Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

Franita έγραψε:

sebastian_holidays_2_013.JPG εγω οπως ειπα θηλαζω παντου και να και η αποδειξη...δε μου εχουν κανει κανενα σχολιο παντως!

Μια χαρα...και καλά κάνεις! Εγώ σήμερα είδα μια ξένη να θηλάζει το κοριτσάκι της ,μάλλον στην ίδια ηλικία με ΄τον δικό μου και έδειχνε να μην την νοιάζει και πολύ ..προσωπικά όταν την είδα..συγκινήθηκα..! Το θεωρώ..υπέροχη σκηνή..μακάρι να βλέπαμε περισσότερες τέτοιες σκηνές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Franita έγραψε:

sebastian_holidays_2_013.JPG εγω οπως ειπα θηλαζω παντου και να και η αποδειξη...δε μου εχουν κανει κανενα σχολιο παντως!

Αυτος ο μπεμπουκος με τις διπλιτσες στα χερακια ειναι για ζουληγμα!!

Ισως απο τα ποιο λαχταριστα μωρα που εχω δει...

Franita κοπελα μου να τον χαιρεσαι!

(λιγο εκτος θεματος αλλα...δεν μπορουσα να μην το αναφερω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi..τι όμορφες φωτό..τι μου θύμησες τώρα..ααχχ..ώρες ώρες μετανιώνω που σταμάτησα το θηλασμό..ήταν η πιο όμορφη στιγμή της ημέρας..

Δημητρα αν κατάλαβα , εννοείς να καπνίζεις μπροστά στο μωρό; Όχι..προσωπικά δεν το θεωρώ σωστό. Καθόλου. Γιατί για κάθε 4 τσιγάρα που κάνεις εσύ το 1 το καπνίζει το μωρό σου. Δε νομίζω να θες το παιδί σου να είναι παθητικός καπνιστής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki εφοσον μιλαμε για δημοσιο θηλασμο υποθετω οτι μιλαμε και για δημοσιο καπνισμα. Που ειναι το κακο λοιπον να ειμαι σε μια καφετερια να κανω τσιγαρο και να ειναι διπλα μου το παιδι. Η αντιθεση μου ειναι στο οτι δεν μπορουμε τα συγκρινουμε ανομια πραγματα. Αλλη εικονα η μια και διαφορετικη η αλλη. Πιστευω απλα οτι το παραδειγμα ηταν ατυχες για το συγκεκριμενο θεμα που συζηταμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ.

ΕΔΩ ΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝΕ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Η ΘΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΑΝ UFO H ΘΑ ΦΕΥΓΟΥΝ

ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΨΩΡΑ.

ΚΡΙΜΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο που το κάπνισμα έχει απαγορευτεί σε δημόσιους χώρους πρώτον και δευτερον στο θηλασμό προσφέρεις υγεία στο παιδί σου και στο δευτερο θάνατο. ΄Πρφανως η κοπέλα που το έγραψε ήθελε να φέρει 2 εικόνες μπροστά μας που συναντάμε συχνά και πολύ περισσότερο εκείνη με το τσιγάρο η οποία όμως κατα παράδοξο τρόπο θεωρείται φυσιολογικότατη και η άλλη ντροπή και ανηθική...κι εγω θα χαιρόμουν πιο πολύ να βλέπω δημόσια να θηλάζει μια μαμά το μωρό της παρά να καπνίζει με το παιδάκι της δίπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki ειπε κανεις το αντιθετο για το θηλασμο. Επισης σαν καπνιστρια ξερω πολυ καλα τα δικαωματα μου και δεν χρειαζομαι υποδειξεις. Γι αυτο ακριβως ειπα οτι αλλη εικονα η μια και διαφορετικη η αλλη για να μην ξεφυγουμε απο το θεμα. Εγω μπορει να εχω μείον το οτι καπνίζω, εσυ κατι αλλο, και παει λέγοντας! Ολοι κανουμε λαθη!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

proxthes mou mhlouse o antras mou kai egw thhlaza kai kapoia sthgmh girizei o mikros kai fanera enoxlimenos kai ekneurismenos tou kanei aaaaaaaa!!! .mhna me kokkalo kai oi duo ,girise kai ton malose :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΟΤΑΝ ΤΡΩΜΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ!!!:laugh: :laugh::laugh:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω θηλασει μεσα στην εκκλησια. ενοιωσα την αναγκη να παω στην εκκλησια και πηγα.... η μικρη μου ηταν 11 ημερων και μολις ειχε βγει απο την μοναδα μου ειχε λειψει τοσο και ξεροντας οτι της προσφερω το καλυτερο την θηλασα ενω ταυτοχροα ετρεχαν δακρυα απο τα ματια μου.... δακρυα χαρας που την κρατουσα παλι στην αγκαλια μου, δακρυα γιατι ενοιωθα να βρισκομαι σε μια αγκαλια, εμεινα 1 ωρα + ειχα πολλα να πω και να νοιωσω!

η παναγιτσα μας αγκαλιαζε και τις 2!

και το εχω κανει μια ακομα φορα στην Τηνο για τους ιδιους σχεδον λογους!

δεν ενοιωσα ντροπη.... ενοιωσα αγαλιαση μαζι και η κορη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αναφέρθηκε η λέξη ντροπή!Μάλλον σεβασμός σε ιερό χώρο θα έλεγα...

Τέλος πάντων...Διαπιστώνω ιδιαίτερη ευαισθησία, οπότε...

Ό,τι θεωρεί ο καθένας πρέπον, πράττει...

Αλλά ναι το ορθό είναι ορθό...Μην γελιόμαστε...

Και προπάντων μην συγχέουμε πράξεις και καταστάσεις...

Άλλο εκκλησιασμός άλλο θηλασμός!

Αυτά...

Δεν επεκτείνομαι περαιτέρω...

Ο νοών νοήτω...

Καλή συνέχεια αγαπητή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ορθρο να θηλαζουμε στην Εκκλησια???????

Αν καποιος μου ελεγε η μου πει οτι ειναι αισχρο και απρεπες να θηλασω στην εκκλησια ειλικρινα δεν προκειτε να ξαναπατησω στην εκκλησια μεχρι το τελος του θηλασμου μου και τον θηλασμο σκοπευω να τον κρατησω μεχρι να μου πει το παιδι οτι δεν θελει αλλο

αρα ακομα και για την βαφτιση θα περιμενω να τελιωσει ο θηλασμος και μετα να το βαφτισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αισχρος δεν ειναι ο θηλασμος μεσα στην εκκλησια και σε δημοσιους χωρους

Αισχρα ειναι τα ατομα που σκεφτονται οτι ο θηλασμος ειναι μια αισχρη και απρεπη πραξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi και Franita υπεροχες οι φωτογραφίες μπράβο σας

Lena είσαι φοβερή και φυσικά συμφωνώ και εγώ η επόμενη συνάντηση να είναι στο συγκεκριμένο μαγαζί, τώρα που πήρα και το κολάι και θηλάζω κι εγώ δημόσια.:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε;;;Πιος είπε αισχρό;;;

Και επιτέλους δεν εννοώ τον χώρο, το κτίριο...Εννοώ τη στιγμή!Της Θείας Λειτουργίας!Αμάν πια...Αλλά ναι, στην εκκλησία θυμηθήκατε να θηλάσετε;;;Υπάρχει και το αυτοκίνητο!

Έσταξα για τα αυτονόητα χρυσή μου!

Φρανίτα ούτε καν είδα γλυκειά μου ποιος...Για αστείο το ανέφερα...Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορια

Αν το μωρο σας πειναει ποσες απο εσας θα αφησετε το μωρο σας να κλαιει και δεν θα του δωσετε να φαει για να μην θεωρηθει ασεβεια την ωρα της θειας λειτουργειας??????????????????:blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα δεν την αφηνα στιγμη απο το στηθος! ειμασταν 23ωρες το 24ωρο αυτοκολητες! τωρα? το πολυ 5 λεπτα ι καθε θηλασμος! κλαψ κλαψ μου λειπουν οι ατελειωτες ωρες θηλασμου! μου τη δινει που δινει περοσοτερη σημασια στα παιχνιδια παο εμενα αλλα γινεται ενας ανεξαρτητος ανθρωπος και αυτο με κανει χαρουμενη! σεβομαι τον χωρο της εκκλησιας και την ιεροτητα αυτου, ισως πολλες φορες να μην μου αρεσουν καποιοι λειτουργοι ! αλλα δεν θεωρω τον θηλασμο ιερο το θεωρω απολυτα φυσιολογικο! οποτεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα θηλασω παντου!

φιλια σε ολα τα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

Απορια

Αν το μωρο σας πειναει ποσες απο εσας θα αφησετε το μωρο σας να κλαιει και δεν θα του δωσετε να φαει για να μην θεωρηθει ασεβεια την ωρα της θειας λειτουργειας??????????????????:blink: :blink: :blink:

Αν καθομουν σε κανα στασίδι απομερο θα θηλαζα αλλα επειδή ημουν ορθια οταν μου ετυχε βγηκα στο προαυλιο, θηλασα και επεστρεψα .

Καταλαβαινω τις κοπελες που δισταζουν να θηλασουν δημόσια αλλα δεν δεχομαι υποδειξεις για το τι θα κανω εγω με το μωρο μου και το στηθος μου.

Το φυσιολογικό το εμφανιζουμε χυδαίο και τη χυδαιοτητα την περιφέρουμε καθημερινά στη ζωή μας . Τρελή υποκρισία !

Υπαρχει και εικονα της Παναγίας που θηλαζει αν τη βρω θα την παραθέσω :)

Δημητρούλα μου με κανεις να ομολογήσω οτι δεν διαβασα τα προηγουμενα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popo kai exo paei apeires fores sto box gia kafe,ton ......... (min logokritho kiolas)...franita re su ti vuzara einai afti kale?prepei na exeis polu gala e sorry pou to leo elpizo na min pareksigise....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...