Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤ/ΤΟΥ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΘΕΜΑ.Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤ/ΤΟ, ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΛΕΠΤΟ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ-ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΖΕΙ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΦΑΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΩ ΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΤΟΝ ΓΑΡΓΑΛΑΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΠΤ. ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥ ΧΑΛΑΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΒΟΛΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΞΙΝΗ.ΕΧΘΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΜΙΣΑΩΡΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΟΜΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως ζεστενετε??Ανοιγετε air condition οταν κανει ζεστη??Εμενα το συνομηλικο σου μουρμουριζει μονο οταν εχει ζεστη.Ασχετο, του εχω κ εγω ενα παιχνιδακι που κρεμεται σαν βιβλιαρακι κ χαζευει με αυτο.

Παντως το εχω ξαναπει πολλες φορες εδω μεσα.Μην τον παιρνεις αγκαλια.Κατσε διπλα του να σε βλεπει κ δινε του παιχνιδακια η πιπιλα.Θα συνηθισει.

Υγ εγω για παιχνιδι εχω διπλα του τον Θανο κ ετσι παμε.Εγω ειμαι μπροστα κ δεν τον βλεπω.Συνηθεια ειναι ολα.Και σ αυτο κ σε σενα.

Υπομονη..θα γινει βολτακιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΛΗ ΓΕΙΑ!

ΜΗΠΩς ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑ?

ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΤΕΟ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΡΟΤ-ΒΕΒΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΟ TRAVELLER .ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΝΕΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ TRAVELLER ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕ. ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΟΥΚΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΖΕΥΕΙ.

ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΚΟΨΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.

XNTOU MOU ΕΜΕΝΑ Ο ΣΥΝΟΜΙΛΗΚΟΣ;)ΔΕΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ.ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ Γ Ο Υ Σ Τ Α Ρ Ε Ι.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ, ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΦΩΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ,ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΠΤ.

ΤΕΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ?ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΣ CHICCO ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 13 ΚΙΛΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΧΩΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΚΟΣΜΟ.ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΘΙΣΜΑ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΥΡΤΟ ΑΚΟΜΑ.

ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ TRAVELLER.ΛΕΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΪ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, τι μας κάνουν αυτά τα παιδάκια μας!

Προσωπικά πιστευω πως πρέπει να κάνεις υπομονή και να επιμείνεις με το καθισματάκι.Ας κλαίει , μετά από μερικές μέρες θα πετύχεις το σκόπο σου.

Εμένα μου το κάνει τώρα που είναι 14 μηνών , άντε να τον κουμαντάρεις...

Πάντως επειδή όταν ήταν 9 μηνών τσίριζε και τεντωνόταν στο καρότσι , τον αφηνα - πάντα δεμένο- για λίγο να κλαίει και συνέχιζα τη βόλτα μας.Σε δύο λεπτα σταματούσε και σε μία βδομάδα το ξεπέρασε.Τι να σου πω , προέχει η ασφάλεια τους .Σε κάποιες μητέρες όλο αυτό μπορεί να φανεί σκληρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα απο 6 μηνων αρχιζε να γκρινιαζει ειχαμε chicco μετα πηραμε recaro για (εως 3 χρονων).Παλι τα ιδια αν δεν κοιμαται γκρινιαζει.Μονο οταν της δινω κανα μπισκοτακι ηρεμει.

Και αγκαλια οταν την παιρνω δεν θελει να καθησει σε μια μερια γυρναει σαν σβουρα μια θελει να πιασει το μπαμπα μια πιανεται απο το καθισματακι και θελει να ειναι ορθια για αυτο και γω δεν την παιρνω αγκαλια τωρα πια γιατι ειναι πολυ επικυνδηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΕΧΩ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ...

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕΙ.ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΟ(ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΩΣΤΑ)Κ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ.

VΟΥLA MOY ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΟ.ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΛΑΘΟΣ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.;)

ΕVIPAPA ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΚΛΗΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΠΕΚΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.:)

TZEF MOY ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Ε?ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ?ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.:unsure:

ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ-ΤΕΟ-ΜΗ ΓΕΛΑΣΕΙΣ:silly: :laugh: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ TRAVELLER.?

ΕΙΠΑ ΚΟΤΣΑΝΑ Ε?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλλυ μου κάτι τον ενοχλεί ή πολύ απλά θέλει την αγκαλιά σου για ασφάλεια!

Και εμένα η ζουζού, κάποιες φορές προσπαθεί να φύγει! Μου αρπάζει τα χέρια και με τραβάει να την σηκώσω! ίσως ζαλίζεται, ίσως ζεσταίνεται ή απλά δεν της αρέσει! Μόνο όταν νυστάζει τις περισσότερες φορές κάθεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΗΓΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ! ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΛΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΑΝ RELAX ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΦΤΑΣΑΜΕ 9 ΚΙΛΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ! ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ! ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σου έλεγα να μην τον βγάζεις από το καθισματάκι καθόλου. Να ξέρει ότι εκεί είναι η θέση του. είναι ο μόνος τρόπος για να είναι ασφαλής. ολα κλαίνε στην αρχή γιατί θέλουν αγκαλίτσα και δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί στο αυτοκίνητο πρέπει να είναι δεμένα.

Εγω την είχα πάντα αγκαλιά μου (όχι σε καρότσι, μόνο αγκαλιά) με μόνη εξαίρεση στο αυτοκίνητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KPAP έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ.

VΟΥLA MOY ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΟ.ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΛΑΘΟΣ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.;)

ΕVIPAPA ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΚΛΗΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΠΕΚΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.:)

TZEF MOY ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Ε?ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ?ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.:unsure:

ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ-ΤΕΟ-ΜΗ ΓΕΛΑΣΕΙΣ:silly: :laugh: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ TRAVELLER.?

ΕΙΠΑ ΚΟΤΣΑΝΑ Ε?:blush:

ΚΑΛΛΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ....ΠΩς ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ 4 ΜΗΝΕΣ???? ΑΧΧΧΧΧΧ

ΤΟ TRAVELLER ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ,ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΑΕΙ ΠΙΑ.ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον.  και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ..  40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη.  ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂).  Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε.    ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.
    • Εγώ πήρα απορρυπαντικό σκόνη αρκάδι, μου φάνηκε το πιο αγνό.. μαλακτικό δε θα βάλω μάλλον για αρχή, λίγο αργότερα!
    • Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό.  ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης.  απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.   Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.     χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊
    • Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.
    • οχι όχι... είμαι τελος Αυγούστου...ειμαι 29+5 σήμερα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...