Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΕΣ 2ου ΜΗΝΑ. ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ 2ου ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΙΛΟΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ.ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ.ΣΑΝ ΜΙΚΡΕΣ ΣΟΥΒΛΙΕΣ.ΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ?ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΤΣΙΜΠΗΣΑ 2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ?ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΘΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΟΧΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilalo kalimera k kali sinexeia stin egkimosini sou!!!! Ponakia to proto 3mino eixa, san souvlies opos les k thimamai pos o giatros mou eixe pei oti itan fisiologika, megalonei i mitra k prospathei na parei thesi...oi ponoi periodou einai anisixitikoi. Kalo tha einai omos na milas me ton ginaikologo sou k gia opoiadipote aporia sou na ton enoxleis!!! Se kathe ginaika i egkimosini einai diaforetiki akoma k se sena tin idia i proti me tin 2i egkimosini sou mporei na einai diaforetikes!!! Den xreiazete na panikovalese gia tipota apla ligo prosoxi, na min piezeis ton eauto sou gia tipota k na apolauseis autous tous mines, eidika tous protous giati oi 2 teleutaioi pou vareneis einai pedema(eidika an se petixoun kalokairinous mines opos emena!!!) Oso gia tis anagoules den mporo na se voithiso, den eixa katholou!!!

Kalo ipoloipo loipon k me ena ugiestato xaroumeno moraki!!!!!

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilalo γεια σου και απο μενα. ειμαι και γω τωρα 2 μηνων, κατακριβειαν μπαινω τωρα στην 7η βδομαδα. τα πονακια τα εχω και γω, ειναι οκ! παρε το βιβλιο Η ΒΙΒΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ, θα σε βοηθησει πολυ. αυτη η φαση που μπαινουμε τωρα, ειναι,...διαφορετικη.... για αυτο το λογο εχουμε, αρχιζουν τωρα οι αναγουλες, ναυτιες, ζαλαδες.... εγω εχω ναυτιες κ ζαλαδες τις τελευταιες 4-5 μερες.... υπομονη... θα παω τεταρτη στο γιατρο μου... να ξερεις πως απο την 6η στην 7η βδομαδα και απο την 7η στην 8η βδομαδα το εμβρυο κανει μεγαλη διαφορα για αυτο εχουμε ζαλαδες κτλ...:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HAROULINI ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΗΤ.3/4/10.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΩΤΙΚΟ? ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο lilalo!!!!!!!

μην ανησυχεις για τα πονακια!!!!κι εγω τα ειχα στην αρχη και ακομα και τωρα που ειμαι 4,5 μηνων που και που νιωθω κανενα πονακι!!!!!!ειναι φυσιολογικα!!!!

οσο για τις αναγουλες ειχα ακριβως τα ιδια!!!!εκανα καθε μερα εμετο και αν καμια φορα δεν εκανα ανησυχουσα!!!!τελικα ομως ολα ηταν φυσιολογικα!!!!!

μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα!!!!!αν κατι σε ανησυχησει αρκετα να παρεις το γιατρο σου!!!!αυτος ξερει!!!!

φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΛΙΛΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΖΑΛΑΔΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΩ ΕΙΔΙΚΑ.. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia έγραψε:

Ponakia to proto 3mino eixa, san souvlies opos les k thimamai pos o giatros mou eixe pei oti itan fisiologika, megalonei i mitra k prospathei na parei thesi...oi ponoi periodou einai anisixitikoi. /quote]΄

Εγώ είμαι στην 5η εβδομάδα και έχω πονάκια περιόδου ήπια και κάτι άλλα σαν σουβλιές. Πρέπει να ανησυχώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Μαρουλι μου!Δε συμφωνω με την Ολυμπια...

Και οι πονοι περιοδου ειναι φυσιολογικοι!

Μιλαμε για πονακια σωστα????Οχι τραγικους πονους!

Να μιλατε ομως με τους γιατρους για το οτιδηποτε...

Εγω ειχα παρει χαπακια στην αρχη της εγκυμοσυνης(utrogestan) για να μην ποναω κ να προστετευεται η κυηση!

Μη φοβαστε απλα να εχετε το νου σας!

Και οι αναγουλες εχω ακουσει(γτ εγω ειχα μονο για καμια ωρα μερικα απογευματα) πως ερχονται φευγουν...Συνηθως σε ξεχνανε για λιγο μονο(οταν τις εχεις)!!

Καλη εγκυμοσυνη σε ολα τα κοριτσια!!!Τα καλυτερα ερχονται!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου ευχαριστώ που μου απάντησες. Ναι, είναι μικροπονάκια που έρχονται και φεύγουν και καμιά φορά και πονάκια στη μέση. Αύριο θα κάνω και τη δεύτερη χοριακή για να δούμε πώς ανεβαίνει.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι και με το καλό να φέρεις στον κόσμο το κοριτσάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εγω συμφωνω με την Αναστασια..εγω ειχα κανονικα πονακια περιοδου στην αρχη αλλά μου ειχε δωσει ο γιατρος 2 buscopan την ημερα για να η συσπαται η μητρα και ημουν μια χαρουλα.. ρωτησε ομως το γιατρο να δεις κι αυτος τι θα σου πει..

καλη συνεχεια με ηρεμια και γαλήνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia θα διαφωνησω μαζι σου.Τα πονακια περιοδου δεν ειναι ανυσηχητικα.Οποτε maroyli32 μην ανυσηχεις.Πρεπει να προσεχουμε τι πληροφοριες δινουμε γιατι τρομαζουν τα κοριτσακια.Παλι τα πονακια περιοδου ειναι λογω της μητρας που μεγαλωνει.Μαλιστα μπορει να ειναι πολυ εντονα καποιες στιγμες.Εγω παλι προσωπικα εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι και σημερα ειδικα οταν αλλαζω μηνα.Παντα ομως ενημερωνα τον γιατρο μου γι'αυτα.Ετσι λοιπον μου εδινε μαγνησιο και ηρεμουσα.Μαλιστα γυναικες που εχουνε πονακια τετοια λενε οι γιατροι οτι θα εχουνε ευκολο τοκετο(μακαρι!!).Γιατι στην ουσια ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις που προετοιμαζουν την μητρα για τον τοκετο που δεν επηρεαζουνε ομως τον τραχηλο.Πάντα ομως ξαναλεω ενημερωνουμε τον γιατρο μας.Υπαρχουνε και σχετικα ποστ με αυτο το θεμα.Για τα πονακια περιοδου.Ολες οι κοπελες ειναι καθυσηχαστικές.Απλα ξαναλεω ενημερωνουμε για ολα τον γιατρο μας.Δεν ντρεπομαστε πρεπει να γνωριζει τα παντα.Εγω αυτο σας συμβουλευω μιας και ειστε φρεσκιες εγκυουλες!!!!!Να εχετε αριστη σχεση μετον γυναικολογο!Σας ευχομαι καλη συνεχεια!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 έγραψε:

Αναστασία μου ευχαριστώ που μου απάντησες. Ναι, είναι μικροπονάκια που έρχονται και φεύγουν και καμιά φορά και πονάκια στη μέση. Αύριο θα κάνω και τη δεύτερη χοριακή για να δούμε πώς ανεβαίνει.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι και με το καλό να φέρεις στον κόσμο το κοριτσάκι σου.

Σ'ευχαριστω για τις ευχουλες σου!!!! :)

Ολα να ειναι καλα κ για σενα αυριο!!!!Να μας ενημερωσεις για τη χοριακη σου να χαρουμε με τη χαρα σου!!!Στ γιατρο ποτε θα πας αληθεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου κι εγω θα σου ελεγα να μην ανυσηχεις και για καλο και για κακο για να σου φυγει το αγχος να παρεις ενα buscopan ή χαπι ή υποθετο (το υποθετο δρα πιο γρηγορα). γεννηκα τα χαπια αυτα να τα εχεις παντα μαζι σου.

εγω παλι δεν ειχα τιποτα ουτε πονακια , ουτε αναγουλες για να σε βοηθησω σε αυτο/

αλλα αφου νιωθεις οποιαδηποτε πιεση , μπορει να ειναο φυσιολογικο αλλα καλο ειναι να βοηθησεις λιγο την μητρα σου τωρα που μεγαλωνει , ωστε να μην πιεζεται πολυ το μωρακι σου.

παρε τον γιατρο σου και ρωτα τον - μην μενεις με την ανησυχεια γιατι καθε μηνας ειναι ξεχωριστος με πολλα συμπτωματα και ειναι κριμα να εισαι ολη την ωρα αγχωμενη. θα δεις σε λιγους μηνες θα καταλαβαινεις απο μονη σου ποτε οι πονοι ειναι για ανυσηχεις και ποτε οχι - αλλα πρεπει να ενημερωνεις τον γιατρο.

ευχομαι να σου πανε ολα καλά και να εχεις μια γρηγορη και χωρις προβληματα εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Ολα να ειναι καλα κ για σενα αυριο!!!!Να μας ενημερωσεις για τη χοριακη σου να χαρουμε με τη χαρα σου!!!Στ γιατρο ποτε θα πας αληθεια???

Αναστασία μου αύριο που θα έχω και το αποτέλεσμα της 2ης χοριακής θα του τηλεφωνήσω και θα πάω όποτε μου πεί. Για την ώρα, επειδή ο άντρας μου είναι γιατρός και δουλεύει σε νοσοκομείο, μίλησε με έναν γυναικολόγο εκεί και του είπε το ίδιο, να δούμε δλδ και μία ακόμη χοριακή να μπορούμε να συγκρίνουμε.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 έγραψε:

folympia έγραψε:

[/quote:30xhy0cw]

Ναι ειναι φυσιολογικοι οι πονοι περιοδου εγω ειχα και μου το χε πει και η γιατρος...

Και οι αναγουλες ειναι φυσιολογικες...εγω ειχα ελαχιστες ευτυχως

Υπομονη...ε ενταξει να ρωτας τον γιατρο σου εννοειται αλλα δεν ειναι κακο να τα λεμε και εδω περα. :P Καλη εγκυμοσυνη να χεις...με το καλο ολα καλα ευχομαι.Αχ κι εγω ουτε που καταλαβα πως περασε ο καιρος και εχω τωρα μια κουκλιτσα 4 μηνων...

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...