Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΙΝΕΣ ΣΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ.ΑΙΜΑ;ΘΗΛΑΖΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.


Recommended Posts

οπως τα λες οπως τα λες...

ναι θα την παω το απογευμα που θα γυρισει και ο αντρας μου απο δουλεια. Για να δουμε τι θα μας πει αφου τι δει. Περιμενω και την καλλιεργεια...θα σας ενημερωνω

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα baby sm ..εμένα ο γιός μου είχε το ίδιο πράγμα στα κακάκια του 3 μηνών και τελικά ήτα αλλεργία στο συμπληρωματικό γάλα που άρχισα τότε να του δίνω...δοκιμάσαμε πάαρα πολλά γάλατα με διασπασμένη την πρωτεϊνη του γάλακτος και τελικά πέρασε τελείως..δεν είχε ποτέ ξανά κάτι τέτοιο, ούτε όταν άρχισε το φρέσκο γάλα...

Μην αγχώνεσαι..όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΛΛΕΡΓΙΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΣΙΣΑΚΙΑ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΦΑΓΕ ΛΕΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΡΑΟΥΛΑ Η ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ...Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ Κ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙΑ...ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΥΑΜΩΣΗ, ΕΙΧΑ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΖΥΜΟΥ 6GPD ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ...ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ, ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΡΗΤΗ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΤΣΑΚ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΥΛΑ BYE BYE...ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΖΥΜΟΥ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΤΣΙΣΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ...ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΑΣ ! ΕΝΗΜΕΡΩΝΕ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΓΚΑ, ΠΟΛΥ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΗ ΕΙΣΑΙ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ! ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΥΡΑ ΛΟΓΙΚΑ! ΠΩΣ ΠΑΣ ΕΣΥ? Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ? ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα σας διαβασα Μαργα και καντινου!

Καντινου i love you! Εχεις φοβερο χιουμορ!

Λοιπον λοιπον...νεωτερα απο το μετωπο.

Η καλλιεργεια ουρων βγηκε καθαρη.

Ο ποπος δεν εχει κατι εμφανες.

Βγηκε θετικο το μαγιερ κοπρανων και κανουμε και καλλιεργεια, τα αποτελεσματα θα τα εχουμε αυριο.

Εξακολουθει να ζοριζεται οταν κανει κακα και διευκολυνεται καπως οταν την εχω στο στηθος.

Επιπλεον δεν κανει τοσο συχνα, παρατηρησα. Ειπαμε εχουμε κοψει τον σιδηρο της και εγω τα γαλακτοκομικα απο μοσχαρι. Βασικα τα εκοψα ολα γιατι δεν εχω προλαβει να παω να αγορασω προιοντα απο αλλα ΖΩΑ!!!:laugh: αλλα πρεπει για να παιρνουμε ασβεστιο.

Τωρα η παιδιατρος ψαχνει γαστρεντερολογο...για να συμβουλευτει...κι εγω περιμενω. Ε οκ δεν ανησυχω κοριτσια, οτι ειναι ας ειναι θα το περασουμε...τι να κανουμε. Παντως οσο παει και ζουζουνευει το σκατουλακι μου. Ολο γελια και λογακια ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΒΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΕΑ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΓΙΑΤΙ ΜΩΡΕ ΨΑΧΝΕΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ? ΔΕΝ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απλα επειδη τωρα κοψαμε τα γαλακτοκομικα δεν θα φανει τοσο συντομα αν ειναι απο αυτο.Βασικα θελει να του πει τα συμπτωματα μηπως εχει παρει λεει κανενα μικροβιο απο στο στομα και ειναι στο εντερο, αλλα θα δουμε αυριο και την καλλιεργεια κοπρανων.

Μπα εγω καταληγω οτι αλλεργια θα ειναι οπως το λεμε καντινου μου, και να σου πω την αληθεια μου θα κανω διατροφη, ευκαιρια ειναι να χασω και κανα κιλο γιατι 8 κιλα μου μεινανε απο την εγκυμοσυνη και δεν τα εχανα με τιποτα.

Βεβαια προβληματιζομαστε ελαφρως γιατι ζοριζεται το Ψυχουλακι μου καθε που τα κανει...για να δουμε πως θα παει και αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ρε καντινου!!!

μη βαρας!:)

ειπα μπας και βοηθαει στη διαγνωση!:)

εμενα ειναι το 1ο μου βλεπεις και ειμαι αμαθη...εσυ ποσα εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΥΣ! Η ΜΙΑ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΟΝΤΑ 7 ΜΗΝΩΝ. ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ. ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α...μαλιστα.

εγω εχω παλι την πεθερα μου σπιτι τωρα, εννοω αυτη τη στιγμη. και παλι μου ειπε μηπως δεν φτανει το γαλα μου και το παιδι δεν παιρνει βαρος!!!

στα ξαφνικα της ηρθε, χωρις εναυσμα...

οχι, πες μου οποία η θεσις μου!!!

ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ενημερωνω απλα οτι και η καλλιεργεια κοπρανων βγηκε αρνητικη. Δηλαδη δεν φαινεται να υπαρχει μικροβιο...μου πανε. Τωρα η παιδιατρος χθες βραδυ που τηλεφωνησε και μιλησε με τον ανδρα μου γιατι εγω θηλαζα τη μικρη, συστησε δυο γαστρεντερολογους, γιατι λεει οτι οι εξετασεις σε αυτα τα κεντρα δεν τα δειχνουν ολα!ποια ολα;...δεν ξερω...θα την παρω τωρα παλι να της πω το αποτελεσμα και βλεπουμε...σηριαλ τα κακα της μικρης...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικως μιλησαμε με γαστρεντερολογο...παμε αυριο για εξετασεις αιματος RAST μηπως φανει αλλεργια απο αυγο ψαρι γαλα και εξεταση κοπρανων για campilobacter, ενα βακτηριο. οι εξετασεις κανουν καποιες μερες να βγουν, νομιζω τρεις. Αν ειναι αρνητικες λεει η παιδιατρος να κοψω για τρεις μερες το θηλασμο και να της δωσω υποαλλεργικο γαλα. Και μετα ξανα μανα θηλασμο και υποαλλεργικο γαλα εναλλαξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα rast στο αίμα δεν δείχνουν τίποτα εκτός και αν έχει κανονική αλλεργία για πάντα. Αν έχει αυτή την αλλεργία που σημαίνει ότι ανώριμο το έντεράκι του και περνάει περίπου στους 15 μήνες δεν θα δείξουν. Εγώ έκανα rasτ και patch και δεν έδειξαν τίποτα...βλακείες.Και αν δώσεις υποαλλεργικό για τρείς μέρες επειδή μου το είπε τότε και μένα ο γαστρεντερολόγος δεν κάνεις τίποτα. Θέλει να αποτοξινωθεί ο οργανισμός 20 μέρες.Εγώ δεν έδωσα μου είπε ο παιδίατρος να κάνω υπομονή 20 ημέρες με διαίτα και όλα φτιάξαν.Άσε που αν του δώσεις υποαλλεργικό για τρείς μέρες μπορεί να μην έχεις μετά...πρόσεξε με το υποαλλεργικό.

Και την πεθερά γράψτην εκεί που ξέρεις δικό σου είναι το μωρό και το ταίζεις όσο θέλεις...άντε που χώνονται όπου θέλουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΦΑΕΛ. ΚΟΙΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ, ΠΑΘΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ! Η ΡΑΦΑΕΛ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Η ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΤΕ. ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΖΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΝΕ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΤΟ ΣΗΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΣΤΙΖΕ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ 55 ΕΥΡΩ! ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ! ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡ'ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ. ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ. ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ. ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού neocate έδινες, γιτί αυτό δίνω εγώ τώρα και κάνει 55.60? Αύριο πάω για πρόκληση στο υποαλλεργικό πρώτα και σε ένα μήνα θα πιούμε κανονικό.Δεν αγχώνομαι πια καθόλου μετά από την διακοπή κύησης που είχα γιατί είναι κάτι απλό, μόνο που θέλει προσοχή για να μην κάνει καμιά ζημιά στο εντεράκι το μωρού και μετά όχι σε 15 μήνες θα σταματήσει η αλλεργία αλλά θα θέλει 5 χρόνια... Αυτά μου τα είπαν αλλεργιολόγοι στο παίδων.

Εγώ έκανα 7 μήνες διαίτα δεν έτρωγα τίποτα.Έβλεπα τα παγωτά και πάθαινα αλλά ο μπέμπης είναι η ζωή μου και θα κάνω τα πάντα γιαυτόν. Στο Αγλαία Κυριακού με ρωτήσαν αν θέλω αντιαλλεργικό ή να το θηλάσω και τους είπα μόνο να το θηλάσω όπως μου είπε και ο παιδιατρος μου..Ξέρεις πόσα αντισώματα πέρνουν από εμάς τα μωρά...σκέψου 2 μηνών μωράκι με το ξένο χωρίς να έχουν εμβολιαστεί κατάλληλα και την γρίπη που την πάς τώρα...'οχι ότι σε σώνει αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

Εγώ δεν ήξερα ότι ήθελε 20 ημέρες να αποτοξινωθεί ο οργανισμός μου το έλεγε ο παιδίατρος αλλά εγώ δεν το πίστευα, κ΄ όμως έτσι ήταν τζάμπα του έδωσα την αντιβίωση...

Σκεφτόμουν να κάνω ένα θέμα για την αλλεργική πρωκτοκολίτιδα γιατί έτσι λέγετε αυτό που έχουν τα μωράκια μας επειδή έχω κάνει διατριβή πάνω σε αυτό...ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΟΓΟ όμως επίσκεψη γιατί δεν είμαστε γιατροί..Λέμε την εμπειρία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ! ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΛΑ! ΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΗΘΕΛΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ. ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΟΨΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΕΜΕΙΣ ΔΩΚΙΜΑΣΑΜΕ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ 13 ΜΗΝΩΝ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΩΡΑ ΔΕ, ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο σας τα κατάφερες έστω και έτσι.. εγώ άκουγα και τρελά όπως για πολύποδα. Όλα καλά αύριο είναι μεγάλη μέρα αλλά ξέρω ότι θα πάνε καλά.. Θα σας ενημερώσω και το θέμα θα το φτιάξω γιατί όταν διαβάζεις πολλά ψάχνεσε περισσότερο και βοηθάς και τους άλλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...