Μετάβαση σε περιεχόμενο

θηλασμός-εκεί που λέω τα κατάφερα,ξανά απογοήτευσ


Recommended Posts

baby sm μου κ την ημέρα κοιμάται παραπάνω!τώρα κοιμήθηκε ξανά!είναι απίστευτο!από την ημέρα που ανοιξα αυτό το θέμα μέσα στην απελπισία,βελτιώνεται διαρκώς!!μακάρι να ακολουθήσει το πρόγραμμα της κορούλας σου κ ο μπεμπούλης μου!για να δούμεεεε..ευχαριστώ πολύ κ πάλι!!!:) :) :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλη μου βοηθαει και το γεγονος οτι μεγαλωνουν σιγα σιγα

δεν μπορει να ειναι συνεχεια γκρινιαρικα!!!:woohoo: ελεος!!!

εμενα η δικια μου εριξε αρκετη γκρινια...και την επιανε και υστερια!!!σε ασχετες ωρες, ακομη και με το που την ειχα θηλασει...ε λοιπον σε πληροφορω την ξαναεβαζα αμεσως και ηρεμουσε!Τι να κανα!!!Αλλη λυση δεν υπαρχει...Μπορει να πονουσε και να θελε την ασφαλεια του στηθους, μπορει να πεινουσε γενικα μπορει χιλια δυο. Ακομα την κουβαλαω στον ωμο για να κοιμηθει φορες φορες...γιατι ειναι και μυστηρια στον υπνο και τελευταια παλι δεν κοιμαται στο καροτσι. Εχει κοπει η μεση μου στα δυο! Αστα!Την Παρασκευη κλεινουμε 4 μηνες. Για να δουμε πως θα παει απο δω και περα.

Υπομονη...σου ευχομαι και ελπιζω ο δικος σου να ειναι πιο ηρεμος απο την δικια μου την τρελοκαμπερω!!!:woohoo: :laugh: :woohoo:

Παντως αφου σου κανει μεγαλα διαστημματα και αλλες φορες μεσα στη μερα, μια χαρα εισαι γλυκια μου. Αντε θα ξεκουραστεις σχετικα, γρηγορα.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ευχάριστα τα νέα σας lucky

Μπράβο σας.

Εύχομαι από δω και πέρα να πηγαίνεται όλο και καλύτερα.

Και να μην απογοητεύεσαι. Πάντα υπάρχουν και δύσκολες στιγμές γιαυτό είμαστε εδώ να βοηθάει η μία την άλλη.

Κι εγώ έχω βοηθηθεί πολύ από τα κορίτσια. Χωρίς το mammyland δεν θα τα είχα καταφέρει με τον θηλασμό γιατί δεν είχα κανέναν από το περιβάλλον μου να με βοηθήσει.

Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm μη νομίζεις,δεν είναι μόνο η μπουμπούκα σου τρελοκαμπέρο!!!:) ο δικός μου να δεις κρίσεις υστερίας!αφού,σοβαρά τώρα,του έχει βγει από τώρα η φήμη του νευρικού!!τις τελευταίες ημέρες κάλμαρε κάπως!εύχομαι να τα πάτε ακόμη καλύτερα κ εσείς,να γλιτώσει κ η μεσούλα σου!!:laugh: άσε,κ εγώ στην αγκαλιά τον κοιμίζω κ μετά στο καρότσι ή στο κρεβατάκι του,αλλιώς θέλω ώρες για να τον πάρει ο ύπνος!!είναι κ 5,5 κιλά κ εγώ η δόλια 53 κ σφαδάζω μετά από τους πόνους,αλλά προκειμένου να κοιμηθουν..όλα τα υπομένουμε!!!

καντινου σε υπερευχαριστώ κ εσένα!:cheer:

natasoula μου πόσο δίκιο έχεις..κ εγώ δεν είχα κανέναν από το περιβάλλον μου να με συμβουλέψει για το θηλασμό,μάλλον το αντίθετο θα έλεγα:angry: αφού όλο μου λένε[καλέ,από που τα έμαθες όλα αυτά;;καινούριες μόδες φαίνεται!]

να χαίρεστε τα μωράκια σας κορίτσια,ένα μεγάλο ευχαριστό κ σε καθεμια ξεχωριστα από οσες ξεχασα!!:) :) :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να σας ρωτήσω΄πότε ακριβώς εμφανίζονται ή κάνουν την επανεμφάνισή τους οι μαραθώνιοι θηλασμοί;σήμερα από το πρωί ο μπέμπης μου δεν έχει ησυχάσει στιγμή,τώρα τον έβαλα για υπνο κ πάλι δεν ξέρω για πόσο..τον έβαζα όλη την ημέρα λοιπόν στο στήθος,αλλά μετά δε κοιμόταν..τίποτα άλλο δεν μπόρεσα να κάνω σήμερα,ούτε ένα μπάνιο που ήθελα..έχει να κάνει με μαραθώνιο θηλασμό ή είναι άσχετο;;:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

baby sm μη νομίζεις,δεν είναι μόνο η μπουμπούκα σου τρελοκαμπέρο!!!:) ο δικός μου να δεις κρίσεις υστερίας!αφού,σοβαρά τώρα,του έχει βγει από τώρα η φήμη του νευρικού!!τις τελευταίες ημέρες κάλμαρε κάπως!εύχομαι να τα πάτε ακόμη καλύτερα κ εσείς,να γλιτώσει κ η μεσούλα σου!!:laugh: άσε,κ εγώ στην αγκαλιά τον κοιμίζω κ μετά στο καρότσι ή στο κρεβατάκι του,αλλιώς θέλω ώρες για να τον πάρει ο ύπνος!!είναι κ 5,5 κιλά κ εγώ η δόλια 53 κ σφαδάζω μετά από τους πόνους,αλλά προκειμένου να κοιμηθουν..όλα τα υπομένουμε!!!

καντινου σε υπερευχαριστώ κ εσένα!:cheer:

natasoula μου πόσο δίκιο έχεις..κ εγώ δεν είχα κανέναν από το περιβάλλον μου να με συμβουλέψει για το θηλασμό,μάλλον το αντίθετο θα έλεγα:angry: αφού όλο μου λένε[καλέ,από που τα έμαθες όλα αυτά;;καινούριες μόδες φαίνεται!]

να χαίρεστε τα μωράκια σας κορίτσια,ένα μεγάλο ευχαριστό κ σε καθεμια ξεχωριστα από οσες ξεχασα!!:) :) :kiss: :kiss:

αυτο που μου τη σπαει ρε συ ειναι οτι υποτιθεται οτι οι παλιες πρεπει να ειναι περισσοτερο υπερ του θηλασμου...γιατι υποτιθεται παλι θηκαζαν!!!τι νεες μοδες και αηδιες σου λενε;;τα παιρνω γιατι κι εμενα μου τα πρηξανε και η μανα μου και η πεθερα μου.Με το που εκανε μια υστερια το παιδι πετιοταν η πεθερα μου και ελεγε!!!<μηπως θελει συμπληρωμα το παιδι;;;>εμαθε και το συμπληρωμα...ηη....αντε να μη πω! Τα νευρα μου κροσσια!!!

Μη φοβασαι με τις υστεριες του.Και εγω αυτα περασα...τωρα θηλαζει περιπου μιση ωρα...εκτος απο τις φορες που θελει να κοιμηθει πανω μου και μπορει να φτασει και τη μια ωρα.Αυτο εννοεις μαραθωνιο θηλασμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοώ ότι θέλει να θηλάζει ανά μια ωρα σχεδον όλη ημέρα σημερα,κ ενδιάμεσα δεν ηρεμει κ φυσικά δεν κοιμάται!τί καινούριο είναι πάλι αυτό;βιάστηκα να νακουφιστώ μου φαίνεται:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

εννοώ ότι θέλει να θηλάζει ανά μια ωρα σχεδον όλη ημέρα σημερα,κ ενδιάμεσα δεν ηρεμει κ φυσικά δεν κοιμάται!τί καινούριο είναι πάλι αυτό;βιάστηκα να νακουφιστώ μου φαίνεται:blink:

τον βγαζεις εσυ ή σταματαει μονος του και τον σηκωνεις και ρευεται;τι γινεται ακριβως...για περιεγραψε...αμα βρεις χρονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ, ΠΙΠΙΛΑΕΙ-ΤΡΩΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ. ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια,ευτυχώς ήρθε ο άντρας μου κ μπόρεσα να απαντήσω..λοιπόν,από το πρωί δεν έχει κοιμηθεί κ α θ ο λ ο υ,είναι συνέχεια στο στήθος,γκρινιάζει όταν πάω να τον αφήσω,θέλει μόνο αγκαλιά κ η μέση μου κομματιάστηκε τόσες ώρες..το ίδιο είχε πάθει πριν δύο εβδομάδες κ ο παιδίατρος είχε πει πως έκανε τότε άλμα ανάπτυξης,τώρα όμως πάλι ; κάθε πότε είναι αυτα τα άλματα πια;έλεος πια!!!ούτε να φάω δεν μπόρεσα σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε καλη μου...ποσο σε καταλαβαινω...κουραγιο θα περασει...

τα περασα κι εγω με τη μικρη να την εχω ολη μερα στο στηθος και κατα καιρους το αποζητα καποιες φορες να ειναι περισσοτερο.

Θελει υπομονη. Σε καταλαβαινω απολυτα, κι εγω να παω τουαλετα δεν προλαβαινα...και τωρα καποιες φορες που και που.Θα στρωσει σιγα σιγα το μωρακι σου. Οχι απο τη μια μερα στην αλλη. Ξερω η μεση σου ειναι κομματια...εμενα και τωρα ειναι...υπομονη. Αν εχεις καποιον να ρχεται λιγη ωρα να σε ξεκουραζει μια που ο αντρας σου δουλευει μεχρι αργα. Τι να πω. Θα περασει παντως , μην απογοητευεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα κορίτσια!είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα για κάποιες απορίες περί θηλασμού κ έτσι συνεχίζω σε αυτό..λοιπόν,καταρχάς όλα πάνε πολύ καλά με τον μπεμπούλη μου,χθες κάναμε κ το πρώτο μας εμβόλιο,δεν ανεβάσαμε ευτυχώς πυρετό,κ είμαστε αισίως 6 κιλά κ 61 εκατοστά,μόνο με γαλατάκι μανούλας!σταματήσαμε κ τις πολλές γκρίνιες,μέχρι αποδείξεως του εναντιου βέβαια!:P ,αλλά βρε κορίτσια κάτι με προβληματίζει..ακολούθησα τη συμβουλή σας κ κάθε φορά που γκρινιάζει το μωράκι μου κ ο λόγος δεν είναι εμφανής,το βάζω στο στήθος.αποτέλεσμα;ηρεμει κ τρώει!αυτό όμως μπορεί να γίνετε κ ανά 1 ώρα,εκτός αν κοιμάται!χθες ειδικά γινόταν το απογευμα ανα μισάωρο!βέβαια το βράδυ κοιμήθηκε 5,5 ώρες συνεχόμενα:woohoo: ,έχει καμια σχέση;επίσης,δε νομίζω να προκειται για αλμα αναπτυξης,αφου αυτο συνεβη την προηγουμενη εβδομαδα!τα δικα σας μωρακια τρωνε τοσο συχνα;:blink::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polu kala katalabes i prepei na kaneis .....etsi einai klaiei koitazoume pana an lerothike (emena pote den klapse apo thn pana,lete na einai bromirhs?:woohoo: )an trexei kati alo kai an den einai tipota to bazeis sto sththos na katsei .esti einai mhn parekseneuese na xeree kiolas pou sou koimithike kai 5,5 wres.ales (opos egw ) exoume rabiksei marathonious kai otan lew marathonious na mhn ksekolaei apo to sththos 4-5 wres .an ton ebgaza shkone to tetragono :laugh: .

tha perasei authn h fash se kanena mhna .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς και εμείς σ'αυτή την ηλικία κάπως έτσι είμασταν. Μπορεί να μην κλαίει απαραίτητα γιατι πεινάει. Μπορεί να θέλει απλά να νοιώσει τη μανούλα του. Το στήθος είναι ένας τρόπος να ηρεμεί το μωράκι. Θα μεγαλώσει μην ανησυχείς και θα είναι πιο ανεξάρτητο δεν θα θέλει τόσο συχνά. Με το να το βάζεις στο στήθος συνέχεια αυξάνεται η παραγωγή σου οπότε μετά θα χορταίνει περισσότερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου!! 😃😃
    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...