Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είναι η απιστία κάτι αναπόφευκτο;;


tirogaridaki

Recommended Posts

mpougatsoula24 έγραψε:

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΚΑΝΤΙΝΟY:woohoo: :kiss: ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΧΤΗ

ΤΙ ΝΑ ΠΩ :P :woohoo: :silly: :kiss:

ΩΧ, ΚΙΑΛΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ! ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΒΑΡΑΤΕ ΟΛΛΕΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ ΤΩΡΑ! ΕΙΠΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

συμφωνω με τη νελυ,μια μικρη κοπελα μπορει να γοητευτει πολυ απο εναν μεγαλυτερο(δεν ενοω γερο,τοτε ναι,για τα λεφτα παει μαζι του,αλλα ενας πενηνταρης καλοστεκουμενος...ειναι πολυ πιθανο να γοητευσει)

συμφωνω και με την gilie..αν φτασει ποτε η ωρα που θα με θελει μονο για το χαμομηλι,τοτε θα τον χωρησω εγω..δεν ξερω αν ειναι θεμα εγωισμου η αξιοπρεπειας,αλλα ετσι νιωθω..δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως,δεν ανεχομαι να με υποβιβαζει κανεις,και προσπαθω βεβαια για αυτο,και δεν το κανω ουτε εγω φυσικα στον αλλο..

αλλα δεν ξερω,ζηλευω γιατι φοβαμαι μην χασω τον αντρα μου,η γιατι φοβαμαι μην νιωσω ασχημα για τον εαυτο μου,η και τα δυο?????????

τι πραγματικα θα μας πληγωνε σε μια απιστια???

τον κωωστα τον λατρευω,απο μικρη και ειναι ο μονος που με εχει αγγιξει και δεν εχω καμια αναγκη να με αγγιξει κανεις αλλος..

αλλα πιστευω οτι αν μαθω οτι με απατησε,οση αγαπη του εχω τωρα,τοσο μισος θα αποκτησω και τελικα δε θα με νοιαζει που τον εχασα,αλλα αυτο που θα μου μεινει ειναι μια κουρελιασμενη αυτοεκτιμηση,και μια αθλια διαπιστωση του ποσο λαθος εκανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ29!!!!ΞΕΡΩ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΚΑΙ 10 ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!Η ΜΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ!!!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ Η ΑΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ, ΠΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βρε Ελένη μου δεν θίχτηκα :laugh: Συζήτηση κάνουμε,προς Θεού :) Ούτε εγώ μίλησα με διάθεση καυγά ή παρεξήγησης :dry:

gilie αυτό είναι το συμπέρασμα μου απο τις παρέες μου.Είναι εντελώς πρακτικό,βγαλμένο απο την καθημερινότητα που έχω με τους φίλους μου και φυσικά δεν βασίζεται σε καμία θεωρία.Μπορεί θεωρητικά να είναι λάθος ,αλλά εγώ εκεί έχω καταλήξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Βρε μπας κ έδωσα λάθος εντύπωση;; Εγώ αυτό που λέω είναι ότι όλα είναι πιθανά και μέσα σε γυσιολογικά πλαίσια. Γκίλι δε νομίζω ότι έχω ανασφγάλεια με αυτά που λέω..έτσι τουλάχιστον πιστεύω δηλαδή...ξέρω ότι δεν μπορώ να κρατήσω κανένα κοντά μου ούτε κ να με κρατήσει κάποιος άλλος. Θεωρώ ότι ο γάμος δεν εχει την έννοια που του έχουμε δώσει και ούτε θα έπρεπε. Δεν μπορείς να πεις θα σε αγαπώ για πάντα..δε γίνεται..ή μπορεί και να γίνεται απλώς να μην ταιριάζει σε όλους. ¨Οταν είχα ακούσει για το 7ετές σύμφωνο γάμου είχα συμγωνήσει αλλά και διαφωνήσει για αρκετά..αλλά γάμος όπως τον εννοούμε σήμερα και ΄τόσο απόλυτα ούτε κ σε αυτό συμφωνώ..άνθρωποι είμαστε! Φτιαγμένοι από συναισθήματα! Δεν μπορώ να ζητώ αποκλείστικότητα!! Δεν είναι δυνατόν!! Έχω αγαπήσει και ερωτευτεί κ άλλα άτομα..αυτότι σημαίνει;Ότι είμαι καμια πεταχτούλα;; ¨οχι ,απλως ο γάμος για μας δεν επιτρέπει άλλα συναιασθήματα τόσο δυνατά παρά μόνο για τον σύντροφό μας..είναι δυνατόν;;;

Τις αναγκες σου τις ξερεις καλυτερα απο μενα, εγω ειπε απλα μια εντυπωση, πολυ πιθανο να κανω λαθος φυσικα

Φυσικα και δεν ειναι πεταχτουλα η γυναικα που αγαπησε πανω απο μια φορα...μη τρελαθουμε κιολλας...

κοιτα στα 6 χρονια που ειμαστε μαζι με το καμαρι μου B) δεν εχω μπει σε ενα μπαρ και να δω καποιον αλλο και να σκεφτω αυτος ειναι ομορφοτερος απο τον αντρα μου...αληθεια λεω και για μενα αυτος ηταν ο λογος που τον παντρευτικα γιατι 3 χρονια τοτε (και ετσι παραμενει) δεν ειχα κοιταξει αλλον αντρα, δεν ειχα θαυμασει αλλον αντρα, για μενα ειμαι με τον τελειο. Τοσο απλα. Δε λεω οτι αυτο δε θα αλλαξει... ποτε μη λες ποτε...λεω ομως οτι δε το σκεφτομαι, δε το φοβαμαι. δε το υπολογιζω...οπως φανταζομαι οτι δε το υπολογιζεις και συ, γιαυτο και κανεις παιδια μαζι του...σωστα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

συμφωνω με τη νελυ,μια μικρη κοπελα μπορει να γοητευτει πολυ απο εναν μεγαλυτερο(δεν ενοω γερο,τοτε ναι,για τα λεφτα παει μαζι του,αλλα ενας πενηνταρης καλοστεκουμενος...ειναι πολυ πιθανο να γοητευσει)

συμφωνω και με την gilie..αν φτασει ποτε η ωρα που θα με θελει μονο για το χαμομηλι,τοτε θα τον χωρησω εγω..δεν ξερω αν ειναι θεμα εγωισμου η αξιοπρεπειας,αλλα ετσι νιωθω..δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως,δεν ανεχομαι να με υποβιβαζει κανεις,και προσπαθω βεβαια για αυτο,και δεν το κανω ουτε εγω φυσικα στον αλλο..

αλλα δεν ξερω,ζηλευω γιατι φοβαμαι μην χασω τον αντρα μου,η γιατι φοβαμαι μην νιωσω ασχημα για τον εαυτο μου,η και τα δυο?????????

τι πραγματικα θα μας πληγωνε σε μια απιστια???

τον κωωστα τον λατρευω,απο μικρη και ειναι ο μονος που με εχει αγγιξει και δεν εχω καμια αναγκη να με αγγιξει κανεις αλλος..

αλλα πιστευω οτι αν μαθω οτι με απατησε,οση αγαπη του εχω τωρα,τοσο μισος θα αποκτησω και τελικα δε θα με νοιαζει που τον εχασα,αλλα αυτο που θα μου μεινει ειναι μια κουρελιασμενη αυτοεκτιμηση,και μια αθλια διαπιστωση του ποσο λαθος εκανα..

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΡΙΤΩΣΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΥΡΑ ΠΙΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ!:unsure: ΦΙΛΑΚΙΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ29!!!!ΞΕΡΩ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΚΑΙ 10 ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!Η ΜΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ!!!!quote]

και μενα οι γονεις μου...ο μπαμπας μου ιδιετερα ειναι φουλ ερωτευμενος με τη μαμα...την εχει Θεα του και παντα η εγνοια του ειναι μη του στεναχωρησεις τη γυναικα...επετειους, δωρα, λουλουδια σα μικρο παιδι...

ισως γιαυτο να τα βλεπω και γω ετσι τα πραγματα...αν ειναι ετσι ο πατερας μου γιατι να μην ειναι και ο αντρας μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie έγραψε:

πωπω τι εντονα καταλοιπα που εχουμε απο την Τουρκοκρατια...κακομηροι Ελληνες πως καταντησαμε ετσι...

Απο την φυση της η γυναικα (προ κοινωνικων πρεπει) αλλαζε συντροφους για να γονημοποιησει οσες ποιο πολλες φορες μπορουσε. Ο αντρας αντιθετως καλουταν να εκπληρωνει τα καθηκοντα του οταν μια γυναικα το ηθελε και οχι οταν αυτος το αποφασιζε. Αφηστε λοιπον την φυση στην θεση της.

Η σημερινη κοινωνια επεβαλε στις γυναικες την σκεψη "ο αντρας πρεπει να μπορει να ικανοποιει τις ορμες του"

Ξεκολατε τα μυαλα σας κοριτσακια μου και πιστεψτε στην δυναμη σας, το δικαιωμα αλλα και την υποχρεωση στην ειλικρινη συντροφικοτητα.

Συγνωμη για να καταλαβω... περιγραφεις την εποχη του homo sapiens; γιατι απο τη στιγμη που εκπολιτιστηκαμε μπηκαν καποια ορια στην κοινωνια και στις συμπεριφορες των ανθρωπων...

Και να κανω και μια αλλη ερωτηση... το θεμα ειναι σχετικο με την απιστια η με το ποσο διαρκει ο ερωτας σε μια σχεση γιατι μπερδευτηκα...!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Συγνωμη για να καταλαβω... περιγραφεις την εποχη του homo sapiens; γιατι απο τη στιγμη που εκπολιτιστηκαμε μπηκαν καποια ορια στην κοινωνια και στις συμπεριφορες των ανθρωπων...

Και να κανω και μια αλλη ερωτηση... το θεμα ειναι σχετικο με την απιστια η με το ποσο διαρκει ο ερωτας σε μια σχεση γιατι μπερδευτηκα...!:blink:

απαντησα στο θεμα της φυσης των ανθρωπων που ειχε τεθει πριν απο μενα, συμφωνω μαζι σου, δεν ημαστε πια απλα φυση γιαυτο και γραφω "αφηστε την φυση στην θεση της".

Απο την στιγμη που εκπολιτιστικαμε μεχρι σημερα περασαμε πολλες φασεις ως ειδος αλλα και ως Ελληνες, φασεις οπως τουρκοκρατια που μας αφησε πολλα καταληπα, φασεις που διαμορφωσαν την κουλτουρα μας, αυτο ειπα, αλλωστε αυτο το "ο αντρας εχει ορμες, ειναι φυσιολογικο να εχει πολλες" δεν ειναι οριο αλλα ελειψη οριου.

Το θεμα ειναι θεμα συζητησης και παει στους τομεις που το κατευθυνει η κουβεντα μας...εχουμε οριο σ'αυτο? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

mpougatsoula24 έγραψε:

ΩΧ, ΚΙΑΛΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ! ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΒΑΡΑΤΕ ΟΛΛΕΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ ΤΩΡΑ! ΕΙΠΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ![/quote:2j5lyhts]

:laugh: :laugh: :P

ο χριστος κ η παναγια ποιος θα μπορουσε να σε κακολογισει η ακομα να σε παρεξηγησει εσεναααααααααα????????:woohoo: :woohoo: :woohoo:

δ νομιζω!!!!!

χαχαχχα κ η εξερεση ειματε εμεεεεεειιιιιςςςςςςςςςς

χαιιχαιχιαιχιχααχ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy έγραψε:

"ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ ΦΑΕ, ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΗΝ ΠΕΙΣ"

ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΤΩΝ ΓΙΑΓΙΑΔΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ 5-ΑΡΑ ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΚΟΛΑΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΖΗΛΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛ/ΤΑ ΜΟΥ :blush: !!!ΤΣΑΚΩΜΟΙ, ΦΩΝΕΣ, ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΤΛ, ΚΤΛ :unsure:

ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΩΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ;;;ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 24 ΩΡΕΣ ΑΠΟΙΚΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΜΟΝΕΣ ΜΟΥ :dry: ΟΠΟΤΕ ΤΟΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΘΩ!!!ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ, ΟΤΑΝ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ Η ΑΠΙΣΤΙΑ, ΗΤΑΝ ΟΚ ΤΟΤΕ ΞΕΧΝΑΕΙ ΕΜΕΝΑ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΥ ΞΕΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΒΑΡΥ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΑΠΙΣΤΙΑ :angry: !!!

ΑΝ ΩΣΤΟΣΟ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΛΑΜΒΑΝΕ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ Π.Χ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΑ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΟΨΙΝ.

ΤΑ ONE NIGHT STANTS ΔΕΝ ΤΑ ΣΥΓΧΩΡΩ ΕΠΙΣΗΣ :angry: !!!

ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΦΛΕΡΤ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΛΑΤΟΠΙΠΕΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝΩΤΙΚΗ ΕΝΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΜΑΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΞΗ ΣΑΡΚΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΦΙΛΙ.;)

ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΑΠΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ;) !ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟΥΣ ΕΡΩΤΕΣ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ :blush: !!!

ΑΠΛΑ ΣΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΝΤΑΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΡΕΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΟΥΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ή ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ/Η :angry::( !!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!:blink: ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ!!!:blush:

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Εχεις δίκιο!Καλα ειδικά εκει με τον μισό μισθό...χαχαχα!Όμως πέρα απο την πλάκα συμφωνώ απόλυτα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΛΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ! ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΛΕΩ! ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΒΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βρε Ελενίτσα δεν με στεναχώρησες!!!:) Συζήτηση κάνουμε χαχα

Ανταλλαγή απόψεων ;) Αντε πήγαινε να παίξεις με τις μικρούλες :kiss: Εμένα κοιμάται :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την απιστία δεν τη συγχωρώ γιατί απλά χάνεται η εμπιστοσύνη. Ούτε αστυνόμος θα το παίξω. Είναι ελευθερος να κάνει ό,τι θέλει. Θέλω να είμαστε μαζί επειδη το γουσταρουμε. Την Κυριακή γιορτάζουμε 6 χρόνια μαζί και για δώρο πήραμε μια (σουπερ) οδοντοβουρτσα! Έτσι απλά γιατί μας αρέσει να μοιραζόμαστε τη ζωή μας!

Τη Δευτερα θα παω με τα παιδια 2 εβδομαδες διακοπες χωρίς εκείνον. Λειπει ο πιπινος μου, λειπει ο μισος μου εαυτος. Είναι ευκαιρία να συναντήσει φίλους του, να βγει λιγο έξω και να έρθει να μας βρει στις Κυκλάδες και να περασουμε όμορφα.

Απιστία και αγάπη δεν πάνε μαζί. Αν αγαπάς δεν πονάς τον άλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Εγω την απιστία δεν τη συγχωρώ γιατί απλά χάνεται η εμπιστοσύνη. Ούτε αστυνόμος θα το παίξω. Είναι ελευθερος να κάνει ό,τι θέλει. Θέλω να είμαστε μαζί επειδη το γουσταρουμε. Την Κυριακή γιορτάζουμε 6 χρόνια μαζί και για δώρο πήραμε μια (σουπερ) οδοντοβουρτσα! Έτσι απλά γιατί μας αρέσει να μοιραζόμαστε τη ζωή μας!

Τη Δευτερα θα παω με τα παιδια 2 εβδομαδες διακοπες χωρίς εκείνον. Λειπει ο πιπινος μου, λειπει ο μισος μου εαυτος. Είναι ευκαιρία να συναντήσει φίλους του, να βγει λιγο έξω και να έρθει να μας βρει στις Κυκλάδες και να περασουμε όμορφα.

Απιστία και αγάπη δεν πάνε μαζί. Αν αγαπάς δεν πονάς τον άλλον.

ΣΩΣΤΟΤΑΤΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie έγραψε:

tirogaridaki έγραψε:

Τις αναγκες σου τις ξερεις καλυτερα απο μενα, εγω ειπε απλα μια εντυπωση, πολυ πιθανο να κανω λαθος φυσικα

Φυσικα και δεν ειναι πεταχτουλα η γυναικα που αγαπησε πανω απο μια φορα...μη τρελαθουμε κιολλας...

κοιτα στα 6 χρονια που ειμαστε μαζι με το καμαρι μου B) δεν εχω μπει σε ενα μπαρ και να δω καποιον αλλο και να σκεφτω αυτος ειναι ομορφοτερος απο τον αντρα μου...αληθεια λεω και για μενα αυτος ηταν ο λογος που τον παντρευτικα γιατι 3 χρονια τοτε (και ετσι παραμενει) δεν ειχα κοιταξει αλλον αντρα, δεν ειχα θαυμασει αλλον αντρα, για μενα ειμαι με τον τελειο. Τοσο απλα. Δε λεω οτι αυτο δε θα αλλαξει... ποτε μη λες ποτε...λεω ομως οτι δε το σκεφτομαι, δε το φοβαμαι. δε το υπολογιζω...οπως φανταζομαι οτι δε το υπολογιζεις και συ, γιαυτο και κανεις παιδια μαζι του...σωστα???[/quote:2oognpt7]

Ετσι ακριβώς..απλώς λέω βρε παιδί μου ότι ποτέ μη λες ποτέ..ακόμη κ αν΄όλα φαίνονται ρόδινα. ΤΑ χρόνια περνάνε..ο έρωτας περνάει ΄και μένει η αγάπη. Όμως εμείς συνεχίζουμε να μένουμε άνθρωποι και ίσως με τα χ΄ρόνια η ανάγκη μας για έρωτα ξυπνάει που κπου..αυτο εννοω..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ! ΦΟΥΛ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΟΒΑΡΑ(ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ). ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΑΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ! ΑΛΛΑ ΗΛΙΘΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ! ΕΙΜΑΣΤΑ ΜΑΖΙ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ! ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ! Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ! ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΑΡΑΚΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΔΟ! ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ! ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ! ΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ, ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΤΗΧΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ, ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ! ΚΑΝΟΝΙΖΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, ΓΙΑ ΕΞΟΔΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ! ΟΣΠΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΦΕΡΗΚΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΜΟΥΝΤΑΡΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΤΣΑ! ΤΕΤΟΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ! ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΣΜΟ! Η ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΝΑΜΗΝ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ Ο ΤΟΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ ΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑΜΕ! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ! ΕΤΣΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΑΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΟΝ! ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΕ ΚΑΚΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

απαντησα στο θεμα της φυσης των ανθρωπων που ειχε τεθει πριν απο μενα, συμφωνω μαζι σου, δεν ημαστε πια απλα φυση γιαυτο και γραφω "αφηστε την φυση στην θεση της".

Απο την στιγμη που εκπολιτιστικαμε μεχρι σημερα περασαμε πολλες φασεις ως ειδος αλλα και ως Ελληνες, φασεις οπως τουρκοκρατια που μας αφησε πολλα καταληπα, φασεις που διαμορφωσαν την κουλτουρα μας, αυτο ειπα, αλλωστε αυτο το "ο αντρας εχει ορμες, ειναι φυσιολογικο να εχει πολλες" δεν ειναι οριο αλλα ελειψη οριου.

Το θεμα ειναι θεμα συζητησης και παει στους τομεις που το κατευθυνει η κουβεντα μας...εχουμε οριο σ'αυτο? ;)[/quote:1wdpc7gy]

Τωρα καταλαβα τι εννοουσες...;)

Οσο για το θεμα της συζητησης δεν υπαρχει οριο αλλα να ξερουμε γιατι πραγμα μιλαμε... εγω παντως απαντησα στο αρχικο ερωτημα σε σχεση με την απιστια...

Σιγουρα μετα απο καποια χρονια, σαν φυσικο επακολουθο, ο ερωτας μπορει να χαθει... υπαρχουν αλλα πραγματα ομως που κρατανε ενα ζευγαρι οπως ειναι η αγαπη, ο σεβασμος, η αλληλοεκτιμηση και η τοσων χρονων κοινη πορεια... ο ερωτας βεβαια μπορει και να μην χαθει ποτε... απλα παιρνει αλλες διαστασεις...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαντάω στο θέμα χωρίς να έχω διαβάσει ότι έχει υπωθεί μέχρι τώρα λόγω έλλειψης χρόνου,και συγχωρέστε με για αυτό :blush:

Η απάτη είναι για εμένα μια καθαρά εγκεφαλική λειτουργία που μπορεί όμως και να υποκινείται απο το συναίσθημα.

Συναισθήματα όπως η μοναξιά,η κούραση,χαμμένες ευκαιρίες του παρελθόντος,αποθημένα,συναισθηματική ανωριμότητα κ.α οδηγούν στην απιστία.

Δεν μπορώ να κρίνω αν είναι κάτι λανθασμένο γιατι αυτό απλά διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο.Είμαστε διαφορετικοί,κουβαλάμε διαφορετικά βιώματα και εμπειρίες,αντιδρούμε διαφορετικά στα γεγονότα.

Κάποιες φορές η απιστία μας ''ανοίγει''τα μάτια,όπως στη περίπτωση της καντινου που πρόλαβα και διάβασα.

Κάποιες άλλες η απιστία ''κλείνει ''σπίτια που ουσιαστικά είναι απο πριν ''κλειστά'' και δεν φταίει κανένα 3ο πρόσωπο πέρα απο το ζευγάρι.

Η απιστία ,κατα την άποψη μου,γίνεται συνειδητά και κυρίως σε προβληματικές σχέσεις που υπάρχουν κενά και ο ένας-ή και οι δυο-ερωτικός σύντροφος δεν μπορεί να ικανοποιηθεί ψυχοσωματικά απο αυτά που είναι σε θέση να προσφέρει το ταίρι που διάλεξε ο ίδιος.

Όχι,δεν είναι κάτι αναπόφευκτο.Τριτος ή τρίτη δεν χωράνε σε σταθερές σχέσεις δομιμένες πάνω στη αγάπη,την εμπιστοσύνη και την ειλικρίνια.

Είμαι υπερ του φλέρτ γιατι ως γνωστών φλέρτ=ζωή.Σε αναζωογονεί,γυρνάς στο σπίτι σου σε με άλλη διάθεση αλλά το αφήνεις έξω απο την πόρτα σου.Αν η σχέση είναι ''σωστή''δεν αφήνεις το φλερτ να μπει μέσα στην σχέση σου.Κάνεις την πλάκα σου,ίσως με κάποια κοπλιμέντα ή κάποια βλέματα αλλα μέχρι εκεί.

Παίρνεις την επιβεβαίωση που ίσως χρειάζεσαι και συνεχίζεις ανανεωμένος την ζωή σου,χωρίς να έχεις απιστήσει.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά πιστεύω πώς η απιστία, είτε πρόκειται για one-night stand είτε για εξωσυζυγική σχέση, όταν συμβεί, δείχνει ότι η σχέση του ζευγαριού "πάσχει". Είναι κάτι που δε γίνεται ούτε τυχαία, αντιθέτως γίνεται συνειδητά, ούτε και αποτελεί τη φυσική κατάληξη ενός μακροχρόνιου γάμου. Λογικό είναι μετά από πολλά χρόνια γάμου ή συμβίωσης ο έρωτας να χάνει κάτι από τη σπίθα που υπάρχει στην αρχή της σχέσης, αυτή όμως η απώλεια δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα φέρει και την απιστία. Ο ενθουσιασμός του έρωτα δίνει τη θέση του στην πραγματική αγάπη, στην κατανόηση, στον αλληλοσεβασμό και αυτά είναι που κρατάνε ενωμένο το ζευγάρι στο πέρασμα των χρόνων. Βέβαια χρειάζεται και η ανανέωση στη σχέση αλλά αυτή δεν έρχεται με την απιστία αντιθέτως υπάρχουν πολλοί τρόποι που μπορούν να φέρουν την ανανέωση σε μία μακροχρόνια σχέση ακόμη και στο σεξουαλικό κομμάτι.

Εν κατακλείδι, πιστεύω πώς η απιστία μπορεί να αποφευχθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απιστια ε??... φυσικα και ΔΕΝ ειναι ατι αναποφευκτο! επιλογη ειναι κατα τη γνωμη μου! ημουν 4 χρονια με εναν ανθρωπο που δεν περνουσα ΚΑΘΟΛΟΥ καλα(οι φιλες μου ξερουν τι εννοω) και ενω μου δωθηκε πολες φορες η ευκαιρεια να του κανω λαδια, δεν εκανα τιποτα...πηγα και του το ειπα... τωρα 2 χρονια με τον χρηστο μου ειμαι 100000 φορες πιο σκληρη σε αυτο το θεμα.δεν μπορω καν να διανοηθω οτι θα του κανω λαδια! για εκεινον το θεωρω βεβαιο οτι καποια στιγμη θα μου την κανει,ειναι η θεωρια μου αυτη,....η γιαγια μου ελεγε οτι οποια γυναικα πιστευει οτι ο αντρας της δεν της εχει κανει κουτσουκελα,ειναι χαζη.. χιχιχιιχχι :P δεν ξερω αν εχει δικιο η γιαγια, παντως και εγω αυτο πιστευω :) το θεωρω σιγουρο...αν και δεν του το εχω δειξει ποτε! πιστευω το μστικο ειναι να συζητας τα παντα γυρω απο το σεχ,τις κρυφες σκεψεις που εχει η καθε γυναικα και ο καθε αντρας κατα καιρους, για προηγουμενες σχεσεις κτλ... ετσι καναμε αυθορμητα με τον χρηστο και καταληξαμε να καθομαστε τα δυο μας και να μου λεει για παραδειγμα για εκεινη τη φορα που βγηκε με μια κοπελα(την κοπελα του για 2 μερες χιχιχι) και την φιλη της και μεχρι η κοπελα του ναπαει τουαλετα ο δικος μου ειχε αποπλανησει την αλλη και τον εψαχνε η δικια του σε ολο το μικρολιμανο!! τι γελιο παναγιτσα μου!!! αμ το αλλο??? τα ειχε με μια κοπελα(που την ξερω κιολας),τα φτιαχνει με την αδερφη της και μολις το ανακαλυπτουν τους λεει οτι εχει διδυμο αδερφο! ψωφησα στο γελιο!! ακομα τον βριζουν μολις τις πετυχουμε πουθενα! τι τσογλανι ηταν τωρα που το σκεφτομαι!

παντως ρε κοριτσια περα απο την πλακα ,πιστευω οτι ενας αντρας πρεπει να εχει περασει πολλες απο το κρεβατι του για να εχει την εμπειρια να μπορεσει να κρατησει και τη γυναικα του! ημαστε 2 χρονια με τον χρηστο και οχι απλα δεν εχω βαρεθει, καθε φορα μαθαινω και απο κατι.. ειναι ο τυπος του ετσι brutal που μου αρεσει ετσι και αλλιως. αρα λογικα ειναι θεμα χημειας το να πετυχει το γλυκο και να μην σκεφτεις την απιστια. για παραδειγμα εχει εναν πολυ καλο φιλο,ο οποιος ειναι ακριβως στο στυλ του χρηστου,μοιαζουν πολυ. οταν μου τον γνωρισε σε κατι διακοπες,μου λεει ''ωραιο παιδι,ετσι δεν ειναι?'' του λεω ενα ξερο ''ναι'', και εμεινε καγκελο ο χρηστος! μου λεει ''καλα,με δουλευεις??? αφου ειναι στο στυλ σου,γιατι δεν μου λες τη γνωμη σου παιδι μου????'' του λεω ''αφου εχω εσενα τα εχω δει ολα,οποτε δεν μου κανει αισθηση,ναι οκ ωραιο παιδι μια χαρα ζωη να εχει το παλικαρι αλλα δεν μου λεει κατι..''. με λιγα λογια νοιωθω γεματη... αυτο δενπιστευω οτι ειναι στο χερι της γυναικας να το πετυχει...ο αντρας ειναι αυτος που θα σε κανει να μην γουσταρεις να ενδωσεις ακομα και να στην πεσει ο κουκλος ο παιδαρος. καλα στην δικη μου περιπτωση παιζουν πολλα πιο προσωπικα πραγματα που με εκαναν να πω οτι ειμαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο αντρας μου και τελειωσε. ουφ σας ζαλισα ε?? γλιστριδες εφαγα σημερα?????!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNOYLA ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ 100% ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΤΗ ΦΛΟΓΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΣΕ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΦΙΛΗΘΗΚΑΜΕ.....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΑΠΙΣΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΠΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΡΑ ΘΕΜΕΛΙΑ ΑΓΑΠΗΣ,ΑΛΛΗΛΟΘΑΥΜΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑΣ!ΙΣΩΣ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ(ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ)ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΡΟΥΤΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΗ...ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ Π....ΜΑ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΚΙΡΤΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ...ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΜΠΟΓΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΚΑΡΔΙΑ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΕ ON / OFF!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Πάντως πιστεύω πως οοι περισσότερες απαντάτε για το σήμερα και όχι για το άυριο. Μπορείτε με κλειστά μάτια να πείτε ότι ο άντρας σας θα είναι το άλλο σας μισό για πάντα; Οτι πάντα θα είστε όπως τώρα; Εγώ με βάση αυτές τις σκέψεις άνοιξα το θιέμα..ότι εντάξει τώρα είμαστε οκ..μετά; ΜΕτά από 10-20 χρόνια;

Συμφωνώ απόλυτα, tirogaridaki! Αυτή ήταν και η δική μου βάση για όσα έγραψα μέχρι τώρα. Δεν είναι το θέμα μας "πόσο ερωτευμένοι είμαστε με το σύντροφό μου και, όχι, δεν θα τον απατήσω/με απατήσει ποτέ". Το θέμα είναι πώς βλέπουμε το θέμα φιλοσοφικά αλλά και ρεαλιστικά και φυσικά καμία απ' όσες έγραψε ότι η απιστία είναι αναπόφευκτη ή ανθρώπινη ή συγχωρητέα δεν σημαίνει ότι την επικροτεί ή την διαπράττει στη ζωή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...