Μετάβαση σε περιεχόμενο

πονοι στον 5ο ή αποτελεσμα μιας κακης μερας??


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες και ολους

αυτη την εβδομαδα ειχα μια πολυ δυσκολη εβδομαδα...παρα πολυ ομως... στην δουλεια. προσπαθουσα να κρατιεμαι ηρεμη και δε ξεσπουσα τα συναισθηματα μου με αποτελεσμα το Σαββατο το μεσημερι με αφορμη ενα περιστατικο ξεσπασα σε φωνες και κλαματα και μαλιστα χτυπησα το χερι μου με δυναμη σε εναν τοιχο και εχουν πριστει 2 δαχτυλα μου :(:( μετα απο λιγο ηρεμησα οσο μπορουσα εκανα μπανιο και χαιδεψα την κοιλια μου...μηλισα λιγο στο μωρο μου και στον αντρα μου (ειμαι μακρια και δεν ειχα κανεναν να με ηρεμει αυτες τις μερες :angry: ) και με συμβουλεψε να κοιμηθω για να ηρεμησω...ετσι κ εκανα... αιμα δεν ειχα ουτε τιποτα μεγαλους πονους, εχω ομως πονακια σαν αυτα του 2ου μηνα και εχω ψιλοανησυχισει... :(

αυριο θα παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου να δω τι θα με συμβουλεψει...

σκεφτομαι να παω σε εναν γιατρο εδω που βρησκομαι τωρα και να ζητησω να δω αν το μωρο ειναι καλα με εναν υπερηχο...

εχετε ακουσει κοπελα να βλαπτει το μωρο της σε καποιο ξεσπασμα θυμου?

εσεις τι θα κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γλυκια μου!!!

τα ξεσπάσματα θυμου σιγουρα δεν ειναι καλά κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!!βεβαια μερικες φορες δεν μπορούμε να τα αποφυγουμε!!μας βγαζουν εκτος εαυτου!!!

μην ανησυχεις.. χαλαρωσε όσο μπορεις και ηρεμησε.. σκέψου τι εχει προτεραιοτητα για σενα και μη βάζεις παραπανω από σενα τον αντρα σου και φυσικα το μωρακι σου τιποτα!!

μη φοβασαι.. το μωρο ειναι προστατευμενο αρκετα.. δεν παθαινει ευκολα κατι..

ειχα ενα παρομοιο ξεσπασμα θυμου, νευρων και στενοχωριας στην αρχη του 7ου και αμεσως τα πονακια με έπιασαν...δουλεψε το εγκεφαλικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

τωρα προσπαθω να ειμαι ηρεμη, χθες πηγα το απογευμα σε ενα παιδικο παρτυ και ξεχαστηκα ειδα τα πιτσιρικια και σκεφτομουν το μπεμπακο μου που σε λιγους μηνες θα κανει εμφανιση :cheer: σημερα κανονισα να παω βολτα σε ενα δροσερο μερος εδω κοντα...ξεριες το παλευω...αλλα με την δουλει δε τη παλευω :unsure: κανω υπομονη μεχρι τις 2/8 που θα την κανω για λιγες μερες...ουφ!

τελικα να τον κανω τον υπερηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να έβλαψες το μωράκι σου.Ίσως μετά την ψυχική αναταραχή ήρθε και η σωματική,δηλαδή τα πονακιά.Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο.

Ενημέρωσε τον γυναικολόγο σου και μην ανησυχείς :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με τα κορίτσια, απο οσο γνωρίζω δεν νομίζω να σου συνεβει κάτι απλά καμια φορά αγχωνόμαστε με το παραμικρό..

όσο για τον υπερηχο μίλα καλύτερα με το γιατρό σου αλλά επίσης δεν νομίζω να χρειαστεί, ειδικά αν ακους εσυ το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ.ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΗΣΥΧΙΤΙΚΟ!ΦΥΣΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ.ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΞΕΣΠΟΥΣΑ ΦΩΝΑΖΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΧΤΥΠΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΕΝΑ ΤΟΙΧΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΑΛΩΣΕΙ ΜΕΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΨΑ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΕ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΒΕΒΑΙΑ Η ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙΑΛΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΟΝΑΣ ΓΙΑΥΤΟ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΡΕΛΙ ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ ΕΣΥ ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΠΕΤΑΝΕ ΑΕΤΟ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΕΣ ΤΟ ΣΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑΤΟΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΠΑΣ ΤΩΡΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΠΗ.ΠΑΝΕ ΕΞΩ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gilaki μου!!!!:P Μην Ανησυχεις!!!!!!!!Δεν μπορει να ειμαστε 9 μήνες με σουπερ ψυχολογια!!Και γω 2-3 φορες εκνευριστηκα πολυ!Και ολα καλα!!!!Οι μακροχρονιες καταστασεις κανουν κακο στο νινι!!!!Μια στο τοσο δεν βλαπτει!Επειδη ειναι μακρυα ο γιατρος σου πηγαινε εδω για να ηρεμησεις παντως!Θα δεις το νινι και θα τα ξεχασεις ολα!Και ειδα οτι περιμενεις αγορακι μωρε?Μ'αρεσει που μαθαινω νεα σου εδω μεσα!!!!χαχαχαχα!Παντως εγω εχω βγαλει ολη την εγκυμοσυνη μεχρι στιγμης με πονακια!Ειδικά οταν αλλάζω μηνα!Σαν περιοδου!Παιρνω μαγνησιο και περναει!Εχω παρατηρησει οτι αν στρεσσαριστω ή τρομαξω με κατι πχ θορυβο ποναω!Πηγα στον γιατρο και δεν ειναι τιποτα!Αυτα!Φιλάκια!Θα σε παρω και τηλ να τα πουμε!!!Φιλάκια!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA έγραψε:

συμφωνώ με τα κορίτσια, απο οσο γνωρίζω δεν νομίζω να σου συνεβει κάτι απλά καμια φορά αγχωνόμαστε με το παραμικρό..

όσο για τον υπερηχο μίλα καλύτερα με το γιατρό σου αλλά επίσης δεν νομίζω να χρειαστεί, ειδικά αν ακους εσυ το μωρό

το μονο συγουρο ειναι οτι αγχονωμαι με το παραμικρο, και πριν την εγκυμοσυνη δλδ αλλα τωρα εχει δεσει!

δεν το εχω ακουσει ακομη τον μπεμπακο μου γιαυτο και δε ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_1978 έγραψε:

Gilaki μου!!!!:P Μην Ανησυχεις!!!!!!!!Δεν μπορει να ειμαστε 9 μήνες με σουπερ ψυχολογια!!Και γω 2-3 φορες εκνευριστηκα πολυ!Και ολα καλα!!!!Οι μακροχρονιες καταστασεις κανουν κακο στο νινι!!!!Μια στο τοσο δεν βλαπτει!Επειδη ειναι μακρυα ο γιατρος σου πηγαινε εδω για να ηρεμησεις παντως!Θα δεις το νινι και θα τα ξεχασεις ολα!Και ειδα οτι περιμενεις αγορακι μωρε?Μ'αρεσει που μαθαινω νεα σου εδω μεσα!!!!χαχαχαχα!Παντως εγω εχω βγαλει ολη την εγκυμοσυνη μεχρι στιγμης με πονακια!Ειδικά οταν αλλάζω μηνα!Σαν περιοδου!Παιρνω μαγνησιο και περναει!Εχω παρατηρησει οτι αν στρεσσαριστω ή τρομαξω με κατι πχ θορυβο ποναω!Πηγα στον γιατρο και δεν ειναι τιποτα!Αυτα!Φιλάκια!Θα σε παρω και τηλ να τα πουμε!!!Φιλάκια!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

ευχαριστωωωωωωωωωωω

και γω σε σκεφτομαι πολυ...θελω πολυ να βρεθουμε...λεω να παω στον γιατρο σου για εναν υπερηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας

τωρα που το σκεφτομαι ποιο ψυχραιμα και γω σε καθε αλλαγη του μηνα εχω πονακια...θα τηλ βεβαια σημερα στον γιατρο μου...

με ηρεμησατε αρκετα παντως

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...