Μετάβαση σε περιεχόμενο

fovamai pali ti kaisariki.............


Recommended Posts

geia sas koritsia eimai nea se ayto ot site eimai kai ego egkuos kai perimeno to deytero paidakki mou,, fovamai para poli ti mera tis genas exo asximi empeiria apo to prwto kai meta ti gena eixa patheei kriseis panikou,,, kai twra tremo stin idea pws tha mpo se xeirourgeio kai o giatros einai katigorimatikos stin oliki narkosi kai etsi thelei na moukanei episkliridio,,,,,,, sto prwto eixa kanei oliki vevaia talaiporithika meta,,,,perimeno na akouso ti diki sas gnomi k an exete kanei episkliridio.......... filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί φοβάσαι? Γεννησα με καισαρική και επισκληρίδιο και όλα καλα! ΟΚ είναι χειρουργειο αλλα αν δεν εχουμε και πολλες επιλογές.Ο γιατρος σου θέλει ενα υγιες μωρο και μια υγιή μαμά αυτο είναι το ημαντικότερο.Οσο για την καισαρική,η πρώτη μερα ηταν δύσκολή αλλα αυτο είναι όλο. Μη σου πω οτι μ'αρεσε κιόλας! Μη φοβάσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΜ ΤΟ ΒΕ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ!!Κ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ(ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΥΡΙΔΙΟ) Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ...

ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να ενημερωσεις τον γιατρο σου για την κριση πανικου που επαθες μετα τη γεννα. Ενας γιατρος δεν μπορει να ειναι απολυτος. Θα βρει εκεινος τον καλυτερο τροπο για να σε βοηθησει να φερεις στον κοσμο το δευτερο παιδι σου. Μην φοβασαι. Όλα είναι μια στιγμη και το σημαντικοτερο είναι να γεννηθει γερο το μωρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.Με το καλό το μπεμπέ και να χαίρεσαι το πρώτο σου παιδάκι.Και γω με καισαρική γέννησα με επισκληρίδιο.Επιλογή μου ήταν και αν και στην αρχή και γω ψιλοφοβόμουν πραγματικά ήταν μία ανεπανάληπτη στιγμή.Με την επισκληρίδιο αναισθησία καταρχήν βλέπεις αμέσως μόλις βγει το μωράκι σου και ξέρεις τί σου γίνεται..Δεν περιμένεις να περάσει η νάρκωση και μετά να δεις το μωρτάκι σου.Εντάξει η αλήθεια είναι ότι πονάει λίγο την πρώτη μέρα αλλά μετά...:) :) :) :) Σου εύχομαι όλα καλά να σου πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καιμε το καλο να φερεις ενα υγιεστατο μωρο.Εγω γεννησα με καισαρικη και ολικη ανιασθησια η καισαρικη δνε ηταν προγραμματισμενη ολα ητνα ετοιμα για φυσιολογικο τοκετο αλλα τελικα επεσαν οι παλμοι του μωρου οποτε επρεπε να προχωρησουμε στη καισαρικη.Δεν εκανα επισκληριδιο γιατι δνε ηθελε ο γυανικολογος μου εχω καποιο προβλημα με τη μεση μου .Ειλικρινα σου μιλαω δεν καταλαβα τιποτα βεβαια με ειχαν με πολλα παυσιπονα δνε καταλαβα πονους αφου και στη περιοδο πιο πολυ ποναγα .Ναι οτι ειδα το μωρακι μου πιο μετα ειναι αληθεια αν και οι άλλες κοπελες που ειμασταν μαζι στο δωματιο η μια γεννησε με φυσιολογικο τοκετο και επισκληριδιο και η άλλη με καισαρικηκαι επισκληριδιο το ειδαν αμεσως αλλα δεν ειχε καμια σχεση οταν το ξναφεραν μετα τουλαχιστον ετσι μου ειπαν .Λοιπον ακου τωρα να δεις διαφορες για να κρινεις .εγω γεννησα με ολικη ναρκωση και επισκληριδιο ακι δνε καταλαβα τιποτα μονο οτι δνε ειδα αμεσως το νινακι μου και η ναρκωση μου εφυγε πολυ γρηγορα αυτο βεβαια εξαρτατε σε καθε ατομο η αλλη που εκανε καισαρικη με επισκληριδιο ειχε όλες τις ημερες εντονη φαγουρα και μια βελονιτσα πισω στη σπονδυλικη στηλη απο εκει της χορηγουσαν οτι επρεπε ενω εμενα κανονιακα μου ειχαν οροι και στις δυο μα ςειχαν καθετηρα απλα εμενα ο γυανικολογος μου μου το αφησε πιο πολυ και τελικα δενε ιχα κανενα προβλημα μετα με το εντερο ενω η αλλη κοπελα πεθανε στο πονο οσο αφορα την κοπελα που γεννησε φυσιολογιακ ναι ετρωγε απο όλα ολες τις ημερες γιατι εμεις το πρωτο 24αωρο ειμασαν νηστικες αλλα ποναγε πολυ απο αιμοραιδες μαλιστα ηταν και η μινη που καλαγε καθε τοσο το προσωπικο εως που καποια κοπελα της ειπε αμαν με φυσιολογικο τοκετο γεννησες δνε εκανες καισαρικη πωςκανεις ετσι; Αρα οπως καταλαβαινεις ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οπως επισης και η καθε προσωπικοτητα εμενα δηλαδη το μονο που με ενοιαζε ηταν αν ειναι καλα το μωρο δεν σκεφτηκα οτι αχ θα μου κανει ολικη μην τυχον και δεν ξυπνησω η θα ακνωκαισαρικη και τι θα γινει ; Γνωμη μου κοιτα να σκεφτεσε μονο το μωρακι καιμην βαζεις στο μυαλο σοθυ ασχημα πραγματα όλα καλ θα πανε και η επιλογη ειναι δικη σου μον εμπιστοσυνη στο γιατρο συ να διεξεις και όαλ ταάλλα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κάνει καμία καισαρική.Μέχρι και τα διδυμάκια μου τα γέννησα φυσιολογικά ;) Δεν έχω ακούσει όμως για προβλήματα μετά την επέμβαση της καισαρικής :) Οπότε μην αγχώνεσαι .Με το καλό το μωράκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα! Περιμένω από στιγμή σε στιγμή το πρώτο!! Απ'όσο ξέρω κι από την νύφη μου, δεν είναι τίποτα η καισαρική με επισκληρίδιο! Και το μωράκι σου βλέπεις αμέσως και μετά μια χαρά είσαι!! Δεν σε πειράζει όσο πειράζει η ολική νάρκωση!! Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω γεννησει με καισαρικη και επισκληριδιο μια χαρα ηταν ολα ειδα τον γιο μου αμεσως ακουσα το κλαμα του οταν τον βγαλαν και μετα δεν ποναγα ιδιαιτερα βεβαια η γιατρος μου μου αφησε το σωληνακι τις επισκληριδιου για ενα 24ωρο και μου χορηγουσαν πολυ μικρη δοση και ετσι γλιτωσα την πρωτη μερα τον πονο μετα την δευτερη μερα το βγαλαν και ολα καλα μας διναν voltaren και δεν ποναγαμε τα φαρμακα ολα τα επαιρνα απο τον ορο που ειχα την πρωτη μερα μαλλον η βανια μπερδευτηκε δεν στα δινουν απο την πλατη που εγραψε, μετα το πρωτο 24ωρο μου τα βγαλαν ολα και σηκωθηκα και ολα καλα, ειναι πολυ καλυτερα να κανεις επισκληριδιο παρα ολικη ναρκωση γιατι μετα δεν εισαι ζαβλακωμενη απο την ναρκωση, μην φοβασαι δεν ειναι τιποτα απλα ταλαιπωρησε μονο λιγο καιρο γιατι σε τραβανε τα ραματα οπως και σε ολες τις επεμβασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου δεν ειναι τιποτα η επισληρηδιος και εγω με καισαρικη γεννησα και μο εκαναν επισκληρηδιο και ολα ηταν καλα ειδα και το μωρακι μου και σε μιση ωρα περπατουσα

ειχα ακουσει πολλα και φοβομουν κι εγω και να σου πω την αληθεια οταν με βαλανε στο χειρουργειο νομιζα οτι θα κανω ολικη ναρκωση και μολος μου ειπαν για επισκληρηδιο φοβηθηκα!!!! αρχισα να κλαιω να λεω δεν θελω αλλα τελικα ολα μια ιδεα ειναι και καλυτερα που την εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena84 έγραψε:

geia sas koritsia eimai nea se ayto ot site eimai kai ego egkuos kai perimeno to deytero paidakki mou,, fovamai para poli ti mera tis genas exo asximi empeiria apo to prwto kai meta ti gena eixa patheei kriseis panikou,,, kai twra tremo stin idea pws tha mpo se xeirourgeio kai o giatros einai katigorimatikos stin oliki narkosi kai etsi thelei na moukanei episkliridio,,,,,,, sto prwto eixa kanei oliki vevaia talaiporithika meta,,,,perimeno na akouso ti diki sas gnomi k an exete kanei episkliridio.......... filakia

ΕΛΕΝΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΟΛΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΩΡΕΣ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΣ...:( ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ.

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΣΥΖΥΤΗΤΙ!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.

ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den yparxei wraioterh stigmh apo thn gennhsh toy mwroy kai malista xwris na ponas. sigoura h 1-2 mera einai dyskoli. me opoiodhpote tropo kai an gennas ponas, alla pistepse me th stigmh poy soy dinoun to mwro agkalia oti kai an soy kanei o giatros oute poy toy dineis shmasia. kai ta dyo moy paidia ta gennisa me kaisariki kai episklhridio kai oi stigmes htan anepanaliptes

me to kalo na exeis to mwraki soy agkalia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...