Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


marinax

Recommended Posts

εκανα αποξεση στις 21/7 μετα απο 7 εβδομαδων εγκυμοσυνης....

ο γιατρος τελος Αυγ.θα μας δωσει τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανε στο εμβρυικο υλικο (ετσι αποκαλουν οι γιατροι την ψυχουλα που εχεις μεσα σου!!!)....

μας ειπε να περιμενουμε 20 ημερες και να προσεχουμε γενικα,μετα ολα ελευθερα...

ολοι μου λενε να μην κανω ακομα μπανιο στην θαλασσα,ουτε ακομα να ερθω σε επαφη με τον συντροφο μου....

σε λιγες μερες παιρνουμε την αδεια μας και το μονο που θελουμε ειναι να χαλαρωσουμε...ηταν η πρωτη φορα που εμεινα εγκυος και δεν ηταν ευκολο καθολου κυριως ψυχολογικα και για τους δυο μας...

τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω οι εξετασεις να σας διαφωτισουν

Ισως μετα την αποξεση εισαι επιρεπης στις μολυνσεις γι αυτο σου λενε να καθυστερησεις τα μπανια

Πιστευω πως αν προσεξεις την υγιεινη σου το μπανακι δεν θα βλαψει (συμβουλεψου και το γιατρο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριναχ23 λυπαμαι για αυτο που σου συνεβηκε...

ακολουθησε ακριβως τις οδηγιες του γιατρου σου, .... πιστευω μια μολυνση ειναι το ελαχιστο που θα παθεις αν και θα ειναι σοβαροτατης μορφης, χαλαρωσε με αλλους τροπους, ουτε μπανια να κανεις, ουτε σεξ....αντεξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι γι'αυτό που σας συνέβει...

Κάνε λίγη υπομονή, ξεκουραστείτε στις διακοπές σας

και όλα θα πάνε καλά.......................

Σας εύχομαι ένα σποράκι υγιή στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, λυπάμαι πραγματικά γι' αυτό που σου συνέβη. Μια αποβολή, ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη, είναι ό,τι χειρότερο. Αλλά μην ξεχνάς ότι πολλές γυναίκες έκαναν πολλά παιδιά μετά από αποβολές.

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι μετά από την απόξεση ίσως να είσαι επιρρεπής σε μολύνσεις.

Κάνε λίγο υπομονή και όλα θα γίνουν, και τα μπανάκια και τα μωράκια!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα μου μετα απο ενα κακο ερχεται κατι καλο.μην απογοητευεσαι απολαυστε τις διακοπες σας και θα γινει και αυτο.:cheer: μην εγκαταληψεις τον στοχο σου,αυτη την φορα ισως ηταν να μην γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ.ΚΑΙ'ΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ(1Η ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ)ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕΧ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ(ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΜΟΥ)ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΠΟΛΥ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΥ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ;;ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΑΡΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομοιοπαθούσα κι εγω...

Μετά απο 20 μέρες μπορείτε να έρθετε σε επαφή και εφόσον έχεις καθαρίσει καλά...

Θυμάμαι που εμείς όταν ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου και ήταν μετά τις 20 μέρες και ενώ το αίμα είχε σταματήσει λίγο νωρίτερα (είχα αίμα για 15 μέρες σίγουρα) μετά την επαφή είχα λίγο αίμα για άλλες 2 μέρες....

Πρόσεχε καλύτερα!

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις άλλο σποράκι στην κοιλίτσα που να είναι γερό και να το κρατήσεις αγκαλίτσα...

Χαλαρώστε και έχετε όλη τη ζωή μπροστά σας για αγκαλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...