αναμνησεις και το αίσθημα της απώλειας..εχεις την αγκαλιά μου...σε καταλαβαίνω και είμαι εδώ οποτε θες μια κουβεντούλα σχετικά με αυτό...γιατί κι εγώ δεν ξεχνώ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω...

σημερα μιλησα με τον "πατερα" του τον ρωτησα γιατι με αφησε...και μου ειπε γιατι ημουν καλη σε ολα!

τωρα πια δεν με ποναει ο χωρισμος μας!

τωρα πια εχω τον αγγελο.

λενε οτι για να αποκτησουμε αυτο που ονειρευομαστε πρεπει να θυσιαζουμε κατι δικο μας...!

δεν ξερω αν με ρωταγανε ποιον θα θυσιαζα απο τους δυο τους...οσο σκληρο και αν ακουγετε δεν ξερω ποιον θα διαλλεγα!

αγαπαω και τον αντρα που εχω διπλα μου οσο και το παιδι που επρεπε να ειχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε χρειάστηκε να διαλέξεις...σου έστειλε αυτόν τον υπέροχο σύντροφο και προτίμησε να θυσιαστεί ο ίδιος...κάποια πράγματα γίνονται για έναν σκοπό..τίποτα δεν έχασες ουσιαστικά...η ψυχή του, αν πιστεύεις βεβαια, είναι κοντά σου...σαν αεράκι!Εϊναι εκεί..εγώ το πιστεύω για τα δικά μου αγγελάκια...πιστεύω πως είναι δίπλα στον αδερφούλη τους και τον προσέχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Μαμα χηνουλα...χρόνια σας πολλά..ο μικρουλης σου ήρθε, σου έδωσε ζωή , σου έδειξε το δρόμο κι έφυγε..αυτός ήταν ο σκοπός του...γι αυτό φεύγον οι άνθρωποι...έρχονται, εξυπηρετουν το σκοπό τους και φευγουν...ετσι κι εκείνος..δεν ήταν να μείνει για πολύ...σου άφησε όμως μια μικρη πληγη που πονάει αλλά έτσι γίνεται πάντα..τίποτα δεν είναι παντοτινό και τίποτα δε μας ανήκει...προχωρα μπροστά πια..κι εκείνος αυτό θέλει!!!Δεν μπορουμε να ζουμε με τις αναμνησεις και το αίσθημα της απώλειας..εχεις την αγκαλιά μου...σε καταλαβαίνω και είμαι εδώ οποτε θες μια κουβεντούλα σχετικά με αυτό...γιατί κι εγώ δεν ξεχνώ..!

TIROGARIDAKI μίλησες ορθά και σοφά για άλλη μια

φορα!!!!

Με λίγα λόγια ...

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ποση δυναμη αντλουμε η μια απο την αλλη!

εχεις δικιο!εχεις τοσο δικιο!

με πηρε απο κατω γιατι διαβασα και για την Νελλυ (hope) και επεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου είναι πολύ συγκινητικά όλα αυτά που σκέφτεσαι και γράφεις. εύχομαι το αγγελάκι σου να σε προσέχει πάντα και να σε βοηθάει σε όλη σου τη ζωή. μια τεράστια αγκαλίτσα από μένα και να ξέρεις ότι όλες μας είμαστε δίπλα σου να σου σταθούμε και να σε βοηθήσουμε σε ότι μας χρειαστείς... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Μαμα χηνουλα...χρόνια σας πολλά..ο μικρουλης σου ήρθε, σου έδωσε ζωή , σου έδειξε το δρόμο κι έφυγε..αυτός ήταν ο σκοπός του...γι αυτό φεύγον οι άνθρωποι...έρχονται, εξυπηρετουν το σκοπό τους και φευγουν...ετσι κι εκείνος..δεν ήταν να μείνει για πολύ...σου άφησε όμως μια μικρη πληγη που πονάει αλλά έτσι γίνεται πάντα..τίποτα δεν είναι παντοτινό και τίποτα δε μας ανήκει...προχωρα μπροστά πια..κι εκείνος αυτό θέλει!!!Δεν μπορουμε να ζουμε με τις αναμνησεις και το αίσθημα της απώλειας..εχεις την αγκαλιά μου...σε καταλαβαίνω και είμαι εδώ οποτε θες μια κουβεντούλα σχετικά με αυτό...γιατί κι εγώ δεν ξεχνώ..!

θα συμφωνησω απολυτα με την Φανη! :)

Σε φιλω mama_xina :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλη κουβεντα ειπε το τυρογαριδακι μας...

αληθεια πειραζει να μην ξεχναμε?

ειναι κακο?μας κανει κακο?

εχω επιλλεξει να τον κραταω ζωντανο ...την θυμιση του εστω.ειναι κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα χηνουλα οτι και να σου πουμε δεν απαλυνει τον πονο!

Το μονο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ολα τα κοριτσια σου ευχονται

να προχωρησεις στη ζωη σου και οποτε νοιωσεις ετοιμη να γεμισεις

τη ζωη σου με ενα καινουργιο μπεμπακι.

Η θετικη μας σκεψη μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...