Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτη τη στιγμη δεν χρειαζομαι αντιβιωση ευτηχως

απλα ρωτησα σε πρεριπτωση που χρειαστει γιατι θα ειναι κριμα τωρα που καταφεραμε και προσαρμοστηκαμε με το θηλασμο να τον διακοψουμε αργοτερα λογο αγνοιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Πολυ ενδιαφέρον το θεμα!Διαβασα ολα τα post! Αρχικα να πω οτι συμφωνώ με την sweetmammy για την διευκρίνηση που έκανε. Απ' την άποψη οτι δεν μπορούμε να θεωρούμε τον θηλασμό ιερή στιγμή και απο την άλλη να θέλουμε να θηλάσουμε δημόσια. Οντως ειναι αντιφατικό. Αρα συμφωνώ και εγω με την άποψή της Αλεξάνδρας!Οτι την θεωρώ φυσιολογική διαδικασία! Ομως στην Ελλαδα δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση επι του θηλασμού καθως και κρατική υποδομή. Και γιατί να υπάρχει ενδιαφέρον σε ενα τέτοιο θέμα!Δεν έχει έσοδα!:laugh: :laugh: :laugh: Ειναι λογικο λοιπον ο κοσμος να εχει λάθος νοοτροπία πανω στο θέμα. Προσωπικα δεν εχω εμπειρια γιατι δεν καταφερα να φτασω σ αυτο το σημειο διοτι θηλασα 1 μηνα μονο. Οποτε δεν εχω αρκετη αποψη πανω στο θεμα. Γενικα ομως ειμαι ντροπαλος ανθρωπος οποτε δεν νομιζω να το τολμουσα. Δεν θα με πείραζε να δω μια μανούλα να θηλάζει εφόσον δεν το κάνει προκλητικά. Απ την αλλη δεν θα μου αρεσε να εβλεπα μια μανουλα να θηλαζει στριμωγμένη σε μια γωνια να κοιτάει τον τοίχο. Οπως ειπε και η Αφροδιτη οταν υπαρχει μετρο ολα κυλούν σωστα για ολους. Οσο αφορα το δημόσιο θηλασμό αυτη ειναι η αποψη μου! Διαβασα ομως κατι που πραγματικα με εκνεύρισε. Τι σχεση εχει το θεμα που συζητάμε με το να δουμε μια μανούλα να καπνίζει διπλα στο μωρο. Που κολλαει αυτο βρε κοριτσια. Ειπε κανεις οτι αν καποια γινει μανουλα απαγορεύετε να καπνίζει δίπλα στο μωρο σε δημοσιο χωρο! Γιατι πρεπει ολα να τα κατακρίνουμε σ αυτη τη χωρα. Ελεος! Και ναι καπνίζω δίπλα στο μωρό όταν είμαι έξω!:P :P :P Λιθοβολήστε με!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

μη του μιλατε του παιδιου...αφηστε το να φαει.........! DSC00112.JPG

Βίκυ μου τι όμορφη φωτό είναι αυτή!!! :)

Η δική μου κόρη όταν θηλάζει πιάνει τα δάχτυλα του ποδιού της, τα φέρνει ψηλά και άλλα ακροβατικά και νωμίζω ότι έχω κόρη την Νάντια Κομανέντσκι!!!! :laugh:

Και εγώ έχω θηλάσει δημόσια, παντού (δεν ξέρω αν έχω γράψει στο ίδιο ποστ-δεν το διάβασα από την αρχή!!) σε πεζοδρόμια, παγκάκια, καφέ, εστιατόρια, αεροπλάνο κλπ. χωρίς να βάζω σεντονάκι ή ό,τι άλλο και δεν με ενόχλησε ποτέ κανείς, ίσως εδώ είναι πιο ανοιχτόμυαλοι οι άνθρωποι και δεν σοκάρονται από μια τόσο όμορφη στιγμή!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μετα το ποστ της Δημητρούλας θελω να δωσω και μια αλλη διασταση στην κουβέντα .

Γιατι το ιερο ειναι κατι που πρεπει να κανουμε κρυφα? ή μαλλον κρυμένες μεσα στο σπιτι μας .

Ιερή στιγμη δεν ειναι η βαφτιση του παιδιού μας ? Την κανουμε κρυμένες μεσα στο σπιτι ή σε εκκλησία με πληθος κοσμου ? Το σταυρο σας τον κανετε οταν περνάτε μπροστα απο εκκλησία?

Δημητρούλα μου εξηγησε μου τι σημαινει προκλητικά ? Τι θα μπορουσε να κανει μια μητέρα που θηλάζει ωστε να φαινετε προκλητικό ? Σε ρωταω με ολη την καλη διαθεση γιατι μου φανηκε πολυ περιεργο αυτο που ειπες .

Βεβαια εχουμε συνδέσει το στηθος με την σεξουαλική ικανοποιηση και το βλέπουμε μονο απο αυτη την πλευρα . Το στηθος ομως ειναι πρωτιστως για να θρέφει τα μωρά μας ....

Για το τσιγάρο κλπ δεν τα διαβασα τα ποστς αλλα χτες ήμουν μεχρι πάνω με εναν παππου που ειχε το τσιγαρο στο ενα χερι και με το αλλο ανεβαζε το 1+ χρονων εγγονάκι του στην τσουλήθρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Η δική μου κόρη όταν θηλάζει πιάνει τα δάχτυλα του ποδιού της, τα φέρνει ψηλά και άλλα ακροβατικά και νωμίζω ότι έχω κόρη την Νάντια Κομανέντσκι!!!! :laugh:

Xαχαχα

Και η δικη μου τα ιδια κανει Αrgi μου!

Παντως ετσι για την ιστορια και γω θηλαζω δημοσια με ενα σεντονακι πανω μου!

Δεν ειχα φανταστει ποτε οτι θα μπορουσα να το κανω και ομως εγινε.

Η πρωτη φορα ειναι δυσκολη.

Δεν κανουμε κατι κακο και τολμηρο ή προκλητικο.

Κανουμε το φυσιολογικο.

Τωρα αν καποιοι νιωθουν ενοχλημενοι με το θεαμα ειλικρινα δε με απασχολει καθολου.

Μεχρι στιγμης τουλαχιστον δεν εχω ακουσει αρνητικα σχολια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katarxas den iparxoun xoroi gia to allagma ton moron k gia to thilasmo tou!!! iparxoun mono se elaxista magazia! Den exei KANEIS to dikaioma na sou pei tpt oute na se koitaksei perierga an thes na thilaseis to moro sou!!

Tin paraskevi eixa paei me 2 files mou k ton Anastasi gia kafe se kentrikotati kafeteria stin Aristotelous. Peinase to moro k ton evala sto stithos. Kai erxetai o "megalos" servitoros kai mou ekane paratirisi!!!!!!! Mou eipe sas parakalo den epitrepontai auta edo!! xaxaxaxaxaxa itan elleeinos!!!! K tou leo k pou mporo na pao na taiso to moro mou, exete kapoion xoro tou leo? Oxi mou leei, sto kato kato exei megalosei to moro sou mou leei, poso akoma tha vizainei??? Po po egina milame Tourkos!!!!! Eilikrina den exo ksanakousei na exei simvei kati tetoio kai den to perimena kiolas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Katarxas den iparxoun xoroi gia to allagma ton moron k gia to thilasmo tou!!! iparxoun mono se elaxista magazia! Den exei KANEIS to dikaioma na sou pei tpt oute na se koitaksei perierga an thes na thilaseis to moro sou!!

Tin paraskevi eixa paei me 2 files mou k ton Anastasi gia kafe se kentrikotati kafeteria stin Aristotelous. Peinase to moro k ton evala sto stithos. Kai erxetai o "megalos" servitoros kai mou ekane paratirisi!!!!!!! Mou eipe sas parakalo den epitrepontai auta edo!! xaxaxaxaxaxa itan elleeinos!!!! K tou leo k pou mporo na pao na taiso to moro mou, exete kapoion xoro tou leo? Oxi mou leei, sto kato kato exei megalosei to moro sou mou leei, poso akoma tha vizainei??? Po po egina milame Tourkos!!!!! Eilikrina den exo ksanakousei na exei simvei kati tetoio kai den to perimena kiolas....

:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:

plaka kaneis lena!!!!!!!!!!

exo meinei afoni...

ma ti m@L@kes iparxoun..ti zori trabaei????????

tha mas pei k pote tha anpneoume mipos???????/:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Katarxas den iparxoun xoroi gia to allagma ton moron k gia to thilasmo tou!!! iparxoun mono se elaxista magazia! Den exei KANEIS to dikaioma na sou pei tpt oute na se koitaksei perierga an thes na thilaseis to moro sou!!

Tin paraskevi eixa paei me 2 files mou k ton Anastasi gia kafe se kentrikotati kafeteria stin Aristotelous. Peinase to moro k ton evala sto stithos. Kai erxetai o "megalos" servitoros kai mou ekane paratirisi!!!!!!! Mou eipe sas parakalo den epitrepontai auta edo!! xaxaxaxaxaxa itan elleeinos!!!! K tou leo k pou mporo na pao na taiso to moro mou, exete kapoion xoro tou leo? Oxi mou leei, sto kato kato exei megalosei to moro sou mou leei, poso akoma tha vizainei??? Po po egina milame Tourkos!!!!! Eilikrina den exo ksanakousei na exei simvei kati tetoio kai den to perimena kiolas....

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:

λοιπον πες ποια καφετερεια ειναι δημοσια για να μην ξαναπατησουμε!! αν ειναι δυνατον!!! και αυτο δεν το ειπα εγω αλλα ο αντρας μου που μολις του το ειπα!!!!!!!!καλε ειναι δυνατον???δεν τον σκυλοεβρισες?αμα ομως χαμουρευοσουνα με τον γκομενο(συγνωμη λιολας αλλα τα εχω παρει!!!) δεν θα λεγανε τιποτα τα ρεντικολα!!!

πωπω με εφτιαξες ε?

και ποιος εισαι ρε μπιπ επρεπε να του πεις που ξερεις ποσο πρεπει να θηλαζουν τα μωρα?????????????

αγραματε!!!!!! ε,μα........:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

Lena_thess έγραψε:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:

λοιπον πες ποια καφετερεια ειναι δημοσια για να μην ξαναπατησουμε!! αν ειναι δυνατον!!! και αυτο δεν το ειπα εγω αλλα ο αντρας μου που μολις του το ειπα!!!!!!!!καλε ειναι δυνατον???δεν τον σκυλοεβρισες?αμα ομως χαμουρευοσουνα με τον γκομενο(συγνωμη λιολας αλλα τα εχω παρει!!!) δεν θα λεγανε τιποτα τα ρεντικολα!!!

πωπω με εφτιαξες ε?

και ποιος εισαι ρε μπιπ επρεπε να του πεις που ξερεις ποσο πρεπει να θηλαζουν τα μωρα?????????????

αγραματε!!!!!! ε,μα........:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:[/quote:1ly3xgcf]

μπορουμε να κανουμε κ το αλλο...η επομενη συναντηση να ειναι σε εκεινο το καφε κ να θηλασουμε οσες θηλαζουμε...να δουμε τι θα κανει???????/

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ... εγω θηλαζω χωρις να σκεφτω που και τι. Εχω καθισει σε πεζοδρομιο ενω ειχα παει σε παζαρι. Παρε το βυζι και φαε. Θα εχω το μωρο μου να κλαιει για να μην πουν το παραμικρο ατομα που δεν με γνωριζουν;;;;

Σε ελληνικο εδαφος, μια κοπελα ενοχληθηκε που θηλαζα και εσυρε τον φιλο της σε αλλο τραπεζι για να μη δει ο τυπος το στηθος μου. Και ναι, εφαγα φαπα απο την αδερφη μου γιατι θηλασα μπροστα σε εναν παιδικο μας φιλο!!!!!

Περναμε τα ζορια για να καταφερουμε να θηλασουμε, θα μας σαμποταρουν οι "περαστικοι"; Δεν λεει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Δημητρούλα μου εξηγησε μου τι σημαινει προκλητικά ? Τι θα μπορουσε να κανει μια μητέρα που θηλάζει ωστε να φαινετε προκλητικό ? Σε ρωταω με ολη την καλη διαθεση γιατι μου φανηκε πολυ περιεργο αυτο που ειπες .

Καλα βρε Lala μου τοσες αλλες το ειπαν εμενα ρωτας!:P :laugh: :P :laugh: Τελος παντων!:dry: Το οτι αναφερα τι λεξη "προκλητικο" δεν σημαινει οτι συμβαινει κιολας ουτε οτι μπορει να συμβει.

Βεβαια εχουμε συνδέσει το στηθος με την σεξουαλική ικανοποιηση και το βλέπουμε μονο απο αυτη την πλευρα . Το στηθος ομως ειναι πρωτιστως για να θρέφει τα μωρά μας ....

Θα συμφωνησω αλλα οπως ειπα η νοοτροπια μας ειναι διαφορετικη οποτε θα πρεπει και η πολιτεια να βοηθησει για να αλλαξει αυτο. Ειτε μεσω διαφημισεων, ειτε φυλλαδιων κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa kala eixe ginei olokliri istoria ekeini ti mera!!! Mexri k enas tipos apo to diplano trapezi eixe sikothei k tsakothike me to servotiro!! Tou elege pos an einai asxetos me to thema de ftaiei kaneis allos gia na akouei tis malakies toy k alla tetoia. Eixame paei sto box, fantazomai to kserete einai apo ti deksia meria, apenanti apo to venga k ta alla.

Veeeeeeeeebaia an xamoureuomoun i an forousa tipota ksovizo de tha ton peiraze... De figame :P katsame ekei k ego sinexisa na thilazo etsi gia spasimo :D An autos einai sterimenos k ton enoxlei pou ena mikro antraki exei vizaki k autos oxi de ftaio ego!!!

Thouli eisai thea!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

An autos einai sterimenos k ton enoxlei pou ena mikro antraki exei vizaki k autos oxi de ftaio ego!!!

Πες κιαλλα πες κιαλλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και συ θεα εισαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Katarxas den iparxoun xoroi gia to allagma ton moron k gia to thilasmo tou!!! iparxoun mono se elaxista magazia! Den exei KANEIS to dikaioma na sou pei tpt oute na se koitaksei perierga an thes na thilaseis to moro sou!!

Tin paraskevi eixa paei me 2 files mou k ton Anastasi gia kafe se kentrikotati kafeteria stin Aristotelous. Peinase to moro k ton evala sto stithos. Kai erxetai o "megalos" servitoros kai mou ekane paratirisi!!!!!!! Mou eipe sas parakalo den epitrepontai auta edo!! xaxaxaxaxaxa itan elleeinos!!!! K tou leo k pou mporo na pao na taiso to moro mou, exete kapoion xoro tou leo? Oxi mou leei, sto kato kato exei megalosei to moro sou mou leei, poso akoma tha vizainei??? Po po egina milame Tourkos!!!!! Eilikrina den exo ksanakousei na exei simvei kati tetoio kai den to perimena kiolas....

αμα λεω οτι ειμαστε ακομα Τουρκοι!! φαιρομαστε λες και το στηθος μιας γυναικας που θηλαζει ειναι προστυχο!να φτιαξουν μια ωραιοτατη μπουργκα θηλασμου για να μην προσβαλλονται τα γκαρσονια!τα ξεκωλα που βαζουν για κραχτη στην εισοδο των καφε με το βυζομπαλο φατσα φορα δεν τους ενοχλει,γιατι πολυ απλα το γυναικειο στηθος ειναι μονο για το σεξ και οχι για να θρεψει....Εμεις ως γυναικες πρεπει να επιβαλλουμε αυτη τη φυσικη διαδικασια ως κατι φυσιολογικο και οχι να τρεχουμε να θηλαζουμε στα δοκιμαστηρια μαγαζιων (οπως αναγκαστηκε πολλες φορες να κανει μια γνωστη) λες και ειμαστε μιασμα..ειμαστε πισω ,πολυ πισω ακομα δυστυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw thilasa apokleistika mexri kai ton 6o mina.Distixws eixa kourastei para poly mexri tote kai anagkastika na stamatisw. Thilaza kanonikotata opou kai na vriskomouna kai eftixws den eixa akousei kapoio analogo sxolio apo kapoion ''evgeni kai epaggelmatia servitoro pou noiazetai gia tin mouri tou magaziou tou''alla oute apo perastikous.Tin prwti fora einai ligo diskolo alla meta to sinithisa kai volta xwris sti8os den itan volta :P Oxi tha mas kanoun na ntrapoume kai gia ta aftonoita.Vre ouuust! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο ζιζάνιο επανέφερε το θέμα;;;ΧΙ!ΧΙ!Αστειεύομαι...

Pebi με όλα συμφωνώ και μάλιστα επαυξάνω...

Αλλά με το θέμα θηλασμού εν ώρα Θείας Λειτουργίας θα διαφωνήσω..

Λίγο εκτροχιαστική άποψη...Δεν αναλύω...Το θεωρώ περιττότατο!

Όσο για το στήθος σας, και σκουλαρίκι και τατουάζ να έχει, θεωρώ ότι ο απέναντι αδιαφορεί...Ιδιαίτερα εν ώρα θηλασμού...

Απλά επισημάνθηκε το γεγονός, ότι όπως υποστηρίζετε ότι είναι στιγμή ιδιαίτερη, θέλει και τον πρέποντα χειρισμό...

Ένα σεντονάκι είναι αξιοπρεπέστατο...

Στην τελική οφείλετε να σέβεστε και την αλλότρια άποψη...

Προσωπικά σας συγχαίρω...Διαφωνώ όμως με το βυζί ''φάτσα φόρα''...

Όχι Λάλα μου από άποψη σεξιστική, προς Θεού αλλά αισθητικής...

Γιατί μία τέτοια εικόνα, η εικόνα του θηλασμού να αλλοιωθεί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...