Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγγραφα για το μαιευτήριο.....


Recommended Posts

Κοριτσια κατι ακομα που πρεπει να ξερουμε ειναι τι εγγραφα χρειαζοναται για το μαιευτηριο (Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης , ληξιαρχική πράξη γάμου,).... για να μην τρεχουμε και δεν φτανουμε ..... Ξερει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.εμενα ο αντρας μου 2 εβδομαδες πριν γεννησω πηρε τηλ το ΚΕΠ της περιοχης που μενουμε και εκανε αιτηση να μας δωσουν μια ληξιαρχικη πραξη γαμου και ειπε για ποιο λογο την θελουμε και μετα απο 3-4 μερες βγηκε και πηγε και την πηρε.αυτο το χαρτι ξερω οτι ζητανε στα μαιευτηρια. με το καλο να ερθει το μωρακι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Για ιδ.κλινικη που ρωτησα εγω χρειαζονται:

- Ταυτοτητες κ των δυο σας

-Ληξιαρχ. πραξη γαμου

-Πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνου

-Πιστ. οικογεν. καταστασης

Επισης εκει θα σου δωσουν κ τη δηλωση γεννησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k meta vour g to liksiarxeio,anastacia mporeis na diloseis k to onoma epi topou ama theleis na eiste omos k oi 2 ekei,etsi glutoneis pollu mpourou mpourou apo goneis k petherika g to thema tou onomatos xaxaxa pou gennas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα ΑΝ δε χρειαζοταν να ειναι ο μπαμπας της εκει ισως να αλλαζα στη δηλωση το ονομα που εχουμε ηδη αποφασισει!Θα το διαλεγα εκεινη τη στιγμη!!!! :P

Αλλα ετσι κι αλλιως θα την πουμε Αννα κ θα την φωναζουμε(ελπιζω!!) Αννυ!

Στο Γαληνο θα γεννησω 95%!!Θα ερθεις επισκεπτηριο????!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Καλησπερα!!Για ιδ.κλινικη που ρωτησα εγω χρειαζονται:

- Ταυτοτητες κ των δυο σας

-Ληξιαρχ. πραξη γαμου

-Πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνου

-Πιστ. οικογεν. καταστασης

Επισης εκει θα σου δωσουν κ τη δηλωση γεννησης!

κοριτσια πιστοποιητικο οικ. καταστασης και των δυο θελει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στο μητερα που γενησα πριν 3,5 χρονια ηθελαν μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου, φωτοτυπια τις ταυτοτητες και να τις εχουμε και μαζι μας δεν ζητησαν κατι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ η πρεπει να ναι προσφατο;

Ζουζουνιτσα μου αυτα που εγραψα πως χρειαζονται μου τα ειπε η μαια στο Γαληνο οποτε να τα εχεις ολα!

Οταν θα πας να τα βγαλεις ρωτα για ποσο ισχυουν γιατι για καποιο μου ειπε να το βγαλω τον Αυγουστο κ οχι απο τωρα αλλα δε θυμαμαι για ποιο! :blush:

Αααααα! Φανταζομαι πως θα το ξερεις (απο την αδερφουλα σου) αλλα μην ξεχασεις μαζι με τα εγγραφα αυτα να εχεις και ολες τις εξετασεις σου απ'την αρχη της εγκυμοσυνης!Θα σου ξανακανουν οταν φτασει η ωρα αλλα χρειαζονται κ αυτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΓΑΛΗΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!ΛΟΓΩ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΑΛΛΟΝ!!ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!!ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!!!!ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!ΕΣΥ ΤΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ , ΘΑ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩς ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!!1ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ Η ΟΧΙ!!ΘΑ ΣΕ ΠΩ ΝΕΟΤΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.

Πηρα τηλέφωνο στο Ιασώ και μου είπαν ότι για τη γέννηση του παιδιού τα έγγραφα που απαιτούνται είναι αστυνομικές ταυτότητες και των 2 γονιών και ληξιαρχική πράξη γάμου.

Εντωμεταξύ θα πρέπει οι άντρες μας να έχουν ανοίξει οικογενειακή μερίδα στο όνομά τους, η οποία θα συμπεριλαμβάνει και εμάς, προκειμένου να ενταχθούν τα νινάκια μας εκεί!

Εάν δεν έχετε τα παραπάνω έγγραφα κάντε μια σχετική αίτηση σε ένα ΚΕΠ και θα σας τακτοποιήσουν. Εμείς τουλάχιστον αυτό κάναμε για να μην τρέχουμε σε νομαρχίες κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Είδαμε τον σάκο που έχει μεγαλώσει πολύ και τον λεκιθικο ασκό. Εμβρυϊκά στοιχεία δεν είδαμε και καρδούλα, όσο και αν προσπαθήσαμε, δεν ακούσαμε.  Βέβαια δεν απογοητεύτηκα γιατί ξέρω πως είναι πολύ νωρίς ακόμα ( 5w 3d).  Μας είπε πως για τις εβδομάδες μας είμαστε πολύ καλά και πως θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη εβδομάδα. Αυτααα
    • Θα τα καταφέρετε γλυκιά μου, έχετε ήδη μια εγκυμοσύνη στο ιστορικό σας που αν θυμάμαι σωστά ήρθε σχετικά εύκολα. Θα ξαναγίνει το θαύμα όσο κι αν φαίνεται μακρινό τώρα. Στο λέω εγώ που η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρθε με τη μία με μετρημένες 3 επαφές σε ό,τι να ναι μέρες γιατί δεν είχα ιδέα από γόνιμες κτλ όταν ξεκίνησα. Κι όταν λοιπόν ξανα ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2023 πίστευα ότι θα έρθει εξίσου εύκολα. Δεν ήρθε όσο άμεσα όσο και την πρώτη φορά, αλλά πιστεύω πως όταν ήρθε τότε ήταν πραγματικά έτοιμο και το σώμα μου. Απ τον Ιούλιο μέχρι το Δεκέμβρη πέρυσι ο κύκλος μου είχε γίνει από 30-33 μέρες 26-27, η περίοδος μου άλλαξε τόσο πολύ, λες και ξαναγεννήθηκα ένα πράγμα. Από το Φλεβάρη και μετά νιώθω ότι επανήλθε το σώμα μου σε μια κανονικότητα, όχι όπως ήταν προ εκείνης της εγκυμοσύνης αλλά ήρθε σε μια αρμονία. Και τότε ήταν που ξαναέμεινα έγκυος. 1 χρόνο ακριβώς μετά την αποβολή. Καταλαβαίνω ότι ένας χρόνος σου ακούγεται τώρα ένας αιώνας, αλλά είναι η πραγματικότητα κάποιες φορές. Άλλες περιπτώσεις πετυχαίνουν άμεσα, όπως η @Elk, αλλες πιο μετά, ποτέ δε θα ξέρουμε το γιατί και το πώς. Το πιο σημαντικό είναι να μην αφήσετε αυτό το θέμα της σύλληψης να σας καταβάλει εσένα και το σύντροφό σου. Προσπαθείστε να εστιάσετε στους εαυτούς σας, κάντε βόλτες, εκδρομές ό,τι μπορείτε, να χαίρεστε αυτό που έχετε ήδη, ο ένας τον άλλο. Η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά ζήστε το παρόν - είστε μαζί, ε΄ιστε αγαπημένοι κι υγιείς. Αυτό ❤️
    • Κορίτσια δεν σας κρύβω,  εχθές το αγόρι μου την ώρα που με είχε αγκαλιά μου λέει λες να τα καταφέρουμε; και κείνος το σκέφτεται αρκετά,  τώρα θέλει να μιλήσουμε με κάποιο ανδρολογο μήπως υπάρχει σε εκείνον κάποιο θέμα,  έχει φοβηθεί κι εκείνος 
    • https://www.lifo.gr/various/blastokyttara-mythoi-kai-alitheies Βρήκα αυτό αλλά είναι του 2008 το άρθρο! Κι εγώ προς όχι τείνω!
    • @Barbiee Νομίζω είναι για λευχαιμία κορίτσια, για τέτοιες ασθένειες αλλά επισης νομίζω πάλι πως αυτά διατηρούνται για μερικα χρόνια (πχ 5 χρόνια ) μετά είναι άχρηστα δεν ξέρω κιολας αν τα λεφτά αυτά τα 1000-1500 καλύπτουν την φύλαξη πχ και για τα 5 χρόνια  ή θα πρέπει να ξανά πληρώσεις 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...