Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΙΝΕΣ ΣΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ.ΑΙΜΑ;ΘΗΛΑΖΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.


Recommended Posts

ΑΑΑΑ και το σημαντικότερο έιναι να πέρνεις συμπληρώματα ασβεστίου και αν πρόκειτε μελοντικά ενώ θηλαζεις να πέρνεις κανα τρίμηνο πρίν φολικό μην την πατήσεις...σαν και μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ραφαέλ έγραψε:

ΑΑΑΑ και το σημαντικότερο έιναι να πέρνεις συμπληρώματα ασβεστίου και αν πρόκειτε μελοντικά ενώ θηλαζεις να πέρνεις κανα τρίμηνο πρίν φολικό μην την πατήσεις...σαν και μένα

παιρνω και σιδηρο και ασβεστιο σε ολο το θηλασμο.φολικο γιατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει σημασία ένα μόριο αρκεί...όταν πήγα να του δώσω ρυζάλευρο πρώτη φορά 6 μηνών έβγαλε αίμα γιατί παρασκευάζετε μαζί με τις άλλες κρέμες που έχουν γάλα.Οπότε δεν πλαίνουν τα καζάνια...ο γιατρός μου το είπε.Οπότε μετά 20 ημέρες αίμα και έκανα ξανά τέστ στον 7ο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγω έμεινα έγκυος και γιαυτό σταμάτησα να τον θηλάζω.. Πρίν 2 μήνες έκανα διακοπή κύησης 5 μηνών γιατί η μπέμπα είχε δισχιδή ράχη...και μου είπαν ότι έπρεπε να πέρνω φολικό 3 μήνες πρίν. Βασικά όλες πρέπει να πέρνουν αλλά με τι διαιτα ήταν αυτοκτονία. και ρώτησα των γυναικολόγο και μου είπε προχώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Neocate έρχετε από Αγγλία, είναι στοιχειακό δηλαδή δεν είναι γάλα αλλά γίνετε από πατάτες κάτι έλαι και έχει όλα τις βιταμίνες που χρειάζετε ένα βρέφος.Παρασκευάζετε σε αποστειρωμένα δοχεία γιαυτό κάνε και 55.90

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

το Neocate έρχετε από Αγγλία, είναι στοιχειακό δηλαδή δεν είναι γάλα αλλά γίνετε από πατάτες κάτι έλαι και έχει όλα τις βιταμίνες που χρειάζετε ένα βρέφος.Παρασκευάζετε σε αποστειρωμένα δοχεία γιαυτό κάνε και 55.90
ΚΑΙ ΒΡΟΜΑΕΙ ΑΠΑΙΣΙΑ!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΑΦΑΕΛ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΤΕ ΑΚΡΗ. baby sm ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΤΕ ΠΟΛΛΑ!!! ΜΠΑΧΑΛΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ραφαέλ έγραψε:

ΚΑΙ ΒΡΟΜΑΕΙ ΑΠΑΙΣΙΑ!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΑΦΑΕΛ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΤΕ ΑΚΡΗ. baby sm ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΤΕ ΠΟΛΛΑ!!! ΜΠΑΧΑΛΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ![/quote:31db6ea2]

καλημερα καντινου...

μην ανησυχεις...εξακολουθω τον θηλασμο με διαιτα και προσοχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

να ρωτήσω κάτι ....ακόμα βγάζει αίμα η σταμάτησε και απλός ψαχνέ την αιτία ?

οχι.εξακολουθει να βγαζει...σε καθε εκκενωση απο το προηγουμενο σαββατοκυριακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Το μυστηριο με τα κοκκινα στα κακα της μικρης ελυθη...Ειναι μικροβιο...που αρπαξε προφανως απο το νερο βρυσης που της εδινα, βρασμενο μεν...αλλα οχι ικανοποιητικα απ οτι φανηκε. Αφηστε...εσκασα!!!απ το κακο μου. Κομμενο το νερο.Για την ωρα τουλαχιστον. Ξεκιναμε αντιβιωση απο αποψε και για ολη τη βδομαδα.

Κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Αντε περαστικά σας!

Τουλάχιστον το βρήκατε.

Αλλά έχω μια απορία βρε κοριτσάκι....

Γιατί της έδινες νεράκι εφόσον θηλάζεις και δεν έχετε ξεκινήσει τροφές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με ρωτησε και ημαια μου...

κοιτα βασικα...η παιδιατρος μου ειπε αν θελω να της δινω λιγο νερακι με τις ζεστες το καλοκαιρι για να ξεδιψαει...

με το κουταλακι της το δινα...επινε κανα δυο κουταλιτσες...ε μετα ξεκινησαμε να παιρνει σιδηρο με το κουταλι και της διναμε και λιγο νερο συμπληρωματικα για να μην τις μενει η γευση...

τι να πω;

τωρα θα της δωσω ξανα μετα τον 6ο που θα ξεκινησουμε τροφες που λες κι εσυ...

τωρα βεβαια με τον σιδηρο δεν ξερω πως θα τα παει και πως θα της το δινουμε...

παντως η μαια μου ειπε οτι το γαλα εχει νερο 95%. ενημερωτικα...

ασε...βλακεια εχω κανει προφανως...lovie

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ! ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΕΡΟ. ΚΑΤΩ ΤΩΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΝΕΡΟ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ. ΧΑΡΗΚΑ ΜΩΡΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο σιδηρος να ξερεις δεν ειναι ο,τι καλυτερο!

Και μενα μου ειχε δωσει η παιδιατρος απο τον 3ο μηνα αλλα δεν πηρα καν το σκευασμα.

Το εψαξα αρκετα και αποφασισα να μην της το δωσω!

Δεν χρειαζεται εξαλλου.

Σκεψου το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Και ο σιδηρος να ξερεις δεν ειναι ο,τι καλυτερο!

Και μενα μου ειχε δωσει η παιδιατρος απο τον 3ο μηνα αλλα δεν πηρα καν το σκευασμα.

Το εψαξα αρκετα και αποφασισα να μην της το δωσω!

Δεν χρειαζεται εξαλλου.

Σκεψου το...

Δεν ξερω...δε γνωριζω πολλα για το συγκεκριμενο θεμα.Γιατι δεν χρειαζεται;Εχεις σχετικο επαγγελμα και ρα γνωριζεις αυτα;Θα θελα να ξερω...Παιρνω και εγω σιδηρο...αλλα κρεας δεν τρωω ιδιαιτερο...ουτε φακες...πειραζουν τη μικρη οι δευτερες...

Καντινου μου, σε ευχαριστω!!!:)

Και Ραφαελ...εννοειται!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καμια σχεση!

Το επαγγελμα μου δεν ειναι σχετικο!

Απλα εκανα μια ερευνα στο internet.

Διαβασα διαφορα αρθρα κυριως σε αμερικανικα site.

Ο,τι διαβασα ηταν αρκετο για να με πεισει στο να μην της δωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλησπερα!!

Αντιμετωπισα και εγω το ιδιο προβλημα με τη μικρη μου. Ειχε βλενες στα κακακια της και επειδη ημουν υποψιασμενη για αλλεργια στο αγελαδινο γαλα ( τα ανηψακια μου ειχαν και τα δυο αλλεργια) το ειπα στο γιατρο και μου εδωσε γαλα alfare, παρολα αυτα οι βλενες συνεχιστηκαν. Μου ειχε πει να κοψω γαλακτοκομικα, αυγα, ξηρους καρπους και αυγα καθως τη θηλαζα κιολας. Τελικα καναμε 2 φορες mayer κοπρανων και βγηκαν αρνητικες!!! Το μωρο εκλαιγε συνεχως και εγω ειχα σπασει τα τηλεφωνα στο γιατρο. Μου εδωσε καινουργιο γαλα το Neocate το οποιο το παιρνουμε ενα μηνα και σταματησαν οι βλεννες απο την πρωτη κιολας μερα!!!

Οταν ρωτησα το γιατρο γιατι δεν ανιχνευοταν το αιμα στα κακακια μεσω της καλλιεργειας mayers, μου ειπε πως λογω του νεαρου της ηλικιας της (ηταν 15ημερων)καμια φορα δεν ανιχνευεται. Με ενημερωσε μαλιστα πως η αλλεργια της μικρης ηταν πολυ ''βαρια'' γιάυτο και δεν την καλυψε το alfare που ειναι ενα σταδιο λιγοτερο στειρο απο οτι το Neocate.

Ενημερωτικα σας λεω πως το Neocate γραφεται απο το ΙΚΑ. Αν θελετε λεπτομερειες πειτε μου, μην σας ζαλιζω χωρις λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...