Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ!!!


Recommended Posts

χθες εγραψα ενα ποστ για τις ναυτιες και ζαλαδες που εχω ασταματητα.... και τελικα η μανμ μου εισηγηθηκε το βραχιολακι για ναυτιες. το πηρα ψες και απο τη στιγμη που το εβαλα, μεσα σε 10 λεπτα αρχισαν να φευγουν ολα! το εβγαλα το βραδυ πριν ξαπλωσω και σημερα το φοραω απο την ωρα που ξυπνησα!!! και...ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!

ΤΙΠΟΤΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑΥΤΙΕΣ!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΜΑΝΜ με γλυτωσες απο την φουρτουνα, που ημουνα μεσα στην τρικυμια διαρκως!!! σ'ευχαριστω!

ΠΑΡΤΕ ΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis αυτο το βραχιολακι λεγεται βραχιολακι για ναυτιες. το εχουν τα φαρμακεια. ειναι απο βαμβακι. η δραση του... πιεζει καποιους...παλμους στο ακριβες σημειο που επηρεαζονται οι ναυτιες και οι ζαλαδες! σου το εξηγα στο κουτακι σε ποιο ακριβες σημειο να το φορεσεις-πανω στον καρπο σου μεν, αλλα το ακριβες σημειο, που σε καθοδηγα οποτε ειναι ευκολο. το κουτακι εχει 2 βραχιολακια και σου λεει να βαλεις ενα στον καθε καρπο. ειναι 2 εκατοστα πλατος, ειναι μπλε χρωμα, και στο εσωτερικο του καρπου εχει ενα κουμπακι για να πιεζει το συγκεκριμενο σημειο. δεν ειναι καθολου ενοχλητικο! ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ!!! δεν μπορεις να φανταστεις ποσες ναυτιες και ζαλαδες ειχα τις τελευταιες μερες! να'ναι καλα η MANM!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασε να σου πω...κανει και για οσους εχουν ζαλαδες με τα ταξιδια με αεροπλανο, πλοιο, αυτοκινητο, τρενο, εγκυμονουσες

ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Haroullini μου και πάλι! Αυτό για το βραχιολάκι το έχω ακούσει κι εγώ και σκοπεύω να πάω στον Φαρμακοποιό μας να το ζητήσω. Σε ταξίδι με καράβι οπωσδήποτε χαπακώνομαι (με δραμαμίνη) γιατί έχω φοβερό θέμα με τις ζαλάδες και τις ανακατωσούρες. Η αλήθεια είναι πως γενικά ζαλίζομαι πολύ εύκολα, αφού έχω αναιμία (έλλειψη σιδήρου) κι αν γκαστρωθώ με το καλό..... εκεί να δεις τί έχει να γίνει!!!! Οπότε με ενδιαφέρει άμεσα! Το θέμα είναι.... το φοράς κανονικά σε εγκυμοσύνη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι για ολες τις ηλικιες, δεν υπαρχουν παρενεργειες, αφου λαστιχακι ειναι στην ουσια!!!

ΤΟ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

ναι για ολες τις ηλικιες, δεν υπαρχουν παρενεργειες, αφου λαστιχακι ειναι στην ουσια!!!

ΤΟ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν είναι έτσι , πραγματικά θα σωθώ γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα με την κόρη μου....:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

χθες εγραψα ενα ποστ για τις ναυτιες και ζαλαδες που εχω ασταματητα.... και τελικα η μανμ μου εισηγηθηκε το βραχιολακι για ναυτιες. το πηρα ψες και απο τη στιγμη που το εβαλα, μεσα σε 10 λεπτα αρχισαν να φευγουν ολα! το εβγαλα το βραδυ πριν ξαπλωσω και σημερα το φοραω απο την ωρα που ξυπνησα!!! και...ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!

ΤΙΠΟΤΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑΥΤΙΕΣ!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΜΑΝΜ με γλυτωσες απο την φουρτουνα, που ημουνα μεσα στην τρικυμια διαρκως!!! σ'ευχαριστω!

ΠΑΡΤΕ ΤΟ!!!

Γεια χαρά ,

Μπορείς να μου πεις πως λέγεται το βραχιολάκι για να το

ζητήσω απο το φαρμακείο και πόσο κοστίζει ???

Ευχαριστώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEOKOR 08 γεια σου, τι γινεται? το βραχιολακι λεγεται βραχιολακι για ναυτιες. κοστιζει 9 ευρω (στην κυπρο-οποτε ελλαδα ειναι παντα πιο φθηνα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί κάποια να μου πει την εταιρία ή μάρκα από τα βραχιολάκια για να τα παραγγείλω από τον φαρμακοποιό μου, γιατί δεν τα έχει στο φαρμακείο του;

Pleaseeee....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou γεια σου, πως εισαι? δυστυχως πεταξα το κουτακι που ηταν μεσα τα βραχιολακια(ειναι 2, ενα για τον καθε καρπο)και πανω στα βραχιολακια δεν γραφει τιποτα... αφου δεν ξερει ο φαρμακοποιος σου, πηγαινε σε αλλο φαρμακειο και σιγουρα θα βρεις!

ή παλι αν ρωτησει καποια εταιρεια που συνεργαζεται ο φαρμακοποιος σου...

δεν ειναι τοσο δυσκολο να τα βρεις...

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OK. ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕ ΑΝ ΗΞΕΡΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ..

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ. ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ...ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρίμα που δεν τα είχα πάρει όταν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο, αλλά τώρα τα μαθαίνω για πρώτη φορά!!!αντε βρε haroullini όλο κόλπα είσαι:laugh:

θα τα πάρω όμως να τα έχω να βρίσκοντε!!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την προηγουμενη φορα που πηγα ραντεβου στον γιατρο, με ειδε η μαια που τα φορουσα και μου'πε πως κανουν ΚΑΙ για αναγουλες...αν και δεν το εγραφε πανω το κουτακι...

δημητρα23, οσο για σενα, μην λυπασαι, θα τα χρειαστεις στην επομενη σου εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini mou glukeia den prolaba na to paro to braxiolaki tote pou mou eixes pei giati oi nauties kai oi zalades mou perasane,pantos stin epomeni egkumosini mou prota o 8eos 8a to paro..Se euxaristo pantos filia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα δεν τα χρειαζεσαι πλεον Αργυρω και....πολυ καλα κανεις!!!

εμενα μου κανουν παααρα πολυ καλο! μειωθηκανε και σχεδον εξαφανιστηκαν και οι ζαλαδες και οι ναυτιες! καλη εγκυμοσυνη να'χουμε με υγιεστατα νινακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini και εγώ πήγα εχθές και πήρα τα βραχολάκια από το φαρμακείο (λίγο ακριβότερους μας βρίσκω στην Θεσ/νίκη 10€ κάνανε) με βοήθησαν αρκετά, τα φοράω όλη μέρα, δεν ξέρω τι έγινε και άρχισα ξαφνικά να έχω αναγούλες... μέχρι την 12η εβδομάδα δεν είχα καταλάβει τίποτα.......και τώρα ξαφνικά...τι να πεις... άβυσσος........

Μου κάνει εντύπωση όμως που ούτε η φαρμακοποιός δεν τα ήξερε.. τα είχε καταχονιασμένα κάπου...μέχρι να τα βρει, κόντεψα να γεννήσω!!! Τι κρίμα που δεν είναι ευρέως διαδεδομένα...θα μπορούσανε να βοηθήσουν πολλές κοπέλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

serene πολυ χαιρομαι για σενα! πραγματι, δυστυχως δεν ειναι ευρεως διαδεδομενα και θα μπορουσαν να βοηθησουν τοοοοοσο κοσμο! και εγκυους αλλα και γενικοτερα για ολων των ειδων ζαλαδων...στο πλοιο, αεροπλανο, αυτοκινητο, τρενο, ασε που κανουν για ζαλαδες και ναυτιες των εγκυων, κανουν ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

ειναι φοβεραααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια βρήκα επιτέλους τα βραχιολάκια. Η μάρκα είναι Sea-Band για όσες δεν τα βρισκουν.

Οι οδηγίες έλεγαν να τα βάλω 3 μεσαία δάχτυλα πάνω από τον καρπό. Τα έβαλα έτσι αλλά πονάνε τα χεράκια μου γιατί πιέζουν πάρα πολύ και δεν ειδα και αποτέλεσμα.

Τα άλλαξα θέση και τα έβαλα ακριβώς πάνω στον καρπό αλλά και πάλι δεν είδα διαφορά. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Καμιά βοήθεια;:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...