Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ-Β ΧΟΡΙΑΚΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..

τη βοήθεια σας παρακαλώ...

όπως έχω αναφέρει βρίσκομαι στο β μήνα προσπαθειών μετά από 6μηνη διακοπή προσπαθειών λόγω εξωμύτριου κύησης.

Περίμενα περίοδο από 15-17/07. Από τις 14/07 ξεκίνησαν τα συμπώματα. Εχω κάνει δυο τεστ από τοτε κ είναι θετικά. Γιατί ανησυχώ?

Θα κάνω αύριο β χοριακή κ μάλλον κ τη Τετάρτη λόγω ιστορικού,ώστε να δούμε αν είναι εντάξει αυτή τη φορά .Τι τιμή πρέπει να δώ??

Εσείς που ξέρετε τι τιμή βγάλατε ότν κάνατε πρώτη φορά β-χοριακή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γεια σου Κοννα μου!Ευχομαι να πανε ολα καλα!Κοιτα καθε μικροβιολογικο εχει αλλες μετρησεις οποτε οτι και να σε πουμε δεν θα ειναι το ιδιο.Αυτοι απο εκει θα σου πουν αν συμβαδιζει το αποτελεσμα με την καθυστερηση.Εγω ειχα κανει 2 τεστ και μου ειχε βγει πολυ αχνη γραμμη και οταν εκανα χωριακη εδειξε 32000!Η μικροβιολογος απορρησε πως δεν το εδειξε καθαρα το τεστ οποτε μην αγχωνεσαι θα σου πουν απο εκει καλυτερα.Ευχομαι να εχεις τα πιο ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΩΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ! ΦΙΛΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου, μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!!! Κάθε μικροβιολογικό έχει διαφορετικές τιμές οπότε μόλις πάρεις τ'αποτελέσματα ρώτα τους! Αν και γράφουν δίπλα τις τιμές αναφοράς! Πάρε κι ένα τηλέφωνο το γυναικολόγο σου μόλις πάρεις τ'αποτελέσματα να σου πει καλύτερα!!

Και συγχαρητήρια... για την εγκυμοσύνη!! ;) Εύχομαι να'ναι καλή κι ήρεμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΤΑΝΤΑΡ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ 996 ml/uΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΩ Η LEMON ΕΙΧΕ 32000!ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.....ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ :blush: ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοννα μου

καλή επιτυχία κ από μένα!!!!!!!!!

Όταν πάρεις τα αποτελέσματα θα σε βοηθήσει

κ ο μολροβιολόγος , με τις τιμές,

αλλά κ ο γιατρός σου

που θα τον πάρεις αμέσως τηλ....

Δεν υπάρχει κάτι standar για να σε βοηθήσουμε εμείς....

Εγώ είχα 1ή χοριακή : 23 (!)

2ή : 65

και 3ή : 167 . . .

Βρίσκομαι στην 36 εβδομάδα κύησης

παρ´όλες τις σχετικά χαμηλές τιμές...

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοννα μου, εύχομαι ολόψυχα σε λίγους μήνες να κρατάς αγκαλιά το νινάκι σου!!!

Εγώ με σταθερό κύκλο 28 ημερών και με 2 μέρες καθυστέρηση είχα χοριακή 103 μονάδες. Μετά από 3 μέρες 439 και μετά από 1 εβδομάδα 12.921.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά αυτή τη φορά!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα κατευχην και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!μονο μην μου αγχωνεσαι γιατι το μωρακι σου θα ενοχλειται θελει ηρεμια και πολλη πολλη αγαπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ για τη βοήθεια..

έχω χοριακή 973 μονάδες. Όταν το άκουσα πήγα να τρελαθώ, είπα την προηγούμενη φορά ήταν 1800 μονάδες κ πάλι όλα πήγαν χάλια.

ύστερα διάβασα τα μηνύματα σας με χαμηλές χοριακές κ πήρα λίγο δύναμη. Ελπίζω ο Θεός να με προστατέψει από ένα ακόμα κακό...

την Τετάρτη θα επαναλάβω να δούμε πως "ανεβαίνει" η τιμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοννα μου

σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Να έχεις πίστη, να χαμογελάς

κ η χοριακή σου θα διπλασιαστεί,,, θα δεις.....

Κάθε καλό από μένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόννα μου, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και στην επόμενη εξέταση!! Να μην στενοχωριέσαι! Να έχεις μια καλή, ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA έγραψε:

ευχαριστώ για τη βοήθεια..

έχω χοριακή 973 μονάδες. Όταν το άκουσα πήγα να τρελαθώ, είπα την προηγούμενη φορά ήταν 1800 μονάδες κ πάλι όλα πήγαν χάλια.

ύστερα διάβασα τα μηνύματα σας με χαμηλές χοριακές κ πήρα λίγο δύναμη. Ελπίζω ο Θεός να με προστατέψει από ένα ακόμα κακό...

την Τετάρτη θα επαναλάβω να δούμε πως "ανεβαίνει" η τιμή

Κοννα μου καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου καιευχομαι ολα να πανε τελεια αυτη την φορα!!!Περασα και γω εξωμητριο περυσι που ομωε απο την αρχη ειχα πονακια και λιγο αιμα και η χοριακη ανεβαινε αρχικα 1500 και μετα 5500!!Εσυ εχεις καποια συμπτωματα με τη προηγουμενη φορα??

Αχ ποσο νιωθω την αγωνια σου...Ειλικρινα ευχομαι ολα να πανε καλα και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα κοπελα μου!!

Να σκεφτεσαι μονο θετικα κοριτσι μου και αισιοδοξα!!!

Περιμενω νεα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!:cheer::cheer: ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κ πάλι βρε κορίτσια, αχχχχ............

αύριο το πρωί θα επαναλάβω.

Κατερίνα , όχι δεν έχω αίμα , έχω όμως πονάκια. Με ανησύχησες λίγο, δηλαδή εσένα η χοριακή διπλασιαζόταν σε δύο μέρες κ ήταν ωστόσο εξωμήτριο? Εμένα την προηγούμενη φορά δεν ανέβαινε φυσιολογικά, γι αυτό κάνω τις χοριακές πριν πάω στο γιατρό. Αύριο θα του πω πάλι την τιμή κ αν είναι καλή μάλλον την Παρασκευή θα πάω για υπέρηχο.

Αν όχι δεν θέλω καν να το σκέφτομαι.....

το μόνο που σκέφτομαι κορίτσια είναι ότι ο Θεός άκουσε τις προσευχές μου για γρήγορη εγκυμοσύνη,δεν πιστεύω να πάει στραβά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ καλησπέρα.γιατί είσαι τόσο αγχωμένη?μια χαρά είναι η χοριακή σου.θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά αυριο.περνάω κι εγω το ίδιο αυτή την εποχή.ξεκίνησα απο 6 μετά 14 μετα 29 τωρα 70.αύριο θα ξαναπάω και εγώ.αλλά ο γιατρός μου απο τη στιγμη που διπλασιάζεται δεν δείχνει να ανησυχεί κι ας είναι χαμηλά.εσύ γιατί δεν μιλάς μαζί του?να σε καθησυχάσει.ξέρεις η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική.θα δείς όλα θα πάνε καλά.σου στέλνω τις ευχές μου.τ'ιποτα δεν θα πάει στραβά.ηρέμησε είσαι εγκυος.απόλαυσέ το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ, καλημέρα κορίτσι μου! Μην είσαι τόσο αγχωμένη! Αφού θα ξαναπάς για χοριακή, μίλα κατευθείαν στον γιατρό σου να σε κατατοπήσει εκείνος! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα μια χαρά τώρα και σε λίγους μήνες να μας περιγράφεις τη γέννα σου! Ηρέμησε αγάπη μου!!!

marina66, καλές τιμούλες και στη δική σου χοριακή εύχομαι! Να σε βοηθήσει ο γιατρός σου να γίνεις μια υπέροχη μανουλίτσα κι εσύ! Τα φιλιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΚΕΙΝΗ ΠΗΓΕ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ. ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΝΟΜΙΖΩ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?? ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΑΡΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNAAAA που είσαι?

πήγες για χοριακή?εγώ πηγα και είναι χάλια.πες μας εσύ τουλάχιστον τα ευχάριστα. άντε κορίτσι μου γιατί κάθε επιτυχία ακόμα κι αν δεν είναι δική μας μας κάνει όλες πιο αισιόδοξες.περιμένω με αγωνία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!!

η χοριακή μου πήγε 2220 ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος μου είπε ότι θα πάνε όλα καλά κ τη Δευτέρα πάω για υπέρηχο.

Δυστυχώς όσον αφορά το άγχος όταν έχεις άσχημο ιστορικό δεν μπορείς να απολάυσεις τις καινούργιες μέρες αν δεν σιγουρευτείς ότι όλα είναι καλά.

Την προηγούμενη φορά πέρασαν 9 μέρες από τη μέρα που έκανα το τεστ ως αυτήν που πήγα στο γιατρό κ ήταν οι καλύτερες.Δεν σκεφτόμουν τίποτα κακό, έκανα υπολογιασμούς για το πότε θα γεννήσω, αν θα πάω διακοπές το καλοκαίρι,έπινα ντεκαφεινε κτλ. Έπαθα σοκ , ειλικρινά.....

Γι αυτό τώρα είμαι λίγο φοβισμένη,

κ αλήθεια βρε κορίτσια όταν λένε "μη σκήβεις" τι εννοούν? γίνεται να μη σκύβω? στη δουλειά μου κάνω συνεχώς τέτοιες κινήσεις απλά προσπαθώ να χαμηλώνω με τα πόδια όχι με τη μέση...Επίσης δεν θέλω ακόμα να πω τίποτα αν δεν σιγουρευτώ..

ελπίζω όλα να πάνε καλά, sorry για το μεγάλο μήνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA πολύ ευχάριστα τα νέα σου.ναι θα συμφωνήσω οτι δεν πρέπει να σκύβεις να τεντώνεσαι και να αποφευγεις τα πολλά ζεστά νερα.αυτά λένε οι παλιές και μάλλον έχουν δίκιο.μέχρι να δέσει το παιδί πρέπει να προσέχεις.δεν ξέρω αν έχουν βάση όλα αυτά αλλά δεν χάνεις και τίποτα αν τα προσέξεις.ναι προσπαθώ για πρώτο παιδάκι είναι η πέμπτη μου προσπάθεια.πρώτη φορά έφτασα να έχω θετική χοριακή.δεν ξέρω τι έγινε μάλλον δεν ήταν να γίνει.θα ξανακάνω την παρασκευή,αλλά δεν έχω ελπίδα ότι κάτι θα αλλάξει.ο γιατρός μου είπε να είμαι προετοιμασμένη.ολες μας που μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία στην ουσία είμαστε πιο έτοιμες για το αρνητικό αποτέλεσμα.και φοβισμένες πολύ.ακόμα και όταν υπάρχει επιτυχία στην προσπάθεια βλέπω ότι δυσκολεύονται να το πιστέψουν.μας έχουν φοβίσει και προβάλλουν πρώτα την αποτυχία.γι'αυτό θεωρώ σημαντικο όσες τα καταφέρνουν να το φωνάζουν πολύ. είναι σα να πετυχαίνουμε όλες μαζι όταν μια απο εμάς τα καταφέρει.γι'αυτό και εσύ να έχεις θετική διάθεση και να είσαι χαρούμενη.είμαι κι'εγώ χαρούμενη για εσένα και ξέρω ότι και όλα τα κορίτσια εδώ μέσα το ίδιο νοιώθουν.θα δείς όλα θα σου πάνε καλά αυτή τη φορά.μετά θα είναι η σειρά μου.μάλλον είμαι η μεγαλύτερη εδώ μέσα (43) οπότε θα μου επιτρέψεται να προηγηθώ.αισθάνομαι αγάπη για όλες σας.πολύ αγάπη και παίρνω πολύ θετική ενέργεια.φιλία σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοννα μου χαρηκα παρα παρα πολυ με τα νεακια σου!η τιμη της χωριακης σου ειναι τελεια!σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ασε τα αγχη και κοιταξε να την απολαυσεις.

μαρινα μου στεναχωρεθηκα με τα δικα σου νεα παρα πολυ απλα δεν καταλαβα τι ακριβως δεν πηγαινει καλα.εαν σε φερνω σε δυσκολη θεση συγνωμη εαν δεν θελεις δεν ειναι αναγκη να μας πεις λεπτομερειες.ευχομαι ομως μεσα απο την καρδια μου να μην ειναι ετσι οπως νομιζεις τα πραγματα και να εχεις ευχαριστες ειδησεις την παρασκευη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ δεν με φερνεις σε δύσκολη θέση.δεν πηγαίνει καλά η χοριακη.πρώτη μέτρηση 7, μετά 48 ωρες 14, μετά 48 ώρες 28, μετα 3 μέρες 70, μετα απο 48 ωρες 90.

η τελευταια αύξηση ήταν πολύ μικρή και επίσης έχω πολυ πολυ χαμηλο ξεκίνημα όπως βλέπεις.η εικόνα αυτή δεν είναι εικόνα καλή.τέλος πάντων η παρασκευή είναι κοντά και μάλλον θα ξεκαθαρίσει.η φύση είναι απρόβλεπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...