Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙ ΞΕΝΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ..


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΑΝΑ.ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΙΠΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΛΗΘΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ 16 ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΩΣ ΛΕΧΩΝΙΤΣΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ..

ELENI DMS ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ.ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΑΛΑΤΑ.

MOM TO BE ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑΝ.ΑΠΛΑ ΕΣΥ ΠΑΛΕΨΕΣ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ.

ΦΑΝΗ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ:"ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΒΡΟΝΤΑ".ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;ΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΑΝΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΜΙΜΙΣΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΙΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΣ.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΜΙΜΙΣΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΑΛΛΑ Γ-Α-Λ-Α ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΙΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑΝ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΜΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑΝ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ;;ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ;;ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΕΤΣΙ;;;;ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΖΟΥΝ.

ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟΝΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑ Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Σ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΖΟΥΝ.ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΨΕΥΤΙΚΟ,ΑΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΜΙΜΗΣΗ ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΣΑΦΩΣ.ΣΕ ΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΛΕΠΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΑΝ Η ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ.ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΧΡΗΣΤΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΛΕΣ ΑΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΕΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΔΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΔΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ.

ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΠΡΟΩΘΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ.ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΟΥΦ.ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera

exw na rwthsw kati asxeto me oti legete alla sxetiko me to thema .

exw sto ntoulapi ena anoikto gala prwths brefikhs hlikias edw kai 6 mhnes .einai sxedon olokliro giati pote den efage.ti na to kanw ?exei xalasei ?gia poso krataei kserete?lipame na to petaksw ekene 27 €!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΑΝΘΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΕΔΩ!!!

ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!:) ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΜΟΝΟ 1,5 ΜΗΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΜΙΣΟ ΜΗΝΑ ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ.ΓΑΛΑ.........ΕΙΧΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ, ΑΦΟΥ ΤΑ Β_ _ _ Α ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ KING SIZE ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΣ!!!!

ΕΝΙΩΘΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΚΙ ΑΣ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ Η ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ :( !!! ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΡΟΥΦΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ :( !!!

ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΔΩΣΑ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ, ΕΝΙΩΘΑ ΤΟΣΟ ΑΝΑΞΙΑ ΜΑΝΑ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΟΜΩΣ, ΕΝΙΩΘΑ ΑΧΡΗΣΤΗ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΥΨΟΣ ΣΟΥΠΕΡ, ΚΙ ΕΓΩ.............ΝΙΩΘΩ Η ΠΙΟ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ, ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ!!!;) Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!B)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ανθή έχει δίκιο, πραγματικά κάποιες έχουν ξεφύγει με το θέμα, λες και είναι το μόνο που μπορεί κάποιος να καταφέρει..

Μιας και είπες Φανή για βασιλικό πολτό και την μοναδικότητα του αλλά και για τα δήθεν γάλατα, έχω να σου πω, πως κακώς τρώει αν τρώει το παιδί σου οτιδήποτε άλλο εκτός του μοναδικού για το είδος γάλατος σου γιατί τίποτα σχεδόν πια δεν είναι φυσικό, όλα είναι απομιμήσεις, απομιμήσεις ντομάτας, απομιμήσεις δημητριακών, άστα να πάνε..

Απορώ αν για να κάνει το παιδί σου παρέα με κάποιο άλλο παιδί ρωτάς πρώτα αν το θήλαζε η μάνα του! Πολύ πόρωση βρε κορίτσια, ηρεμήστε λίγο...

Δεν αναρωτιέστε γιατί καμιά απο τις κοπέλες που δεν θηλάζουν δεν έχουν γράψει σε αυτό το θέμα??? Να σας πω γιατί??? Γιατί έχει φοβηθεί το μάτι τους! Πως κάνετε έτσι??? Cool!

Αφροδίτη, το γάλα γράφει οτι πρέπει να παραμείνει ανοιχτό το πολύ ένα μήνα, μετά πέταμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου τι να πω..έχεις κολλήσει σε φράσεις μεμονωμένες που είπα και όχι σε όλα όσα έχω πει. Επίσης θέλεις δηλαδή να χρυσώνω το χάπι για να αισθανόμαστε όμορφα; Αφού είναι η αλήθεια. Δεν έχει καμία σχέση ένας ζωντανός οργανισμός όπως το μητρικό γάλα το οποιο διαρκεί το πολύ ενα 24ωρο στο ψυγείο με ένα μείγμα σκόνης που διαρκεί 1 μήνα στο ντουλάπι!! Αυτή είναι η αλήθεα τι να κάνουμε;

Κ αν έχεις την αίσθηση ότι υποτιμώ όλες αυτές που δίνουν ξένο γάλα (παρόλο που δεν υποτίμησα καμία και το λέω και το εννοώ) τότε μάλλον υποτιμώ και τον ίδιο μου τον εαυτό καθότι κι εγώ ξένο, και άψυχογάλα δίνω στο γιο μου..σκόνη..Το τι δινουμε στα ΄παιδιά μας δε σημαίνει απαραίτητα ότι ειναι και το καλύτερο. Προσπαθουμε για το καλύτερο κι ελπίζουμε ολες οι εταιρείες που τα φτιάχνουν να ε΄ναι αξιόπιστες..και να μην περιέχουν ουτε μεταλλαγμένα, ούτε υλικά επικίνδυνα για το παιδί και στα εργοστάσια που παράγονται να τηρούνται όλες οι συνθήκες υγιηνής..Αν λοιπόν το πρώτο πράγμα που με απασχολέι είναι μόνο η διαφορά ποιότητας μητρικού και ψεύτικου γάλατος, τότε μάλλον ξεχνάω όλα τα υπόλοιπα εξίσου σημαντικά για την ανάπτυξή του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημρα σε ολες!

ΡΑΦΑΕΛ: αυτο με τα νεφρα που λες δεν εχει να κανει με το γαλα εμποριου,μεχρι 2 ετων αποφευγουμε το αλατι συμφωνα με τους παιδιατρους σε ολες τις τροφες,καποια στιγμη τα παιδια μας θα φανε μαγειρευτο φαγητο αναλατο ακριβως για τους λογους που λες και συ.Οσο για το αγελαδινο,ολες οι μαμαδες που θηλαζουν τρεφονται με γαλακτοκομικα του εμποριου,συνηθως αγελαδινου γαλακτος εκτις αν καποια τρεφεται με κατσικισιο γαλα οπως εγω αλλα το κανω λογω προτιμησης και λογω του οτι απο μικρο παιδι κατσικισιο γαλα επινα.Εκτος αν το παιδι τους παρουσιασει αλλεργεια(οπως το δικο μου μωρο) ή κατι αλλο (οπως το δικο σου μωρο) ακολουθουν διαφορετικη διατροφη.

Αυτο με τα καζανια πρωτη φορα το ακουω,αλλα αν διαβασεις το κουτι του ρυζαλευρου θα δεις οτι συνηθως ειναι γαλακτουχο (της ΝΟΥΝΟΥ που δινω εγω ειναι) οποτε λογικα θα ερεθειστει ενα μωρο.Το ιδιο ισχυει και για τη Φαριν Λακτε.Καποιοι γονεις (οπως μια φιλη που ζει στο Παρισι) τρεφει τα παιδια της με αμυγδαλογαλα.Δεν εχει δωσει ποτε αλλο γαλακτοκομικο.

Μ αρεσει πως θετεις ολο το θεμα του θηλασμου!:)

κοριτσια¨το κουτι (γαλα,κρεμα) μονο 4 εβδομαδες το κραταμε ανοιχτο μετα ...σουτ και στα σκουπιδια!

Αφροδιτη να ξερες ποσα 30ευρα εχω κλαψει:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και Ανθη και Φανη και ολες μας...κακα τα ψεματα που λενε,αλλα το μητρικο ειναι θυσαυρος για το βρεφος και την μανα! Αυτες που δεν θηλασαμε η καθε μια για τους λογους της το ξερουμε και παμε παρακατω.Δεν θα παθουμε καταθλιψη ουτε θα ειμαστε σε ανταγωνισμο μεταξυ μας,ποιανης το βυζι ειναι καλυτερο ποιοτικα:laugh: :laugh: τα μωρα μας να ναι καλα και μεις για να μπορουμε να τα αγαπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni_dms έγραψε:

Η Ανθή έχει δίκιο, πραγματικά κάποιες έχουν ξεφύγει με το θέμα, λες και είναι το μόνο που μπορεί κάποιος να καταφέρει..

Μιας και είπες Φανή για βασιλικό πολτό και την μοναδικότητα του αλλά και για τα δήθεν γάλατα, έχω να σου πω, πως κακώς τρώει αν τρώει το παιδί σου οτιδήποτε άλλο εκτός του μοναδικού για το είδος γάλατος σου γιατί τίποτα σχεδόν πια δεν είναι φυσικό, όλα είναι απομιμήσεις, απομιμήσεις ντομάτας, απομιμήσεις δημητριακών, άστα να πάνε..

Απορώ αν για να κάνει το παιδί σου παρέα με κάποιο άλλο παιδί ρωτάς πρώτα αν το θήλαζε η μάνα του! Πολύ πόρωση βρε κορίτσια, ηρεμήστε λίγο...

Δεν αναρωτιέστε γιατί καμιά απο τις κοπέλες που δεν θηλάζουν δεν έχουν γράψει σε αυτό το θέμα??? Να σας πω γιατί??? Γιατί έχει φοβηθεί το μάτι τους! Πως κάνετε έτσι??? Cool!

Αφροδίτη, το γάλα γράφει οτι πρέπει να παραμείνει ανοιχτό το πολύ ένα μήνα, μετά πέταμα..

Ελένη..το τι έχει φάει ο γιος μου και το κάθε παιδάκι δε λέγεται..τι να κάνουμε δε μπορούμε να το προστατευσουμε από όλα ..δυστυχώς..όμως δεν έχει να κάνει με αλήθειες. Το μητρικό γάλα..ναι είναι το καλύτερο. Τέλος. Δεν χωράει ούτε αμφιβολιες, ούτε αντιθέσεις. Απο κει και περα κατακλυζόμαστε από ένα σωρό τροφές φτιαγμένες σε εργαστήρια , από ανθρώπινα χέρια που δυσκολα μπορείς να πεις ότι είναι αγνές..οι αγνές φυσικές τροφές όπως το ταχινι, το μέλι και άλλες τέτοιες είναι οι μοναδικές τροφές που είναι πλούσιες και θρεπτικές. Κ όμως τρώμε από όκα..τι σημαίνει ότι τώρα που τονιζω τη σημαντικότητα τέτοιων τροφών ότι υποτιμώ αυτους που δεν τις τρώνε; Δε νομίζω..Απλώς λέω κάτι αληθινο..και σε όποιον αρέσει..Αν κάποιοι αισθάνονται άσχημα από μόνοι τους δεν φταίω...κι εγώ έχω φάει με το κιλό τα γαριδάκια, έχω πιεί λίτρα κοκα κόλα..ξέρω όμως ότι δεν είναι το ίδιο με το να τρώω αγνές και φυσικές τροφές..όσο κι αν θέλω να θεοποιήσω το ωραιότατο κρουασαν με σοκολατα! Είναι τροφή κι αυτή!!Αυτή είναι η άποψή μου , κι αν κάποιο θίγονται δεν φταίω εγώ, γιατί πολύ απλά αν μέσα από τα ΄λόγια μου θίγεται κάποιος τότε σημαίνει ότι θίγω παράλληλα και τον αυτό μου ο οποίος συμμετέχει σε όλα αυτά ακόμη και στο ξένο γάλα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη ρε κοριτσια αλλα μου ρχονται ενα ενα και γραφω 100 ποστ στο τελος!

Εγω γενησα με καισαρικη και το βυζι ηταν τουμπανο απο το γαλα !Οποτε παει και το παραμυθι οτι οποια γεναει ετσι δεν μπορει να θηλασει ευκολα τις πρωτες μερες:) Αφου ετρωγε ο μικρος (λιγο στην αρχη) και μου το εβγαζε η μαια στο μαιευτηριο οσο περισευε για να μην παθω καμια ζημια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni_dms έγραψε:

Απορώ αν για να κάνει το παιδί σου παρέα με κάποιο άλλο παιδί ρωτάς πρώτα αν το θήλαζε η μάνα του! Πολύ πόρωση βρε κορίτσια, ηρεμήστε λίγο...

Δεν αναρωτιέστε γιατί καμιά απο τις κοπέλες που δεν θηλάζουν δεν έχουν γράψει σε αυτό το θέμα??? Να σας πω γιατί??? Γιατί έχει φοβηθεί το μάτι τους! Πως κάνετε έτσι??? Cool!

:laugh: :laugh: :laugh:

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ;;;

ΕΓΩ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΓΡΑΨΑ.....ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!:P

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Ανθή μου τι να πω..έχεις κολλήσει σε φράσεις μεμονωμένες που είπα και όχι σε όλα όσα έχω πει. Επίσης θέλεις δηλαδή να χρυσώνω το χάπι για να αισθανόμαστε όμορφα;

ΦΑΝΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΧΡΥΣΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΧΑΠΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΙΟΤΙ ΕΣΥ ΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΘΗΛΑΣΕΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.Ε, ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΔΙΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΝΟ.ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ;;ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΜΩΣ ΕΔΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΕΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ,ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΜΑΙ ΣΕ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΛΕΣ.ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΨΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΑΛΑ ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ Μ-Ο-Ν-Ο ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΘΙΓΟΜΑΙ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΘΑ ΘΙΓΟΣΟΥΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΕΠΕΙΔΗ Η HAPPY MAMMY ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ,ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ.ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΟΥΜΕ.ΑΥΤΑ.ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή! Πάντοτε καλλιεργημένη και ευγενική...Ωραία θέμα...

Καταρχάς a priori αναφέρω ότι κρίνω απόψεις και όχι πρόσωπα...

Και πώς θα ήταν δυνατόν άλλωστε...

Τιρογαριδάκι συμφωνώ είσαι ειδήμων σε ΟΛΑ! Πραγματικά άλλη άποψη καταποντίζεται...

ΟΚ, συμφωνούμε για τα πλεονεκτήματα του μητρικού θηλασμού...

Είσαι στη μόδα και εσύ!

Αφροδίτη οικονομική καταστροφή;;;

Είμαστε πλούσιες οι μη θηλάζουσες...

Φίμωση;;;Εσύ το συνηθίζεις...Γενικά παρλάρεις όταν επικαλλύπτεσαι από απόψεις άλλων...

Καντινού μην το εξομολογηθείς κιόλας!Μην χάσεις και τις επιστήθιες φίλες σου!

ΕΡΩΤΗΣΗ:εργάζεστε;;;Λείπετε ώρες από το σπίτι;;;

Η σεξουαλική ζωή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβαζω αλλα δε νξερω γιατι γινεται τοσος ντορος...

καταρχην ειναι κοινως αποδεκτο πως το μητρικο γαλα ειναι καλυτερο? ναι απο οτι εχω καταλαβει..

οι συμβουλες που εχουν δωθει περι ξενου ειναι σε κοπελες που ζητησαν και απλα ενημερωθηκαν για μειωση παραγωγης λογω ξενου κτλ τα γνωστα..

δεν καταλαβαινω...δεν νομιζω πως μειωσε καμια κοπελα ρε κοριτσια καποια αλλη που δεν θηλασε..και απορω...

συμβουλες δοθηκανε εκει που ητανε χρησιμες..και εγω οταν ηθελα με βοηθησαν..κακο ειναι?

και εγω δεν ηξερα πως η χρηση μπιμπερο μειωνει το δικο μου γαλα και τωρα που το ξερω το σλεω και σε αλλες κοπελες που αναρωτιουνται αν θα δωσουν μπουκαλι ή οχι για τον χ και ψ λογο. γιατι γιαυτο ειμαστε εδω ...για να μαθαινουμε πραγματα(εγω τουλαχιστον)

η βοηθεια που ζητηθηκε απο καποια κοριτσια πιστευω πως ητανε πολυ σημαντικη και λογω του οτι ο θηλασμος ειναι κατα κοινη ομολογια ζορικο πραγμα βοηθησε να παει παραπερα...

δηλ.επρεπε οι μονες συμβοπυλες να ητανε ναι δωσε μπουκαλι ολο καλα κτλ? προφανως οποια μας εχει ανοιξει τετοιο θεμα ηθελε βοηθεια για να συνεχισει..οποια σταματησε (και εγω μεσα) το εκανε για τους δικους της λογους και δεν ενημερωσε.:laugh:

τι να πω! εγω δεν ενιωσα ποτε απαξιωση απο καμια θηλαζουσα μανουλα εδω μεσα, και εκτιμω αφανταστα οσες συνεχιζουν.. δεν εχει ποτε ειπωθει καλη ή κακια μαμα αν θηλαζει ή οχι παρολαυτα αυτο το ακουω εδω και καιρο..:blink: απο που εχει προκυψε ιας μου πει καποια γιατι θα σκασω!:silly: :blink: :laugh: :laugh:

δεν ειναι κακο να υπαρχουν και καποιες κοπελες πιο ενημερωμενες και εαν θες και πορωμενες με τον θηλασμο και να ενημερωνουν και να βοηθουν εστω και στο ελαχιστο τις υπολοιπες...ο ζηλος δεν ειναι κακο πραγμα..και μην ξεχνατε ο γραπτος λογος ειναι περιεργος..

αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ, ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;ΚΡΥΨΤΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΣΑΣ :)

:laugh: :laugh: :laugh:

ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΟΕΧΕΙ Η ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ, ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.

ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΑΝ ή ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΠΑΛΙ ΚΑΛΩΣ ΚΑΝΟΥΝ.

ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ;;;ή ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΝΤ'ΑΛΛΟΝ;;;ή ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ;;;ΑΝ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΝΑ ΣΦΑΧΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!:unsure:

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΙ ΑΥΤΑ. ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ;;;ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ!!!;)

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΗΝ!!!:dry:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy έγραψε:

:blink::blink::blink:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ, ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;ΚΡΥΨΤΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΣΑΣ :)

314__Medium_.jpg

:laugh: :laugh: :laugh:

ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΟΕΧΕΙ Η ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ, ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.

ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΑΝ ή ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΠΑΛΙ ΚΑΛΩΣ ΚΑΝΟΥΝ.

ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ;;;ή ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΝΤ'ΑΛΛΟΝ;;;ή ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ;;;ΑΝ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΝΑ ΣΦΑΧΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!:unsure:

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΙ ΑΥΤΑ. ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ;;;ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ!!!;)

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΗΝ!!!:dry:

:)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ VENI.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΩΡΑΙΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ VENI.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ο επιλογος ητανε της happy mammy!!!!! εγω απλα συμφωνησα!!!!:) :) :) :) :) :) ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ωραίο το θέμα και προπάντων ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ!:)

Ελπίζω σε συμμόρφωση κάποιων...

Και μία ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:

ΧΑΛΑΡΑΑΑΑ...Και φυσικά ''Πρώτα βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό μας και έπειτα εκφραζόμαστε''

ΥΣ.αδιαμφισβήτητη η αξία του μητρικού γάλακτος και τα πλεονεκτήματα αυτού αλλά υπάρχουν ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...

Εν κατακλείδι θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με την Ανθή...

Η ψυχική υγεία και διάθεση της μητέρας, καθώς και η όμορφη σχέση του ζευγαριού είναι ΠΙΟ ΟΥΣΙΩΔΕΣ για την ανάπτυξη του παιδιού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

Ανθή έγραψε:

ο επιλογος ητανε της happy mammy!!!!! εγω απλα συμφωνησα!!!!:) :) :) :) :) :) ;):)[/quote:3an6m44s]

:laugh: :laugh: :laugh:

ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΣΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΛΟΓΟΥ;!;!;!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ 15-ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...