Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η δική μου εμπειρία τοκετού ( dallia ) !!!!!


Recommended Posts

Επιτέλους γύρισα σπίτι!!! Όχι πως κακοπέρασα στο ΙΑΣΩ! Μια χαρά ήταν! Η παρέα στο δωμάτιο πολύ καλή... Τα κορίτσια φοβερά! Και το ωραίο ήταν ότι 2 γεννήσαμε 31 Ιουλίου και οι άλλες 2 1 Αυγούστου! Επομένως όλες μαζί ήμασταν από την αρχή έως ότου φύγαμε!

Παρασκευή 31 Ιουλίου 2009 και ώρα Ελλάδος 2 παρά την νύχτα!! Κάνω την εισαγωγή.. μπαίνω στο δωμάτιο προετοιμασίας! Ξυρισματάκι, κλύσμα και τα σχετικά! Μια χαρά μέχρι εκεί! Με μεταφέρουν μ'ένα καροτσάκι σε μονόκλινο δωμάτιο... μου παίρνουν αίμα, μου βάζουν την πεταλούδα ώστε να μπει ο ορός το πρωί και τον καρδιοτοκογράφο! Και επίσης περίμενα να μου βάλουν το υπόθετο το οποίο θα μαλάκωνε τον τράχηλο! Η ώρα 4 και κάτι, έφυγε ο άντρας μου να πάει να κάνει ένα ντουζάκι και να ξανάρθει! Μου έβαλαν το υπόθετο το οποίο κατά τις 7 μου έφερε κάποιους ελαφριούς πόνους! Ωστόσο ακούγονταν κάτι τσιρίδες από το βάθος και με τρομοκρατούσαν απίστευτα. Ήθελα να σηκωθώ επιτόπου και να φύγω! Κατά τις 7:30 ήρθε η μαία μου και την είδα σαν τον φύλακα άγγελο μου! Μου βάζει τον ορό.. κι έρχεται κι ο αντρούλης μου!

Όταν άρχισαν οι πρώτοι πόνοι.. άντεχα! Κάποια στιγμή δυνάμωναν .. έφευγαν.. το ίδιο ξανά και ξανά! Κατά τις 10 πρέπει να ήταν ή μπορεί κι αργότερα όπου έκανα την επισκληρίδιο! Ναι.. ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ!!! Από παρενέργειες ή κουσούρι στην μέση.. τίποτα! Τουλάχιστον για μένα! Το μόνο που ένιωθα, μάλλον κι από τον φόβο της πρωτάρας ήταν ένα τρέμουλο στο σώμα μου όχι πάντα! Οι ώρες περνούσαν.. κι εγώ περίμενα! Συζητούσαμε για το γαμήλιο ταξίδι στην Ιτάλια, για πολλά και διάφορα.. Πότε πότε μ'έπαιρνε ο ύπνος.. Κατά την 1 αισθανόμουν μια πίεση στον πωπό μου! Αυτό ήταν! Φτάναμε στο τελικό στάδιο! Άρχισα πάλι να πονάω μιας κι η επίδραση είχε περάσει κι έπρεπε να βάλουμε κι άλλη δόση! Έκανα εξωθήσεις.. Το παλεύαμε! Τελικά και για να μην σας ζαλίζω πάρα πολύ, γέννησα μετά από άπειρες εξωθήσεις μιας κι αυτός ήταν ψηλά, έβγαλα και μια αιμοροίδα έτσι να έχω κάτι να θυμάμαι και στις 14:25 το μεσημέρι είδα τον άντρακλα μου για πρώτη φορά, ο οποίος ζύγιζε 3.650 και ήταν 53 πόντους!

Όταν βγήκε, τον κρατήσαν ανάποδα, έκοψαν τον λώρο, και τον πήραν να τον καθαρίσουν! Ακούσαμε το κλάμα του.. και μου τον έφεραν αγκαλιά μου! Ήταν πολύ όμορφο συναίσθημα! Το ωραιότερο!!!

Θα σας βάλω και φωτογραφίες να μου πείτε πως σας φαίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου ζήσει!!!!!!!! Τώρα να πω ότι είναι κούκλος, είναι λίγο!!!!!!!!!!!!! Να τον χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DALLIA MOY ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ...

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ?????

ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΠΑ???ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Και μια σημερινή που τον έπιασα στην απόλυτη φάση ύπνου... nani1.jpg

ΑΑΑΧ...ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.....:woohoo:

ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΣΤΥΛ!!!!!!!!!

ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΤΑΛΛΙΑ ΜΟΥ !!!!!!!!!:woohoo: :woohoo:

Ειχαμε ακριβως την ιδια εμπειρία τοκετού....δεν ειναι τελεια τωρα με το μωρο στο σπίτι ???

:cheer: :silly: Ειναι κουκλί, ειναι πολύ ψηλό μωράκι κ εχει κ μακριά δάχτυλα...παιδαρος θα γίνει...κ εμενα 3650 γεννήθηκε....

τωρα να ξεκουράζεσαι...θυλάζεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Και μια σημερινή που τον έπιασα στην απόλυτη φάση ύπνου... nani1.jpg

ΠΟ ΠΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ!!!:woohoo: :woohoo: ΚΟΥΚΛΟΣ!!!:cheer::cheer: ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!!!;):P ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου να σου ζησει κουκλα μου!!!!!

Ειναι πραγματικα αντρακι που εμπνεει για...Καψουρα!!!Το καψουρακι σου που ελεγες κ συ!!!

Να 'ναι παντα ευτυχισμενος κ υγιης καλη μου!!!!!

Καλη προσαρμογη να εχετε!!!

Μοιαζει τον πατερουλη του ή μου φαινεται?????

Η φωτο που κοιμαται ειναι υπεροχη!!!!Να μου τον φιλησεις!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia μου να σου ζήσει ο παίδαρος...Να είναι γερός και καλότυχος στη ζωή του..Είναι γλύκας..Τρελή μουρίτσα...;) ;)

Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώσετε όπως ποθείτε...

Κι εγώ έτσι ταλαιπωρήθηκα με τη σκατούλα μου..Ήταν ψήλα και μου βγήκαν τα μάτια μέχρι να τη βγάλω...:blink::blink:

Καλά σαράντα να έχετε και καλή προσαρμογή...

Πες μας πώς είναι η ζωή με τον μεμπούλη σας, θηλάζεις;;;

όσο μπορείς να κοιμάσαι και να ξεκουρλαζεσαι!!

Φιλάκια πολλά στο κουκλάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Dallia μου!να σου ζήσει ο παίδαρος..τι φατσούλα είναι αυτή???ακαταμάχητη!!:woohoo::woohoo:

Άντε να παίρνουμε σειρά και εμείς σιγά σιγά.!

καλή λοχεία κοπέλα μου και καλά ξενύχτια:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει ο μπουμπουκος!

Ειναι μια γλυκα!:)

Του ευχομαι να ειναι πρωτα κ πανω απ'ολα γερος κ τυχερος στη ζωη του κ εσεις παντα διπλα του να τον θαυμαζεται κ να τον καμαρωνεται οπως τωρα!

Υ.Γ. τωρα χρειαζεσαι οπωσδηποτε αλλαγη στο tickerακι σου!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena mou ti paidaro evgales mwre!! Trelh mouritsa gia zouligma!

Kale aytos tou xronou tha paei sxoleio toso psilos pou einai! :laugh:

Na sas zhsei kai pali paidia kai na ton kamarwnete! Kalh loxeia se esena kai kala ksenyxtia!! :P:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DALLIA MOU SYGXARHTHRIA!!!!!! NA SAS ZHSEI O MPEMPAKOS!!!!!! TI KSEKOURASTO KAI TROFANTO MORAKI!!!!!AX OSH ORA EVLEPA TIS FOTOGRAFIES TOY OLO PSYXH MOU KAI PSYXH MOU ELEGA... FTOU FTOU FTOU!!!!!NA EINAI PANTA YGIHS , EYTYXISMENOS KAI SE SENA KALH LOXEIA !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου γλυκια μου να σου ζησει το παλικαρακι σου ειναι πολυυυυυ γλυκας ομαρφος σαν τους γονεις του εγινες μανουλα βρε!!!! απιστευτο συναισθημα ε????

ποσο χαρηκα δεν φανταζεσαι !!!!!!

να γινει γερος σαν τα ψηλα βουνα και να τον καμαρωσετε οπως ποθειτε και παλι νας σου ζησει γλυκια μου καλη ξεκουραση καλη λοχεια και καλη προσαρμογη

φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Και μια σημερινή που τον έπιασα στην απόλυτη φάση ύπνου... nani1.jpg

Είναι πραγματικά για φίλημα:kiss: :kiss: :kiss:

Πανέμορφο μωράκι!!!!

Να σας ζήσει, να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος και εσείς να τον καμαρώνετε!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα κουκλίτσα μου να σου ζήσει ο κούκλος σου!!

Έχω μια μικρη εντύπωση οτι μοιάζει στον μπαμπά! Κάνω λάθος;!;!

Τα παιδάκια μας εχουν την ίδια ημερομηνία γενέθλια!! Φαντάζομαι λοιπόν πως θα νιώθεις αυτές τις μέρες!!

Άντε και μετά τις 10 Σεπτέμβρη που θα σαραντήσεις θα έρχεσαι και συ με το καροτσάκι σου στις συναντήσεις μας!!

Πολλά τρυφερά φιλούδια στη γλυκειά μαμά και τον πρήγκιπα της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου σε σκεφτομουν κι ελεγα πρεπει να γενναει αυτες τις μερες,οταν ημουν κρητη,να σου ζησει το κουκλακι,να τον χαιρεστε,φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...