Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανεπιθιμιτη εγκυμοσινη SOS


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

evi25 έγραψε:

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ειμαστε υπευθηνοι των πραξεων μας και μενουμε εγκυες και λεμε ε να δεν εχου σταθερη σχαση και δεν εχουμε δουλεια και παμε σχολειο και πως θα μεγαλωσει και και και χιλια μυρια.να βγαζουμε τα ματια μας ομως μπορουμε και ξερουμε να το κανουμε καλα ε?αλλα μετα δεν αναλαμβανουμε καμια ευθηνη,ε και τι εγινε θα το ριξω με την δικαιολογια οτι δεν μπορω να του προσφερω τιποτα,θελω να του προσφερω τα παντα :blink: αλλα ειμαι μικρη και ανωριμη,ε τοτε να του προσφερετε εναν ωραιο θανατο.καλυτερα κανε μια ιδιωτικη υιοθεσια να παει το μωρο σε οικογενεια που θα το λατρεψει και ας μην ειναι δικο της.αντε γιατι τον τελευταιο καιρο τα εχω παρει πολυ ασχημα με κατι υποτιθεμενα 20 χρονα,ανευθηνα και ανεγκεφαλα.:angry: νελλυ μου οπως τα λες ο στελιος εκανε 2 δουλειες εισασταν φοιτητες αλλα ποτε δεν σκεφτηκες την εκτρωση,απορω γιατι?μα πως βασιστηκατε στις πλατες σας και φερθηκατε ωριμα?ειρωνικα τα λεω φυσικα γιατι αρκετα εκνευριστικα και δεν θελω να συνεχισω γιατι θα αρχισω να παρεκτρεπομαι και θα φαω κανενα μπαν για κατι αμυαλα πλασματα.

ΠΕΣΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!ΠΕΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΤΟΟΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!!!ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΜΑ, ΔΕ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!! ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΑΩ ΜΠΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ!!!ΑΥΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια :(

Είναι δύσκολο αυτό που περνάει η κοπελα.Καταλαβαίνω οτι το θέμα προκαλεί αλλά πρέπει να είμαστε ευγενικές τουλάχιστον.Ας μην την κάνουμε χειρότερα.:dry: Είστε τόσο μα τόσο γλυκές όλες οι κοπέλες εδώ...Ας μην δίνουμε άσχημ,η εντύπωση επειδή δεν συμφωνούμε :) Ανοίξτε την αγκαλίτσα σας!!!

ZOUZOUΝITSA μου καλή μια χαρά ,πάρα πολύ καλά!Όλο λέω να ανοίξω ένα ποστ με τα νέα μας αλλά όλο το ξεχνάω.:huh: Το βράδυ που θα ξαναμπω θα σας μεταφέρω τα νεάκια μας!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτα τα θεματα που παντα φερνουν διαφωνιες, εγω σε ενα ελπιζω

ελπιζω οτι αυτη η 23χρονη γυναικα που ενω ειχε ενεργη σεξουαλικη ζωη, δεν ειχε επισκευθει γυναικολογο και πηρε ενα χαπι ετσι απλα...να ενημερωθει για τις πιθανες συνεπειες αυτη τη φορα και να παρει μια πραγματικα σωστη αποφαση που αναλογει στην ηλικια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Βρε κορίτσια :(

Είναι δύσκολο αυτό που περνάει η κοπελα.Καταλαβαίνω οτι το θέμα προκαλεί αλλά πρέπει να είμαστε ευγενικές τουλάχιστον.Ας μην την κάνουμε χειρότερα.:dry: Είστε τόσο μα τόσο γλυκές όλες οι κοπέλες εδώ...Ας μην δίνουμε άσχημ,η εντύπωση επειδή δεν συμφωνούμε :) Ανοίξτε την αγκαλίτσα σας!!!

ZOUZOUΝITSA μου καλή μια χαρά ,πάρα πολύ καλά!Όλο λέω να ανοίξω ένα ποστ με τα νέα μας αλλά όλο το ξεχνάω.:huh: Το βράδυ που θα ξαναμπω θα σας μεταφέρω τα νεάκια μας!:kiss:

ΑΧ ΝΕΛΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ!!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 35, 37 ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 38 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!!!ΑΠΛΗ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΟΜΩς ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA όσο καιρό είμαι στο site βλέπω και βιώνω την αγωνία που περνάνε οι κοπέλες που προσπαθούν.Αλλά επειδή έχω ζήσει και την άλλη πλευρά...Είναι δύσκολο αλλά δεν δικαιολογείται.Και δεν το λέω μόνο για την φίλη που μας παρουσίασε τις ανησυχίες της αλλά και για εμένα την ίδια ;)

Δεν ξέρω η ζωή είναι περίεργη και νομίζω οτι πρέπει να προσέχουμε λίγο τα όσα λέμε...Αλλά καταλαβαίνω και την αγανάκτιση σας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη ρε κοριτσια αλλα εχω σκασει τοσο καιρο.ας το δωσει σε μενα το μωρο,γινεται?γιατι ρε παιδια τι εφταιξε αυτη η ψυχουλα?και μενα η μαμα μου με εκανε στα 16 της,η γιαγια μου την πηγε στον γιατρο για να με ριξει αλλα οταν μπηκε η μαμα μου μεσα και την ρωτησε ο γιατρος ενταξει ξεκιναμε και ειπε οχι,ε αυτο ηταν τι να την πει μετα η γιαγια μου και ο καθενας,ειχε τα κοτσια η γυναικα και με κρατησε και σε ηλικια 16 ε οχι 20+.τι να πω ισως εγω το βλεπω ετσι,σε αναλογη περιπτωση οτι και να εκανα εγω αν ημουν στη θεση της κοπελας ε τουλαχιστον δεν θα εμπαινα σε ενα φορουμ με κοπελες που ταλαιπωρουντε με εξωσωματικες ενεσεις ορμονες φαρμακα και χιλια δυο για να τους πω ξερετε κατι ε να εσπασε το προφυλακτικο δεν επιασε και το χαπι και τωρα θα το ριξω.αυτο δεν δεχομαι οχι την αποφαση της καθε μιας,δεν ειμαι αξια να κρινω κανεναν για τις πραξεις του.αυτο δεν μ'αρεσει.οκ πηρες μια αποφαση κρατα την για τον εαυτο σου η πες την σε καμια φιλη σου η σε ενα φορουμ για κατι αναλογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα θα συμφωνήσω με άλλες κοπέλες! Είσαι 23 χρονών, έχεις τελειώσει μια σχολή, που σου δίνει ένα επιπλέον πλεονεκτημα για να βρεις μια καλύτερη ουλειά! Αλλά και μια οποιαδήποτε δουλειά να βρεις πάλι είναι ΔΟΥΛΕΙΑ! Επίσης ακόμα και αν δεν είστε μαζί στο μέλλον με τον φίλο σου, το ότι θα αγαπάτε το παιδί, αυτό και μόνο είναι αρκετό! Συγνώμη που θα το πω, αλλά όλα όσα μας λες, σαν λόγοι για την έκτρωση, μου ακούγονται σαν δικαιολογίες! Δεν θέλεις, προφανώς, όχι γιατί δεν είσαι έτοιμη αλλά γιατί απλά δεν θέλεις! Εισαι μια χαρά τώρα για να φορτωθείς ευθύνες! Αν μας έλεγε ότι είσαι 15-16 χρονών μπορεί και να σε διακιολούσα. Οντως που να πας σε αυτην την ηλικία με ένα παιδί! Αλλά 23;;;; Δεν ξέρω...Απλά σκέψου ότι ισως κάποια στιγμή μπορεί να το θες και να μην μπορείς να το έχεις! Κάνε μια "βόλτα" στο φόρουμ να δεις πόσες γυναίκες παλεύουν και ακομα δεν το έχουν καταφέρει!!

Εγώ πάντως ελπίζω σε ένα ατύχημα σαν το δικό σου για να γίνω μάνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw zitisei idi signomi pou aniksa auto to thema edw k sevomai oses to thelane k de mporousane...

aloste giauto ekana sizitisi me esas giati isos kserate kati parapanw apo mena

eksigisa k poio panw ..den einai kati pou prokalesa egw k meta piga na to petaksw..min milas etsi

eimai se pili periergh fash ..adinamh sto pws tha stiriksw k egw ton eafto mou..prin apo enamish mina exasa th filh mou k kathe mera pou pernouse htane efialtikh ..

den eimai se fash pou exw katharo mialo

kai egw kai o filos mou

iparxei epiikia...iparxei k diaforetikh optiki gwnia k sigoura oles oi periptoseis den einai idies

h lisei den einai na me kanei kapoios na niosw akoma xirotera

h lish einai na skeuto na akousw na ta balw katw k na na krinw k epita na praksw...

nelly euxaristw gia tin epiikia

k oles oses eipan tin apopsi tous thelontas na boithiasoune

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΕΥΗ ΞΕΡΕΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΥ Η ΜΟΝΗ ΕΝΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΧΑΠΙ!!!Ε ΟΧΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΤΩ!!!ΝΕΛΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΕΥΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΨ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ!!ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ!!ΟΛΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΕΙΝΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha akoustw k egw kakia alla den me noiazei...

Otan DEN prospatheis kairo na exeis ena sporaki stin koilia sou

otan DEN koitas kathe mina to arnitiko test k plantazeis sto klama

otan DEN vlepeis tin periodo na erxetai kathe mina k se pianei usteria

k otan DEN exeis to ena empodio meta to allo kathusterwntas tin laxtara sou na gineis manoula

tote oxi den katalavainei kaneis allos ektos apo oses to pername poso psuxofthoro einai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranini έγραψε:

Tha akoustw k egw kakia alla den me noiazei...

Otan DEN prospatheis kairo na exeis ena sporaki stin koilia sou

otan DEN koitas kathe mina to arnitiko test k plantazeis sto klama

otan DEN vlepeis tin periodo na erxetai kathe mina k se pianei usteria

k otan DEN exeis to ena empodio meta to allo kathusterwntas tin laxtara sou na gineis manoula

tote oxi den katalavainei kaneis allos ektos apo oses to pername poso psuxofthoro einai...

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα αν θέλετε να το κρατήσετε θα τα καταφέρετε.

Ζήτα απο τους γονείς σου αρχικά βοήθεια(ή τους γονείς του συντρόφου).Αν δεν την έχεις απευθύνσου στον σύλλογο προστασίας αγγένητου παιδιού(αλήθεια υποστηρίζει μόνο ανύπαντρες μαμάδες ή γενικά όποια κοπέλα έχει πρόβλημα ανεξάρτητα απο την οικογενειακή της κατάσταση; )

Συζήτησε το με τον σύντροφο σου.

Ψάξτε για δουλειά.Δεν έχει σημασία που και πως και τι.Δουλεια να είναι.Φαντάζομαι πως θα μπορείτε να δουλέψετε full time.Μπορεί να μην είναι πάνω στις σπουδές σας,δεν εχει σημασία.

Αν θέλεις να κρατήσεις το παιδί σου υπάρχουν λύσεις και τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Μην βιαστείς.Πήγαινε μια βόλτα σε κάποιο ήρεμο σημείο της πόλης.Εμένα ο βράχος του Λυκαβητού μου έδωσε την σωστή απόφαση.Κλείσε το κινητό σου και σκέψου.Λύσεις υπάρχουν...Η ζωή όμως αν φύγει δεν γυρίζει πίσω

Ό,τι χρειαστείς μην διστάσεις να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους ακουγοντε καθαρα οι αποψεις μας.ε δεν μπορω συνεχεια να χαιδευω τα αυτια για να μην πληγωθει η καθε μια που γραφει αναλογα ποστ,εμενα με σκεφτεται κανεις που σπαραζω μονο που σκεφτομαι αυτην την ψυχουλα?αυτον τον ανθρωπο που θα νιωσει την αχαριστια και την απανθρωπια σε ολο της το μεγαλειο πριν καλα καλα ξεκινησει το ταξιδι του για να ερθει σε αυτη την γη?σπαραζω το καταλαβαινετε?σας γραφω και κλαιω για αυτο το μωρο,το δικο της μωρο αλλα και το δικο μου μωρο,γιατι σαν δικο μου το νιωθω οπως και ολα αυτα τα πλασματα,τους αγγελους που μας επιλεγουν για γονεις αλλα εμεις τους προσπερναμε και τους τερματιζουμε σε μια ωρα το πολυ.δεν μπορω αλλο πια,με επιασε το παραπονο και τα νευρα μου και γαμηθηκε τελειως η ψυχολογια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

επιτελους ακουγοντε καθαρα οι αποψεις μας.ε δεν μπορω συνεχεια να χαιδευω τα αυτια για να μην πληγωθει η καθε μια που γραφει αναλογα ποστ,εμενα με σκεφτεται κανεις που σπαραζω μονο που σκεφτομαι αυτην την ψυχουλα?αυτον τον ανθρωπο που θα νιωσει την αχαριστια και την απανθρωπια σε ολο της το μεγαλειο πριν καλα καλα ξεκινησει το ταξιδι του για να ερθει σε αυτη την γη?σπαραζω το καταλαβαινετε?σας γραφω και κλαιω για αυτο το μωρο,το δικο της μωρο αλλα και το δικο μου μωρο,γιατι σαν δικο μου το νιωθω οπως και ολα αυτα τα πλασματα,τους αγγελους που μας επιλεγουν για γονεις αλλα εμεις τους προσπερναμε και τους τερματιζουμε σε μια ωρα το πολυ.δεν μπορω αλλο πια,με επιασε το παραπονο και τα νευρα μου και γαμηθηκε τελειως η ψυχολογια μου.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχεις δίκιο και εσύ απο την πλευρά σου Εύακι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΩΛΟΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ... ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!!ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΥΙΟΘΕΤΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΤΣΙ;;;ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ, ΟΥΤΕ ΘΕΟΥΣΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!!ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗς ΞΟΡΚΙΖΟΥΜΕ ΠΙΑ ΚΑΘΕ ΜΩΡΑΚΙ !!!ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουζουνιτσα αν καταλαβα εννοεις σε προχωρημενη εγκυμοσυνη αν υπαρχουν προβληματα και τετοια ε?σε κατι τετοιο παω πασο ειλικρινα γιατι παιζουν πολλα...και οχι μονο οικονομικα προβληματα αλλα υγειας του παιδιου.δεν εννοω τετοιες περιπτωσεις να εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι γλυκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nelly euxaristw gia ta logia sou pragmatika einai liseis to na iremisw k na skeutw kathara..xoris antidrash xoris ekneurismous xoris fwnes k epitheseis

milisa irinika kai oxi ironina.. an kai tragikh ironia fenete olo auto giati twra katalaba oti einai apoklistika foroum gia alou idous sizitiseis..an k egw pisteuw pws ola eleuthera einai k akoma k ta antitheta kanoune kalo mexri ena simio na sizitiounte..de ta katrakrinw isa isa kai de kserw poses ales fores prepei na to pw..

thelei psixremia sigoura gia na pareis mia toso megalh apofash..

kai pali signomi an oi apories mou ekneurisan merikes ginekes..

sigoura de mporw na katalabw kati pou den exw viosei dioth kapoios tha pei pws sto kefali mas an kati de to bioneis einai apla plirofories..opos to sevomai an kai niothw esto k ton ekneurismo tous ws kati anthrwpino

opos k oi apories mou ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...