Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΤΕ


Recommended Posts

ti niotho??

molis girisa ap to giatro k eide ta apotelesmata tou magalou iperixou k ola kala pane eipe..

k fisika eimai poli xaroumeni,,,,,

eyxomai se oles na eiste xaroumenes k eytixismenes..:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 484
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ti niotho??

molis girisa ap to giatro k eide ta apotelesmata tou magalou iperixou k ola kala pane eipe..

k fisika eimai poli xaroumeni,,,,,

eyxomai se oles na eiste xaroumenes k eytixismenes..:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοιώθω φοβερή ευλογία που έχω δυο γερά παιδάκια και κάθε βράδυ όταν τα βλέπω να κοιμούνται ευχαριστώ τον Θεό για τα μεγάλα του δώρα!

Νοιώθω χαρά κάθε πρωί που ανοίγω τα μάτια μου και ξημερώνει μια νέα μέρα....

Νοιώθω πως θέλω ένα τρίτο παιδάκι να τριγυρνά μέσα στο σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοιώθω φοβερή ευλογία που έχω δυο γερά παιδάκια και κάθε βράδυ όταν τα βλέπω να κοιμούνται ευχαριστώ τον Θεό για τα μεγάλα του δώρα!

Νοιώθω χαρά κάθε πρωί που ανοίγω τα μάτια μου και ξημερώνει μια νέα μέρα....

Νοιώθω πως θέλω ένα τρίτο παιδάκι να τριγυρνά μέσα στο σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω απο καρδιας για τα ομορφα λογια σας....μου δινετε πολυ κουραγιο κ κακα τα ψεματα το εχω μεγαλη αναγκη....;) ναι vasdeli ειναι πολυ μεγαλη ευλογια αυτο που περιεγραψες να κλεινεις τα ματια σου με την εικονα των παιδιων σου κ η πρωτη εικονα το πρωι να ειναι επισης ι ιδια,ισως κ πιο ομορφη.

σκεφτομαι μερικες φορες πως οταν ξεκιναγαμε να κανουμε οικογενοια σκεφτομασταν 1,2,3 παιδια ενα σπιτι γεματο,ποιος να μας το λεγε οτι θα ειναι τοσο δυσκολο. μερικες φορες σκεφτομαι που ξερεις μπορει ο Θεος να θελει να μας προφυλαξει απο ενα μεγαλυτερο ισως βασσανο.

κ ετσι αντε παλι απο την αρχη.....

κοριτσια σας ευχαριστω ολες κ οπως κ να ερθουν τα πραγματα εγω θα συμετεχω στο site γιατι μου αρεσε πολυ κ το site εισται εσεις.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω απο καρδιας για τα ομορφα λογια σας....μου δινετε πολυ κουραγιο κ κακα τα ψεματα το εχω μεγαλη αναγκη....;) ναι vasdeli ειναι πολυ μεγαλη ευλογια αυτο που περιεγραψες να κλεινεις τα ματια σου με την εικονα των παιδιων σου κ η πρωτη εικονα το πρωι να ειναι επισης ι ιδια,ισως κ πιο ομορφη.

σκεφτομαι μερικες φορες πως οταν ξεκιναγαμε να κανουμε οικογενοια σκεφτομασταν 1,2,3 παιδια ενα σπιτι γεματο,ποιος να μας το λεγε οτι θα ειναι τοσο δυσκολο. μερικες φορες σκεφτομαι που ξερεις μπορει ο Θεος να θελει να μας προφυλαξει απο ενα μεγαλυτερο ισως βασσανο.

κ ετσι αντε παλι απο την αρχη.....

κοριτσια σας ευχαριστω ολες κ οπως κ να ερθουν τα πραγματα εγω θα συμετεχω στο site γιατι μου αρεσε πολυ κ το site εισται εσεις.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοιώθω ότι ο Θεός ήδη με έχει ευλογήσει πλούσια με τον άντρα που μου χάρισε!

Θέλω θέλω πολύ κι εγώ ένα παιδάκι όμως προσπαθώ πάντα να αρκούμαι σε ότι μου δίνεται!

Μετράει πάρα πολύ η σχέση μου με τον αντρούλη μου και δόξα στον Θεό, μας έχει γεμίσει με πολύ πολύ αγάπη!!!

Γιαυτό και νοιώθω ότι θα ήθελα ένα παιδάκι για εκείνον, για να τον κάνω ακόμη πιο ευτυχισμένο!!! Γιατί πιστεύω ότι θα ήταν πάρα πολύ καλός πατέρας και θα είμασταν πιο ολοκληρωμένη οικογένεια!....

Όμως όλα έρχοντε στην ώρα τους οπότε απλά περιμένω...η υπομονή είναι κάτι που το έχω μαθει και το εξασκώ ακόμη περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοιώθω ότι ο Θεός ήδη με έχει ευλογήσει πλούσια με τον άντρα που μου χάρισε!

Θέλω θέλω πολύ κι εγώ ένα παιδάκι όμως προσπαθώ πάντα να αρκούμαι σε ότι μου δίνεται!

Μετράει πάρα πολύ η σχέση μου με τον αντρούλη μου και δόξα στον Θεό, μας έχει γεμίσει με πολύ πολύ αγάπη!!!

Γιαυτό και νοιώθω ότι θα ήθελα ένα παιδάκι για εκείνον, για να τον κάνω ακόμη πιο ευτυχισμένο!!! Γιατί πιστεύω ότι θα ήταν πάρα πολύ καλός πατέρας και θα είμασταν πιο ολοκληρωμένη οικογένεια!....

Όμως όλα έρχοντε στην ώρα τους οπότε απλά περιμένω...η υπομονή είναι κάτι που το έχω μαθει και το εξασκώ ακόμη περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ageliki έγραψε:

Τελοσπάντων αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι ακούω πολύ συχνά κορίτσια του ευρύτερου κύκλου μου που δεν μπορούν να συλλάβουν, να το τοποθετούν σε μια εγωιστική βάση του τύπου "γιατί δεν πιάνω εγώ παιδί και πιάνουν οι άλλες"!! Θαρρείς και το παιδάκι είναι κανένα τρόπαιο που τονώνει τον εγωισμό σου και ενισχύει την αυτοπεποίθησή σου!

Αυτοί που πραγματικά αγαπούν τα παιδιά δεν ζηλεύουν με την εγκυμοσύνη του άλλου γιατί εγώ αυτό βλέπω συνέχεια..

quote]

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ζηλιας, αλλα οτι νοιωθεις ενα ειδος αδικιας. Εγω πχ το λεω οταν βλεπω γυναικες που ενω ειναι εγκυες καπνιζουν ή που γεννουν ενα παιδι και το πετανε στα σκουπιδια. Τοτε σκεφτομαι οτι ειναι κριμα να κανουν αυτες παιδια και οχι καποια κοπελα που θα τα αγαπουσε πραγματικα. Αλλα ποτε δεν το εχω πει για μια κοπελα που εκανε παιδακι και του συμπεριφερεται υπεροχα.

Οσο για το τι νοιωθω... Νοιωθω υπεροχα για τον τοσο υπεροχο αντρα μου και για την επισης υπεροχη μητερα μου που ειναι διπλα μου καθε καλη και καθε δυσκολη στιγμη της ζωης μου. Επισης νοιωθω απαισια γιατι βλεπω ανθρωπους (συγγενεις, πεθερες κτλ) που αντι να ασχολουνται με το σπιτι τους , τα παιδια, τα εγγονια τους, το μονο που κοιτουν ειναι πως θα κανουν κουτσομπολιο και κακο σε καποιον αλλο ανθρωπο. Ευχομαι να φτιαχνοταν μια κοινωνια που ο καθενας θα κοιτουσε μονο το σπιτι του και οχι πως να βγαλει την κακια του σε ολους γυρω του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ageliki έγραψε:

Τελοσπάντων αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι ακούω πολύ συχνά κορίτσια του ευρύτερου κύκλου μου που δεν μπορούν να συλλάβουν, να το τοποθετούν σε μια εγωιστική βάση του τύπου "γιατί δεν πιάνω εγώ παιδί και πιάνουν οι άλλες"!! Θαρρείς και το παιδάκι είναι κανένα τρόπαιο που τονώνει τον εγωισμό σου και ενισχύει την αυτοπεποίθησή σου!

Αυτοί που πραγματικά αγαπούν τα παιδιά δεν ζηλεύουν με την εγκυμοσύνη του άλλου γιατί εγώ αυτό βλέπω συνέχεια..

quote]

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ζηλιας, αλλα οτι νοιωθεις ενα ειδος αδικιας. Εγω πχ το λεω οταν βλεπω γυναικες που ενω ειναι εγκυες καπνιζουν ή που γεννουν ενα παιδι και το πετανε στα σκουπιδια. Τοτε σκεφτομαι οτι ειναι κριμα να κανουν αυτες παιδια και οχι καποια κοπελα που θα τα αγαπουσε πραγματικα. Αλλα ποτε δεν το εχω πει για μια κοπελα που εκανε παιδακι και του συμπεριφερεται υπεροχα.

Οσο για το τι νοιωθω... Νοιωθω υπεροχα για τον τοσο υπεροχο αντρα μου και για την επισης υπεροχη μητερα μου που ειναι διπλα μου καθε καλη και καθε δυσκολη στιγμη της ζωης μου. Επισης νοιωθω απαισια γιατι βλεπω ανθρωπους (συγγενεις, πεθερες κτλ) που αντι να ασχολουνται με το σπιτι τους , τα παιδια, τα εγγονια τους, το μονο που κοιτουν ειναι πως θα κανουν κουτσομπολιο και κακο σε καποιον αλλο ανθρωπο. Ευχομαι να φτιαχνοταν μια κοινωνια που ο καθενας θα κοιτουσε μονο το σπιτι του και οχι πως να βγαλει την κακια του σε ολους γυρω του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...