Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

LaLa έγραψε:

ΕλένηΧ έγραψε:

[/quote:16euigok]

Δε δύναμαι να συννενοηθώ...:(

Γιατί πολύ απλά εκλείπει η θεολογική παιδεία...:(

Για ακόμη μία φορά τονίζω, ότι δεν αναφέρθηκα ως πρόστυχο και συναφή...

Αδυνατώ να επεκταθώ, γιατί είναι στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα!Λάλα η επεξήγηση των ιερών εικόνων δεν είναι τόσο απλό γλυκειά μου Λάλα...

Ό,τι βλέπουμε;;;Όχι σαφώς...

Τονίζεται η ανθρώπινη φύση του Χριστού...Είναι θέματα δογματικής θεολογίας...

Φίλες μου μην αναλώνεστε...

Απλά θεωρώ ότι είναι θέμα σεβασμού στο σπίτι, το ναό του Χριστού...Υπάρχει και το προαύλιο...

Δεν θέλω να κακοκαρδίσω καμία...Ελένη απαξιώ...Γιατί και μόνο ειρωνεύεσαι...Μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι τη διάσταση της Θείας Λειτουργίας...:(

Υπάρχουν για την ιστορία πολλές αναπαραστάσεις...

Αλλά τονίζουν άλλο από αυτό που εσείς αντιλαμβάνεστε επιφανειακά...

Ο Χριστός έγινε άνθρωπος, η μητέρα του ήταν άνθρωπος και έτσι δυνάμεθα να σωθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina esu to blepis apo thn dikh sou pleura pou einai shndedemenh me thn epistimh sou .mporeis na filosofeis gia wres gia mia eikona kai kala kaneis ayto spoudazeis .

oi eikones omos apeuthinonte sto "meso" anthropo pou den exei thn peumatikh paidia (!!)kai den kserei ti paei na pei dogmatikh theologia .

h eksigiseis pou dinei o "mesos" anthropos einai oti phsteuei .

h pisth tou kathena mas einai polu prosopiko dedomeno kai einai panta diaforetikh apo ton alon .etsi kialios panta leme :kathe anthropos kai mia thriskia" to leme ayto giati o kathenas masm eksigei mesa tou ayto to thema kai to eispratei poly diaforetika .

panw katw shmfwnw me ayto pou les alla se kapoia simia exw diaforetikh apopsh ,alla katalabenw oti esu to blepeis etsi kai to dexome .

opos enan pinaka h ena poihma o kathenas mas to ermineuei me diaforetiko tropo mesa apo thn dikh tou skepsh kai mesa apo thn dikh tou optikh gwnia etsi kai tis eikones ths eklisias o kathenas mas tis eispratei diaforetika .exoun ftiaxtei gia ton aplo anthropo kai den ftiakstikan (phsteuw) me "odigies xrisews" :)

sou mhlaw filika ,koubentoula kanoume ,katanow ton tropo skepshs sou alla to oti kapoios eksigei mesa tou thn eikona diaforetika den paei na pei oti den exei thriskeutikh paidia .

shmfwnw oti en wra litourgias egw den tha thlaza ,oxi giati phsteuw oti den sebome ton xristo alla giati den thelw na me dixnoun oi giagiades kai oloi aytoi oi "theoseboumenoi" me to daxtilo alla kai giati exw megalosei me mia galouxish teteia pou den tha mou to epetrepa oso kai na kserw oti den einai "kako" gia mena .

den tha skeutomoun omos kai tipota arnhtiko gi kapoia pou tha to ekane ,apenantias tha skeutomoun "xaras to kouragio ths ".

den uparxei pouthena grammenw (oso kserw)oti apagoreuete na thhlazeis mesa sthn litourgia .an exei epikratisei einai pio polu logo ths androkratias ston kliro kai logo ths nootropias oti to gunaikio kormi den prepei na fenete katholou giati einai proklitiko kai xrisimopoihte gia prostixous logous .

sta xronia ta prwto xristianika mesa stis katakombes uphrxan kai gynaikes ieris kai periodo eixan kai litourgousan kai oles oi pistes epernan kai ta mwra mazi tous kai den uphrxan mpimpero gia mesa sthn litourgia .

kapou uparxei ena koimeno tou patera paisiou gia ton thhlasmo an to brw tha to balw .

nomizw oti exoume ksefigei apo to thema mas .oi thriskeutikes pepithiseis tou kathena einai dikes tou kai apolita sebastes .

egw menw me thn skeypsh ton prwto xristianikwn xronwn pou htan toso "agna" ,meta ola ta kiberna to xrhma .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ερωτηση μου ειναι λογικοτατη και δεν εγραψα κατι πρωσοπικα για σενα

Αλλα αν θελεις απαντησε μου σε μια αλλη εσυ

Θα σε ενοχλουσε να εβλεπες μια μητερα να βγαζει το μπουκαλι να ταισει το παιδι της την ωρα της θειας λειτουργειας????

Αν οχι γιατι σε ενοχλει το στηθος???Πριν βγουν τα τεχνιτα γαλατα ολες οι γυναικες θηλαζαν ηταν αυτονοητο

τοτε οι γυναικες δεν πηγαιναν εκκλησια???????

Και ναι συμφωνο μαζι σου οτι θα παω στο προαυλιο να θηλασω το καλοκαιρι αλλα το χειμωνα τι θα κανω δεν θα παω εκκλησια

η θα παω και θα βγω στο προαυλιο ασχετα αν κανει κρυο βρεχει η χιονιζει ??Και φυσικα και θα προσπαθησω να παω σε ενα σημειο προς τα πισω οπου και αν χρειαστει να θηλασω να μην με κοιτουν εκατονταδες αδιακριτα βλεματα αλλα δεν γινεται παντα να εχεις οτι θελεις καπιοες στιγμες θα μπορω να παω σε μια διακριτικη θεση και αλλες οχι καλως η κακως:(

Ειναι απλα ερωτησεις που καθε γυναικα που θηλαζει θα τις εκανε

νομιζω:unsure: :unsure:

Παντως καμοια μας γυναικα που θηλαζει δεν πεταει το βυζι εξω για να προκλεσει τους αλλους και ουτε νομιζω αισθανεται ομορφα και κολακευτικα να την κοιτουν εντονα την στιγμη που απλα ταιζει το αγγελουδι της

Αυτα απο εμενα και σταματαω να γραφω σε αυτο το θεμα!!!!Φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασύστολα συρόμενο φόρουμ...:woohoo:

Αφροδίτη μου καταρχάς υπερτονίζω ότι δεν είμαι επιστημόνισσα:silly: αλλά εκ βιώματος εκφράζομαι...:) Και περισσότερο όχι ταλιμπάν και δήθεν,όπως θεωρώ αφήνεις εντυπώσεις...;) Είμαι όμως πιστή στην πεποίθηση, ότι εμείς προσαρμοζόμαστε στους κανόνες της Εκκλησίας και όχι η εκκλησίας σε εμάς!Επίσης δεν είναι θέμα άλλων...Δεν εννόησα αυτό...Αλλά γνωρίετε τί συμβαίνει την ώρα της Θείας Λειτουργίας;;;

Ελένη απαντώ και σε εσένα ταυτόχρονα...:)

Αν έχεις ανάγκη τον Χειμώνα να εκκλησιαστείς λογικά θα φροντίσεις κάπως και όχι εν ώρα...Μην επαναλαμβανόμαστε!

Το βρέφος δεν είναι απαραίτητο να παρακολουθήσει τη λειτουργία...

Και σαφώς το ίδιο ισχύει και για το μπουκάλι...;):P

Περριτή η ερώτηση!;)

Αυτά τα ολίγα...:)

Αφροδίτη για τις εικόνες δεν επεκτείνομαι, γιατί απλά είναι ανώφελο...

Ίσως και λάθος που ανέφερα...;)

Δεν έχεις ελληνικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο γράφω στο πόδι αρκετές φορες (στην κυριολεξία στο πόδι) και προτιμώ τους αγγλικούς χαρακτήρες για να γράφω πιο γρήγορα .

Όπως είδες και πιο πάνω γράφω ότι συμπλέουμε στις αποψεις μας απλά διαφέρουμε σε κάποια σημεία .δεν ήθελα καθόλου να πω ότι είσαι φονταμενταλιστρια ,το έχεις δηλώσει ότι δεν είσαι και το βλέπω .;)

Αν το κατάλαβες αυτό από την λέξη “ θεοσεβούμενοι” δεν πήγαινε για σένα αλλά για κάτι γραφικούς που υπάρχουν σε κάθε εκκλησία .

Ναι το επιστημονισσα ηταν ατοπο ,η επιστιμη εξελισετε ….:silly:

Σημφωνω ότι πρεπει εμεις να προσαρμοζομαστε στους κανονες και ότι είναι αυτοι δεν αλλαζουν .δεν μπορει και δεν πρεπει . Τελος οποιος θελει ακολουθει οποιος δεν θελει κανει κατι αλο .

Κατακτήσαμε όλους τους άλλους χώρους για να κατακτήσουμε και την εκκλησία !!!!!!:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina μου έγραψες ότι εμείς προσαρμοζόμαστε στους κανόνες της Εκκλησίας και όχι η εκκλησίας σε εμάς.Τότε γιατί στην εκκλησία μπαίνουν ακόμη γυναίκες με απρεπή ενδυμασία,με σκουλαρίκια στη μύτη και με βαμμένα μαλλιά.Αφου σύμφωνα με τη θρησκεία αυτά δεν επιτέπονται.

Μετά από τόσα χρόνια κατηχητικού πιστεύω ότι τον Θεό Τον νοιάζει η ψυχή του ανθρώπου και η προσπάθεια που κάνει για να φτάσει στη λύτρωση. Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω καταλάβει.Εντάξει δεν είπα να θηλάσεις και "στα Άγια των Άγίων" αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το θεμα εχει ξεφυγει λιγο νομιζω. Θεολογος δεν ειμαι, αλλα απο αυτα που ξερω απο τα βιβλια που κανουμε στο δημοτικο, ο Χριστος ελεγε σε ολους ελατε οπως ειστε, δεν αρνιοταν κανενα, ολους τους επαιρνε στην αγκαλια του. Πιστευω πως ολοι αυτοι οι κανονες ηταν πολυ μεταγενεστεροι και εγιναν για λογους "ελεγχου" της μαζας, οπως γινοταν με τις ποδιες στα σχολεια παλιοτερα. Εγω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα αν εβλεπα καποια να θηλαζει μεσα στην εκκλησια, εγω δεν ξερω αν θα το εκανα, γιατι στην εκκλησια παω σπανια.

Το θεμα με την εκκλησια ειναι πολυ μεγαλο, εδω στη βαφτιση δεν αφησε ο παπας να μπει μεσα ο αδερφος μου επειδη το παντελονι του εφτανε μεχρι στον αστραγαλο. ελεος δηλαδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

tirogaridaki ειπε κανεις το αντιθετο για το θηλασμο. Επισης σαν καπνιστρια ξερω πολυ καλα τα δικαωματα μου και δεν χρειαζομαι υποδειξεις. Γι αυτο ακριβως ειπα οτι αλλη εικονα η μια και διαφορετικη η αλλη για να μην ξεφυγουμε απο το θεμα. Εγω μπορει να εχω μείον το οτι καπνίζω, εσυ κατι αλλο, και παει λέγοντας! Ολοι κανουμε λαθη!;)

Ρε συ Δημητρούλα γιατί το παίρνεις προσωπικά ; Δεν αναφέρομαι σε σένα, γιατί δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο κάθε ένας και κυρίως δεν θα τον κρίνω εγώ, αλλά μιλάω γενικά και αόριστα. Πάντως μπορεί να είναι δυο διαφορετικά πράγματα όμως δεν χρήζουν την αντιμετώπιση που τους αξίζει το καθενα, απλώς ήταν μια συγκριση που δεν ήταν και τόσο άσκοπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ

ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ, ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ, ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ, ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΥΤΗ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ. ΑΜΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΤΕΚΟΛΤΕ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΜΟΥ, ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!! ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ!!!!

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ???? ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΣΚΟΥΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ???? ΑΙΣΧΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για την εκκλησια..ένα θα πω..δεχόμαστε τον κάθε ανώμαλο παπά(γιατί υπάρχουν πάμπολοι!!) να κάνει λειτουργία και του φιλάμε και το χέρι (μπλιάχχχ) και θεωρούμε ιεροσυλία να θηλάσει μια μαμά το μωρό της στο ναό..να μην αναλύσω πόσο πολύ έχουμε ρίξει τη γυναίκα σε αυτή τη θρησκεία!!! Από την περίοδο..μέχρι το θηλασμό και τι άλλο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annamaria.b έγραψε:

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΥΤΗ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ. ΑΜΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΤΕΚΟΛΤΕ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΜΟΥ, ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!! ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ!!!!

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ???? ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΣΚΟΥΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ???? ΑΙΣΧΟΣ!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάζω τόση ώρα τις απόψεις σας και ένιωσα την επιθυμία να πω κάτι..γιατί πρέπει πάντα να βρίσκουμε ένα απόμερο μέρος μην τυχον και μας δει κανείς; Δεν το καταλαβαίνω..ειλικρινά! Βεβαια αν το μωρό θέλει ησυχία και ηρεμία το δικαιολογώ, αλλιώς δε θεωρώ ότι υπάρχει λόγος. Βέβαια ειναι και στη μαμά , αν νιώθει άνετα ή όχι. Αλλιώς δε βρίσκω το λόγο να πάει μια γυναίκα να κρυφτεί για να θηλάσει.Όταν θηλαζα ποτέ δεν έκατσα να σκεφτώ τι θα πει ο άλλος. Αν έχει πρόβλημα..δική του υπόθεση. Όχι δική μου. Ας ρίξει ένα σεντονάκι στα μάτια να μην βλέπει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX H ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ...

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΑΝ ΕΦΓΕ ΓΑΛΑ...:silly:

ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΣΟ ΒΙΖΥ Κ ΜΙΣΗ ΜΟΥ ΜΠΛΟΥΖΑ ΝΑ ΦΑΕΙ..:blush: :woohoo: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

AX H ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ...

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΑΝ ΕΦΓΕ ΓΑΛΑ...:silly:

ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΣΟ ΒΙΖΥ Κ ΜΙΣΗ ΜΟΥ ΜΠΛΟΥΖΑ ΝΑ ΦΑΕΙ..:blush: :woohoo: :silly: :laugh:

χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μια απο τα ίδια!!!χαχαχαχαχαχα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

AX H ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ...

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΑΝ ΕΦΓΕ ΓΑΛΑ...:silly:

ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΣΟ ΒΙΖΥ Κ ΜΙΣΗ ΜΟΥ ΜΠΛΟΥΖΑ ΝΑ ΦΑΕΙ..:blush: :woohoo: :silly: :laugh:

τωρα το ειδα αυτο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΛΕΙΨΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ

ΛΕΝΑ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ

ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΤΩΡΑ

ΦΡΑΝΙΤΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ

ΑΠΟ ΠΙΣΩ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΦΑΛΑΚΡΗ ΚΑΙ ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ

ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΡΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ?ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΤΣΡΕΨΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ

ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΗΛΑΣΑ ΠΑΝΤΟΥ

ΠΛΟΙΟ ΚΑΦΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΠΑΡΑΛΙΑ

ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ Η ΚΑΠΟΥ ΠΙΟ ΑΚΡΟΥΛΑ

ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΞΩ

ΚΑΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΡΙ ΟΥΤΕ ΚΙΧ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ

ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΡΤΟΥΚΟ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη :laugh: :laugh: , άπαιχτη!

Παναγιώτα και Λένα συμφωνώ απόλυτα!:)

Θίγετε το αιώνιο θέμα της σύγχρονης εκκλησίας...

Αλλά η συζήτηση περιστρέφεται αλλού...

Τιρογαριδάκι η εκκλησία εξύψωσε τη γυναίκα...:);)

Η αμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...:P

Άννα-Μαρία Β. δεν εννόησα...:);)

Και τέλος αγαπημένη μου Αφροδιτούλα...:)

Όλα καλά:) αλλά την ειρωνεία περί προόδου;;;:blink:

Πανεπιστημόνισσα είμαι και δυστυχώς εσύ αδυνατείς και δεν έχεις τις προϋποθέσεις να συνδιαλεχθείς μαζί μου σε θέματα θρησκείας, Ορθοδοξίας και Εκκλησίας...

Έχω απίστευτα γελάσει...Να είσαι καλά...:laugh:

Δεν σε παρεξηγώ όμως, γιατί απλά αγνοείς...;)

Καλή μου δε γνωρίζεις τί αντιπροσωπεύω και με τί καταπιάνομαι...

Αλλά και φονταμενταλίστρια εγώ;;;Μπράβο μου...:woohoo:

Αφροδιτούλα μου καλώς έχεις άποψη αλλά με μέτρο...

Και σε παρακαλώ οι ειρωνείες σου επίσης, ιδιαίτερα σε θέματα που δεν κατέχεις...:P

Γνωρίζεις τα ρεύματα;;;Την εξέλιξη, την ιστορία, τις προοπτικές;;;

Είμαι ανεκτική αλλά και η ευγένειά μου έχει όρια σε τέτοια θέματα...

Πάντως το παρά φύσιν, θηλασμός στην εκκλησία,

εν ώρα Λειτουργίας να θεωρείται απόλυτα φυσιολογικό!

Πραγματικά άφωνη...:(

Και εν τέλει για να είμαι κατανοητή, δεν υποστηρίζω την άποψη μόνο για τον θηλασμό αλλά και για το μπουκάλι...:);)

Ζιζάνιο που έσπειρες διχόνοια...:laugh:

Αφροδιτούλα μου μη μου θυμώσεις...;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ημιμάθεια εννοούσα...

Άννα-Μαρία ώρα πες μας να στηθούμε...

Τιρογαριδάκι τόσο καιρό τίποτα δεν αποκόμισες;;;Θα σε μαλώσω!

Άλλο πίστη και άλλο εκπρόσωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...