Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυχενικη διαφανεια αυξημενη


silber

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ 4,2 Κ ΕΚΑΝΕ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ Κ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Κ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΤΣΙ;ΤΩΡΑ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ.ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου silber ,

μια φίλη μου είχε το έμβρυο της με ακριβώς τέτοια αυχ διαφάνεια και όλα καλά πήγαν, γέννησε πριν 2 μήνες ένα υγιέστατο αγοράκι!!

Απλά ο γιατρός παρακολουθούσε την ανάπτυξη του εμβρύου λίγο πιο στενά, τίποτα παραπάνω, ούτε αμνιοπαρακέντηση δεν χρειάστηκε να κάνει μιας κ δεν υπήρχαν άλλα ευρήματα.

Αίμα θα σου πήραν φαντάζομαι για να μετρήσουν κάποιες ορμόνες, ε απο εκει θα διασταυρώσει ο γιατρός αν χρειάζεται ή όχι κάτι παραπάνω, πχ λήψη τροφοβλάστης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κανω αμνιο/ση σε 3 εβδομαδες , το προβλημα σε εμενα ειναι και η ηλικια 38στα39 μας εδωσαν και πιθανοτητες 1 προς 14,το θετικο ειναι οτι ειδαν ρινικο οστο και τα αλλα ηταν ολα φυσιολογικα.Την τροφοβλαστη την θεωρει παρακινδυνευμενη ο γιατρος με μεγαλο ποσοστο αποβολης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αρκετες οι φορες που εχει βγει υψηλή η αυχενική ενω η αμνιοκεντηση ειναι φυσιολογικοτατη!!! Εκανες papp-a μαζι με την αυχενικη?ίσως έπρεπε να κανεις νωριτερα την αμνιοκεντηση για να μην περασεις αυτες τις τρεις εβδομαδες αγχωμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δική μου περίπωση που ειχα αυχενικη 5 χιλιοστά, μου είχε πει ο γιατρος πως μέχρι 3 περιπου θεωρείται σχεδόν φυσιολογικό. Μην ανησυχείς.Κάνε και pap A και θα εχεισ μια πιο ξεκάθαρη εικόνα γιθαγ αρχή.Μετά κάνε και την αμνιοπαρακέντηση.Πάντως θα δεις που όλα θα πάνε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην ειναι τιποτα.......ξερω ειναι κουραστικη και ανυποφορη η αναμονη αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις αλλιως......ολα θα πανε καλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...