Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

dallia έγραψε:

Baby sm, μέχρι πριν γεννήσω έλεγα ότι όταν θα μου φέρουν το μωρό στο μιευτήριο να θηλάσω θα έχω πρόβλημα με τους άλλους επισκέπτες στο δωμάτιο! Δεν ήθελα κανέναν!! ΌΜΩΣ... Όταν γέννησα την είδα εντελώς διαφορετικά! Όχι μόνο δεν με ένοιαζε, τα έβγαζα φάτσα φόρα!! Ήταν το φαγητό του παιδιού μου και τέλος!! Όποιος σοκαριζόταν ας έβγαινε έξω, ας μην κοίταγε! Σήμερα, ο μπεμπάκος μου είναι 16 ημερών και ήρθα στα Στύρα! Στο καράβι ήμασταν στο αμάξι! Ο μικρός πείνασε! Το έβγαλα, με διακριτικότητα, έβαλα κι ένα πανάκι και τον θήλασα χωρίς κανένα πρόβλημα! Το ωραίο είναι ότι έχεις έτοιμο γάλα ανά πάσα στιγμή, χωρίς να πλένεις να αποστειρώνεις.. και πολύ θρεφτικό προς το μωρό!

Με την κοπέλα που γεννήσαμε μαζί κι ήμασταν δίπλα δίπλα στα κρεβάτια, έκανε το 2ο παιδάκι εκείνη, όταν συζητούσαμε μου είπε, ότι κι εκείνη μόλις γέννησε, το θέμα στήθος-μωρό και γάλα το βλέπεις εντελώς διαφορετικά! Εγώ δεν έχω κανένα πρόβήμα να θηλάσω και στην καφετέρια που θα πάω αύριο με τις φίλες μου!! Όποιος είπαμε σοκάρεται... Να μην βλέπει!! Το καλό είναι ότι εμένα είναι μικρούλη ακόμη και δεν έχει άποψη για φασαρία ή σεντόνι επάνω του!! :P

Dalia σε βρισκω καταπληκτικη!

Εγω 16 ημερων ουτε σκεφτομουν ακομα να τη βγαλω απ το σπιτι...παθαινε κατι υστεριες...αστα να πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:laugh: κοριτσια χαιρομαι που γελασατε,οπως κι εγω οταν το ακουσα:laugh: ,η ουσια ειναι αυτη που ειπατε ολες πιο πανω,ΘΡΕΦΕΤΕ τα μωρα σας,τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο απ αυτο!Εμενα παντως με γεμιζει εκσταση και γλυκυτητα η εικονα αυτη,μιας μαννουλας που θηλαζει,ασε που με χαλαρωνει κιολας,μου διωχνει την υπερενταση ενα πραμα..,οποτε θηλαζει η ξαδερφη μου ,μιλαμε και χαμηλοφωνα,κοντευω να κοιμηθω;) :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

des edw auto to sxedio prepei na to forame oles ;)

http://shop.cafepress.com/design/14581993

Αφροδιτη ευχαριστω

Παω να κοιμηθω τωρα γιατι η μικρη θα με ξυπνησει αποψε τη νυχτα.Εχει κοιμηθει αναποδα σημερα.Καλο βραδυ...καλη συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

να πω κ γω την γνωμη μου...

πριν γεννησω ελεγα πως θα θηλαζω σε δωματιο μονη μου..οτι ειναι μια τρυφερη στιγμη κτλ..

με τον καιρο καταλαβα οτι δε γινεται παντα να τρεχεις σα τρελη να βρισκεις το καταλληλο μερος για να ταισεις...

ετσι θηλαζω τωρα παντου..σε καφε,ταβερνα παραλια κτλ..ετυχε μια φορα να τον κοινωνησω

κ γκαριζε στην εκκλησια επειδη πεινασε...

βγηκα εκτος της εκκλησιας κ

διακριτικα θηλασα..

κανεις δε καταλαβε τιποτα..;)

ειναι οτι πιο ομορφο πραμα...οχι να θηλαζεις δημοσια αλλα να ταιζεις το μωρο σου:P :P

στις παραλιες που κανουν γυμνισμο η κανουν τοπλες ειναι καλυτερο?:angry:

ΦΙΛΕΝΑΔΑ..ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!...

ΜΕΧΡΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ 8ΥΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΟΠΩΣ ΚΑΑΤΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΑΖΙ...ΕΧΩ ΘΥΛΑΣΕΙ ΠΑΝΤΟΥ..Κ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΠΑΝΤΟΥ..ΕΝΟΟΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΑ GOODY'S ΧΕΧΕΧΕ...

ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑ...:S

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΚΕΠΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙ

ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ!!

ΦΥΣΙΚΑ Ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΤΙ..

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΔΩ ΝΑ ΘΥΛΑΖΟΥΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ..ΕΛΕΓΑ..ΑΧΧΧ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΕΙΡΑ!!!

ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΗΛΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ! ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΕΧΩ ΘΗΛΑΣΕΙ, ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ, ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΡΙΦΤΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ? ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΣΚΕΠΑΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν αισθάνομαι άνετα να θηλάζω σε δημόσιους χώρους..έτσι,βγάζω το γάλα με θήλαστρο,νοσοκομειακό για να μην κάνω ζημιά στη γαλουχία,κ όταν βγαίνουμε βόλτα με το μωρό,το ταιζω με το μπιμπερό το δικό μου γαλατάκι!τα υπόλοιπα γεύματα βέβαια τον βάζω στο στήθος:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω θηλασει σε ολη την πολη και οχι μονο...........:laugh:

στην εγκυμοσυνη ελεγα με τιποτα δεν θα το κανω εγω αυτο

δεν μπορω

η αληθεια ειναι πως τους 2 πρωτους σχεδον μηνες δεν εβγαινα και πολυ η αν εβγαινα κανονιζα για λιγο και γυρνουσα σπιτι να φαει

αλλα τωρα του δινουμε και καταλαβαινει

θηλασα σε καφετερεια στον επανω οροφο που ηταν αδειος

σε ταβερνα

στην παραλια

σε παγκακι

στο αυτοκινητο

σε εισοδο πολυκατοικιας(πολυ γελιο)

εννοειτε παντα ομως στραμενη σε μερια που να μην φαινομαι μπροστα, η πλατη μου να φαινεται

τι νακανουμε δεν ειναι ντροπη

αν δεν θηλασω εξω τοτε θα πρεπει να κλειστω μεσα

και δεν μπορω καθολου ειμαι του εξω και εγινε και το μωρο ετσι

θελει βολτες

τωρα απο βδομαδα παμε διακοπες σκοπελο θα θηλασω εννοειτε και σε πλοιο

και παντου

διακριτικα οσο γινεται

παντως ειναι πολυ τρυφερη εικονα να βλεπεις μια μαμα να θηλαζει το μωρακι της και να το κοιταει στα ματια

εγω παρολο που θηλαζω οταν βλεπω καμια αλλη κοπελα η φιλη μου να θηλαζει κλαιω παντα

πολυ συγκινιτικο

και ξερετε κατι και οι αλλοι δεν το βλεπουν πονηρα ειναι τρυφερη στιγμη

αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoula δικιο εχεις...

και εμενα η μικρη μου θελει βολτες...ηρεμει με αυτες...

απλα με τον θηλασμο ζοριζομαστε λιγο...

ειναι της ησυχιας η σκατουλα μου και δεν μπορει τους θορυβους, εκνευριζεται!:(:)

οταν βγαινουμε οικογενειακως την θηλαζω στο πισω καθισμα αμα πεινασει...

τωρα θα κανουμε ταξιδι οδικως και προφανως θα σταματαμε για να τη θηλαζω...δεν ξερω...πιστευω θα ζοριστει...

σημερα ας πουμε, ηταν πολλες ωρες στο στηθος...αμα μου τυχει και στο ταξιδι κανα τετοιο...δεν ξερω πως θα το αντιμετωπισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm μην αγχωνεσαι

θα βρισκεις καπου ησυχα και θα τη θηλαζεις

να καθεσαι στο αυτοκινητο βαζε και τον κλιματισμο και δεν θα ζεστενεσται κιολας

εμενα συνηθως δεν εχει προβλημα με φασαρια

μερικες φορες μονο αν μιλαω σε αλλους γκρινιαζει και σταματαω

τωρα τι μου κανει

τρωει κανενα 5λεπτο μεχρι να χορτασει και μετα παιζει και θελει τραγουδακια

αχ η σκατουλα ειναι γλυκα

με κοιταει με ορθανοιχτα τα ματια χαμογελαει και θελει να της τραγουδαω μολις σταματαω αρχιζει αυτη και βγαζει φωνουλες

μετα με ξανα κοιταει και παλι τα ιδια

προχθες πηγα στη δουλεια του αντρα μου και πηγα καπου απομερα και τη θηλαζα και ηθελε τραγουδια της λεω τωρα δεν γινεται εδω

πολυ γελασα

φανταζεστε να τραγουδαω και ολοι να μ'ακουνε

πολυ γελιο

αχ ειναι τελεια τα μωρακια οταν μεγαλωνουν και κανουν κολπα

εμενα τωρα ειναι 4,5 μηνων δεν το πιστευω πως μεγαλωνει τοσο γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε κοντα!:) κλεισαμε τους 4 την περασμενη Παρασκευη.Και σε σενα να σου ζησει.

Αστα και η δικια μου τα ιδια...εκει που τρωει κανα δεκαλεπτο ξαφνικα σταματαει με κοιταει με νοημα και αρχιζει να χαζολογαει...

φαε πουλακι μου τη λεω, τιποτα εκεινη , τα δικα της...οποτε γουσταρει αυτη...εννοειται! Εχει τρεις μερες τωρα που μιλαει ακαταπαυστα!!!:laugh: :woohoo:

Μου χει παρει τα αυτια!!!:laugh: Φοβερα ντεσιμπελ! Τι να λεει αραγε;;;:) Της μιλαω κι εγω! Συνεννοηση μπουζουκι!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως ναι, απο δω και περα αρχιζουν τα καλα...ειναι η αληθεια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θηλαζω παντου, με το πρώτο παιδι - δεν μπορούσα και έτρεχα σπιτι, τώρα - δεν αφήνω να περεμένει η μικρή, δεν χρειάζεται!

Εχω θηλασει και σε διάφορες παραστάσεις που πηγαίνουμε να δουνε τα μεγάλα τα παιδιά - μια χαρά κάθετε το μώρο και 2 ώρες, αφου η μαμάκα και το γαλατάκι του είναι κοντά!

Φοράω μπλούζες θηλασμου και δεν φαίνεται, αλλά μου αρέσουν οι γυναίκες που θηλάζουν άνετα χωρις να το κρύβουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΑ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΑΝΤΩΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΤΑΞΥ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΟ ΒΥΖΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Η ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΠΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΟ ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ!! ΕΥΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm ναι συνομιλικες

ασε κοτσομπολες ειναι...

η δικια μου τωρα εχει λιγες μερες δεν πολυκαθεται μονη ενω καθοταν στα παιχνιδακια της και καμια ωριτσα

θελει ολο κουβεντα και τραγουδια

τιποτα δεν μπορω να κανω

πολυ κοτσομπολα

αχ τελεια ειναι

ALEXY να σε ρωτησω τις μπλουζες αυτες του θηλασμου απο που τις αγοραζεις?εχει και χειμωνιατικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την αίσθηση ότι μπλούζες θηλασμού

θα βρούμε κ στα καταστήματα

που ψωνίζαμε της εγκυμοσύνης

(mothercare, h&m, benetton κτλ...)

Ανυπομονώ κ εγώ

να «περάσω πίστα»....

Σε 3 μέρες έρχεται ο μπεμπάκος μου

και αλλάζουν όλα...........

Θέλω να θηλάσω ΠΑΝΤΟΥ

αρκεί να είμαστε μαζί κ υγιής.........!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...

Εγω θηλασα λιγες μερες αλλα και πολλες να θηλαζα δεν θα το εκανα σε δημοσιο χωρο... δεν αισθανομουν ανετα και δεν ηθελα να πεφτουν τα βλεμματα επανω μου οταν το εκανα... γιατι κακα τα ψεμματα οταν θηλαζεις δημοσια ολοι εσενα κοιταζουν...

Πιστευω πως ειναι μια πολυ τρυφερει στιγμη για τη μαμα και το παιδι αλλα και ακρως ιδωτικη... Βεβαια το πως αισθανεται η καθε μανουλα ειναι δικο της θεμα... εχω δει γυναικα να θηλαζει μεσα στα Mc Donalds... ολοι την κοιτουσαν καλα καλα και σχολιαζαν... δεν θα ηθελα να μου συμβει κατι τετοιο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γί´αυτο στην Ελλάδα

ο θηλασμος πάει κατά δι@όλου!!!

Έλλειψη ενημέρωσης,

taboo με το στήθος, κάποιες

να σχολιάζουν την μητέρα που θηλάζει

και κάποιες άλλες να πιστεύουν πως θα ένιωθαν άσχημα

αααααν θήλαζαν!!!

Πως να πάμε μπροστά;;;

Ευτυχώς που υπάρχουν και τόόόσα κορίτσια

να ενθαρύνουν κ να υποστηρίζουν

τον θηλασμό (κ εμάς τις ...νέες!)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω θηλάσει παντού και δεν με ενδιέφερε αν κοιταζαν! Αν είναι να σχολιάζουν αρνητικά το ιεροτερο πράγμα στον κόσμο..δυστυχώς τους λυπάμαι! Το αν ο άλλος ειναι προβληματικός και αισθάνεται άσχημα που θα δει ένα μωρό που θηλάζει τότε να ζητήσει να μην κάνουν οι γυναίκες τοπλες στην παραλία γιατί είναι ντροπή και αίσχος! Αλλά εκεί..δεν βλέπω κανένας να έχει πρόβλημα!!Ίσα ίσα που δεν νοήται παραλία χωρίς βυζί! ααααχχχ...με τέτοια μυαλά θέλετε να λέγεστε και Ευρωπαίοι!!! Μωρέ είμαστε χρόνια πίσω στην νοοτροπία και όχι μόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την ενημερωση το κατα ποσο τολμας να βγαλεις το στηθος σου σε δημοσιο χωρο... περισσοτερο μαλλον με την νοοτροπια της καθε γυναικας και την κουλτουρα της... ο θηλασμος σιγουρα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο... το ποτε και πως θα το κανει η καθε γυναικα ειναι δικο της θεμα και δεν υπαρχει λογος να κατακρινουμε ουτε τους μεν ουτε τους δε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

h dikh mou gnomh einai oti aytoi oi duo adens edw mprosta pou exoume einai gia ena shgekrimeno skopo thn threpsh twn paidiwn mas .ola ta ala ta xidea den me aforoune kai idika otan thlazw to mwro mou ,den einai xidea skhnh ayth alla uperaxa triferh .

en skopeuw na sterisw to mwro mou to dikeoma tou na faei opote thelei h na kribome se bromeres toualetes h sto aytokinht mesa se kausona h otidipote pou me kseboleuei kai me prosbalei .den xarientizome dimosia me ton gkomeno alla thefw to mwro mou .

authn einai h apopsh mou kai panta prosexw mhn fanei tipota alla prwta gia mena kai mono gia mena pou den thelw na fanei ,oxi gia to pws tha to parei o kathenas ,an den antexei h an sixenete na paei kapou pou den pane mamades me mwra .den tha klistw sto spiti giati thhlazw ,oute kai tha to petaw kai eksw na ligouruet o kathenas anomalos pan metron ariston .

Συμφωνώ απόλυτα και έτσι έπραξα εγώ αλλά καιη ξαδέρφη μου η οποία με περισσότερη άνεση από ότι εγώ βγάζει το στήθος της έξω και θηλάζει την μπέμπα της. Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ να χαζευω ένα βρέφος να θηλάζει..έχει πλάκα !:) ¨οποιος ντρέπεται να πάει στην παραλία που δενείναι ντροπή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την ενημερωση το κατα ποσο τολμας να βγαλεις το στηθος σου σε δημοσιο χωρο... περισσοτερο μαλλον με την νοοτροπια της καθε γυναικας και την κουλτουρα της... ο θηλασμος σιγουρα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο... το ποτε και πως θα το κανει η καθε γυναικα ειναι δικο της θεμα και δεν υπαρχει λογος να κατακρινουμε ουτε τους μεν ουτε του τους δε...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ SWEETMAMMY. ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Η ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕ.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ , ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ Κ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ . ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΥΓΕΙΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

¨οποιος ντρέπεται να πάει στην παραλία που δενείναι ντροπή!!!

Αυτο κανουν οσες γυναικες ντρεπονται... θηλαζουν σπιτι τους... δεν ειναι κακο να εχεις ντροπη μεσα σου... το αντιθετο ομως ειναι... και οπως ειπε και η Αφροδιτη "παν μετρον αριστον" !:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...