Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

:laugh: :laugh:

Καλό...:) Γιατί όχι;;;;) Οι μη έχουσες ταμπού όπως αναφέρθηκε...

Εξάλλου κάποια κοπέλα ανέφερε το προαύλιο...

Οπότε...

όμως οι θηλάζουσες βάφτισαν ιερό το θηλασμό, τη στιγμή του, και γι'αυτό το ανέφερα...

Μη φάσκουμε και αντιφάσκουμε...

Τέλος πάντων...

Γεια...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

katrina έγραψε:

Παρεπιπτόντως η συγκεκριμένη αποκαλείται το βυζί:lol: , αν ακούσεις αθλητικές ραδιοφωνικές εκπομπές...

mhn mou peis oti parakoloutheis athlhtiks ekpompes!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

pantos dikio exoun ta thhmame polu kala ta meme ths !!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσο που τα εχει δειξει που να τα ξεχασεις?????????????????

καθε μερα το ιδιο ντεκολτε! λιγο πιο πανω απαγορευεται!!!!!

ελεος δηλ.!!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαι κατα του δημοσιου θηλασμου..:)

Ειμαι κατα στο να θηλασω σε κλειστους δημοσιους χωρους που

κυκλοφορουν χιλιαδες μικροβια.. καπνα απο τσιγαρα

και χιλιοι δυο ανωμαλιαριδες.(ταβερνες, καφετεριες.. κτλ.)

Η καθε μια οπως νιωθει..

Ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα νομιζω.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy Αν εννοείς εμένα που χρησιμοποίησα τη φράση της αγελάδας νομίζω ότι κατάλαβες λάθος. Δεν εννοουσα εσένα αλλά εκείνο το άτομο που είπε κάτι τέτοιο και μου φάνηκε πολύ 'άσχημη κουβέντα σε μια μητέρα που θηλάζει το νινι της. Σίγουρα όμως δεν εννοουσα εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Γιατί βρε κορίτσια πιστεύετε ότι

«κάποιες κοπέλες παραφράζουν τα λεγόμενα σας

και θέλουν να δημιουργούν εντάσεις»;;;;;;

Γιατι απλουστατα τα παραφραζουν... ζητηθηκε η αποψη μας για ενα θεμα και καταληξαμε να μας κατακρινουν για την αντιθετη αποψη μας επι του θεματος... και αυτο γινεται κατ'εξακολουθηση σε ολα τα θεματα... δεν θα αναφερθω στα ειρωνικα σχολια... απλα χαιρομαι που ανηκω στην κατηγορια οπου αναφερεται απλα σε εντασεις και δεν τις δημιουργει...

Οσο για το μεσημερι μου δεν ταραχτηκε καθολου... ειμαι αρκετα ηρεμος ανθρωπος για να ταραζομαι με τετοια θεματα... αλλωστε νομιζω πως φαινεται και απο το υφος που γραφω...

Τελος παντων δεν θα αναλωθω περισσοτερο σ'αυτο το θεμα... αλλωστε η γνωμη μας δεν σας ενδιαφερει απ'οτι καταλαβα... να μην ανακατευομαι στην "ηρεμη" κουβεντουλα σας...

Αποχωρω και σας φιλω σταυρωτα...!!!:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

sweetmammy Αν εννοείς εμένα που χρησιμοποίησα τη φράση της αγελάδας νομίζω ότι κατάλαβες λάθος. Δεν εννοουσα εσένα αλλά εκείνο το άτομο που είπε κάτι τέτοιο και μου φάνηκε πολύ 'άσχημη κουβέντα σε μια μητέρα που θηλάζει το νινι της. Σίγουρα όμως δεν εννοουσα εσένα.

Τωρα το ειδα αυτο...

Tirogaridaki εγω δεν αναφερθηκα σε καμια φραση της αγελαδας... μαλλον με μπερδεψες με καποια αλλη κοπελα... στην αρχη δεν καταλαβα τι εννοουσες αλλα μετα το τελευταιο σου ποστ καταλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως οταν γεννήσω τη μικρούλα μου θα την θηλάζω όποτε πεινάει!!! ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι θα είμαι εκτός σπιτιού!απλά θα κοιτάξω να γίνει διακριτικά.τώρα αν κάποιος θέλει να μεταφράσει μια τόσο όμορφη και τρυφερή εικόνα σε πρόστυχη και πονηρή θα είναι προβλημά του!

Τις ανάγκες του παιδιού μου τις βάζω ποιο πάνω και απο τις δικές μου, αλλα δεν θα ήθελα να κλειστώ και στο σπίτι γιατι θα με πιάσει κατάθλιψη!

φιλακια κορίτσια και καλό απόγευμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy, εμενα τουλαχιστον με ενδιαφερουν ολες οι αποψεις...

και τη χειροτερη αποψη να χει, κατα τη γνωμη μου καποια, θα ηθελα να τη διαβασω...

ο καθενας ειναι ελευθερος να εχει την αποψη του

τι να κανουμε...δημοκρατια εχουμε

γι αυτο μην εγκαταλειπεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby sm έχεις προστεθεί στις αγαπημένες μου, μαζί με Καντνού, Αφροδίτη και Τιρογαριδάκι...Ναι-Ναι!

Συμφωνώ...:) Και μάλιστα αν δεν υφίστανται αντιθέσεις δεν έχει διάλογο αλλά μονόλογο...

Βέβαια προσωπική άποψή μου είναι ότι εδώ στο φόρουμ διακρίνεται η τάση των ''μόνο εγώ είμαι σωστή''...Αλλά είναι μία στάση και αυτή και μάλιστα σεβαστή...Αλλά όπως οι διαφωτιστές υποστήριζαν:η ελευθερία μου πρέπει να σταματά εκεί που αρχίζει του άλλου...

Μαρίνα...Έλα πίσω...:laugh:

Αν και πολλές φορές η αποχώρηση και η σιωπή δηλώνει ποιότητα...:);)

ΥΣ.εγώ πάντως προτιμώ τη μοναρχία!:woohoo:

Όπως λέγεται:η δημοκρατία είναι το καλύτερο πολίτευμα, γιατί απλά δεν εφευρέθηκε άλλο...

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με ενοχλεί κάθε μία να πιστεύει ότι είναι σωστή!Αν εκείνη θεωρεί ότι κάνει το σωστό, δικαίωμά της! Η καθεμια ξέρει μέσα της πότε πρέπει να αλλάξει κάτι.

Κατρίνα..να σαι καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thank you! katrina παιδι μου!:P

κοιτα, για τα περι δημοκρατιας θα συμφωνησω, καθοτι, αν θυμαμαι καλα στην Αρχαια Αθηνα, ντεμεκ λικνο του πολιτισμου και της Δημοκρατιας...

Δημοκρατια υπηρχε για τους άντρες μονον...ουτε για τις γυναικες ουτε για τους μετοικους ουτε και για τους δουλους βεβαιως βεβαιως...

:);):)

tirogaridaki, αυτα περι αγελαδας τα εγραψε η juliax στην πρωτη σελιδα, οτι τα λενε φιλες της...οκ...αποψη ειναι και αυτη. Κι εγω αντιθετη ειμαι αλλα εχει το δικαιωμα να εκφραστει...μεσα μου βεβαια σκεφτομαι οτι η κοπελα που τα λεει αυτα δεν προκειται να θηλασει οταν θα γινει μανα...αλλα απο την αλλη η συγκεκριμενη ειχε μια σκασιλα για τη δικη μου αποψη...και τουμπαλιν...οποτε;...Οποτε τιποτε...απλα συζηταμε:P;)

Νομιζω παντως οτι τα συμπερασματα που εγω τουλαχιστον βγαζω απο την σχεδον καθημερινη μου,τελευταια, ενασχοληση με το mammy,ειναι ανεκτιμητης αξιας!

Φανταζομαι και αρκετες απο εσας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θήλασα αλλά ξέρω πολύ καλά τι θα έκανα ΑΝ θήλαζα... Δε θα θήλαζα δημόσια, ούτε φόρα παρτίδα το βυζί, ούτε διακριτικά! Καλώς ή κακώς εμένα με απασχολεί το πως με αντιμετωπίζει ο απέναντι, είτε είναι γνωστός είτε άγνωστος!

sweetmammy ανταποδίδω τα φιλιά και αποχωρώ κι εγώ γιατί μάλλον η άποψη μιας μανούλας που δε θήλασε αλλά μιλάει υποθετικά, δεν είναι χρήσιμη. Ας γράψουνε κι άλλες κοπέλες που έχουν εμπειρία επί του θέματος.. :cheer:

Ρε συ katrina τι έγινε με το κάρμα σου? Πλάκα με κάνεις? :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως ο θυλασμος δεν ειναι ντροπη αλλα ειναι κατι μεταξυ μανας και παιδιου γιαυτο δεν θα ηθελα να την θυλασω δημοσια,και στην κλινικη ακομη που ειχα τετρακλινο κλειναμε τα παραβαν και ειμασταν μονες με τα μωρα μας και το θελανε ολες αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera se oles...

den exo empeiria sto thema..eimai 16 evdomadon kai elpizo na katafero na thilaso...i eikona tis miteras pou thilazei me sugkinei idiaitera..exo dei polu suxna sto dromo...kai mou fainetai kati polu fusiko..gia onoma tou theou...den einai kati prostuxo oute vromiko..oute kati pou tha prepei na sxoliastei arnitika..emena i mitera mou me thilaze pantou..imoun kai fagani!!!ti na ekane i amoiri?thilaza mexri 16 minon!!!ti na ekane???auta ta komplexika mono edo sumvainou....pantou stin europi oi manoules thilazoun...diladi ola ta upoloipa pou kukloforoun einai kalitera??koitaxte gyro sas..kai peite mou....:) :) :) :)

filakiaaaaaaaaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα σχόλια,

όμως μπορώ να καταθέσω τη δική μου

εμπειρία.

Ο θηλασμός ούτε ιερός είναι, ούτε κάτι

για το οποίο πρέπει να ντρεπόμαστε.

Είναι μία απόλυτα φυσιολογική διαδικασία.

Είναι η ίδια η φύση μας.

Καλά θα κάνουμε εδώ στην Ελλάδα να ξεπεράσουμε

κάποια ταμπού, τα οποία μόνο πολιτισμό δεν εκφράζουν.

Ο θηλασμός δεν είναι "γυμνό"!

Στην αρχή είχα ενδοιασμούς.

Όμως τα μωρά δεν προγραμματίζοντε, έτσι έτυχε να πεινάσει

και να λυσσάξει στο κλάμα ενώ βρισκόμουν σε δημόσιο χώρο.

Τι θα έκανα? Τι θα διάλεγα το μωρό μου ή τους άλλους?

Το θήλασα ρίχνοντας ένα σεντονάκι.

Έκτοτε έχω θηλάσει σχεδόν παντού, γιατί δεν μπορώ πάντα να

βρίσκω χώρους για θηλασμό(μόνο ΙΚΕΑ έχει).

Και ξέρετε κάτι, νοιώθω απλά φυσιολογική.

Είναι η ίδια η φύση..... τι πιο φυσικό λοιπόν?

Καλούς θηλασμούς λοιπόν...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλάζω δημόσια!Πάντα και παντού ;) Δεν ντρέπομαι,το αντίθετο μάλιστα.Είμαι πολύ περήφανη για αυτή μου την επιλογή ;) Προσφέρω το καλύτερο στην μπουμπού μου πάντα και παντού !Δεν με κοιτάζει κανείς περίεργα και έχω δεχθεί μόνο θετικά σχόλια γεμάτα επιδοκιμασία ;)

και στην τελική...το απολαμβάνουμε και η μπέμπα και εγώ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω θηλασει δυστυχως,το βρισκω πολυ τρυφερο κ φυσιολογικο παντως το να θηλαζει μια μαμα σε εξωτερικους χωρους.Αν και μονο σε αεροδρομια κ στο εξωτερικο το εχω δει πολλες φορες,εδω μονο μια φορα εχω δει μαμα να θηλαζει σε ενα παρκο.Ειμαστε λιγο Τουρκοι ακομα μου φαινεται και θεωρειται απο πολλους ενοχλητικο δυστυχως.Ο θηλασμος ειναι απο τα πιο φυσικα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θηλαζω παντου, απο καφε, εθνικη οδο, πλοιο,ιατρεια μεχρι και στην εκκλησια μεσα εχω θηλασει! η κορη μου δεν εχει πιει ξενο γαλα!

αν θα επρεπε να θηλαζω μονο σπιτι 17 μηνες δεν θα επρεπε να πηγαινω πουθενα,ουτε να επιστρεψω στην εργασια μου κι ομως εχω παει παντου σε γεγονοτα χαρας και λυπης.

και το δικο μου το βυζι ειναι μαυρισμενο(αν και τωρα φευγει το μαυρισμα σιγα σιγα)και αν ειναι πρωι ειναι και στητο, μπορω να πω καλυτερο και απο σιλικονατο!

σε οποιον δεν αρεσει το θεαμα να μην με κοιταει! εγω τα βλεπω ολα απολυτα φυσιολογικα.... τι το μπουκαλι τι το βυζι ασε που με το θηλασμο εχει και ενα χερι ελευθερο και με το αλλο πινεις καφεδακι! αν και εγω τωρα με την καθιστη θεση εχω και τα 2 ελευθερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...